» »

O-Ring (Mehanska tipkovnica)

O-Ring (Mehanska tipkovnica)

frustratedas ::

Zdravo,

mene pa zanima kje bi lahko kupil omenjen izdelek (se pravi obročke za tipke na mehanski tipkovnici), v Evropi ? Hvala vsem za pomoč !

Še link
Intel i5-3570K \ Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme / ASUS Sabertooth Z77
GeForce GTX 660 TOP 2GB \ Corsair Vengeance 16GB CL9 / SSD Samsung 128GB
Thermaltake Xaser III Black \ 24" BenQ XL2411T / Logitech Z-2300

Assass1n ::

V evropi nikjer, ebay poišči prodajalca wasd oz napiši wasd dampers, pride nekih 15€ 120komadov, sam sem kupil modre, pod enter in spacebar sem dal kar po dva da je še manjši hod, se pozna si brez tipkanja sploh ne predstavljam več :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

frustratedas ::

Bi mi mogoce lahko kako pomagal ? S kakšnim linkom mogoče ? :) Hvala
Intel i5-3570K \ Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme / ASUS Sabertooth Z77
GeForce GTX 660 TOP 2GB \ Corsair Vengeance 16GB CL9 / SSD Samsung 128GB
Thermaltake Xaser III Black \ 24" BenQ XL2411T / Logitech Z-2300

Gapi182 ::

http://www.ebay.com/itm/Cherry-MX-Keyca...

zdi se mi identična stvar.

Bomber7 ::

Assass1n ::

Točko tako, ti je Marjan dal link si preberi opis, eni so trdi eni mehki, potem si pa na podlagi tega najdi na ebayu, ali pa naroči direktno iz wasd kjer ti bo ceneje. Jaz imam modre, da je tak bolj mehek občutek.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

frustratedas ::

Hvala Assass1n, Marjan in Gapi. Cari ste ! :)
Intel i5-3570K \ Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme / ASUS Sabertooth Z77
GeForce GTX 660 TOP 2GB \ Corsair Vengeance 16GB CL9 / SSD Samsung 128GB
Thermaltake Xaser III Black \ 24" BenQ XL2411T / Logitech Z-2300

LordPero ::

Samo za info, poleg popularnih o-ringov imaš tudi padice.

Si mogoče lahko predstavljaš, v čem bi bila razlika (pač eno je guma, drugo bolj pena, oboje malce spremni izkušnjo). Deluje pa oboje.
LordPero

frustratedas ::

Zgleda je razlika samo v tem, da se padice namestijo na "switch", obročki pa na tipko.
Ne bi pa rekel, da je bistvena razlika kar se zvoka tiče.
Intel i5-3570K \ Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme / ASUS Sabertooth Z77
GeForce GTX 660 TOP 2GB \ Corsair Vengeance 16GB CL9 / SSD Samsung 128GB
Thermaltake Xaser III Black \ 24" BenQ XL2411T / Logitech Z-2300

Zgodovina sprememb…

LordPero ::

Ne zvoka, občutka. Sklepam, da ob pritisku (do konca) pena bolj ostane pritisnjena noter (ti ne tako močno sili nazaj v prvotno obliko), guma pa je seveda bolj gumijasta oz. malce odbije (verjetno se lahko tudi igraš z gumo, ko imaš tipko do konca pritisnjeno, torej jo bolj čutiš). So pa baje gumice lažje za namestit, ker so bolj fiksne, dokler ne daš pokrovčka nazaj na stikalo (gumica ne odpade, pad pa lahko pade pod sosednje tipke).
Ampak še enkrat, ugibam vse to, nimam nič od tega :).

Se pa že zelo dolgo ukvarjam z idejo, da bi si kupil kaj od tega (povezano/hkrati si tudi že ene 2 leti kupujem novo tipkovnico, tako da ... :)).
LordPero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordPero ()

Gapi182 ::

kaj je razlika med cherry mx red in mx blue? Mx blue imajo kao tactile feedback. Kaj je to?

kr?en ::

Dodaten "bump", ko se tipka aktivira.

Primerjava/opis vsakega Cherry MX tipa stikal:
http://www.tomshardware.com/reviews/mec...

LordPero ::

Mogoče še en pogosto linkan vodič (imaš vse na isti strani :P).

Torej, plave in rjave (no, tudi bele, a te bolj težko dobiš) češnje imajo feedback (čutiš klik, pri modrih ga tudi jasno slišiš -enim je to super sexy, enim ne), druge so brez.
Pazljivo si poglej tudi force diagrame, predvsem ker imajo modre reset point višji (pri 1,5 mm pritiska).

Modre so super za tipkat, rdeče super za gaming, rjave so nek kompromis, z vsemi pa se lepo da delat vse (tudi dvoklikat z modrimi, če je že treba :)).

Poglej si še kakšne posnetke po titubi, ampak od nekoga, ki ve kaj dela (oz. poskušaj ločiti med zvokom, ki da odda samo stikalo in zvokom, ko user zabija tipke v boardico -za slednje dobiš tudi padice & o-ringe). Imho zabijanje tipk do konca ni za Cherry stikala, ker potem si skoraj na istem, kot če bi imel navadno gumi tipkovnico.

Lahko si tudi naročiš npr. eno modro in eno rdeče stikalo (verjetno dobiš pod pol Eura na komad) za boljšo predstavo. Tudi lepe obeske za ključe dobiš:




 Pritisnjena plava češnja.

Pritisnjena plava češnja.



Evo, še malce bolj popolna slika:

LordPero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordPero ()

frustratedas ::

Črne so bile primarno narejene za gaming, a ker se je nekaterim zdel switch "težak" (pritisk s prstom 60g), so kot alternativo naredili rdeči switch (pritisk s prstom 45g).
Torej, sta tako črn kot rdeč, gaming switcha.

Odvisno pa je od osebe kaj ji bolj paše.
Tisti, ki so testirali oba switcha so rekli, da so črni boljši, a da potrebuješ več časa da se nanj privadiš.

Tudi sam sem testiral oba, a za krajši čas.
Črni se mi je zdel hitrejši oz. nasplošno boljši, tako da sem si vzel tipkovnico s črnim switchem.

Kar se pa tiče "obročki VS padice", sem si naročil obročke, tako da bom poročal o občutkih.

Lp

@LordPero: Ali veš, kje si lahko naročim posamezna stikala z obeskom?
Intel i5-3570K \ Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme / ASUS Sabertooth Z77
GeForce GTX 660 TOP 2GB \ Corsair Vengeance 16GB CL9 / SSD Samsung 128GB
Thermaltake Xaser III Black \ 24" BenQ XL2411T / Logitech Z-2300

Zgodovina sprememb…

LordPero ::

Ne, dejansko ne vem, ampak ugibam, da na Ebayu dobiš vse (primarno od WASDja, Duckyja etc. -vsaj jaz bi vzel ta, da si ti ne kaj sčasoma odlepi). Se mi tudi meni zdi zelo ql, ampak imam ravno 3 kluče u celem lajfu, tako da si razen filanja tajma u brezdelju ne morem upravičiti tudi relativno majhnega stroška (ko nimam kaj delat itaq guglam shit na telefonu, (sub)Reddit & stuff ali kaj sciency večinoma).
LordPero

frustratedas ::

Danes, sem po dveh tednih dobil pošiljko o-ring obročkov za svojo Steelseries 6Gv2 tipkovnico.
Moram povedati, da sem izredno zadovoljen, saj je tipkovnica bolj tiha in občutek je nekako mehkejši med samim tipkanjem.
Obročke sem kupil na spletne strani (wasd keyboards), ki jo je malo višje podal Marjan518.
Na dotik so obročki gumijasti, delujejo pa zelo kvalitetno.
Pod "spacebar" in pa "enter" sem dal kar po 2 gumici, kar ju je se dodatno utišalo.

Priporočam nakup.
Intel i5-3570K \ Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme / ASUS Sabertooth Z77
GeForce GTX 660 TOP 2GB \ Corsair Vengeance 16GB CL9 / SSD Samsung 128GB
Thermaltake Xaser III Black \ 24" BenQ XL2411T / Logitech Z-2300

LordPero ::

Katere pa si vzel? (mislim, da imajo 3 različne)
LordPero

frustratedas ::

Vzel sem rdeče.
Intel i5-3570K \ Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme / ASUS Sabertooth Z77
GeForce GTX 660 TOP 2GB \ Corsair Vengeance 16GB CL9 / SSD Samsung 128GB
Thermaltake Xaser III Black \ 24" BenQ XL2411T / Logitech Z-2300

integral15 ::

Mene tudi zanima glede tega, imam rjava stikala zdaj pa mi ni jasn zakaj so te gumice razlcnih baru ali je kaj vazn katere vzames ? Ravn rjavih ne najdem

LordPero ::

Čigave gumice gledaš?

Različne barve so bolj zaradi codinga lastnosti (pač določena barva je iz določene gume). Definitivno pa se ne svet posuje, če na rjava stikala daš morde gumice. Podobno kot pri barvi češenj, gre tudi tukaj za osebne preference.

Recimo če misliš WASDjeve, imaš tudi opisane lastnosti posamezne barve (sem pa imel v spominu, da so imeli tri vrste ... ?).
LordPero

PNG ::

Barve samo definirajo togost in debelino...glede na to, da imaš rjava stikala in s tem izrazito taktilno točko, si prepričan, da potrebuješ o-ringe? Načeloma bi se lahko naučil "floatati" tudi brez o-ringov...malo energije in volje pa ne boš več "bottom-out-al".

LordPero ::

To itaq lahko delaš z vsemi switchi, tudi rdečimi, 2mm je pač 2mm.

Kakšne o-ringe ali blazinice si kupi imho nima nobene veze s switchi, to je druga, nepovezana preferenca, ki pride v igro šele, ko switch že naredi svoje (=vliv ima samo na butt-om outanje). Imam recimo kolega, ki si je kupil tako eno plavo češnjulo, kot jo je videl pri meni & še vsakič sem ga videl (tisto tipkalico ima že skoraj leto), da je tip suvereno vsako tipko zabijal z vsem užitkom do dna in še mal naprej. Mu je pač uber fancy, da se vse industrijsko trese (in ja, mislim da šteka point češenj & ve, kako delujejo). Vsakemu svoje.

Sicer pa je verjetno, da je OP tako ali tako samo nekaj vprašal na mimo & ne misli nič kupit :).
LordPero

mihor ::

Mimogrede, če koga zanima, Caseking.de jih ima: http://www.caseking.de/shop/catalog/Ein... Noise Dampener

neboben ::

Jest sem pa tole gledal O ringi Se moram še malo bolj pozanimat. Tole. Notri so gumice s podobnimi merami. Samo še ne vem, če se da dobit prozorne gumice,ki prepuščajo svetlobo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mehanska tipkovnica (strani: 1 2 3 455 56 57 58 )

Oddelek: Kaj kupiti
2872641169 (2876) PARTyZAN
»

Preizkusil mehanično tipkovnico

Oddelek: Pomoč in nasveti
164372 (3468) SloBiscuit
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305759 (2265) Pat_MaGroin
»

Cooler Master CM Storm Trigger v Europi?

Oddelek: Kaj kupiti
81563 (1256) nightbird
»

Mehanska tipkovnica do 120€

Oddelek: Kaj kupiti
356798 (5663) mihor

Več podobnih tem