» »

Kateri SSD?

Kateri SSD?

«
1
2 3

lommmp ::

Vem, veliko je tem glede nakupov SSDja ampak ko gre zares in ga res nameravaš kupit druge teme ne odgovorijo vprašanja.

Nameravam kupiti SSD z nad 100GB prostora do 150EUR.

Branje in zapisovanje gledam nad 400MBs in priklopljen bo v SATA3.

Izbiram med:
Corsair
Crucial
Intel
Kingston
OCZ
Samsung
SanDisk

Kateri so najboljša izbira?

Zanima me pa predvsem če se sploh splača kupit trenutno; mogoče bodo kmalu prišli novi ki bodo boljši?


Hvala in Lp
  • spremenil: lommmp ()

Nikonja ::

Kupi samsunga 830 in mir, pa ne spraševat zakaj in kako, ker ti se očitno ne da brskat malo po temi o SSD kaj je že odprta nekaj časa ali vprašat strica googla.

hojnikb ::

samsung 830 neboš več dobu, tako da nabavi 840PRO 128GB..
#brezpodpisa

dope1337 ::

Samsung 840 Serie 250GB Basic 2.5" SATA 6Gb/s TLC Toggle

Pa pohit predn zvišajo ceno nazaj (se mi zdi da je to sam akcija atm). Imho best P/P atm. Res je, da ima TLC (cca 750 zapisov na celico) čip namesto MLC (cca 3000 zapisov na celico), ampak verjemi ... tega ti kot "casual user" (predvidevam) ne boš opazil.

Čist tvoja stvar ... Al hočeš trenutno top shit robo (840 pro - 128 GB) al mal več kapacitete (840 - 250 GB).

P.S. maš na st-ju tud oglas za 840pro - 256gb -> 200€
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

dope1337 ::

Samsung 840 Serie 250GB Basic 2.5" SATA 6Gb/s TLC Toggle

Pa pohit predn zvišajo ceno nazaj (se mi zdi da je to sam akcija atm). Imho best P/P atm. Res je, da ima TLC (cca 750 zapisov na celico) čip namesto MLC (cca 3000 zapisov na celico), ampak verjemi ... tega ti kot "casual user" (predvidevam) ne boš opazil.

Čist tvoja stvar ... Al hočeš trenutno top shit robo (840 pro - 128 GB) al mal več kapacitete (840 - 250 GB).

P.S. maš na st-ju tud oglas za 840pro - 256gb -> 200€
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

lommmp ::

nebi rekel da sem jaz casual user :D racunalnik uporabljam za video in sound editing pa LoL občasno...

pierch ::

Kupil 840PRO 128gb pred nekaj meseci, kar na Amazonu.de, ker je bil cenej za par evrov kot pri nas (135 je bil).
Dobil sem ga v 5 dneh.
Zaenkrat, nimam pripomb, ce sem skromen ;).
Pred tem sem pa imel hibrid 24GB SSD + HDD v prenosniku, zdaj mam pa 2 SSD-ja :D in res je speedy (gonzales).
Pierch

Jinto ::

Samsung 840 TLC ima 1000 zapisov, ne 750.

Trenutno je najceneje na Amazonu
http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASI...

120.76 funtov poslan (140 eur).

hojnikb ::

840pro će se greš video editing ...
#brezpodpisa

lommmp ::

dobro potem bom tega :)

lommmp ::

moti me da imajo nekateri samsungi hitrost pisanja pod 400 MBs

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lommmp ()

6151 ::

Če te moti hitrost kupi to
http://geizhals.at/ocz-revodrive-3-x2-4...
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

hojnikb ::

lommmp je izjavil:

moti me da imajo nekateri samsungi hitrost pisanja pod 400 MBs

in kaj točno je narobe z writeom pod 400mb/s ?
Si čist brainwashed z sandforce specifikacijami, ko ma vsak pogon 550r/500w, čeprav realnost ni taka..
#brezpodpisa

darkolord ::

Ja eni ne morjo dobr spat, če nima vsaj 500

lommmp ::

res je, dvomim da bom lahko zaspal z 130MB/s

hojnikb ::

In kaj je narobe z 130 mb ?

itk štejejo random hitrosti ne pa sekvenčne, sj ne kopiraš fajlov sem in tja kr naprej po ssdju...
#brezpodpisa

lommmp ::

ja če je 130 namesto 400 potem je počasnejši? ali ne?

hojnikb ::

ja če ma 130 je počasnejši, ampak fora je da pri veliko ssdjih je oglaševana hitrost fejk, ker merijo hitrost stisljivih podatkov (ko vidiš 550 read in 500 write to ni dejanska hitrost).
Zato potem, ko pa vidiš ssd z 130 write, pa misliš da je ta ful počasnejši, čeprav v praksi to ni res (ti poceni 120gb sandforce pogoni ko so kao rejtani za 550r/500w, v resnici z nestisljivimi podatki dosežejo tam +/- 200r/140w)
#brezpodpisa

lommmp ::

okej torej kateri bi bil najboljši pa da ima dobro hitrost?

hojnikb ::

samsung 840PRO ali ocz vector. Seveda večja kapaciteta ma večjo hitrost..
#brezpodpisa

WazzapMan ::

Kupil sem corsaira in dela brez problemov ;)

hojnikb ::

sj ne da ma corsair več kot en model ssdja..
#brezpodpisa

dezo ::

Pozdravljeni,

Sem ravno tako pred nakupom SSD diska in imam izbranega samsung 840 128Gb. zanima pa me kakšna je dejanska razlika med basic in pro verzijo? razlika v pisanju 390mb/s proti 130mb/s, koliko se to v realnosti pozna? da vidim če se splača dat dodatnih 40€ več za pro verzijo.

LP

Berserker ::

Tudi mene zanima tole glede 840 pro. Je tale SSD dober za igre. Predvsem gre za igre, kjer se površine sproti nalagajo in je HDD prepočasen.

hojnikb ::

vsak ssd je dober za igre ;)
tudi 840 vanilla
#brezpodpisa

lommmp ::

kakšna je razlika med TLC in MLC SSD diski?

SloSlayer ::

Malo si sposodim temo. Gledal sem ta SSD disk (http://www.mimovrste.com/artikel/337000.... Piše da je hitrost pisanja in branja 450Mb/s. Potem sem pogledal nekatere dražje modele diskov in videl, da imajo nekateri manjše hitrosti in me sedaj zanima, ali ta SSD res dela z tako hitrostjo ali ne?

hojnikb ::

for the last time..
tole je sandforce pogon, ki doseže tako hitrost z stiskanjem, v realnosti pa je hitrost manjša..
Je pa tole imo zelo slab value, ker dobiš za nekaj več samsung 840 z 120gb...
#brezpodpisa

lommmp ::

mene še zanima kako se SSD disk razlikuje od HDDja v igrah? delujejo opazno boljše ali niti ne?

freesty ::

Samo levele ti hitreje nalozi. Med samo igro ni razlik. Razen, ce imas kaksen predpotopni HDD.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

hojnikb ::

lommmp je izjavil:

mene še zanima kako se SSD disk razlikuje od HDDja v igrah? delujejo opazno boljše ali niti ne?

igra bo še vedno delala zanič, če maš low end grafično
#brezpodpisa

lommmp ::

grafično imam še kar dobro...poganja vse na maxed out le malce je počasna igra ali pa fpsji niso tako visoki ampak je dobra. hvala

hojnikb ::

hahahhahaha to pove točno nič o tvoji grafiki.
Tudi na slabi grafiki lahko igraš maxxed out, a bojo fpsji nizki :)):))
#brezpodpisa

Zheegec ::

Za igre bo pri SSD razlika samo, če računalniku bistveno primanjkuje RAM. Ampak potem je ceneje kupiti RAM :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

integral15 ::

Kaksen se vam zdi Kingston V300, 60 GB ? iscem en pocen dober ssd 60gb

hojnikb ::

dodaj cekine za 120GB.. Dobiš ga že a 81.9€ iz AT..
60GB se ti ne splača kupit razn če si res omejen z budgetom...
#brezpodpisa

gendale ::

integral15 je izjavil:

Kaksen se vam zdi Kingston V300, 60 GB ? iscem en pocen dober ssd 60gb

če ga misliš met za os drive za windowse bo zlo neudobno, priporočam večjega
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

integral15 ::

Ja ce ga narocim iz avstrije bom dal za postino bo prslo lih tolk kot v sloveniji se mi ne splaca. To kopujem za kolega jast imam 60gb intla 330 pa nimam poroblemu z prostorom pa imam kr neki programu gor on jih bom mel pa se manj.

integral15 ::

Kater pa bil potem najbolsi res vrhunski ssd 120gb mogoc samsung 840 pro ?

hojnikb ::

to al pa ocz vector..
#brezpodpisa

a_x_e_l ::

Pozdravljeni forumasi,

odlocam se za nakup SSD diska in sem nekako v ozji izbor dal Samsung 840 Pro 128GB ter Intel 520 120GB.
Malo sem brskal in Samsunga precej hvalijo, ima pa intel hitrejse pisanje gledano v MB/s.

Kaksšne izukušnje, nasveti?

hojnikb ::

a_x_e_l je izjavil:

Pozdravljeni forumasi,

odlocam se za nakup SSD diska in sem nekako v ozji izbor dal Samsung 840 Pro 128GB ter Intel 520 120GB.
Malo sem brskal in Samsunga precej hvalijo, ima pa intel hitrejse pisanje gledano v MB/s.

Kaksšne izukušnje, nasveti?

nima... te cifre so potegnjene iz zraka (oz veljajo sam če so prazni podatki). 840PRO je leta pred tem intelom...
#brezpodpisa

lommmp ::

lommmp je izjavil:

grafično imam še kar dobro...poganja vse na maxed out le pri nekaterih igrah igra ali pa fpsji niso tako visoki ampak je dobra. hvala

mihec87 ::

SSD pri igrah samo hitreje nalaga, ter pomaga če imaš premalo rama....Osebno sam ne grem več na klasiko(oz klasiko imam za storage) ostalo ssd(tišina,hitrost itd..).

aalbre ::

kar nekaj časa je minilo od kar je bila debata o SSD diskih, pa me zanima, ce se vedno "vsi" navijate za Samsunga ali se je od tedaj mnenje kaj spremenilo? Namreč kupujem SSD disk (cca 250 GB) pa me zanima kaj priporočate? Nekateri so mi zelo hvalili Intelove SSD-je... drugi spet OCZ in Samsunga... kaj menite?
Namreč ne morem se konkretno odločiti, ker je na trgu kar nekaj ponudbe, cene pa glede na isto kapaciteto (GB) zelo varirajo. Lahko kaj priporočate?

Lp

Hayabusa ::

spirit ::

Samsung 840 evo ali pro, imam evota in sm zadovoln z njim.

hojnikb ::

m500 ali vector je dobra alternativa. slednji se tudi kamot primerja z PRO verzijo samsunga
#brezpodpisa

aalbre ::

Hvala za predloge... a Intelovih noben ne uporablja ker jih niste toliko vajeni ali ker niso tako kvalitetni?

hojnikb ::

ker uporabljajo sandforce kontroler. So "kvalitetni" (sam mam 330 180gb model), sam kaj ko sandforce kr kliče po problemih. Pa performance ni več top notch
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moj prvi SSD, na kaj moram paziti?

Oddelek: Strojna oprema
367944 (5708) bboy
»

SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
469387 (6996) Mare2
»

Konec OCZ-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
9718066 (12961) Skyman
»

počasen SSD sistemski disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7112766 (12076) cero

Več podobnih tem