» »

Finančna izguba bolnišnic in zdravje nas

Finančna izguba bolnišnic in zdravje nas

«
1
2

jalovec09 ::

Kako imajo lahko bolnišnice izgubo.
Mesečna premija znaša 40 evrov, če si plačuješ sam kar niti ni malo.
Kaj bo sledilo dvig premije?

Aston_11 ::

Premija zavarovalnici. Koliko od tega gre bolnicam? Nato imaš še prispevek iz plače za zdravstveno zavarovanje. Skupaj par sto eur na račun zdravstva mesečno.

Blinder ::

pol pa čakaš na slikanje 9 mescev :))
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Hayabusa ::

Nimajo vse bolnišnice izgube :)).

podatki za lani poleti
http://www.delo.si/novice/slovenija/vec...


Če pogledaš drugo sliko
"varčevanje v zdravstvu"
2012 98 milijonov - pomeni da so dobili v tem letu 98 mil. manj, skupna izguba vseh znaša 15 mil.

Po merilih ekonomske stroke so problematične bolnišnice v Izoli, Slovenj Gradcu in Novi Gorici, izgubo pa ima tudi Univerzitetni klinični center Maribor.

Haha, kvazi novinar, UCK LJ ima 3.5x večjo izgubo kot UKC MB, a ga niso omenili sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

jest10 ::

jalovec09 je izjavil:

Kako imajo lahko bolnišnice izgubo.
Mesečna premija znaša 40 evrov, če si plačuješ sam kar niti ni malo.
Kaj bo sledilo dvig premije?

Dečko, za 40€ niti plombe na zob ne dobiš.

Mesar ::

Zob pa ti spipajo za ta dnar? No vidis ni prboelam.
Your turn to burn!

francek1 ::

Bolnice imajo izgube, ker nekateri dohtarji delajo kao 28 ur na dan, robo pa nabavljajo petkrat dražje, kot je potrebno.
V glavnem, cene so pri nas navite do neba. Za primerjavo si preberite tole iz Financ.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

francek1 ::

jest10 je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

Kako imajo lahko bolnišnice izgubo.
Mesečna premija znaša 40 evrov, če si plačuješ sam kar niti ni malo.
Kaj bo sledilo dvig premije?

Dečko, za 40€ niti plombe na zob ne dobiš.

Dečko, cena kompozitne bele zalivke je v Zagrebu 10 €, pa se tudi zobozdravniki z BMW-ji vozijo...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Go-ahead ::

Dajmo postavit še kakšen helioport za 8 MIL EUR na recimo izolsko bolnišnico. In potem še stroški vzdrževanja koliklo kEUR že?

Kaj se sekirate za plombe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

_Denny_ ::

jalovec09 je izjavil:

Kako imajo lahko bolnišnice izgubo.
Mesečna premija znaša 40 evrov, če si plačuješ sam kar niti ni malo.
Kaj bo sledilo dvig premije?


30EUR dodatnega in 14,17EUR obveznega ni malo?

Švicarsko obvezno zavarovanje (povprečno):
351 CHF (285EUR) odrasli (26+)
294 CHF (239EUR) mladi odrasli (19–25)
84 CHF (68EUR) otroci (0–18)

Dodatnega mi ne uspe najti, ker imajo nek letni pavšal 300 CHF + 10% samoplačniškega kritja (max. 700 CHF) + 10% vrednosti generika oz. 20% originalnega zdravila.

Še splošni podatki o švicarskem zdravstvenem sistemu, da mi kdo ne bo težil z viri in linki - http://www.civitas.org.uk/nhs/download/... in http://www.eda.admin.ch/eda/en/home/top...

Drugače pa izgube niso niti nič čudnega, ko pa večina ljudi gre k zdravniku s prehladom ali pa gripo in jim sploh nič ne manjka. Naš lokalni zdravstveni dom je vedno poln z vedno istimi penzijonisti, ki so tam zaradi dolgčasa (tak odgovor sem dobil, ko sem vprašal..."doma mi je dolgčas pa sem prišla malo poklepetat in zdravnika pozdravit). Sam grem samo, ko je stvar zelo resna in si sam doma ne morem pomagati...niti pod razno mi ne pride na pamet, da bi zapravljal njihov dragocen čas z lažjimi stvarmi.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Denny_ ()

opeter ::

jest10 je izjavil:

Dečko, za 40€ niti plombe na zob ne dobiš.


Seveda ne.
Če pa si moraš sam plačati, če nočeš poceni amalgana ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Invictus ::

_Denny_ je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

Kako imajo lahko bolnišnice izgubo.
Mesečna premija znaša 40 evrov, če si plačuješ sam kar niti ni malo.
Kaj bo sledilo dvig premije?


30EUR dodatnega in 14,17EUR obveznega ni malo?

Švicarsko obvezno zavarovanje (povprečno):
351 CHF (285EUR) odrasli (26+)
294 CHF (239EUR) mladi odrasli (19–25)
84 CHF (68EUR) otroci (0–18)

Dodatnega mi ne uspe najti, ker imajo nek letni pavšal 300 CHF + 10% samoplačniškega kritja (max. 700 CHF) + 10% vrednosti generika oz. 20% originalnega zdravila.


Glede na slovenske plače je švicarsko zavarovanje poceni, saj je tam minimalna plača nekje malo manj kot 4000 CHF.

40 EUR za celotno zdravstveno zavarovanje je pa drobiž.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

49106 ::

Invictus je izjavil:

, saj je tam minimalna plača nekje malo manj kot 4000 CHF.


Švica nima zakonsko določene minimalne plače ;)

black ice ::

49106 je izjavil:

Invictus je izjavil:

, saj je tam minimalna plača nekje malo manj kot 4000 CHF.


Švica nima zakonsko določene minimalne plače ;)

Kljub temu tam nekvalificiran delavec dobi nekajkrat več kot tukaj. Sicer so večji stroški, ampak ne x10.

jest10 ::

francek1 je izjavil:

jest10 je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

Kako imajo lahko bolnišnice izgubo.
Mesečna premija znaša 40 evrov, če si plačuješ sam kar niti ni malo.
Kaj bo sledilo dvig premije?

Dečko, za 40€ niti plombe na zob ne dobiš.

Dečko, cena kompozitne bele zalivke je v Zagrebu 10 €, pa se tudi zobozdravniki z BMW-ji vozijo...

V Indiji pa 1€. Kaj pa zdej

Mr.B ::

Glede na zadnji primer fiktivnega podjetja v "lasti" zaposlebnaga zdravnika v UKC, UKC ugotavlja da ni bilo oškodovanja.... Torej o čem vi to o izgubah... PS Pri koncesionarju mene pride bela plomba 50 €
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jernejl ::

_Denny_ je izjavil:

30EUR dodatnega in 14,17EUR obveznega ni malo?

Švicarsko obvezno zavarovanje (povprečno):
351 CHF (285EUR) odrasli (26+)
294 CHF (239EUR) mladi odrasli (19–25)
84 CHF (68EUR) otroci (0–18)

Prispevek za (obvezno) ZZ v Sloveniji pri povprečni plači je dobrih 200eur.

darkolord ::

Prispevek za (obvezno) ZZ v Sloveniji pri povprečni plači je dobrih 200eur.
To je za pokojninsko in invalidsko, za zdravstveno je precej manj.

jernejl ::

darkolord je izjavil:

Prispevek za (obvezno) ZZ v Sloveniji pri povprečni plači je dobrih 200eur.
To je za pokojninsko in invalidsko, za zdravstveno je precej manj.

Prispevek za PIZ pri povprečni plači je okrog 400eur.

darkolord ::

Res je. Sem gledal samo eno stran.

jype ::

Se pravi nam še čisto malo manjka, da bomo druga Švica?

opeter ::

Ali ni tako, da je višina prispevka za osnovno zdravstveno varstvo odvisno od višine plače?
Drugo je seveda, če plačuješ kot občan (trenutno je to 14,97 €) oz. če ti plačuje občina (socialna podpora).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Hayabusa ::

Zanimivo da se ni nihče obregnil ob moj post, kjer sem omenil, da bolnicam vsako "v imenu varčevanja" poberejo XY eur in imajo potem izgubo.
Npr za 2012 bi brez odvzetih 98 mil pomenilo, da imajo v celoti gledano 83 mil plusa !

globalna80 ::

Tilen je izjavil:

Dr. Erik Brecelj - Intervju


Dr. Erik Brecelj v odaji opazarja na korupcijo v zdravstvu. Drugače opozarja tudi na korupcijo v državi na splošno in ljudeh (botrih) iz ozadja, ki vlečejo niti. Vlečejo denarje in nastavljajo ministre.(9:20) Ta minister bo zbran če ne bo nič naredil pri teh stvareh, ki se dogajajo.

video na 9:50 min

Dr. Brecelj: Tebe enkrat dobijo v tem enem štosu in si njihov. Ponujali so mi tudi funkcije in ko te imajo enkrat noter, si njihov. Težko boš napredoval če nisi njihov in ko prideš na funkcijo so potem usluge, eden drugemu. Ne boš ukrepal proti nekomu, ker drugače bom povedal kje si ti bil noter v poslu in to imamo zgrajeno do vrha. Samo še manjka, da postaviš svojega ministra, ki postavi recimo člane sveta v zavodu svoje ljudi in ti upravljaš, kar želiš. Na koncu postaviš direkotrja, ki je od tebe odvisen in če ne bo delal tako kot mu ti ukažeš, ga boš odstavil
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

Yohan del Sud ::

Samo, da se ne boste kregali, koliko se plačuje za prispevke. Spodaj lestvica februar za te zadeve za samozaposlene. Isto lestvico uporabljajo tudi delodajalci (toliko tudi oni plačujejo glede na bruto plačo vsakega zaposlenega v svojem razredu).

povezava tu!
www.strancar.com

globalna80 ::

Tilen je izjavil:

Dr. Erik Brecelj - Intervju


video na 16:50

Voditelj: Kdo so ti ljudje iz ozadja?
Dr. Brecelj: To so ljudje iz partijskih časov, ki so se jim novi ljudje tudi takozvane desnice prilepili z vsemi silami. Desnica in levica. Tle ni desnih - levih. Vsi sodelujejo z njimi. Vsak predsednik vlade, ki je imel vlado bi jih lahko ustavil, to ni noben problem. Čakali so svoje procente, nič pa niso naredili, da bi jih ustavili.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

zdravniki so rekli, da bolniki ne bodo nič občutili in da pri bolnikih ne mislijo šparati in njim nuditi slabše storitve.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

Hja, če zmanjka denarja za zdravila in podobno, verjetno zdravniki ne bodo plačevali iz lastnih žepov.

_Denny_ ::

Yohan del Sud je izjavil:

Samo, da se ne boste kregali, koliko se plačuje za prispevke. Spodaj lestvica februar za te zadeve za samozaposlene. Isto lestvico uporabljajo tudi delodajalci (toliko tudi oni plačujejo glede na bruto plačo vsakega zaposlenega v svojem razredu).

povezava tu!


Hja res je, samo stvar ljudi ne zanima, ker se vsi pogovarjajo samo o neto plači in je vseeno koliko delodajalca staneš...pomemben je samo denar, ki ga lahko porabiš. Švicarji morajo plačati in nima veze, če so brezposelni, zaposleni, upokojenci ali se šolajo. Pri nas do konca šole obvezno zavarovanje krije država, po tem pa si urediš sam (14,17 ozz + ~30€ dop. zav.) oz. ti ozz plača delodajalec po principu "večja je plača, večji je prispevek".

@globalna80: daj prosim nehaj s temi teorijami zarote, ker se sam sebe smešiš. Hvala.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

globalna80 ::

_Denny_ je izjavil:



@globalna80: daj prosim nehaj s temi teorijami zarote, ker se sam sebe smešiš. Hvala.


Citiral sem Dr. Erika Breclja. Pritožiš se lahko njemu. Da pa se smešim mi je vseeno.

Ni mi pa vseeno da letno v zdravstvu porabijo 7 milijonov netransparentno, ki gre večinoma za strice, po besedah Breclja. - video na 19:30
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

garamond ::

Intervju dr. Breclja je vsekakor zelo zanimiv. Če ga kdo še ni gledal, priporočam.

_Denny_ ::

To je samo človek, ki išče pozornost in nič drugega. Najlažje je poriniti krivdo na strice iz ozadja, nwo, naftne lobije, itd., v resnici pa si vsak od višjih zaposlenih nekaj vzame in potem pridemo do te cifre. 7 milijonov pa je itak drobiž v primerjavi s celotnim 40,6 milijardnim zunanjim dolgom.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Denny_ ()

Go-ahead ::

_Denny_ je izjavil:

To je samo človek, ki išče pozornost in nič drugega. Najlažje je poriniti krivdo na strice iz ozadja, nwo, naftne lobije, itd., v resnici pa si vsak od višjih zaposlenih nekaj vzame in potem pridemo do te cifre. 7 milijonov pa je itak drobiž v primerjavi s celotnim 40,6 milijardnim zunanjim dolgom.


Da si Brecelj išče pozornost, dej nehi no!

Da si vsak nekaj vzame je pa itak že normalno al kaj?

Invictus ::

_Denny_ je izjavil:

To je samo človek, ki išče pozornost in nič drugega. Najlažje je poriniti krivdo na strice iz ozadja, nwo, naftne lobije, itd., v resnici pa si vsak od višjih zaposlenih nekaj vzame in potem pridemo do te cifre. 7 milijonov pa je itak drobiž v primerjavi s celotnim 40,6 milijardnim zunanjim dolgom.

Če bi človek iskal pozornost, bi šel v politiko.

In to da stricev iz ozadja ni, je tudi laž leta. Seveda so. Pa niso ne levi, ne desni, ampak preprosto požrešni denarja.

Takih 7 milijonov je samo za Onkološko kliniko. Malo seštej koliko je bolnic okoli, pa bo cifra precej večja.

Meni je afera operacijske mize še vedno fenomen. Kako lahko nekaj kupiš 30% dražje kot je pa priporočena cena proizvajalca? Ponavadi se te stvari kupijo 30% ceneje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c00L3r ::

Brez skrbi, premije bodo letos šle gor, gor, gor. Zdravil in storitev pa bomo za to dobili vedno manj, čakalne vrste pa bodo daljše.

T0RN4D0 ::

Težava je med drugim tudi v tem, da kjer se troši javni denar gre vse po sistemu več je bolje. Kupiš od tistega, ki dražje proda (in ti okoli ovinka lahko zato več vrne, zato so se tudi kupile mize po 130% msrp).

Kjer plača zavarovalnica je pogosto podobna zgodba, če imaš ruknjen avto je ponavadi tako, da če se malo potrudiš ga lahko saniraš (ali pa ti ga kak fušar) za 200EUR, če greš h kakemu priznanemu kleparju/ličarju ti bo zrihtal za 400EUR, če imaš kasko gre pa račun na zavarovalnico za 800EUR.


Pa tudi sicer ni čudno, da je blagajna prazna. Tule sicer mladi jambramo da nič ne hodimo k zdravniku, kaj pa ena ali dve generaciji naprej? Ko enkrat začneš hodit se pogosto zgodi da si kar redna stranka. Pritisk, cukr, holesterol etc, lahko greš vsak mesec po tavelik škrnicl zdravil v lekarno. Raznih rakavih in ostalih obolenj ogromno, mladih ljudi s težavami tudi.

Farmacija izstavlja račune po tistelem zgornjem sistemu cen, s tem da si sam (ali pa kak fušar) težko pomagaš. Ker pa zavarovalnica plača se pa tko nihče ne sekira, ker ta denar je po enem sistemu precej manj vreden, se nekako ne zavedamo da je tudi iz naših žepov.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

opeter ::

Pa farmacija deluje po principu antivirusnih podjetij v računalništuv, da tudi sama proizvede bolne ljudi, saj drugače ne bi bilo "strank".

Ogromno ljudem določeno zdravilo pomaga, potem pa se čez čas pokaže, da so fasali kakšno reakcijo na to tableto.
Ljudje smo za farmacevtsko industrijo samo poskusni zajčki, ki še plačajo/mo za to "storitev".
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PaX_MaN ::

A to mate kake URLje al sam mal bluzite na pamet?

Bananovec ::

francek1 je izjavil:

Bolnice imajo izgube, ker nekateri dohtarji delajo kao 28 ur na dan, robo pa nabavljajo petkrat dražje, kot je potrebno.
V glavnem, cene so pri nas navite do neba. Za primerjavo si preberite tole iz Financ.

Dober vic? Si ga v gostilni pobral? Ker če bi kdaj šel v UKC, ga tam ziher ne bi slišal.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

jype ::

Evo, sem bil na radiologiji.

Tole piše:



Meni se zdijo cifre smiselne, sprejemljive in celo znosne. Na vrsti bom prej in za manj denarja kot bi bil v ZDA.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

_Denny_ ::

Hja za diagnozo in preglede je sprejemljivo, za posege pa niti pod razno ni. Na spodnjem linku so nekatere čakalne dobe celo večje od 2 let...pri resnejših stvareh prej umreš kot prideš na vrsto; v ZDA plačaš in prideš na vrsto takoj (če ne gre za presaditev organov).

Mesečno poročilo o čakalnih dobah 1. marec 2013
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

5er--> ::

Pri resnejših stvareh pride na vrsto triaža.
Po mojem lahko tudi pri nas plačaš in prideš na vrsto takoj. ;)

jype ::

_Denny_> pri resnejših stvareh prej umreš kot prideš na vrsto

Kadar je nujno, na vrsto prideš takoj.

blackbfm ::

Pa farmacija deluje po principu antivirusnih podjetij v računalništuv, da tudi sama proizvede bolne ljudi, saj drugače ne bi bilo "strank".


seveda, pred farmacevtsko industrijo nihče ni umiral od miljavžnt patogenov ki komaj čakajo da se zažrejo v gostitelja, prav tako ni bilo raka in ostalih bolezenskih, degenerativnih sprememb..sej ne da je bla življenska doba 20-30 let

Ogromno ljudem določeno zdravilo pomaga, potem pa se čez čas pokaže, da so fasali kakšno reakcijo na to tableto.
Ljudje smo za farmacevtsko industrijo samo poskusni zajčki, ki še plačajo/mo za to "storitev".


a misliš da so zdravila na recept kar tako za brezveze? sigurno potegne nekaj zraven, ampak bistvo je da je koleteralna škoda manjša kot če pač ne bi vzel zdravila

Kadar je nujno, na vrsto prideš takoj.


če ti manjka pol noge prideš takoj ja...pri kakšni zahrbtni bolezni je pa druga pesem

Oki ::

jype je izjavil:

_Denny_> pri resnejših stvareh prej umreš kot prideš na vrsto

Kadar je nujno, na vrsto prideš takoj.

Ni res. Oz. Ker zdravniki redko prepoznajo nujen primer. Iz prve roke preverjeno 5x.

Invictus ::

Meni so moje nujne primere takoj rešili.

Očitno pri tebi ni bilo nujno.

Je pa včasih pomembno na kakega zdravnika naletiš. kaj češ. Tudi mehaniki imajo različen nivo znanj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Oki ::

Ne pri meni. Kolega je ostal brez noge, ker so prvič rekli, da bo vse ok.
Pa na napotnici ni pisalo "NUJNO". Vprašal sem se, kaj če si sam napišeš na napotnico Nujno? Ko pa prideš z napotnico kjer piše nujno in si kaj preveč glasen glede tega, dobiš odgovor, da to piše na vsaki napotnici in dobiš redni termin.

darkolord ::

Ko pa prideš z napotnico kjer piše nujno in si kaj preveč glasen glede tega, dobiš odgovor, da to piše na vsaki napotnici in dobiš redni termin.
Ne verjamem. Mogoče to velja za "hitro", za nujno sigurno ne.

5er--> ::

Nujno -> najkasneje v 24h. (IIRC)
(Imaš pa še "hitro" in "redno" -> je jype malo prej dal primer čakalnih dob)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kardiolog z čimkrajšo vrsto ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5914899 (2795) mailer
»

Otrok iz Mississippija spet pozitiven na HIV (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12534830 (5932) ||_^_||
»

Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9937771 (9611) jocoj
»

V Tarči so našli rešitev za naše zdravstvo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13028615 (23978) MrStein

Več podobnih tem