» »

Kateri tisklanik izbrati?

Kateri tisklanik izbrati?

smash ::

Iščem nekaj v rangu 100€ in sicer mora nujno biti duplex in wifi...

imate kakšne izkušnje s spodnjimi?

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

mat xxl ::

S ta zadnjim ne boš zgrešil, potem pa neoriginal kartuše, ki stanejo pod 2 eur/ kos dobiš jih pa na Ebayu .

smash ::

za tega zadnjega se mi zdi malo premalo, da ima samo 30 listov podajalnika, ostali imajo veliko več

kaj pa pravite na hp-ja? pridem kaj ceneje čez z kartušami?

kmetek ::

mat me prav zanima kje dobiš 540/541 za 2 € resno.

SLO_Matej ::

Jaz ti predlagam, da vzameš kar Canona. Npr. Canon Pixma MG5350.
Nakup pa lahko opraviš tukaj: http://mv.rs/t/2830004421

Ima pa vse kar bi rad in še kaj več.

smash ::

SLO_Matej je izjavil:

Jaz ti predlagam, da vzameš kar Canona. Npr. Canon Pixma MG5350.
Nakup pa lahko opraviš tukaj: http://mv.rs/t/2830004421

Ima pa vse kar bi rad in še kaj več.


ma sem gledal review-je za tega canona..pa pravijo da je slabo, ker ima tako majhen feeder (30 listov), da je zelo počasen pri duplexu, poleg tega pa ne rabim fax-a

tako da v bistvu nimam pojma kaj vzet...doma imam canon pixmo, pa imam vedno problem z kartušami, ki zelo hitro gredo...zato bi najraje vzel nekaj drugega (hp) pa da vidimo razliko..hp pa ima celo 250 listni feeder in hiter, poceni izpis...sem pa prebral da imajo malo težave pri konfiguraciji wifi-ja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

kmetek ::

o kakšnem faxu pa govoriš.

smash ::

kmetek je izjavil:

o kakšnem faxu pa govoriš.


funkcije: tiskanje/skeniranje/kopiranje/faksiranje

Tomson ::

Mislim da MG5350 ponuja vse kar rabis in je za to ceno dobra izbira. Sam imam nekaj izkusenj z Canon, Epson in HP tiskalniki, pa moram rect, da me zaenkrat se edino Canon ni razocaral.

Za to ceno pac ne bos nasel perfektnega tiskalnika, imej to v mislih ...

Pa preberi se kaksen test, ker niso vsi negativni, npr. DigitalVersus
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

koyotee ::

sam ne kupuj hpja :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

SLO_Matej ::

koyotee je izjavil:

sam ne kupuj hpja :)

Bi se kar strinjal.

Papir pa lahko naložiš tudi v kaseto in po mojih izkušnjah ga notri ne gre tako malo, pa še zaprt je, da se na njem ne nabira prah. http://www.canon-europe.com/Support/Con...

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

Smash:
Kje si pa zasledil da ima feeder samo za 30 listov, ce bolje pogledas specifications, vidis da ima za 150listov v kaseti in 150listov zgornji feeder ...

Tudi faxa tale model nima ...

Da nisi ti gledal za kaksen drugi model?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Brane22 ::

Ne vem s temi Canonovimi Pixmami.

Imam MP630, pa je z driverji križ. Komaj sem uštimal Linux driverje, da nekako delajo. CD printing mi še vedno ne dela. Ob določenih kombinacijah papirja in kakovosti stvar enostavno zmrzne. Velikokrat prehodi ločljivosti ne delajo. Preideš s 300dpi na 600dpi, stiskaš stran, pa jo dobiš celo v zgornji levi četrtini.

Lahko verjamem, da so driverji pač slabi, Linux pa periferen, vseeno pa ne pričakujem designa, kejr driver lahko tako zmede printer, da se potem ta niti izklopit noče več...

Stvar zna biti tudi živceparajoče počasna. Jo vklopiš, da bi skopiral nekaj, pa zna potrajati kar nekaj minut, da k sebi pride.

Multipraktik se sliši fajn, ampak če bi še enkrat jemal, bi vzel skener posebej.

Pa verjetno bi bil veliko bolj pazljiv pri izbiri modela. In verjetno ubodel Epsona - kljub vsem njegovim znanim pomankljivostim.

Niso vsi inkjeti glih. Tudi znotraj ene serije in proizvajalca ne. In ni vedno dražji model boljši. Če fališ namen, se lahko zaj*, tudi če vzameš dražji printer z realno visokimi ocenami - si pač plačal možnosti, ki jih ne rabiš in se prikrajšal za tisto, kar rabiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

In glede tega Wifija, nisem ziher da je to ravno pametno.

Pri takih zadevah je fajn imeti nadzor. Ko vidim kako prek ku*ca pišej drajverje za OSNOVNE funkcionalnosti zadeve ( se pravi tiste, zaradi katerih jo kupuješ- možnosti tiskanja na papir) nekako ne verjamem,d a je kdo tam kaj dosti razmišljal o varnosti Wifi dela.

SLO_Matej ::

Imam izkušnje s to Pixmo MP630 in ni nobenih težav z gonilniki - za Windows OS namreč. Kako je s kakšnimi eksotičnimi sistemi pa ne vem, ker nimam časa zanje. ;)

Tukaj imaš za to Pixmo gonilnike od Windows 98 do Windows 8, pa od Mac OS X do Mac OS X 10.8 in še za Linux kakršni pač so za slednjega: http://www.canon-europe.com/Support/Con...

smash ::

imaš prav...ta (Canon Pixma MG5350) nima faksiranja - ampak ok saj ga niti ne rabim

bolj je problem ker sem prebral da ima folk probleme z wifi skeniranjem

Brane22: kje je lahko problem z varnostjo pri wifi pri tiskalnikih?

Brane22 ::

Imam izkušnje s to Pixmo MP630 in ni nobenih težav z gonilniki - za Windows OS namreč. Kako je s kakšnimi eksotičnimi sistemi pa ne vem, ker nimam časa zanje.


Eksotičnimi sistemi ? Ne vem, če je Linux še v tej kategoriji, glede na to, kje vse je gor in glede na število prodanih primerkov. Poleg tega, kakor vem, tudi OSX uporablja cups printing sistem, torej...

In nazadnje, ne glede na OS in driver se printer ne bi smel nikoli tako zaglupit, da se mu strga in ga niti isklopit ne moreš na knof. To ni stvar OS-a ampak firmwarea.

Aja, in tisti "original" gonilniki so bolj problematični od open-sauce zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

kmetek ::

meni dela mg5350 enkratno.....porabim nekje slab komplet mesečno....bankrotiral ne bom.

Janac ::

Koliko te pridejo kartuše?

Se mi splača zamenjati F4580 ?

Tomson ::

Kot rečeno, tudi sam sem zadnja leta s Canonom zelo zadovoljen, trenutno imam MP640 ter MG5150. Za 640 bi bila edina pritožba da Wifi prek prenosnika vsake toliko enostavno ne deluje (potem pa na novo nastavit pa dela, je pa res da imam zelo stare driverje gor), za 5150 pa gre edina zamera res malo predolgemu zagonu če je tiskalnik ugasnjen ...

Vse ostalo, brez pritožb ...

Kartuše se splača kupit v kompletih, npr. original Canon iz UK (5-kit - vse kartuše) pride s poštnino cca. 70€, kar je 13€ na komad.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

5er--> ::

70 EUR dam jaz za več kot 1L barve... sicer pa vsakemu svoje. =)

Tomson ::

V navodilih piše "Uporabljajte samo originalne kartuše" ... in če v navodilih piše! :-)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Brane22 ::

Jaz imam za MP630 refill kartuše in čipe ( ne spomnim se a so ble posebne kartuše ali pa se dobil refill čipe za navadne in sem jih sam montiral gor) plus črnilo.

Kar se tega tiče, stvar dela brez problema.

Tomson ::

Aha, potem so pa driverji krivi! :-)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Brane22 ::

Kakšne zveze majo refili s tem, če printer da brezhiben odtis na navaden papir, ob tisku na CD se mu pa strklja ?

In kakšne veze ma to s tem ,d a isto počne tudi z original kartušami ?

Če si ti bolj levi za te zadeve, še ne pomeni da so vsi refilli slabi.
Sploh za nekritične zadeve na navadnem papirju in na teh elcheapo printerjih.

NJihove refille uporabljamo tudi na vseh Epsonih (R265, R320, R800 itd) brez kakršnegakoli problema, če odštejemo CIFS predelave.

Tomson ::

Oprosti, bom v bodoče bolj previden s svojim smislom za humor :( ... sem mislil da je dovolj očitno, da ni povezave med driverji in refili ...

Tudi opazka "če v navodilih piše" očitno ni padla na plodna tla ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Brane22 ::

Ok, mogoče mi sarkazem detektor ne dela JBG.

V cajtnotu sem, pa nia časa brat vseh postov 100%...

medenko ::

janac: 1 € :)

smash ::

zakaj pa je HP slaba izbira?

rsroki ::

hmm tudi mene zanima zakaj je HP slaba izbira (drage barve in komplicirani vmesniki oz. sofware ?) ?8-O
rsroki

smash ::

to sprašujem zato ker imam doma canon pixmo, in imam velike probleme z barvami in sploh odzivnostjo tiskalnika..velikokrat enostavno ne začne tiskati, javlja napako, pa potem ne veš kateri gumb pritisnit da ga zresetira..včasih prime nekaj, včasih drugo itd itd...zato me mika da bi probal kaj drugega

kaj ima hp dražje barve oz kartuše?

je kaj takega na hp-ju kar dela probleme? je slab tisk?

ps: drugega pa kopujem ker mi enostavno barv noče več tiskat...pa ne vem a bi bilo zadosti, da zamenjam samo kartuše ali je kaj narobe tudi v samem tiskalniku..sem pa sam polnil kartuše do sedaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

Tomson ::

Narobe ni verjetno nic. Pac vsak ima dolocene slabe ali dobre izkusnje z dolocenimi firmami. Meni osebno se je od dveh Epsonov en po dobrem letu pokvaril, od dveh HPjev tudi eden po dveh letih, trenutno imam pa dva Canona, oz. tri, stare od 2-5let in se vsi lepo delujejo. Kvaliteta izpisa mi je super, hitrost je odvisna od modela, strosek tiska pa tudi variira od modela do modela, skratka, Overall sem trenutno zadovoljen s Canoni.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup tiskalnika

Oddelek: Kaj kupiti
183592 (3090) mat xxl
»

Multifunkcijska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8829625 (23323) Bye
»

Nakup tiskalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6316591 (14710) SLO_Matej
»

Tiskalnik oz. večfunkcijska naprava

Oddelek: Kaj kupiti
283736 (3078) GeForce
»

Kateri tiskalnik ?

Oddelek: Kaj kupiti
101488 (1389) lolek123

Več podobnih tem