» »

Tablica ali Mini računalnik?

Tablica ali Mini računalnik?

koli99 ::

Pozdravljeni!

Punci bi želel podariti (oba bova uporabljala) naslednji mesec tablico/mini računalnik. Sedaj ima ASUS eee pc, ki pa že gre h koncu (pregrevanje). Sam nimam izkušenj s tablicami, zato ne poznam funkcionalnosti teh naprav.
Uporabljala jo bo 90% za internet (facebook, razni forumi,...). Problem pa je, da se rada igra z kakšno Picaso ter pogleda kakšno serijo. Sedaj ne vem, ali se to na tablicah da - urejanje slik (Picasa), ter nalaganje podnapisov (recimo s Sublight?).

Če se odločim za tablico, bi najverjetneje vzel ASUS TF300, zaradi možnosti priklopa tipkovnice.
Za mini prenosnik bi pa ASUS eee pc.

Nisem ASUS fan:), lahko je tudi kaj drugega če priporočate.

Budget pa max 400-450 Eur.

Hvala za pomoč!

koli99 ::

Toliko ogledov pa nobenega nasveta?

polde66 ::

S kompresorjem spihaj stari računalnik pa se ti ne bo več pregreval
polde

mat11 ::

Mogoče win 8 tablico, ne RT. Delajo vsi(večina) win programi. Z njo se igram že kakšen mesec pa je čisto uredu. Drugače pa Android ali IOS je verjetno boljši, bolj prilagojen tablici, samo če rabi specifične programe za Win pa je to rešitev. Sam sem imel prej asusa eee in android tablico pa sem zaradi potreb po win programih in lahki prenosljivosti prešaltal na win tablico in zadeva je ok.
mat

mirancar ::

vzami prenosnik in daj gor windows 7, z tem boš imel najmanj problemov

hojnikb ::

defenitivno prenosnik..
#brezpodpisa

AvtoR ::

Poglej še HP Envy X2. Tablica in netbook v enem. Polni win8, 60gb ssd in 11.6 inč zaslon. Mene edino moti cena in zaslon v razmerju 16:9. Meni osebno je bolj uporaben 16:10.

koli99 ::

Hvala za odgovore. Uf, HP envy X2 je izven budget ranga. Mat11 - katero tablico pa imaš?

polde66 ::

Človek se je odločil za tablico in gotovo, mnenja o prenosnikih pa mimo. Za tvojo ceno je tablica precej zadaj za prenosniki.
polde

koli99 ::

Nič se nisem odločil za tablico, drugače nebi spraševal na forumu. Zanimalo me je le, ali so tablice sposobne poganjati programe kot so Picasa. Očitno klasične Android niso, zato me zanima kako opravljajo delo tablice na Win8 platformi.

Cena je definitivno pogoj, zato bi rad vzel best price/performance za moje(dekletine) potrebe. Če jih pri tablicah ne dobim, bo to potem definitivno mini prenosnik.

Mogoče kakšen nasvet kateri mini prenosnik bi spadal v ta cenovni razred?

polde66 ::

http://www.amazon.de/s/ref=sr_abn_pp?ie...
tuki gor je vse v velikosti 11¨
vse ostalo pa: http://www.amazon.de/b/ref=sv_computers...
Preglej primerjaj in se odloči. Sam sem vzel prenosnika Lenovo s205 pa mi ni žal. V primerjavi s tablico Samsung tab2 10¨ je prenosnik še vedno zakon.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

mirancar ::

http://www.amazon.de/s/ref=sr_st?__mk_d...!340844031%2Cn%3A427957031%2Cp_n_feature_two_browse-bin%3A392621011%2Cp_n_feature_browse-bin%3A1478225031%2Cp_n_feature_keywords_five_browse-bin%3A2607025031%2Cp_n_style_browse-bin%3A120893031%2Cp_lbr_brands_browse-bin%3AAcer&sort=price

vsi tile acerji se mi zdijo OK
http://www.amazon.de/Acer-Aspire-V5-171...
tale je zadnji v price budgedu in ima zelo dobro i5-ko

glej samo da po možnosti nebo intel atom ali amd e-xxx

koli99 ::

Ja, saj me zanima tudi odzivnost. Sedajšnji ASUS eee ima atoma in mlinček je na žalost zelo počasen ko je malo bolj obremenjen...

Je kakšna razlika med i5 in i3 pri prej omenjenih programih?

mirancar ::

i5U je konkretno hitrejši od i3U (recimo i5-3317U je vbistvu 1,7ghz -> 2,6ghz (turbo), i3-3217U je pa 1,8ghz)
za tvoje potrebe bo tudi i3 zadovoljiv

mat11 ::

koli99 je izjavil:

Hvala za odgovore. Uf, HP envy X2 je izven budget ranga. Mat11 - katero tablico pa imaš?

Asus ME400
mat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple v Franciji kaznovan zaradi upočasnjevanja iPhona

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
389231 (5938) Jarno
»

Radio in trije različni prostori

Oddelek: Zvok in slika
345229 (3965) Ales
»

Kakšen televizor za ps4

Oddelek: Zvok in slika
51338 (938) Alessio983
»

na MBA odletel WiFi

Oddelek: Strojna oprema
191327 (1074) solatko
»

RIM in Microsoft partnerja

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
223963 (3243) Bor H

Več podobnih tem