» »

Kateri WiFi router a/b/g/n?

Kateri WiFi router a/b/g/n?

urandom ::

Vredu, zanima me kateri wifi routerček bi mi priporočali oz. kateri so tako malo boljši routerji danes. Gre se mi za nov WiFi router, ki podpira standarde a/b/g/n. To se pravi, da je dual-band, ki deluje na frekvencah 2.4 in 5 GHz (mislim, da je 5.8GHz?). Gor bi rad vrgel dd-wrt firmware in se malo poigral z vsemi nastavitvami ter ga nastavil kot glavno dostopno točko v mojem stanovanju. Pred leti sem gledal tale linksys-ov model: WRT610n, ne vem pa koliko je še danes aktualen. Verjetno so že kakšni boljši modeli zunaj?

V mislih imam nekaj takega:
Flash: 8MB ali več
WiFi: a/b/g/n
USB: Po možnosti da
Ethernet: recimo 4 porti + wan
Sem še kaj pozabil?

Nasveti?

RejZoR ::

Linksys E4200 v1 (obvezno mora bit v1, ker v2 se ne dajo nadgrajevat z DD-WRT oz TomatoRAF).

Ima vse kar iščeš in za DD-WRT ter TomatoRAF vem da deluje, ker ju sam uporabljam. Edino DD-WRT z vklopljenim QoS ga ves čas obeša ampak sorazvijalci tko jebeno gnili, da kljub večkratnim pritožbam okoli nestabilnosti tega dela niso naredil popolnoma nič. TomatoRAF po drugi strani deluje fenomenalno, vključno z vklopljenim QoS-om.

Tud ne priporočam, da vzameš na SOLO, ker so z njimi sami problemi...

WRT610n kot kaže ni podprt iz strani TomatoRAF, celotna Linksys E serija pa je.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

urandom ::

DD-WRT ga zadnje čase res serjejo s to njihovo beta verzijo. Včasih so nove verzije redno izdajali, danes pa na izvod stabilne verzije v24 SP2 čakam že več let, pa je še vedno v beta fazi.

Kaj pa je tale backdoor, ki ga naj bi tile linksys-ovi routerji serije E-xxxx imeli? To sem bral nekje na netu že dolgo časa nazaj. Oziroma kaj je že bilo, mislim da nekaj glede vohunjenja, kjer so v firmi imeli dostop do podatkov na vseh teh routerjih.

EDIT: Tole je bilo: http://www.digitaltrends.com/computing/...

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urandom ()

BorutK-73 ::

mogoče TP-Link TL-WDR3600?
Ima vse kar iščeš in še več, pa OpenWrt gre tudi gor kot tudi Ddwrt.
Jaz sem ga kupil tukaj: http://www.techtradecenter.si/165_Mrezn...

urandom ::

Uf, tole je pa dosti ceneje od tistih, ki sem jih trenutno gledal. Iskal sem linksys variante in malo gledal E3000, kar naj bi bila prenovljena različica WRT610N. Tile routerji so pri nas okoli 110€, tale TP-LINK je pa kar 60€. Linksys so kar dragi...

TP-Link TL-WDR3600
CPU Speed: 560 MHz
Flash size: 8192 KiB
RAM: 128 MiB

Lepo, lepo!
Hvala ti za povezavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov router (optika 20/20) - že spet

Oddelek: Pomoč in nasveti
499044 (2468) Han
»

Nakup routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
203739 (3269) Qushaak
»

Kateri izmed navedenih usmerjevalnikov bi bil optimalna/najboljša izbira

Oddelek: Kaj kupiti
121876 (1436) ropo009
»

Cisco prodaja Linksys

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
246931 (4699) kmetek

Več podobnih tem