» »

Bitcoin znova na zgodovinskem vrhu

««
4 / 24
»»

flyko ::

Lahko z BTC kupiš zlato?

Če ja se priporočam, da mi kdo pove kak hint, kje, ker tole bi mi zdaj prav prišlo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: flyko ()

A. Smith ::

flyko je izjavil:

Lahko z BTC kupiš zlato?

Če ja se priporočam, da mi kdo pove kak hint, kje, ker tole bi mi zdaj prav prišlo...


No problemo! http://www.coinabul.com/
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

DMouse ::

Mislim da se strinjamo glede dohodnine (18. in 105. člen ZDoh-2). Me pa zanima ali pri dohodnini prijaviš dobiček ali celoten priliv na TRR, logično bi bilo samo dobiček.

Ampak če kupiš BTC in potem z BTC kupiš nekaj drugega, potem to sklepam ne spada pod "drugi dohodki". Blagovna menjava ni dohodek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DMouse ()

A. Smith ::

DMouse je izjavil:

Ampak če kupiš BTC in potem z BTC kupiš nekaj drugega, potem to sklepam ne spada pod "drugi dohodki". Blagovna menjava ni dohodek.


To je bila naslednja stvar, ki sem jo nameraval napisat. Pi*da bojo dacarji debelo gledal, če jim bom kdaj to razložil :))

"Ja, a veste, tale Ferrari je bil pa potem kupljen direktno z bitcoini!"
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

DMouse ::

Jest se bom odslej vozil z Wikispeed SGT01! :D

nekdonekje ::

Opcij da se izogneš davku, pa je ja kar nekaj. Sploh če lahko pretvorjeno naložiš na kako spletno denarnico, ali pa na kak poker room ? pa potem dalje melješ.

A. Smith ::

nekdonekje je izjavil:

Opcij da se izogneš davku, pa je ja kar nekaj. Sploh če lahko pretvorjeno naložiš na kako spletno denarnico, ali pa na kak poker room ? pa potem dalje melješ.


Ja, ampak te opcije temeljijo na tem, da vrednost nikoli katastrofalno ne pade, kot se je to zgodilo 2011: http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS...

Res je, da je v BTC protokol trenutno vprežena orng masa brainpowerja, ampak to ne pomeni, da se ne more pojavit kakšen fundamental flaw, ki vse obrne na glavo...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

O, ja, kakšen zajeban kriptografski napad ga lahko ubije čez noč.

Gregor P ::

A. Smith je izjavil:

DMouse je izjavil:

Ampak če kupiš BTC in potem z BTC kupiš nekaj drugega, potem to sklepam ne spada pod "drugi dohodki". Blagovna menjava ni dohodek.


To je bila naslednja stvar, ki sem jo nameraval napisat. Pi*da bojo dacarji debelo gledal, če jim bom kdaj to razložil :))

"Ja, a veste, tale Ferrari je bil pa potem kupljen direktno z bitcoini!"

Mogoče bi naši debelo gledali, v kakšni uspešni tuji državi, kjer večina davke plačuje normalno, pa bi ti kar lepo obdavčili, če bi prišli do ugotovitve, da se zgolj poskuša zaobiti zakone (ker v pravi pravni državi zakonskih lukenj pravzaprav ni, se takoj najde kakšna analogija)>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lonsarg ::

Hm ce na bitcon central nakazem Denar, pa potem oni meni mazaj nakazejo vec pomoje Dursa kaj malo briga, kaj se je dogajalo, preprosto hocejo moj dobicek poslovanja z bitcoin-central. Podrobnosti, kaj tocno sem tam pocel jih zaninajo zgolj v primeru, ce hocejo se DODATNO me kaj obdavciti, recimo poleg davka na dohodek se kak davek na igre na sreco.

Ne bi pa vedel kako se zakonplicirajo zadeve, ko uporabis razlicne fire za vplacilo in izplacilo, ali kako drugace zakompliciras stvari, potem rata vse mutno:-)

enadvatri ::

Tilen je izjavil:

DMouse, saj si ne nakažeš BTC. Nakažeš denar in tako plačaš davek na dobiček.


Ne piši neumnosti, če nimaš pojma. Davek na dobiček je za pravne osebe/podjetja. Torej, podjetja bi od (kosmatega) dobička (ne prometa ali prihodkov od tega trgovanja) vsekakor plačala davek. Ti in jaz pa ne.

Če bi npr. kupil Bitcoin od pravne osebe v Evropi, tdui npr. v Sloveniji (od BitStampa), in ga preprodal naprej pa sploh za zdaj ni nobene pravne podlage, da bi ti to kakor koli obdavčili.

Dohodnino bi moral prijaviti in nanjo plačati davek, če bi ga rudaril sam. Sicer ne.

nekdonekje je izjavil:

Opcij da se izogneš davku, pa je ja kar nekaj. Sploh če lahko pretvorjeno naložiš na kako spletno denarnico, ali pa na kak poker room ? pa potem dalje melješ.


To s kakšno igralnico v tujini bi bilo sila preprosto, da jim pustiš provizijo in se dogovoriš, da ti izplačajo "kao" dobitek. To je pri nas, ker je UNPIS neumen kot noč, povsem neobdavčeno! Davek na dobitek od iger na srečo, dobitkov izven Slovenije za zdaj nikjer ne omenja, prav tako ne Zakon o dohodnini. Če se pripeljem na mejo in gotovino prijavim, se lahko samo pokakcajo, če rečem, da je iz Las Vegasa. :))

Ne kosmatega, čistega dobička.

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

enadvatri je izjavil:

Če bi npr. kupil Bitcoin od pravne osebe v Evropi, tdui npr. v Sloveniji (od BitStampa), in ga preprodal naprej pa sploh za zdaj ni nobene pravne podlage, da bi ti to kakor koli obdavčili.

Dohodnino bi moral prijaviti in nanjo plačati davek, če bi ga rudaril sam. Sicer ne.


Se pravi, nekdo, ki je na Goxu ali Bitstampu kupil BTC in ga s profitom preprodal naprej, dohodnino prijaviti - mora ali mu ni treba? Zaenkrat je konsenz, da mora.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Gregor P ::

Verjetno (vsaj uradno) mora ker domnevam (povsem laično in hipotetično seveda), da če ne in bi ga po nekem slučaju dobili oz. ugotovili, da ni (kar sicer verjamem, da je zaenkrat izjemno majhna možnost) bi bil v davčnem prekršku.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

enadvatri ::

A. Smith je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Če bi npr. kupil Bitcoin od pravne osebe v Evropi, tdui npr. v Sloveniji (od BitStampa), in ga preprodal naprej pa sploh za zdaj ni nobene pravne podlage, da bi ti to kakor koli obdavčili.

Dohodnino bi moral prijaviti in nanjo plačati davek, če bi ga rudaril sam. Sicer ne.


Se pravi, nekdo, ki je na Goxu ali Bitstampu kupil BTC in ga s profitom preprodal naprej, dohodnino prijaviti - mora ali mu ni treba? Zaenkrat je konsenz, da mora.


V EU ali Sloveniji. Torej Gox ne, BitStamp da. Ker si davek ob nakupu že plačal in to v EU.

Gregor P je izjavil:

Verjetno (vsaj uradno) mora ker domnevam (povsem laično in hipotetično seveda), da če ne in bi ga po nekem slučaju dobili oz. ugotovili, da ni (kar sicer verjamem, da je zaenkrat izjemno majhna možnost) bi bil v davčnem prekršku.


Če kupiš prenosnik pri nas in ga preprodaš z druge roke kot fizična oseba ter tega prejemka ne prijaviš, nisi v nobenem prekršku.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

enadvatri je izjavil:

Na to si mislil ... Ni se mi dalo. Razumel si me vseeno, trolal pa tudi. Kako plemenito, da zdaj sereš in skačeš iz teme pogovora; opozorilo bi zadostovalo.


Ne, nisem trolal, vse kar sem povedal se vedno drzi.

A. Smith je izjavil:

BW, a je Amazon dost resen?
http://www.marketwatch.com/story/bitpay...

Vem, da tole še ni direktno sprejemanje. Ampak tkole se začne!


Ja, v zadnjem stavku tvojega sporocila je problem. Tole _ni_ amazon. To je en lojze, k v garazi preprodaja amazonove pakete. :) Tkole po domace povedano.

Seveda, je en mejhen korak k vecji razsirjenosti in uporabnosti BTCja. Vprasanje, ce je ta korak dovolj in koliko korakov bo se potrebnih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

globalna80 ::

Vsak vrednostni sistem in špekulacije, ki večini prinaša negativne stvari, ne podpiram, pa četudi meni prinaša pozitivne.

Špekulacije in sebičnost ne prinašajo skupnega dobra.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

gruntfürmich ::

game on!!
sredstva so nakazana. kdaj bo padec?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich> sredstva so nakazana. kdaj bo padec?

V četrtek ob 18:45.

StarMafijec ::

mtgox 18:43, bitstamp 18:44

gruntfürmich ::

tooooo!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DMouse ::

Samo da ne boš spet preveč čakal:

gruntfürmich je izjavil:

zame bo dno pri 1€/BC.


Cost averaging je bistveno bolj ziher varianta:
Dollar cost averaging @ Wikipedia

rokj ::

Košarkarski klub Velike Lašče že lep čas sprejema BTC kot donacijo.

http://www.kk-velikelasce.si/pokrovitel...

0.8 ali nekaj takega sem doniral sam, ostalo drugi.

Vsem donatorjem smo zelo hvaležni!

Sam sem doniral nekaj kovancev FSF-u.

Lp,

Rok

gruntfürmich ::

huh
zopet velik padec. to lahko delajo veliki igralci, ki potem kupijo poceni čipe in so zopet na prejšnji ravni...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Mah to ni bil velik padec, jaz sem zaslužil manj kot 20 BTC.

gruntfürmich ::

sj je bil skoraj enako kot prej...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Ja do ~35 je padu mtgox, jaz sem na bitstampu kupil za ~36 kar sem nekaj ur prej prodal za ~48, mtgox je mel spet ogromen lag.

StarMafijec ::

Jaz butelj sem pa pri prejšnjem padcu šel celo nekaj prodajat, ker sem se bal, da bo zgrmelo na predjanuarsko raven. Pa je kmalu šlo nazaj.

jype ::

Jaz vedno prodam ko obsceno raste in se vsem smeji in kupim ko vsi prodajajo ko pada ko kamen, pa se mi kar obnese.

StarMafijec ::

Potemtakem precej denarja hraniš kar na borzi? Zadnjič sem izgubil precej časa (in seveda denarja), ker je trajalo, da mi je denar nakazalo z mojih računov na borzo.

jype ::

Na borzo nakazujem bitcoine, do zdaj je trajalo max 20 minut.

Če potrebujem denar nakažem na borzo in dvignem prek SEPA.

jype ::

Aja, zdaj se mi je že drugič sanjalo kako je nekdo na nekakšnem defconu predstavil učinkovit kriptografski napad na bitcoin omrežje in med predstavitvijo vrednost zgrmi na popolnoma nič.

Kupim po 10, če je koga strah :)

BaToCarx ::

The
system is secure as long as honest nodes collectively control more CPU power than any
cooperating group of attacker nodes.


Nič se ti ni sanjalo, v pdf predlogu od satošija je že zapisano, vse preden je postal popularen.

Aja VIR: http://bitcoin.org/bitcoin.pdf

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

jype ::

To ni kriptografski napad.

BaToCarx ::

Dej preberi pdf , pa potem govori.

jype ::

To ni noben kriptografski napad.

BaToCarx ::

Lej ko bo sha256 "pojeban" kot starejši algoti, te nima kaj skrbet za BTC, zdej razumi al pa ne. Ti ga uporabljaš, pa vedno tukaj gori vse znaš in veš.

jype ::

Govorim o kriptografskem napadu, ne o morebitni ranljivosti sha256.

Obstajajo bolj zoprne reči, ki se lahko zgodijo bitcoinu.

BaToCarx ::

Do explain then, please. Najbolj zoprna je da deljue preko neta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

jype ::

Jasno, nisem rekel, da gre za kakršnokoli trivialno stvar. Dobro preberi še enkrat, kaj sem dejansko napisal:

jype> zdaj se mi je že drugič sanjalo kako je nekdo na nekakšnem defconu predstavil učinkovit kriptografski napad na bitcoin omrežje

BaToCarx ::

Srečen bodi da se ti sanja. Pa ne delat panike. :P

Če se pa že gremo paniko, "flamer/pico/nano/wtf name variante + btc stealer" pa je papa kovančki. Problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

jype ::

BaToCarx> Če se pa že gremo paniko, "flamer/pico/nano/wtf name variante + btc stealer" pa je papa kovančki. Problem?

Ne. No, razen za tiste, ki vsa jajca spravijo v eno košaro in jo spravijo v sef na Titaniku.

BaToCarx> Pa ne delat panike. :P

Zakaj ne, če pa hočem poceni kupovat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BaToCarx ::

Sej je dovolj popularen da jih je dovolj. Brez da takneš tavelike, preden bodo opazili bo pa že preksno.

Vem da bi ti rad, no worries, sej bi vsi radi. Sej si lih včeraj 36 kupil 48 prodal, al nisi? Ni dovolj profita, preveč dela?

pegasus ::

A ni Kaminski že pred leti podtaknil en svoj "podpis" v vse bitcoin denarnice? You know, just for fun.

jype ::

BaToCarx> Vem da bi ti rad, no worries, sej bi vsi radi. Sej si lih včeraj 36 kupil 48 prodal, al nisi? Ni dovolj profita, preveč dela?

Ne, js hočm svojih sto miljonov, do katerih sem absolutno upravičen.

pegasus> A ni Kaminski že pred leti podtaknil en svoj "podpis" v vse bitcoin denarnice? You know, just for fun.

Upajmo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BaToCarx ::

Pridi, tukaj so. :D Pole nočeš sto miljonov*? ok :(

*batin :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

jype ::

Ne ka hre dš.

gruntfürmich ::

otroci ne se kregat. tema je visoka vrednost bc in zaslužki slo-techarjev z njim.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Skoču čez 60, haha.

kkk7 ::

če se bo do konca leta vsak mesec podvojila vrednost, bom do decembra multimilijonar :)

gruntfürmich ::

učiraj skočil na vlak. zaenkrat cilj 65.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
4 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski NiceHash izgubil za 56 milijonov evrov bitcoinov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
388110217 (78561) dexterboy
»

Prihodnost ekonomije s kriptovalutami

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
456418 (5590) Lenivec D
»

Za bitcoinom buren teden (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9832746 (25995) psickolog
»

Milijonske kraje bitcoinov

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4521440 (18047) micka15
»

Še ena (manjša) kraja v Bitcoin ekosistemu

Oddelek: Novice / Kriptovalute
155667 (4550) disposable2

Več podobnih tem