» »

Otroka na rit. Kje je meja?

Otroka na rit. Kje je meja?

««
6 / 12
»»

Keyser Soze ::

GregiB je izjavil:

Rezultat tega, da jih dobiš po riti ni zavedanje, da je nekaj narobe ampak strah pred posledicami. To pa je vzgoja.... my ass..

Hm, se pravi, tebe strah ne povoha. Morda si pa naslednja stopnička evolucije (skupaj z jypejem seveda - da ne bo zamer)? Ostali IMO smo tam kjer smo pretežno ravno zaradi strau. Ekstremnih instanc strahu se pač ne bomo dotikali tule, ker so offtopic.
OM, F, G!

Vajenc ::

Ne, to ni res. "Okol ušes" ni vzgojna in otroku ne pove ničesar razen tega, da so njegovi starši čudni in ga včasih usekajo po glavi. Sprosti sicer tvojo frustracijo in otroka preseneti, prestraši, razjezi in užalosti, to je pa vse, kar se zgodi.

Nimaš prav, da ni vzgojna. Imaš pa prav, da to otroka preseneti, razjezi ali užalosti. Če naslednjič ne steče brezglavo čez cesto, zato ker se je spomnil neprijetne situacije je bilo zame to dovolj vzgojno.

Da bi si otrok zapomnil take reči, morajo te biti ekstremne, kar je že samo po sebi zelo stresno, ali pa se morajo zelo redno ponavljati, kar je očitno skregano s tvojim pričevanjem o tem da se to zgodi le občasno.

Če se vzgojna zgodi le v ekstremnih primerih si otrok takšen dogodek še posebej dobro zapomne. To je vse.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Gapi182 ::

GregiB je izjavil:

Rezultat tega, da jih dobiš po riti ni zavedanje, da je nekaj narobe ampak strah pred posledicami. To pa je vzgoja.... my ass..

Miljone let nazaj je blo par naših prednikov pred prepadom. Polovica jih je skočila dol ker je želela preizkusiti. Druga polovica se je bala posledic... tisti so preživeli. Malo za šalo malo za res strah je nadvse pozitivna stvar. Zagotovo ni fajn imeti otroka ki se ne boji trdih drog in ne misli kaj bo s svojim življenjem ter se ne boji ali bo preživel brez izobrazbe. Nekateri si pridejo gor. Nekateri so malce bolj neumni. Takim je na žalost treba eno primazat da si pridejo gor kaj je dobro in kaj ni. Na žalost vedno obstaja par idiotov ki jih strah ne zanima. En primer za to je vožnja pod vplivom alkohola in hitra vožnja. Če bi kazni povišali(5 let zapora za vožnjo pod vplivom alkohola) ti garantiram da bi se % teh znižal. Tako je pač pri nekaterih otrocih. Jim je treba dat mal dodatnega straha ker se ne bojijo kaj bo z njimi če ''zabluzijo''

galu ::

Gapi182 je izjavil:

GregiB je izjavil:

Rezultat tega, da jih dobiš po riti ni zavedanje, da je nekaj narobe ampak strah pred posledicami. To pa je vzgoja.... my ass..

Miljone let nazaj je blo par naših prednikov pred prepadom. Polovica jih je skočila dol ker je želela preizkusiti. Druga polovica se je bala posledic... tisti so preživeli. Malo za šalo malo za res strah je nadvse pozitivna stvar. Zagotovo ni fajn imeti otroka ki se ne boji trdih drog in ne misli kaj bo s svojim življenjem ter se ne boji ali bo preživel brez izobrazbe. Nekateri si pridejo gor. Nekateri so malce bolj neumni. Takim je na žalost treba eno primazat da si pridejo gor kaj je dobro in kaj ni. Na žalost vedno obstaja par idiotov ki jih strah ne zanima. En primer za to je vožnja pod vplivom alkohola in hitra vožnja. Če bi kazni povišali(5 let zapora za vožnjo pod vplivom alkohola) ti garantiram da bi se % teh znižal. Tako je pač pri nekaterih otrocih. Jim je treba dat mal dodatnega straha ker se ne bojijo kaj bo z njimi če ''zabluzijo''


Nisi ga razumel.
Tako to gre.

jype ::

Vajenc> Nimaš prav, da ni vzgojna.

Seveda imam. Vzgoja ne more biti stvar stresa in ekstremov, temveč prijetnih čustev in razuma. Če ni, potem enostavno ni vzgoja, ampak čisto navadno klasično pogojevanje (ki z vzgojo nima ničesar skupnega).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Vajenc> Nimaš prav, da ni vzgojna.

Seveda imam. Vzgoja ne more biti stvar stresa in ekstremov, temveč prijetnih čustev in razuma. Če ni, potem enostavno ni vzgoja, ampak čisto navadno klasično pogojevanje (ki z vzgojo nima ničesar skupnega).


Prijetnih čustev... Dj to govor, ko boš otroku na ta način razlagal o spolnosti, pa da te vidim >:D

jype ::

Raptor F16> Dj to govor, ko boš otroku na ta način razlagal o spolnosti, pa da te vidim

Sem že, posnetek je na voljo za 40 BTC za posamezen ogled.

aerie ::

jype je izjavil:

2loud4u>
draciel> Vsi vemo v kakšnem kontekstu je aerie podala svojo izjavo.

No, jaz pa ne. Naj pove.

Bila sem v "slabi" družbi. Zanimali so me starejši "poredni" fantje. Droga, kraja denarja očetu in mami itd. Zgolj pogovarjanje in prepričevanje ni zaleglo in enga večera, ko sem prišla domov po liter konjaka je očetu prekipelo, mi primazal klofuto in zaklenil v sobo, da se streznim. Sledila je prepoved izhodov, pogovori s psihologi itd. Oče je zamenjal službo z manj zahtevno, ker je v prejšnji bil cel dan službeno odsoten (službena potovanja ipd.) in se popoldan v celoti posvetil urejanju mojega prostega časa. Je bla kar jeba. No, od mojih tedanjih frendov jih je danes večina mrtvih (samomor, zlati fix ipd), eden je na vozičku, ostali životarijo (pijančevanje, drogiranje itd). Jaz sem kasneje naredila srednjo šolo in faks in imam danes kar fino službo. Vprašanje kako bi bilo, če tiste klofute in ostrejšega ukrepanja očeta ne bi bilo. Sem prepričana, da samo s pogovori bi se zadeva vlekla v nedogled.

solatko ::

V hoji čez cesto pri zeleni luči, ni nič prijetnega, to otrok enostavno mora dojeti in upoštevati. Starši največjo napako delajo, ko vpričo otroka, stopijo na zebro, ko še gori rdeča luč, ker ne pogledajo, če se prehodu bliža vozilo in ko otroku kažejo na monitorju, svoje kolesarske podvige, na poti v službo.

Določene stvari so pač takšne, da se to ne sme in pika. Tu ni nobenega prepričevanja, temveč ukaz, to se ne sme. Ko je otrok toliko velik, da to prepoved razume (predvsem pomen), se mu pa to tudi razloži.

Spolnost je področje, ki ga je najlažje razlagat, če nisi nazadnjaški, zafrustriran, boga boječ butel. Če pa se sam bojiš, oziroma te je sram debatirat o tem področju človeškega življenja, potem pusti tok naprej, saj otroci en drugega seznanijo, kako gredo te stvari.
Nič bat, bi že izumrli, če bi bilo to odvisno od razlag staršev.

Seveda pa otroka, s pravim odnosom, pripraviš do življenja v dvoje in mu pojasniš vse, kar lahko v določeni starosti razume.
Delo krepa človeka

jype ::

aerie> Bila sem v "slabi" družbi. Zanimali so me starejši "poredni" fantje. Droga, kraja denarja očetu in mami itd.

Skratka, nisi bila stara tri leta?

solatko ::

Je pa triletnica, brez prave vzgoje, na najlepši poti, da pade v to, ko toliko odraste, da se fantje začnejo zanimat zanjo.
Delo krepa človeka

jype ::

aerie> Sem prepričana, da samo s pogovori bi se zadeva vlekla v nedogled.

Jaz sem pa prepričan, da bi te starši komot obvarovali pred slabo družbo tako, da bi se s teboj odkrito pogovorili še preden si jo spoznala.

solatko> Je pa triletnica, brez prave vzgoje, na najlepši poti, da pade v to, ko toliko odraste, da se fantje začnejo zanimat zanjo.

Ja, ampak prava vzgoja ni tisto, kar ti misliš da je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Unknown_001 ::

@jype

Se je treba zavedat, da je pri tem dobila dovolj izkušenj, ki jih je fotr še pravi cajt spreobrnil v slabe.

Pretirano obvarovanje sledi v to, da otrok rata mehkužec, brez hrbtenice,...

Če te zanima, ti seminarsko nalogo pošljem, ki sem jo delal, tema govori o strahu, vendar je vse lepo razloženo, kako pa kaj vse skp pri nas funkcionira.

Zgodovina sprememb…

dope1337 ::

jype je izjavil:

aerie> Sem prepričana, da samo s pogovori bi se zadeva vlekla v nedogled.

Jaz sem pa prepričan, da bi te starši komot obvarovali pred slabo družbo tako, da bi se s teboj odkrito pogovorili še preden si jo spoznala.


You funny ... Prijatelj glasbe, zapomni si ... desperate times call for desperate measures. In v njenem primeru so tastari naredl edino pravilno stvar (aerie, spoštujem tvojga tastarega, da je dejansko službo zamenjal, da se ti je lahka posvetil).ž

Svojega primera ne bom glih razglabljal (podobn kot od aerie) le da ni prišlo do "usodnega" šamara, so bolj ubral jype-ovo metodo -> pogovor. Kot najstnik sm se jim smejal v fris (počen k mamba - sve i svašta) oni so se pa sekiral, pa nevem ka še vse (hvala k. da mi je vsaj šola laufala, drgač bi bil brezdomc pomoje).

P.S. še 1x bi vse ponovil, ker so ble izkušnje iz tistega veka priceless.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

jype ::

Raptor F16> Pretirano obvarovanje sledi v to, da otrok rata mehkužec, brez hrbtenice,...

Ne gre za obvarovanje, temveč iskrenost. Če najstniku rečeš, da so droge sranje, on jih pa preizkusi in vidi da so super, si ti tisti, ki je zajebal.

dope1337> Kot najstnik sm se jim smejal v fris (počen k mamba - sve i svašta) oni so se pa sekiral, pa nevem ka še vse (hvala k. da mi je vsaj šola laufala, drgač bi bil brezdomc pomoje).

In čeprav te niso tepli, si zdaj pismen? Neverjetno, ane.

RejZoR ::

jype je izjavil:

Vajenc> Nimaš prav, da ni vzgojna.

Seveda imam. Vzgoja ne more biti stvar stresa in ekstremov, temveč prijetnih čustev in razuma. Če ni, potem enostavno ni vzgoja, ampak čisto navadno klasično pogojevanje (ki z vzgojo nima ničesar skupnega).


Seveda in življenje je posejano z rožicami in metuljčki. Če otroka ves čas ovijaš v bubble wrap delaš lahko še več škode kot pa nekdo, ki mulca klofne po riti kadar je neposlušen.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

aerie ::

jype je izjavil:

aerie> Sem prepričana, da samo s pogovori bi se zadeva vlekla v nedogled.

Jaz sem pa prepričan, da bi te starši komot obvarovali pred slabo družbo tako, da bi se s teboj odkrito pogovorili še preden si jo spoznala.

Sej so se odkrito pogovorili. Neštetokrat. Ampak meni se je takrat zdelo, da se svet vrti zaradi mene ;)
Pa zakaj tri leta. OP je dal video z 21 letnikom. Sej pri 3 letih smo vsi bli cukrčki. Pridni in iskreni. Ni blo nobenega problema. Lahko pa seveda filozofiramo o vplivu načina vzgoje v zgodnjem otroštvu na adolescentno obdobje. Ampak eno je idealiziranje, povsem drugo real life.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Raptor F16> Pretirano obvarovanje sledi v to, da otrok rata mehkužec, brez hrbtenice,...

Ne gre za obvarovanje, temveč iskrenost. Če najstniku rečeš, da so droge sranje, on jih pa preizkusi in vidi da so super, si ti tisti, ki je zajebal.

dope1337> Kot najstnik sm se jim smejal v fris (počen k mamba - sve i svašta) oni so se pa sekiral, pa nevem ka še vse (hvala k. da mi je vsaj šola laufala, drgač bi bil brezdomc pomoje).

In čeprav te niso tepli, si zdaj pismen? Neverjetno, ane.


jype, ne vem kako naj ti drugače rečem, al namenoma mal po svoje zavijaš pa brat ne znaš, ampak v glavnem si se ornk zafukal s tvojo izjavo proti moji.

ps

še enkrat preber mojo in tvojo, pa če ne kapiraš je pa tvoj problem

Janac ::

dope1337 ::

jype je izjavil:


dope1337> Kot najstnik sm se jim smejal v fris (počen k mamba - sve i svašta) oni so se pa sekiral, pa nevem ka še vse (hvala k. da mi je vsaj šola laufala, drgač bi bil brezdomc pomoje).

In čeprav te niso tepli, si zdaj pismen? Neverjetno, ane.


Brat sm se naučil še v obdobju ko so me ŠE tepl (7-8 let). Potem se je tepež prenehal, ker sem nehal zganjat "otročje pizdarije" - sred trgovine na tla pa v jok etc. Hvaležen sem za batine :D
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

jype ::

dope1337> Brat sm se naučil še v obdobju ko so me ŠE tepl

Aha, zato si pol v drogo padu! Ni čudn!

Raptor F16> še enkrat preber mojo in tvojo, pa če ne kapiraš je pa tvoj problem

Ne seri. Nobeno pretepanje ne bo ničesar spremenilo.

aerie ::

Janac je izjavil:

Ko smo ze ravno tule:

http://www.radio1.si/strani/Oddaje.aspx...

Lahko da je res, čisto lahko pa je nekdo od akterjev zgodbo napihnil. Malo me spominja na zgodbo v filmu Jagten.

BigWhale ::

Keyser Soze je izjavil:


Skratka, si imel srečo, da sta potegnila željeni zaključek - če ni bila posredi kakšna druga "vzgojna", da sta se navadila na kopanje.


Poleg ukrepa je tukaj se vedno pogovor. Karkoli ze naredis z otrokom in kakorkoli ga kaznujes. Ce zraven ni ustrezne obrazlozitve in utemeljitve, je vse skupaj brez veze.

BigWhale ::

galu je izjavil:

Problem pa je, ker tega vedno manj. Starš pride domov ob 16:00, če ma srečo. Med tem pa se frocovje lepo šeta po mestu in dela kar hoče.


Ampak to ni problem tega, da starsi delajo do 16:00. To je problem tega, da se potem ne ukvarjajo z otroci. Tudi nasi starsi niso nic kaj prej hodili domov. Moja dva, sta ob 15:00 koncala s sluzbo in sta se morala cez celo mesto pripeljati domov se z mestnim prevozom. Iz BS3, do Fuzin je bila kar dolga. :) Redko sta bila doma dosti pred cetrto.

Vajenc je izjavil:

Ne, to ni res. "Okol ušes" ni vzgojna in otroku ne pove ničesar razen tega, da so njegovi starši čudni in ga včasih usekajo po glavi. Sprosti sicer tvojo frustracijo in otroka preseneti, prestraši, razjezi in užalosti, to je pa vse, kar se zgodi.

Nimaš prav, da ni vzgojna. Imaš pa prav, da to otroka preseneti, razjezi ali užalosti. Če naslednjič ne steče brezglavo čez cesto, zato ker se je spomnil neprijetne situacije je bilo zame to dovolj vzgojno.


Ce hodis s tako majhnim otrokom po mestu, potem ga drzis za roko. Ce je pa tolk velik, da lahko ze sam hodi po mestu, potem pa ze itak delas nekaj narobe, ce ga mors klofutati, zato ker ti rine na cesto.

Takrat, ko bos zraven, se bo mogoce spomnil tiste klofute, ce te pa ne bo zraven, se je pa ne bo spomnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

draciel ::

Jaz mislim da jype ne razlikuje med: Dati otroku vzgojno ali pa otroka pretepati.

Mislim da pretepanje otroka je hujši pojem kot ena vzgojna. Pretepaš otroka kadar ga večkrat udariš. S tem mu lahko prizadaneš hujše poškodbe. Vzgojna pa je samo en fizičen stik med staršem in otrokom v kateri otrok ne more dobiti poškodb, ki bi bile vidne.

jype get real. 3/4 foruma ti dopoveduje razliko ampak ti še vedno ne razumeš.

jest10 ::

draciel je izjavil:

Jaz mislim da jype ne razlikuje med: Dati otroku vzgojno ali pa otroka pretepati.

On to razume. Samo se namerno dela glupega.

jype ::

Jype razume, da razlike ni.

BigWhale ::

draciel je izjavil:

Jaz mislim da jype ne razlikuje med: Dati otroku vzgojno ali pa otroka pretepati.


Jaz to precej razlikujem, pa se mi zdi tako prvo, kot drugo povsem nepotrebno in oboje dela vec skode kot koristi. Svojima dvema nisem nikoli rabil dati niti ene vzgojne okrog uses ali po riti. Kar je bilo storjeno do cetrtega leta je bilo storjeno, sedaj se pa z otrokom lahko pogovarjam in komuniciram z njim in mu stvari razlozim.

Tisto kar sem zajebal do takrat bom itak se celo zivljenje popravljal. :> Prav isto velja za vse.

BigWhale ::

aerie je izjavil:

Jaz sem kasneje naredila srednjo šolo in faks in imam danes kar fino službo. Vprašanje kako bi bilo, če tiste klofute in ostrejšega ukrepanja očeta ne bi bilo. Sem prepričana, da samo s pogovori bi se zadeva vlekla v nedogled.


A res mislis, da je bila klofuta tisto glavno kar ti je pomagalo? :) Omejevanje tvoje prostosti in to, da je tvoj oce zamenjal sluzbo, da je imel vec casa zate, pa je bilo samo tko, za hec? :)

Keyser Soze ::

Morda ga pa brez klofute ne bi resno vzela?
OM, F, G!

BigWhale ::

Unknown_001 je izjavil:


Se je treba zavedat, da je pri tem dobila dovolj izkušenj, ki jih je fotr še pravi cajt spreobrnil v slabe.

Pretirano obvarovanje sledi v to, da otrok rata mehkužec, brez hrbtenice,...


To, da otroka discipliniras kako drugace, kot pa, da ga klofnes po riti, se ne pomeni, da ga pretirano obvarujes?

Pa kaj je z vami? A ste vsi nepismeni al kaj? Nikjer, nihce ne govori, da se otrokom pusti, da pocnejo kar se jim zljubi in da se jih zavija v vato. Ravno nasprotno. Otrokom je treba dosledno in vsakic sproti povedati, da pocnejo narobe, ce kaj narobe pocnejo.

Vendar jih zato ni treba mahniti po riti. Obstaja milijon drugih nacinov.

dope1337 ::

Imho, ima "vzogjna" pri otrocih, s katerimi je verbalna komunikacija, zaradi pomanjkanja njihovega znanja, zelo direktno sporočilo.

Medtem, ko se lahko "vzgojna" predvsem pri najstnikih lahko interpretira zelo napačno in je treba bit s "porcijam" zelo previden - se da rešit tudi s pogovorom oz. drugo alternativo, odvisno kakšna je nasičenost hormonov najstnika takrat.

@BigWhale -> "A res mislis, da je bila klofuta tisto glavno kar ti je pomagalo? :) Omejevanje tvoje prostosti in to, da je tvoj oce zamenjal sluzbo, da je imel vec casa zate, pa je bilo samo tko, za hec? :)"

Jz bi to jemal kot "povod" v spremembe - seveda ob predpostavki, da me do tistega trenutka ni oče nikoli klofnil. Bi si pa v njenem primeru najbolj k srcu gnal, da je očetu res veliko do mene, če je zamenjal šiht, samo zato, da bi me spravil k sebi.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

BigWhale ::

aerie je izjavil:

Lahko pa seveda filozofiramo o vplivu načina vzgoje v zgodnjem otroštvu na adolescentno obdobje. Ampak eno je idealiziranje, povsem drugo real life.


Real life je seveda to, da cloveka ustvaris v prvih nekaj letih, potem pa popravljas napake, ki jih v bistvu zelo zelo zelo tezko popravis. In ja, to kako so s tabo delali v prvih letih tvojega zivljenja v veliki meri vpliva na to, kako se obnasas v puberteti in kako se obnasas potem.

dope1337 ::

BigWhale je izjavil:

aerie je izjavil:

Lahko pa seveda filozofiramo o vplivu načina vzgoje v zgodnjem otroštvu na adolescentno obdobje. Ampak eno je idealiziranje, povsem drugo real life.


Real life je seveda to, da cloveka ustvaris v prvih nekaj letih, potem pa popravljas napake, ki jih v bistvu zelo zelo zelo tezko popravis. In ja, to kako so s tabo delali v prvih letih tvojega zivljenja v veliki meri vpliva na to, kako se obnasas v puberteti in kako se obnasas potem.


Bi te lahka prosil vsaj za kak vir? Pa naj bo vsaj poljudno znanstveni prosim (brez 24ur ipd.). Vem da se otroku dolgoročni spomin ne razvije do 4-5 leta (seveda so extremi, tudi sam se spomnem kakšne stvari ali dveh iz pre-5. let). Me pa zanima ali ima to kakšno navezavo z osebnostnim razvojem, zato te sprašujem za vir btw.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

BigWhale ::

Keyser Soze je izjavil:

Morda ga pa brez klofute ne bi resno vzela?

Morda se mu je pa zaradi klofute roka pozlatila in jo je lahko prodal, ter potem shajal v novi sluzbi s slabso placo. :)

Taksna vprasanja so rahlo trapasta. Ce najstnice ne spravi k sebi to, da stars zaradi nje drasticno spremeni svoje zivljenje, potem so starsi ze v startu tako zajebal zadevo, da bi blo boljs, da gredo po strokovno pomoc.

Jaz zaradi ene take klofute ne bom nikogar obsojal. Tako kot ne bom obsojal obupane mame, ki mulca, ki se dere klofne po riti.

Pravim samo, da se da brez tega.

Vajenc ::

BigWhale je izjavil:


Ce hodis s tako majhnim otrokom po mestu, potem ga drzis za roko.

Kaj pa, če maš tri?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

BigWhale ::

dope1337 je izjavil:

Bi te lahka prosil vsaj za kak vir? Pa naj bo vsaj poljudno znanstveni prosim (brez 24ur ipd.). Vem da se otroku dolgoročni spomin ne razvije do 4-5 leta (seveda so extremi, tudi sam se spomnem kakšne stvari ali dveh iz pre-5. let). Me pa zanima ali ima to kakšno navezavo z osebnostnim razvojem, zato te sprašujem za vir btw.


Zacnes lahko kar tukaj:
Sigmund Freud @ Wikipedia

ali pa tukaj:
Erik Erikson @ Wikipedia

Erikson je sicer na zadeve gledal malo manj iz sexualnega vidika in skozi daljse obdobje. A tiste osnove se razvijejo ze kar hitro, potem samo nadgrajujemo in dodajamo zraven.

jype ::

Vajenc> Kaj pa, če maš tri?

Ja, kaj pa nardiš, če maš 98 velikih psov?

digitalcek ::

jype je izjavil:

Raptor F16>
Ne gre za obvarovanje, temveč iskrenost. Če najstniku rečeš, da so droge sranje, on jih pa preizkusi in vidi da so super, si ti tisti, ki je zajebal.


Droge SO sranje. Naj najstniku rečeš, da niso? Objektivno so. Predvsem, če pogledamo posledice.
Ampak zanj so pa najbrž sranje Avseniki. Zelo verjetno.

Zate pa je mogoče sranje punk. In če mu tvoje mnenje utemeljiš (in obenem omeniš razne oči in malarja), s tem ne more biti nič narobe.

Vsekakor pa vzgoja NI enostavna stvar, kjer poguglaš in si top vzgojitelj. Splet tu celo škodi zaradi kopice popolnoma različnih mnenj, modelov, raznih med sabo skreganih pametovanj, takih, pa tudi popolnoma drugačnih izkušenj...

WildChild ::

Po prebranih nekaj knjigah (za hobi) o vzgoji, človeških možganih, nekaj študij o posledicah napačne vzgoje (beri - stres, nezaupanje, alkoholizem, psihični in fizični konflikti med staršema,...) mi je kristaln jasno, da živimo v svetu kjer očitno niti starša ne znata komunicirati (se znata zares poslušati) in si razdeliti vloge... in potem se odločita za otroka. Seveda se prej ne izobrazita o vzoji otrok, ker otroci se v 21. stoletju sami vzgojijo...

In nato se vzorec ponavlja kar skuša tudi jype povedati.
in da mood

Zgodovina sprememb…

jype ::

digitalcek> Droge SO sranje.

Ne, niso.

BigWhale ::

Vajenc je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Ce hodis s tako majhnim otrokom po mestu, potem ga drzis za roko.

Kaj pa, če maš tri?


Pol jih pac sam ne vozis ven, ker jih nisi sposoben obvladat. Nevem. Vzgojiteljici sta dve, pa peljeta po 15 otrok ven na sprehod.

Verjetn jih kr kloftajo, ce ne gredo prav cez cesto. In prav je tako, a ne? Dandanes pa ljudje zarad tega novinarje klicejo. Cudaki. Al kako?

WildChild je izjavil:

in potem se odločita za otroka. Seveda se prej ne izobrazita o vzoji otrok, ker otroci se v 21. stoletju sami vzgojijo...

In nato se vzorec ponavlja kar skuša tudi jype povedati.


Tocno tako. Za veliko vecino nasih napak so krivi izkljucno starsi. In vzorci se v vecini primerov ponavljajo.

Glede na prebrano tukaj, se sploh ne cudim. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

digitalcek ::

jype je izjavil:

digitalcek> Droge SO sranje.

Ne, niso.


Pa so. Eno zelo veliko sranje.
In še ena bergla (poleg alkohola). In še ena ponudba za beg od realnosti. In še ena možnost, da NISI prizemljen. Ker je v sedanjih časih fino, da si ves čas mal u luftu...

Mi prizemljeni pa smo bedni, brez domišljije, nevredni promocije v medijih.
Na vsak način pa je treba tako ali drugače promovirati drogo. V zadnjem času kokain (beri članek/članke Slovenija na kokainu).
Aja, kokain ni droga. Nisem vedel...

Pika.

jype ::

digitalcek> Pa so. Eno zelo veliko sranje.

Ne, niso.

digitalcek> In še ena bergla (poleg alkohola).

Kako _POLEG_ alkohola? Alkohol je ena najslabših drog, ever.

digitalcek> Mi prizemljeni pa smo bedni, brez domišljije, nevredni promocije v medijih.

Ne seri. Droge so super za lajšanje resnih bolečin in lahko izjemno izboljšajo kvaliteto življenja tistih, ki trpijo iz takega ali drugačnega razloga.

digitalcek> Aja, kokain ni droga. Nisem vedel...

Drogi sta tudi kava in zeleni čaj.

m0LN4r ::

Nevem v čem je fora, ampak meni so ble prepovedane stvari najbolj zanimive za sprobat.
Če so mi govoril nonstop da je elektrika nevarna sem se tolko bolj htel poigrat z njo, isto z ognjem itd.

Prepovedani sadeži so bili zame prava poslastica. Ste še kaki taki tu?

Pa btw, spregledate dejstvo, da večina nas ki je dobila po riti smo jo dobil šele po tistem, ko so nam že 100x povedal da se ne sme in je nevarno. Trma otroka ne pozna meja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Unknown_001 ::

jype je izjavil:



Ne seri. Nobeno pretepanje ne bo ničesar spremenilo.



Nikjer nisem omenil pretepanja. I ovo na novo zgleda da brat ne znaš al pa napačno interpretiraš vse skupi.

Kakorkoli, ne bo ti ratalo kle zmagat, ker mislim, da je preveč pozitivnih argumentov s strani nas, ki smo bili deležni take vzgoje. Seveda je res, da izživljanje ni stvar vzgoje, ampak ti očitno oboje mešaš ko slišiš kaj o "devanju čez koleno".

Pa da ne bo pomote, sem proti nasilju, ampak eno je, če nekoga upališ iz lastnega zadovoljstva, drugo pa če je pok čez rit skrajni ukrep da otroku neki dopoveš, če zlepa ne gre.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Jp eni enačijo vzgojno po riti s klanjem. Pa to delajo ravno tisti, ko se imajo za tako pametne. Al res ne ločijo tega...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

aerie ::

BigWhale je izjavil:

aerie je izjavil:

Jaz sem kasneje naredila srednjo šolo in faks in imam danes kar fino službo. Vprašanje kako bi bilo, če tiste klofute in ostrejšega ukrepanja očeta ne bi bilo. Sem prepričana, da samo s pogovori bi se zadeva vlekla v nedogled.


A res mislis, da je bila klofuta tisto glavno kar ti je pomagalo? :) Omejevanje tvoje prostosti in to, da je tvoj oce zamenjal sluzbo, da je imel vec casa zate, pa je bilo samo tko, za hec? :)

Zakaj se nekateri vztrajno vesite na to klofuto? Klofuta je bila le posledica stanja, ki je v nekem časovnem momentu doseglo neko, recimo, vreliščno točko. Predstavljate si to klofuto kot neko simbolično dejanje človeka v afektu... torej ko čustva prevladajo razum. In ja. Mene do takrat nobeden od staršev ni nikoli udaril, zato sem se v tistem trenutku zavedla, da je nekaj grozno narobe. Je bilo prvič in zadnjič. Mi je pa tista klofuta dali razmišljati. Če ne, bi zbežala skozi okno... najverjetneje, kot že marsikdaj prej, ko so mi straši le lepo razlagali, kako nespametno se je družiti z mojo klapo. Vse ostalo, mislim, da je jasno kako in kaj ;)

jype ::

aerie> Predstavljate si to klofuto kot neko simbolično dejanje človeka v afektu...

Ja, saj si jo. Oče je s tem poskrbel za _svoje_ zadoščenje - zate to ni spremenilo ničesar.

Raptor F16> Nikjer nisem omenil pretepanja.

Ja, si.

Raptor F16> ker mislim, da je preveč pozitivnih argumentov s strani nas, ki smo bili deležni take vzgoje.

Mhm, od daleč se vidi, kako pametni ste, _ker so vas pretepali_, sicer bi bili pa zadrogirani in neumni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Unknown_001 ::

m0LN4r je izjavil:

Nevem v čem je fora, ampak meni so ble prepovedane stvari najbolj zanimive za sprobat.
Če so mi govoril nonstop da je elektrika nevarna sem se tolko bolj htel poigrat z njo, isto z ognjem itd.

Prepovedani sadeži so bili zame prava poslastica. Ste še kaki taki tu?

Pa btw, spregledate dejstvo, da večina nas ki je dobila po riti smo jo dobil šele po tistem, ko so nam že 100x povedal da se ne sme in je nevarno. Trma otroka ne pozna meja.



Radovednost kolega, trma je le tisto, kar se je iz tega rodilo. Pač men so tud recimo rekl, da ne smem jablane brcat, ka se lahk zlom, a jst ves pameten grem po macolo in mi jo nekak rata zadet, pet jabuk je dol palo, sam pol ko so pa tastari vidl, da z deblom neki ne štima (ni blo glih neki debelo) je bla pa pizdarija :D>:D

Ampak od takrat naprej grem vedno raje po lojtro pa ajmar pa pobirat.8-)
««
6 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starši, ki uničujejo svoje otroke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11928892 (24375) solatko
»

Šolanje doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6113868 (12851) guest #44

Več podobnih tem