» »

Bitcoin znova na zgodovinskem vrhu

««
23 / 24
»»

slovenec_89 ::

V oddaji Studio city bo v ponedeljek, 6.5. tekla debata o spletni valuti, ki je nastala kot ekonomski eksperiment (bitcoin).

M.B. ::

Bitcoin prices have always followed the principle of least expectation...
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

gslo ::

bemti me pogreje, k v petek zjutraj pr najboljši volji ne morem spravt dnarja na nobeno bitcoin poslovalnico, tud če je ta "slovenska" in je transakcija obdelana že ob 11:50AM..

pa je šla priložnost za hiter zaslužek. :-)

StarMafijec ::

Stran btc-e.com čudno dela. Vedno je potrebno pritiskati refresh pa še večkrat se prijaviti ipd.

A. Smith je izjavil:

Še malce svarila. Še vedno sem mnenja, da gre za podaljšan pok balona in da bo cena v nekaj mesecih pristala še nižje, kot je sedaj. Tako, da pazi.
Zakaj tako misliš?

Zgodovina sprememb…

slovenec_89 ::

V nekaj mesecih?
Hehe, v tem času se da iztržit še zelo veliko.

A. Smith ::

StarMafijec je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Še malce svarila. Še vedno sem mnenja, da gre za podaljšan pok balona in da bo cena v nekaj mesecih pristala še nižje, kot je sedaj. Tako, da pazi.
Zakaj tako misliš?

Januarja je vrednost btc/$ začela rasti. Verjamem razlagi, da je vrednost začela rasti zaradi nekaterih pozitivnih novic, kot so prejemanje pri wordpres, itd. Ampak nadaljevanje te rasti je bilo popolnoma špekulativno (dvojna eksponentna funkcija, mimogrede - če si dal za tisto obdobje logaritemko skalo, je bila funckija še vedno eksponentna).
Vendar pa se te novice zadnje tri mesece niso nadaljevale. Nasprotno, zgodilo se je kup sranja: obetavno sodelovanje med MtGox in potjetjem Coinlab se je sprevrglo v pravi clusterfuck in se končuje s tožbo, ki lahko potopi celo Gox. Bitfloor je bil shekan in je trenutno zaprt, Bitstamp24 se je zapel z bankami in trenutno prav tako ne obratuje, obe menjalnici pa sta svojim komitentom dožni še precej denaja. Nadalje dogodki v zvezi z online denarnicami so jim odvzeli kredibilnost in trenutno ne moreš brezpogojno zaupati nikomur, niti blockchain walletu.
Tako da, kaj trenutno sploh kaže na to, da je btc okolje sploh zmožno rasti? Bore malo je takih znakov. In investitorji bodo na to odgovorili z manj povpraševanja.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

A. Smith> in trenutno ne moreš brezpogojno zaupati nikomur, niti blockchain walletu.

A obstaja kakšna druga stvar v vesolju, ki ji lahko brezpogojno zaupaš denar?

A. Smith ::

jype je izjavil:

A. Smith> in trenutno ne moreš brezpogojno zaupati nikomur, niti blockchain walletu.

A obstaja kakšna druga stvar v vesolju, ki ji lahko brezpogojno zaupaš denar?


Brezpogojno nikomur, jasno.

Ampak glede na novice, ki prihajajo od uporabnikov, je trenutno edina primerna oblika skladiščenja cold storage, ki je vsaj meni zelo nepraktična. Večkrat je bilo povedano, da je bistvena prednost BTC pred zlatom ravno enostavna uporabnost. Te pa BTC trenutno ne izkazuje.

Sicer pa tistim, ki se tako bojijo privatizacije, voščim vesel dan OF.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

jype ::

A. Smith> Sicer pa tistim, ki se tako bojijo privatizacije, voščim vesel dan OF.

Ne bojimo se privatizacije, zgolj zavračamo fašizem.

A. Smith ::

Sicer pa tistim, ki se tako bojijo privatizacije, voščim vesel dan OF.


Oh, drek, kaj to dela tukaj? Bi moralo biti v threadu "Vlada 2013"... se opravičujem.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

Ni panike, itak ni bistvene razlike :)

SasoS ::

Ne moreš verjet, petkov denar je prišel zdajle...

StarMafijec ::

slovenec_89 je izjavil:

V oddaji Studio city bo v ponedeljek, 6.5. tekla debata o spletni valuti, ki je nastala kot ekonomski eksperiment (bitcoin).

Hvala. Zdajle oddaja štarta :).

M.B. ::

Million dolar question. Gremo gor zaradi Kitajske, al bomo šli dol, da se balonček sprazni?

 Order depth Mt Gox

Order depth Mt Gox

Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

kkk7 ::

M.B. je izjavil:

Million dolar question. Gremo gor zaradi Kitajske, al bomo šli dol, da se balonček sprazni?

 Order depth Mt Gox

Order depth Mt Gox



Če ti kaj pomaga pri odločitvi, se iz tega grafa vidi, da še ni neke blazne norije. IMO so prebivalci ZDA še vedno največji playerji - imajo najbolj razvito internetno kulturo, višja uporaba interneta, so najbogatejši, imajo podjetniški duh,..., tako da dvomim, da bi zdaj Kitajci kar naenkrat ponoreli. Poleg tega zdaj Kitajci svoj denar vlagajo v nepremičninske balone.

Po drugi strani je bil pa zdale Studio City, se zna zgodit, da bo bitstamp jutri doživel DDoS. Pri Slovencih nikoli ne veš :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kkk7 ()

M.B. ::

Možno bo. Pred par dnevi smo bili drugi po iskanju za bitcoini na google trends. In trenutno smo spet.

V določenem času zna kitajska kaj doprinest:
Prenosi klienta 50% je kitajska
3x več prenosov je blo na dan objave novice.
Baidu
Translation:
Related trend Bitcoin
this week +63% month +767% season +3588%
daily search volume ~70000


Več bomo vidli jutri ko se odprejo banke. Po moje.
Bitcoin se zgleda res obnaša najbolj pričakovano. Pričakoval sem padec pod 79 pa se je pobral skoraj do 124 dans.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

lambda ::

Met kovanca bi pogosto znal biti bolj zanesljiv glede tega v katero smer bo šlo, kot pa razne napovedi.

slovenec_89 ::

Kitajci so nas lepo zavedli, ja.
Smo imeli danes ponoči lepo pot navzdol.

Tisti v Studio City pa ni imel kaj veliko pojma o bitcoinih.

Neverjetno nizek volumen zadnjih 24 ur.

Zgodovina sprememb…

psickolog ::

Kot smo lahko videli, je v dobrih 2 urah cena bitcoina narastla iz 112 na 120. Zakaj?


https://bitcointalk.org/index.php?PHPSE...


Torej fantje, ne zamudit tegale vlakca. 17.5. je pa poleg vsega še Bitcoin konferenca v Silicon valley, kar zna še dodatno vplivati na ceno bitcoina.

Donacije pobiram po pobranih profitih hvala lepa :p


Aja, sicer za petek ponavadi velja, da je to dan, ko se na veliko dumpa btc, zato je vseeno treba biti previden in se hitro odzivati na možna dumpiranja.

Zgodovina sprememb…

psickolog ::

Gyft and BitPay Open 50,000 Retail Locations to Bitcoins

http://uptweet.com/viewStory?id=1253

About Gyft
Gyft is a San Francisco based company backed by Google Ventures, 500 Startups, Karlin Ventures and Founder Collective. To download the Gyft app, go to iTunes or Google play. Visit www.gyft.com.

About BitPay
BitPay is a Payment Service Provider (PSP) specializing in eCommerce, B2B, and enterprise solutions for virtual currencies. As the world leader in bitcoin payment processing, BitPay offers easy tools to accept bitcoin payments online or in person, with the option to receive the funds as a bank direct deposit. Visit https://bitpay.com.


Malo si preberite linke, upam, da ne gre za kakšen scam hype.

jype ::

Sem dočakal:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

slovenec_89 ::

Hvala jype za tole dobro novico :)

sergejevic ::

A kdo mogoče ve, zakaj vrednost Bitcoina na bitstamp.net ne sledi (oz. zelo počasi) vrednosti na Mtgox-u? Razlike je vsaj za 2 dolarja...

slovenec_89 ::

Tako tudi mora biti.
Pred temi vlakci vzponov in padcev je bila vrednost pri stampu vedno za $2 nižja kot na goxu.

A. Smith ::

jype je izjavil:

Sem dočakal:



Tole je pa super novica. Bistveno bolje od pričakovanj! Jype, hvala za informacijo!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

gruntfürmich ::

hvala za durs!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sergejevic ::

Če je taka razlika med eno in drugo borzo, bi lahko prenašal bitcoine iz ene na drugo borzo in že s tem naredil dobiček???

jype ::

sergejevic> Če je taka razlika med eno in drugo borzo, bi lahko prenašal bitcoine iz ene na drugo borzo in že s tem naredil dobiček???

Če iznajdeš način, kako dovolj hitro in poceni nosit dolarje nazaj... Ja.

sergejevic ::

Kolikor vidim, prihajajo veliki igralci: kupujejo po več kot 100 Bitcoinov...

Lonsarg ::

sergejevic je izjavil:

Če je taka razlika med eno in drugo borzo, bi lahko prenašal bitcoine iz ene na drugo borzo in že s tem naredil dobiček???


To je edina dejavnost, ki se jo jaz sploh grem z bitcoin(oziroma sem šel, dokler je še btc24 in bitcoin central bila online, ker je bila variacija in z tem razlika med menjalnicami večja ponavadi) AMPAK, to špila sam do malih zneskov, prec ko je v igri več kot 1000€ te razlike med menjalnicami ponavadi ni več, ker je volume naročil premajhen, pa morš upoštevat tut tveganje prevelikega nihanje, ker v tiste pol ure ko prenašaš bitcoine lahko zaniha tut za par %.

Gregor P ::

A. Smith je izjavil:

jype je izjavil:

Sem dočakal:



Tole je pa super novica. Bistveno bolje od pričakovanj! Jype, hvala za informacijo!

Rahlo presenečen. Tudi jaz se zahvaljujem za INFO!:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

slovenec_89 ::

Počasi plezamo nazaj... :)

M.B. ::

@Sergejevic Zdaj ko je bilo tako mirno je baje Mt Gox Bote prepovedal in zato ni bilo volumna. Sedaj pa so boti spet dobvoljeni in se je začelo spet pumpat.

Za trgovanje med menjalnicami lahko uporabiš Bitfinex. Omogoča trgovanje na Bitfinexu, Mt Goxu in Bitstampu. Lahko posojaš denar in/ali BTC ali pa pa margin trading. Nevem pa kako je z varnostjo izvorna koda je baje podobna kot pri bitcoiniki v katero so 2x vdrli in odnesli kar nekaj Bitcoinov.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

StarMafijec ::

@jype: Najlepša ti hvala!

marS ::

en problem mam z multibit denarnico: pristojbina mi je kr obstala na 1 BTC in ne morem je menjat sploh na manjšo cifro. parkrat izklopil vklopil program pa nič. prej sem imel nastavljeno na 0.0001 btc. Ve kdo zakaj gre? hack? multibit 0.5.9 za win

ok. rešil...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

StarMafijec ::

Zgleda, da bo Bitcoin kmalu pegged to USD :).

slovenec_89 ::

Aha, aha, z BTCjem se je končno spet nekaj začelo dogajat. :)

StarMafijec ::

No, kaj zdaj? Kaj bo z bitcoinom? Še ni postal svetovna valuta, ha? Gremo počasi dol?

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Kar rdeče vidim:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kkk7 ::

Down, down, underground :)
Ampak čez kakšno leto pa spet gor.

gruntfürmich ::

sj vam pravim, naftni lobiji!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

StarMafijec ::

Hitro prodajte bitcoine, tudi če ste jih kupili po 250 usd. Bolje se jih znebiti pri 90 usd kot pa pri 9 usd, bo manjša izguba :).

enadvatri ::

Neboš dal pospeška padcu, sploh ne na enem samem forumu, da bi kupoval ceneje ... :))

Gregor P ::

StarMafijec je izjavil:

Hitro prodajte bitcoine, tudi če ste jih kupili po 250 usd. Bolje se jih znebiti pri 90 usd kot pa pri 9 usd, bo manjša izguba :).
Sploh ni nobene izgube, denar investiran v BTC skupnost, je denar investiran v prihodnost8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

enadvatri ::

So mehurčki, ne rečem. Tudi če je zadnja planota kratkotrajna, BTC ima še precej močan potencial.

gslo ::

mene je prvič zasral tale padec, ker sem imel previsoko nastavljene buy orderje. overall približno 10$ izgube na BTC. spat sem šel ob 6am, ravno, ko se je začela fešta iz 108 > 88. :-/ anyway, danes čakam ali gremo do 80, ali bo low ostal 90. :-/

slovenec_89 ::

enadvatri ::

Dobra tržna poteza, tudi S. Koreja je bevskala, da bo izstrelila jedrske rakete, Miley Cyrus se zdaj slači za rumene medije in sploh v tem članku se avtor sklicuje na lastno/ustanoviteljevo avtoriteto, ker je z njim govoril po Skype-u!

Bučke.

enadvatri ::

Zgodovinske vrednosti ni, ni pa ne duha ne sluha o zgodovinskem padcu. :))

Če malo špekuliram, se umirja. Zdaj je trend precej nežen z amplitudo +/- ~5 $.

Zanimiva korelacija med velikimi razkritji vladnega nadzora v ZDA in nihanjem te kriptovalute. Klik.

Tilen ::

Ne nori. Dokler se trend ne obrne, se ne dotikaj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
««
23 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski NiceHash izgubil za 56 milijonov evrov bitcoinov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
388111185 (79529) dexterboy
»

Prihodnost ekonomije s kriptovalutami

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
456453 (5625) Lenivec D
»

Za bitcoinom buren teden (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9832888 (26137) psickolog
»

Milijonske kraje bitcoinov

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4521514 (18121) micka15
»

Še ena (manjša) kraja v Bitcoin ekosistemu

Oddelek: Novice / Kriptovalute
155689 (4572) disposable2

Več podobnih tem