» »

Otroka na rit. Kje je meja?

Otroka na rit. Kje je meja?

««
7 / 12
»»

aerie ::

jype je izjavil:

aerie> Predstavljate si to klofuto kot neko simbolično dejanje človeka v afektu...

Ja, saj si jo. Oče je s tem poskrbel za _svoje_ zadoščenje - zate to ni spremenilo ničesar.

Oče se mi je kasneje opravičil zaradi klofute. Sicer ne vem o kakšnem _njegovem_ zadoščenju govoriš. Klofuta je bila primazana v afektu. A impliciraš na to, da je moj oče nasilnež? Daleč od tega ;)

Unknown_001 ::

aerie je izjavil:

jype je izjavil:

aerie> Predstavljate si to klofuto kot neko simbolično dejanje človeka v afektu...

Ja, saj si jo. Oče je s tem poskrbel za _svoje_ zadoščenje - zate to ni spremenilo ničesar.

Oče se mi je kasneje opravičil zaradi klofute. Sicer ne vem o kakšnem _njegovem_ zadoščenju govoriš. Klofuta je bila primazana v afektu. A impliciraš na to, da je moj oče nasilnež? Daleč od tega ;)


aerie, jaypea lahk mal kdaj pa kdaj preslišiš, je pač eden izmed posameznikov, ki mislijo, kako je vse enostavno na tem svetu in ima tisto svojo levičarsko ideologijo utupano v glavo, tak da z njim se kregat je živ križ.;((

Drugače pa :)
All respect do tebe, ki ti je ratalo prilest iz podna in se povzpet in do očeta, ki ti je pomagal

aerie ::

Sej se ne kregam ;) Samo malo debatiram. Sicer nisem (še) starš, se mi pa zdi starševstvo eno najtežjih opravil. Jipetu pa tudi želim, da spravi svoje otroke do "kruha" brez "klofut".

jype ::

aerie> Klofuta je bila primazana v afektu.

Očitno torej ne zato, ker bi oče mislil, da te bo s tem česa naučil, temveč najverjetneje izključno zato, ker je bil sam deležen takšnega postopanja staršev.

m0LN4r ::

Ne ampak zato, ker besede več niso pomagale.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jype ::

aerie> Jipetu pa tudi želim, da spravi svoje otroke do "kruha" brez "klofut".

Hvala. Tudi če bom kdaj kakšnega udaril, ne bo to na noben način spremenilo dejstva, da to ni niti vzgojno, niti koristno.

m0LN4r> Ne ampak, zato ker besede več niso pomagale.

aerie je bila v tem času očitno že (telesno) odrasla oseba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Looooooka ::

Looooooka> Ze 3jic vas poklicejo domov, ker je vas otrok nasilen do drugih(recimo, da je edincek). Doma zene niste tepli in ona vas tudi ne.

Greš tja in otroka spremljaš in ko vidiš, da postane nasilen, ustrezno ukrepaš. Ker moraš za ustrezno ukrepanje posedovati cel kup znanj, je seveda nemogoče pričakovati, da bodo kar vsi znali čustveno stanje nasilnega otroka pravilno preusmeriti v koristno, smiselno dejavnost. Starši, ki so si vzeli par mesecev časa in prebrali sodobno literaturo s področja vzgoje otrok, bodo s tem imeli zelo malo težav.

V vrtcu oz soli ne mores biti. Hodis v sluzbo...in point je v tem, da se mora otrok kulturno vesti, ko te ni zraven. Se pravi moras doma nekako spremeniti ta vzorec. Kako?

jype ::

Looooooka> V vrtcu oz soli ne mores biti.

This ain't the 1940s.

Looooooka> Hodis v sluzbo...in point je v tem, da se mora otrok kulturno vesti, ko te ni zraven.

Ja, če ga vsako jutro pred odhodom v službo temeljito namlatiš to praktično garantira, da se bo otrok kulturno vedel vsaj do devetih zvečer.

Looooooka> Se pravi moras doma nekako spremeniti ta vzorec. Kako?

Ti, ne vem, nisem razmišljal kako bi otroka vzgojil tako, da mi ne bi bilo treba si vzeti časa za vzgojo.

Looooooka ::

U v zadnjih par let sem mel priloznost videt te novodobne starse, ki nasvete pobirajo iz knjig, ki jih pise folk brez otrok v akciji...
Najboljse je tisto, ko se njihova krota zacne dret v trgovini in metati po tleh, ker ne dobi cokolade.
In jih ti novodobni geniji lepo gledajo in cakajo, da jim zmanjka energije.
Zdej ne vem ker kreten je napisal knjigo, kjer so dobili te nasvete ampak jaz tega v trgovini nisem nikoli pocel.
Sklepam pa lahko, da so otroka do tistega momenta vzgajali po nasvetih iz podobnih knjig kar vsaj pri meni vzbuja vsaj malo dvoma v koristnost nasvetov teh samooklicanih ekspertov/pisateljev.

Looooooka> V vrtcu oz soli ne mores biti.

This ain't the 1940s.

In se zmeraj je nekaj narobe ce si ti edini, ki rabi biti prisoten ob svojem otroku pri teh letih, ker ga ne znas doma vzgojiti...
Nekako tako kot tisti, ki se jih doji do 6ga leta.
Ne zdi se mi kot neka pametna resitev.

Zihr majo te knjige kaksen nasvet za resitev na domu.
Se posebej ce zelijo starse odvaditi klofute :)

Se pravi moras doma nekako spremeniti ta vzorec. Kako?

Ti, ne vem, nisem razmišljal kako bi otroka vzgojil tako, da mi ne bi bilo treba si vzeti časa za vzgojo.

Btw to se zmeraj leti na tist post o otroku ki je ze drugic nekoga s kamnom zadel in si ze tretjic dobil klic iz vrtca/sole :D

Zgodovina sprememb…

jype ::

Looooooka> U v zadnjih par let sem mel priloznost videt te novodobne starse, ki nasvete pobirajo iz knjig, ki jih pise folk brez otrok v akciji...

Aha, ti si tudi kri puščaš, kadar se prehladiš!

Looooooka> In se zmeraj je nekaj narobe ce si ti edini, ki rabi biti prisoten ob svojem otroku pri teh letih, ker ga ne znas doma vzgojiti...

Mhm, medtem ko vsi normalni otroci drgetajo pod mizo in si skušajo lobanjice zaščititi z rokami, ker jih je tako strah udarcev.

Looooooka> Btw to se zmeraj leti na tist post o otroku ki je ze drugic nekoga s kamnom zadel in si ze tretjic dobil klic iz vrtca/sole :D

Jebiga, zgleda je imel slabe starše, ki ga niso znali vzgajat, ali pa so raje hodili v službo in si mislili, da bo že šola to zrihtala.

Looooooka ::

Aha, ti si tudi kri puščaš, kadar se prehladiš!

Definitivno ne bi gledal v luft kot kreten med tem, ko smrkavec dela sceno in zre zivce vsem v stacuni.
Tud psa je treba vzgojit preden se gre z njim na sprehod.
Verjetno ni prevec ce se enako pricakuje od folka, ki se je odlocil, da je dovolj sposoben za vzgojo otroka :)
Mhm, medtem ko vsi normalni otroci drgetajo pod mizo in si skušajo lobanjice zaščititi z rokami, ker jih je tako strah udarcev.

Nisem rekel, da jih rabis tepst.
Ampak ce rabis bit prisoten v vrtcu si ze padel na izpitu. Je otrok vec kot ocitno nezrel al pa pac stars nekaj hudo narobe dela ce pogovor doma ne pomaga a ne.
V teh knjigah menda nekaj pise o tem kako doma resit zadeve?
Vrtec je tam zato, da gresta lahko starsa v sluzbo.
Hodit v vrtec...defeats the purpose :)

Vajenc ::

BigWhale je izjavil:

Vajenc je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Ce hodis s tako majhnim otrokom po mestu, potem ga drzis za roko.

Kaj pa, če maš tri?


Pol jih pac sam ne vozis ven, ker jih nisi sposoben obvladat. Nevem.

Sej vem, da ne veš. Zato govoriš neumnosti, da moraš otroka med sprehodom po mestu za roke držat. Jaz imam 3 otroke in živim v centru ob prometni cesti, zato je bilo bistveno, da sem otroke zgodaj vzgojil tako, da so pozorni na cestni promet. Se je zgodilo, da sem se zadrl na kakšnega, ki ni bil pozoren ob cesti. Podobno delajo tudi vzgojiteljice s 15imi otroci. Ti maš verjetno v rokavu kakšnega asa, kot je skakanje po cesti v roza tangicah..., ampak to ne ustreza tej resnosti zadeve.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Looooooka> Definitivno ne bi gledal v luft kot kreten med tem, ko smrkavec dela sceno in zre zivce vsem v stacuni.

Zanimivo. Kaj pa bi naredil?

Looooooka> Tud psa je treba vzgojit preden se gre z njim na sprehod.

Mhm.

Looooooka> Verjetno ni prevec ce se enako pricakuje od folka, ki se je odlocil, da je dovolj sposoben za vzgojo otroka :)

Očitno je, če ti povsod vidiš take, ki niso, otroke pa vseeno imajo. Da so to ravno tisti, ki so brali knjige o vzgoji, ti seveda ne bomo verjeli na besedo.

Vajenc> Jaz imam 3 otroke in živim v centru ob prometni cesti, zato je bilo bistveno, da sem otroke zgodaj vzgojil tako, da so pozorni na cestni promet.

Skratka, zajebal si se s kvoto, zdaj pa kompenziraš kakor veš in znaš? Ja, tako nekako, očitno pač nisi dovolj racionalen, da bi na to pomislil, ko se je še dalo kaj pomagat.

aerie ::

Jype, kakšno je tvoje mnenje o razmišljanju psihoanalitika Vedeba? Tule se je v kontekstu nove družinske zakonodaje kar precej razgovoril o vzgojnih klofutah. Zanimivi so tudi komentarji.

jype ::

Looooooka> Ampak ce rabis bit prisoten v vrtcu si ze padel na izpitu. Je otrok vec kot ocitno nezrel al pa pac stars nekaj hudo narobe dela ce pogovor doma ne pomaga a ne.

Ja, ampak ti si trdil, da je to stanje, s katerim smo soočeni.

aerie> Jype, kakšno je tvoje mnenje o razmišljanju psihoanalitika Vedeba?

Da nima pojma o čem govori (ker si ni vzel niti toliko časa, da bi raziskal sodobna dognanja znanosti s tega področja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Vajenc ::

Vajenc> Jaz imam 3 otroke in živim v centru ob prometni cesti, zato je bilo bistveno, da sem otroke zgodaj vzgojil tako, da so pozorni na cestni promet.
jype> Skratka, zajebal si se s kvoto, zdaj pa kompenziraš kakor veš in znaš? Ja, tako nekako, očitno pač nisi dovolj racionalen, da bi na to pomislil, ko se je še dalo kaj pomagat.

Zajebala, če hočeš (men je fino) me je narava in mi je v drugo podarila dva vkup. Da se jih vzgojit tudi več, ampak nikakor z vašo permisivo. Nej te ne zanaša na nesramno stran, ker se ti zna to maščevat.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> Zajebala, če hočeš (men je fino) me je narava in mi je v drugo podarila dva vkup.

Ja. Če bi bil racionalen, bi se enega znebil, ker bi se zavedal, da imaš samo dve roki.

Vajenc> Da se jih vzgojit tudi več, ampak nikakor z vašo permisivo.

Tako je. Baterijska reja dela čudeže.

Vajenc> Nej te ne zanaša na nesramno stran, ker se ti zna to maščevat.

Čemu? A ti je hudo, če nekdo reči ne olepšuje? Otroke imeti je težka odgovornost, ogromno dela in potencialna katastrofa, ker družbe ne moreš spremeniti, za otroka pripraviti nanjo pa imaš le omejene možnosti. Eni te težke dileme rešujejo tako, da se prepričajo v to, da je imeti otroke nekaj najlepšega na svetu, pa seveda vsi zelo dobro vemo, da ni, sicer rodnost ne bi drastično upadala z višanjem dohodkov in izobrazbe.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: m0LN4r ()

Vajenc ::

da se prepričajo v to, da je imeti otroke nekaj najlepšega na svetu, pa seveda vsi zelo dobro vemo, da ni, sicer rodnost ne bi drastično upadala z višanjem dohodkov in izobrazbe.

Vsi vemo, da je to nekaj najlepšega in vredno vsega truda in težkih trenutkov, sicer bi se rodnost ustavila. Ostale tvoje blesarije niso vredne odgovora.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

m0LN4r ::

Zajebala, če hočeš (men je fino) me je narava in mi je v drugo podarila dva vkup.

Ja. Če bi bil racionalen, bi se enega znebil, ker bi se zavedal, da imaš samo dve roki.


Ta je pa dobesedno grda in nesramna izjava od osebe, ki nebi dala otroku vzgojne na rit. On bi otroke kar odstranjeval.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

aerie ::

jype je izjavil:


aerie> Jype, kakšno je tvoje mnenje o razmišljanju psihoanalitika Vedeba?

Da nima pojma o čem govori (ker si ni vzel niti toliko časa, da bi raziskal sodobna dognanja znanosti s tega področja).

Meni se tudi zdi, da nima pojma. Ampak druga skrajnost je pa tvoje razmišljanje oz. ta nova _dognanja_ v tej znanosti. Bo pa zanimivo čez par let pogledat rezultate teh novih dognanj.

gruntfürmich ::

vse se vrti okoli efektivnosti. pač večina ve, da je klofuta tisočtrikrat bolj efektivna od prepričevanja, in v večini se gre ljudem za efektivnost; kar je prav. razen parim nadebudnim levo usmerjenim, ki pa jih je dandanes veliko preveč; navadno takšnih bolj ljubiteljskih.
glede tega lahko vlečemo vzporednice tudi s tem, kako se je danes svetu odpeljalo v moralnem, pravnem, finančnem in še kakšnem smislu, in ni presenečenje da je to zaradi takih 'nepraktikov', ki ljubijo neefektivo, dolgovezenje, birokracijo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

RejZoR ::

aerie je izjavil:

Jype, kakšno je tvoje mnenje o razmišljanju psihoanalitika Vedeba? Tule se je v kontekstu nove družinske zakonodaje kar precej razgovoril o vzgojnih klofutah. Zanimivi so tudi komentarji.


Men samo ni jasno zakaj naj bi na podlagi tega članka morali delat izjeme med spoli? Naj bo hčerka ali sin, če si zasluži klofuto po riti jo lahko pokasira od očeta ali matere. Tud hčerkice znajo bit jezikave in tečne, tko da ne vem zakaj omenja samo fantiče kot vir neubogljivosti? Mogoče so bolj navihani, nikakor pa za moje pojme ne smeš med otroci delat razlike, ker bo v tem primeru hčerkica začela to izkoriščat, češ sej po riti pokasira samo bratec, jezst pa ne tud če ušpičim ne vem kaj. Otroci to preklemano hitro opazijo, spol sploh nima veze.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Unknown_001 ::

Ampak zanimivo je, da prvo, kar frocom v šoli berejo (tudi nam so, pa mi je dol viselo) človekove pravice in potem na kratko razlagajo, kako je to, da se te nekdo dotakne krivica, in podobno. V glavnem razlaga je katastrofalna in drugačnega odziva kot je vse to etično moralno sranje srečne družine, ki ga danes propagirajo. A o dolžnostih pa niti besedice ne črhnejo.

Pol pa froci izsiljujejo in podobno, sam mene so hvalabogu že prej tolk skuliral da sem že vedu kaj je prov pa kaj ne in sem bil raje modro tiho ko sem domu pršu, za ostale pa ne vem, sem pa zadnjič eno kolegico poslušu (eno leto mlajša) ko se je hvalisala, kako staršem, če ji rečejo, da nekam grejo neki narest (magari v vinograd) lepo reče da jih bo sociali prjavla in je srečna.

Zgodovina sprememb…

aerie ::

RejZoR je izjavil:

aerie je izjavil:

Jype, kakšno je tvoje mnenje o razmišljanju psihoanalitika Vedeba? Tule se je v kontekstu nove družinske zakonodaje kar precej razgovoril o vzgojnih klofutah. Zanimivi so tudi komentarji.


Men samo ni jasno zakaj naj bi na podlagi tega članka morali delat izjeme med spoli? Naj bo hčerka ali sin, če si zasluži klofuto po riti jo lahko pokasira od očeta ali matere. Tud hčerkice znajo bit jezikave in tečne, tko da ne vem zakaj omenja samo fantiče kot vir neubogljivosti? Mogoče so bolj navihani, nikakor pa za moje pojme ne smeš med otroci delat razlike, ker bo v tem primeru hčerkica začela to izkoriščat, češ sej po riti pokasira samo bratec, jezst pa ne tud če ušpičim ne vem kaj. Otroci to preklemano hitro opazijo, spol sploh nima veze.

Saj zato pa so Vodebove teze skrajne oz. čudne če hočeš. Ker še vedno izhaja iz Freuda. In ugotavlja da ženske nismo več ženske, ker ne ždimo več doma in skačemo z metlo po stanovanju.

jype ::

aerie> Meni se tudi zdi, da nima pojma. Ampak druga skrajnost je pa tvoje razmišljanje oz. ta nova _dognanja_ v tej znanosti. Bo pa zanimivo čez par let pogledat rezultate teh novih dognanj.

Dognanja niso na noben način nova, so le najbolj raziskana ta hip.

gruntfürmich> pač večina ve, da je klofuta tisočtrikrat bolj efektivna od prepričevanja

Ja, saj večina tudi ve, da je mal šnopca veliko bolj efektivno od cepljenja proti otroški paralizi in podobne neumnosti.

RejZoR> Tud hčerkice znajo bit jezikave in tečne,

Če je to razlog, da otroka udariš, si navaden kreten.

Looooooka ::

Seveda...ker moras potem poslusati jokanje in s tem nisi veliko dosegel...v bistvu si se gladko zajebal :D

jype ::

Looooooka> Seveda...ker moras potem poslusati jokanje in s tem nisi veliko dosegel...v bistvu si se gladko zajebal :D

Otroka pa še bolj.

vostok_1 ::

Močnejši prijem in dvignjen glas se tudi smatra kot nasilje?

Looooooka ::

Otrok nima kaj jezikat...ampak ok to spet pomeni, da si zajebal ze kaksno leto prej.

vostok_1 je izjavil:

Močnejši prijem in dvignjen glas se tudi smatra kot nasilje?

Ce si cigan ne...drugace pa lahko hitro fases obisk socialne.

Zgodovina sprememb…

jype ::

vostok_1> Močnejši prijem in dvignjen glas se tudi smatra kot nasilje?

Odvisno, ane. Če ga močneje primeš za roko, ko visi s tristo metrov globokega prepada in v močni burji zakričiš "DRŽ SE!", po moje ni sile.

BigWhale ::

Looooooka je izjavil:

U v zadnjih par let sem mel priloznost videt te novodobne starse, ki nasvete pobirajo iz knjig, ki jih pise folk brez otrok v akciji...


_VSE_ si videl? A si v prostem casu bozicek? Ce poznas dva para z otroci, je to prekleto majhen pool.

Unknown_001 je izjavil:

Ampak zanimivo je, da prvo, kar frocom v šoli berejo (tudi nam so, pa mi je dol viselo) človekove pravice in potem na kratko razlagajo, kako je to, da se te nekdo dotakne krivica, in podobno.


Kje si pa to neumnost pobral? Resno. Mojih otrok niso tega ucili. In jih ne ucijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Glugy ::

Mene je oči sam enkrat nabil ampak takrt me je res ornk. Še ko sm se zvijal po tleh ni odnehal. Od takrt me je pa skoz strašil da me bo nabil. Največkrat zarad slabih ocen in manjših nerodnosti, tihosti in me nenehno spraševal kaj sem počel in kaj bom počel. Imel me je totalno pod kontrolo. Osebnost sem razvil šele kasneje in posledice čutim še danes. Ampak ne bi rad celotne krivde prevalil na njega. On je pač naredil tisto za kar je verjel da je najboljše za dobro vzgojo zaradi kulture obstoječe v času v kateri je bil sam vzgojen.
Jaz sem popolnoma proti vsakršni fizični kazni. To da otroka želiš "premagat" je že samo po sebi otročje. Da morda komu to pomaga ampak prav tako kot so odrasli različne osebnosti so tudi otroci različne osebnosti. Marsikomu ta "pomoč" dejansko pusti posledice ki se lahko ali pokažejo takoj ali pa šele kasneje. Otroka je treba razumet, če ga ne znaš vzgojit brez nasilja dejansko ne znaš vzgajat. Ampak zato pa imamo psihologe in psihoterapevte pa vzgojitelje. Da pomagajo staršem pri teh težavah. da se pri njih lahko pozanimaš kaj se da z psihično prevlado naredit namesto fizično.
S tem ne mislim da se popušča otroku ampak lepo vas prosim sej vendarle živimo v 21. stoletju, pa saj menda ja poznamo še kak drug bolj civiliziran kultiviran in primernejši način vzgoje.
Če ste kdaj gledal npr Supernanny potem veste da varuška kljub zelo ekstremnim kričanjem in podobnim zna uvesti red kljub temu da nikoli ne tepe otrok.
Mlajši kot je otrok večja je možnost zasidranja dobre vzgoje. Če začneš z dobro vzgojo pri malih ti bo lažje z vzgojo kasneje kot bi ti bilo sicer.

Looooooka ::

Kje si nasel besedo "vse".
Dovolj, da dvomim v te knjige, ki jih je zal celo morje.
Vsak drug bebec misli, da ker je vzgojil svojega otroka(ki po moznosti ni storil cisto nic posebnega v primerjavi z ostalimi), lahko pise knjige, soli pamet in strasi starse.
In potem te mlade mamice se plenice ne morejo zamenjati brez da bi sle kupit posebno mizico za previjanje.
Ustvarjanje revezev, ki ne znajo sami mislit...in potem vzgajajo starse in pametujejo o tem, kako delajo ne vem kaj, ker so to bedarijo prebrali v knjigi.
Lepo prosim.
Priblizno tko kot da te poklicejo solskemu psihologu, ki ti nekaj pametuje, med tem, ko tocno ves, da je eden od njegovih otrok na drogi, drug pa kadi vsak dan po soli.
Ampak a ne...gremo nehat mislit s svojo glavo in poslusat vsakega norca, ki ma jajca svojo "modrost" deliti z drugimi :)

Zgodovina sprememb…

Go-ahead ::

Pravilna vzgoji je težko realizirati, najprej jo moraš teoretično obvladati in nato še uspešno implementirati v praksi. Mi je pa žal nekaj osebkov (in njihovih otrok) prisotnih v tej temi, ki so odlični teoretiki (ali vsaj mislijo da so), da teh svojih znanj ne utegnejo prakticirati.

Če si sposoben vsakih 15 minut nekaj odgovarjat na forum, kdaj potem vzgajaš otroka? Ali ga vzgajate preko interneta?

Ali ni premalo posvečenega časa otrokom tudi nasilje?

Vsi se trudimo vzgajati po najboljših močeh in ni enega, ki bi pri tem naredil vse kot je treba.

BigWhale ::

Vajenc je izjavil:

Sej vem, da ne veš. Zato govoriš neumnosti, da moraš otroka med sprehodom po mestu za roke držat.


Seveda. Kako pa sicer zagotovis, da ne bo zbezljal na cesto? Se zaderes nanj? Ce se Muad'Dib, pol ti se morda uspe. Ga klofnes? Kako? Ce mulc zbezlje? Ajd, ce mas 4m dolge roke, potem ti tudi to morda uspe. :)

Vajenc je izjavil:

Se je zgodilo, da sem se zadrl na kakšnega, ki ni bil pozoren ob cesti. Podobno delajo tudi vzgojiteljice s 15imi otroci. Ti maš verjetno v rokavu kakšnega asa, kot je skakanje po cesti v roza tangicah..., ampak to ne ustreza tej resnosti zadeve.


A je kdo rekel, da je to, da nad otrokom povzdignes glas, narobe? Ce je zraven cesta, ga itak moras, drugace te ne slisi. Pravim samo, da mu klofuta ne bo nic kaj pomagala, ce je tolk star, da sam ni sposoben hoditi naokrog. Ker ne bo razumel kaj je bilo narobe, ga bo treba veckrat klofnit.

Tri otroke bi jaz sicer postavil tako, da bi se drzali med seboj za roke, jaz bi pa na zunanji strani drzal tretjega. Tako sem tudi z dvema prakticiral. Ali bi jih imel pa v gosjem redu pred seboj. Mama me je naucila, da mora otrok zmeraj hoditi po notranji strani plocnika. Pa sem ji hvalezen za to. Ceprav morda ne pomaga kaj dosti, ce se nekdo z 120km/h zapelje na plocnik. Nevem, jaz sem moja dva ze pri dveh/treh letih zacel uciti kako se hodi po cesti in da ce se ne hodi lepo, se fotr ustavi in caka.

Vzgojo itak vedno prilagodis okolju in casu v katerem otroka vzgajas. Ker zivim v manjsem kraju, tamaledva redno vozim na 'izobrazevanje' v MB in LJ, da se bosta znala obnasati tudi v mestu in bosta lahko preckala se kaksno vecjo cesto kot je vaski kolovoz. Se mi zdi, da bi vsak stars moral poceti podobne stvari.

Looooooka je izjavil:

Kje si nasel besedo "vse".
Dovolj, da dvomim v te knjige, ki jih je zal celo morje.


Koliko starsev je to, da je dovolj? Resno sprasujem. Pa katere knjige, me zanimajo naslovi in ISBN stevilke.
Statisticno relevanten vzorec bi bil recimo kakih 1400 druzin, ki si jih spremljal prvih pet let vzgoje otroka. Se bolje bi bilo deset let.

Ce nimas tega, potem sam trollas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

2loud4u ::

jype je izjavil:

vostok_1> Močnejši prijem in dvignjen glas se tudi smatra kot nasilje?

Odvisno, ane. Če ga močneje primeš za roko, ko visi s tristo metrov globokega prepada in v močni burji zakričiš "DRŽ SE!", po moje ni sile.



Preveč gledaš filme, govorimo o času, kadar otrok naredi kakšno neumnost in je posledica tega, da ga primeš za roko in nadereš, ne pa kadar visi iz prepada. In, ja če gledamo s tvojega vidika, je tudi to, da ga za roko primeš in nadereš nasilje...
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

jype ::

2loud4u> govorimo o času, kadar otrok naredi kakšno neumnost in je posledica tega, da ga primeš za roko in nadereš

Zakaj bi to storil? Mirno mu rečeš, da se to ne dela.

2loud4u> In, ja če gledamo s tvojega vidika, je tudi to, da ga za roko primeš in nadereš nasilje...

In tudi nesmiselno je, kot vse ostale oblike nasilja.

Shkorc ::

Z vpitjem na otroka mu tudi povzročaš stres, lahko strah, kar je po svoje tudi neke vrste nasilje. S tem si ga natreniral tudi to, da če se ne dereš, ne misliš resno.

2loud4u ::

@jype

rad bi te videl, kako boš mirno otroku rekel, da se to ne dela, ko ti bo iz omare potegnil 1k€ vreden TV medtem, ko bo plezal po kablu :))
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Shkorc ::

Mirno mu prepoveš gledanje televizije do 18 leta, pa je win za oba :D Čeprav otrok tega ne bo tako videl.

2loud4u ::

me zanima kateri starš bi še MIRNO rekel, da se to ne dela, ko bi otrok to naredil... verjetno se bo oglasil jype: "jaz"
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

jype ::

2loud4u> rad bi te videl, kako boš mirno otroku rekel, da se to ne dela, ko ti bo iz omare potegnil 1k€ vreden TV medtem, ko bo plezal po kablu :))

Nimamo televizije. Lahko bi z mize potegnil 3k vreden laptop ali s stropa odvijačil 3k vreden projektor, pa tega začuda ne stori nobeden od njiju, čeprav je bilo obema zgolj ustno razloženo, da se v računalniško sobo ne hodi.

Tudi ne vem, čemu bi otrok to počel, če ima na voljo druge, zanimivejše dejavnosti.

GregiB ::

5 krat... PET KRAT sem ženi rekel, naj mi med tekmo prinese per iz hladilnika!!! PET... 5 KRAT... No, potem sem ji primazal eno vzgojno... Enostavno si ne da dopovedat, oz. se meni enostavno ne ljubi več ponavljati eno te isto... Jebeš nasilje v družini, če ne skapira milom, onda silom....
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

2loud4u ::

@jype

pač ne razumeš, niso vsi otroci tako ubogljivi, kot tvoji in nisem edini, ki ti je to že povedal...

GregiB je izjavil:

5 krat... PET KRAT sem ženi rekel, naj mi med tekmo prinese per iz hladilnika!!! PET... 5 KRAT... No, potem sem ji primazal eno vzgojno... Enostavno si ne da dopovedat, oz. se meni enostavno ne ljubi več ponavljati eno te isto... Jebeš nasilje v družini, če ne skapira milom, onda silom....



No, mislim da si popolnoma dovolj star, da si greš sam iskat pir, ne pa, da te mora nekdo streči. Ker tako obnašanje je pa res idiotsko.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2loud4u ()

jype ::

2loud4u> pač ne razumeš, niso vsi otroci tako ubogljivi, kot tvoji in nisem edini, ki ti je to že povedal...

Seveda niso, če jih pa garbate, namesto da bi z njimi normalno komunicirali.

Kako naj pa otrok ve, da je pepelnik dobil v glavo zato ker je potegnil TV na tla?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Hayabusa ()

2loud4u ::

@jype

tebi se res že meša... kdo za vraga vrže otroku pepelnik v glavo? si pa res idiot, če ti to narediš...
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

jype ::

2loud4u> kdo za vraga vrže otroku pepelnik v glavo?

Ja, ti! Sej si reku, da ga močno primeš in se zadereš!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Hayabusa ()

2loud4u ::

jype je izjavil:

2loud4u> kdo za vraga vrže otroku pepelnik v glavo?

Ja, ti! Sej si reku, da ga močno primeš in se zadereš!



jype, jaz pri 17ih nimam otrok. in nikjer nisem rekel, da ga močno primem in se zaderem, pa tudi to ni nič povezano s pepelnikom o katerem govoriš... nauči se brati!
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

2loud4u ::

nauči se brati!...
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Gandalfar ::

.. no dajmo
««
7 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starši, ki uničujejo svoje otroke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11929068 (24551) solatko
»

Šolanje doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6113948 (12931) guest #44

Več podobnih tem