» »

Bitcoin znova na zgodovinskem vrhu

««
5 / 24
»»

jype ::

Jaz upam na tudi še kakšen padec po poti, da mi hedge ne propade :)

gruntfürmich ::

očitno cilj 65$ hitro dosegljiv. ~10% profita. višam prodajno ponudbo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

69 je že.

Daedalus ::

Huh, je moja kristalna kugla kr lepo failala zadnjič:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

gruntfürmich ::

kakšne plane imate z BC?
boste sedanje obdržali za dolgoročno hrambo, ali čakate na kratkoročno prodajo, ali boste špekulirali in visokofrekvenčno trgovali, ali od časa do časa naredili kakšen biznis?
jst upam da bo balonček počil in bom po normalni ceni kupil za kakšnih par k€ in jih dolgoročno 'vezal':D...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

StarMafijec ::

Dolgoročna hramba.

Sicer pa tudi jaz čakam, da balonček poči.

enadvatri ::

Zdaj se splača prodati ali pa najkasneje ob spremembni trenda navzdol. Vendar je množična prodaja tudi sama začetek konca (pok balončka).

BTC za zdaj še ni stabilna valuta in je zato dolgoročna hramba zelo tvegana! Tistim, ki ste dobro zaslužili se ne splača ne prodati (vsaj, ko se bo in če se bo začel trend spreminjati).

Bomo pa videli koliko preveč se je pihalo balonček. Čisto možno, da ne bo počil, če se bo vse več in več ponujalo storitev/dorbin ponujalo v zameno za to valuto.

49106 ::

Sem edini, ki poka še ne sliši =)

jype ::

Tale Ciper je za nas prav kul :)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Lonsarg ::

Lahko da bo počil samo za recimo 20% dol, v bistvu je zadeva nepredvidljiva, ker več kot 95% vseh lastnikov BC predstavljajo špekulanti in vlagatelji in NE ljudje, ki dejansko potrebujejo BC za trgovanje. To dejansko trgovanje je tista dejanska vrednost BCja in ta dejanska vrednost zaenkrat ziher ni nad 5EUR, se pa špekulira, da bo ta vrednost v prihodnosti enormno narasla z popularnostjo BCja, zatu tudi tako visoke špekulacijske cene.

Psihologija špekulantov je pa nekaj, kar je zelo težko predvideti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

enadvatri ::

Če bo BTC požel več povpraševanja, ki se bo obdržalo z zaupanjem vred, ker bo zaradi krize zaupanje v bančništvo, zakonite valute upadalo ter se bo začela odvijati za novo kriptovaluto prava ekonomija, to potem ni balonček. Je kar zdravo naraščanje vrednosti. A le, če ...

Zato, začnite ponujati svoje storitve za BTC, masovno! Prodajajte za BTC in k temu spodbujajte tudi druge.

StarMafijec ::

Glede na potencial, ki ga ima ta valuta, je še prepoceni.

enadvatri ::

StarMafijec je izjavil:

Glede na potencial, ki ga ima ta valuta, je še prepoceni.


Dejstvo. Je pa vse odvisno od tega, koliko bo zraslo zaupanje vanj in koliko realne ekonomije (ne špekulantske) se bo odvijalo. Lahko, da bo še nekaj krat ali pa veliko krat zanihal. Bomo videli.

pegasus ::

Kolk mora bit vreden, da se splača spet na pcjih in gpujih minat?

Daedalus ::

Ne splača se. Je preveč specializiranih minerjev naokoli.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Gregor P ::

Razen če bi morda razvil poslovni model "rudarjenja" za penzijo; torej da imaš podjetje, kjer imaš strežnike, ki rudarijo, 30-letniki pa plačujejo mesečno za delež tega; "strokovnjaki" pa ta čas obračajo BTC-je kakor vedo in znajo ... seveda bi šlo zgolj za začasen projekt dokler se ne bo nekega dne pač "odrudarilo" do konca.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

enadvatri ::

Gregor P je izjavil:

Razen če bi morda razvil poslovni model "rudarjenja" za penzijo; torej da imaš podjetje, kjer imaš strežnike, ki rudarijo, 30-letniki pa plačujejo mesečno za delež tega; "strokovnjaki" pa ta čas obračajo BTC-je kakor vedo in znajo ... seveda bi šlo zgolj za začasen projekt dokler se ne bo nekega dne pač "odrudarilo" do konca.


Dokler ni stabilen, kar za zdaj še ni, to ni pametno. Pade cena in je vse delo z vložkom stroškov (od energije do zaposlenih) zgrešena naložba. Pa tudi to, da ga strokovnjaki vlagajo, se sliši pošastno! :))

Gregor P ::

Drži, je visoko rizična zadeva, ampak saj, če se vsi zavedajo tega, zakaj pa ne:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

DMouse ::

Bolje vrabec v roki ali golob na strehi? Pri Bitcoinu imaš lahko oboje. Par BTC-jev daš na stran (za morebitno penzijo), ostalo pa zmerno prodajaš. Če gledaš za nazaj, nikoli ni idealno, ampak to moraš pač požreti... govorim iz lastnih izkušenj :|

jype ::

Ah, klinac. Komot se zgodi, da ustrelijo tistga k mtgox fura, pa je za par mesecev "vsega konec". Takrat je treba seveda kupovat.

$71.

Počasi bom razmislil o likvidaciji določenih drugih vrednostnih papirjev :)

(Jasno ne zato, da bi zdaj kupil, temveč zato, da bi imel pripravljena sredstva za takrat, ko balonček poči naslednjič.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

gruntfürmich ::

če bo bc prava valuta za uporabo v RL v internetnih trgovinah (imam prav informacije da je to na amazonu možno?), je treba vedet da je enot 21mio. od tega bo vsaj polovica počivala, in polovica krožila. uporaba bo obsegala miljarde $, zato je po mojem realna cena za sprejeto plačilno sredstvo krepko čez 1000$. zato je tudi pri 70$ zadeva krepko podcenjena.
seveda ČE to države ne bodo preganjale... in ČE se bo BC prijel, da ne bo uveljavljena druga kriptonet valuta.
tko da za špekulacijo kakšnega jurja € vreči v BC in hraniti 20 let ni napačno. le odločiti se je treba kdaj kupiti; če pade zopet na 10$ jih dobiš 7× več kot sedaj:)
imho...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

StarMafijec ::

Lahko čakamo, da zadeva slučajno pade na deset usd. Bomo čez nekaj mesecev, ko bo 1 BTC = 200 USD, še vedno čakali?

jype ::

Seveda. Izgubo delajo tisti, ki se jim mudi.

Lonsarg ::

Vlaganje je pač loterija, sam da pri loteriji imaš možnosti za dobitek 48% ali manj, tukaj pa probaš vlagat v zadeve, kjer je možnost za dobitek čim višje in seveda v najslabšem primeru večja od 50%. Ker pa ne obstaja noben siguren izračun za te možnosti "igraš" zadevo na filing:)

Gregor P ::

Prelomni trenutek (eden izmed) je verjetno takrat, ko že vsaka "gospodinja" ve za BTC (in bi želela investirati vanj). Ali smo že tako daleč?8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

StarMafijec ::

Gregor P je izjavil:

Prelomni trenutek (eden izmed) je verjetno takrat, ko že vsaka "gospodinja" ve za BTC (in bi želela investirati vanj). Ali smo že tako daleč?8-)

Nismo še tako daleč.

Pravzaprav je bil v slovenskih mainstream medijih na to temo zgolj en članek (Dnevnikov Objektiv par tednov nazaj).

jype ::

$77 YOLO

StarMafijec ::

Kako zdaj te BTC sloph lahko cashoutam?

Zdaj je vrednost taka, da ne zaupam več Blockchain walletu (prej sem tam sicer pretipkal z lista privat key).

Torej katero aplikacijo priporočate? Pa tako rabim, da lahko odprem tam direktno tisto OGROMNO datoteko s transakcijami.

jype ::

Jaz uporabljam več ločenih walletov, coine mam pa itak razmetane po vseh teh borzah.

No, danes sem nekaj dvignil z bitstampa in je trajalo uro in pol, da se je znašlo na mojem bančnem računu.

DMouse ::

Jest uporabljam blockchain.info chrome extension, neko staro verzijo iz začetka februarja. Ne maram, da se mi avtomatsko updejta, zato extension shranim v neko svojo mapo in v Chrome izberem "Load unpacked extension".

BaToCarx ::

Zdej je rekordna vrednost BTC/USD ne?

Lonsarg ::

Praktično vsak dan že dva meseca je rekordna vrednost znova:)

BaToCarx ::

Koliko je pa bil prej rekord? Brez leta 2013.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

jype ::

$35

Lonsarg ::

Za grafe še nikol slišal?

BaToCarx ::

Thx, jype. @Azgard, me lih ne zanima tolk, pa vem da tole sledite ceni. Zdej pa padec bi pašal ne. :D

jype ::

http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS...

BaToCarx> Zdej pa padec bi pašal ne. :D

Nč ne bi motu, ampak si je težko predstavljat padec, ker bi vsi k mamo kej dnarja odveč takoj letel na kup in ceno zrinl nazaj gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BaToCarx ::

Ja da se hribčki rišejo ne! :D

BaToCarx ::

Ja da se hribčki rišejo ne! :D

StarMafijec ::

Koliko pa imate teh private ključev, če ni skrivnost. Najbrž ni dobro preveč imeti na enem ključu ali pač?

enadvatri ::

Gregor P je izjavil:

Prelomni trenutek (eden izmed) je verjetno takrat, ko že vsaka "gospodinja" ve za BTC (in bi želela investirati vanj). Ali smo že tako daleč?8-)


Ampak takšno razmišljanje, investicija v BTC bo pripeljala to valuto do zloma ali vsaj velikega razočaranja. Kot je bilo s Facebookovimi delnicami. Nje.

A. Smith ::

Virtualnim valutam so v zda pravkar dodelili pravno klasifikacijo. To seveda vodi v nadzor določenih oseb, ki poslujejo v bitcin ekosistemu (določeni rudarji, menjalnice), hkrati pa prinaša tudi odpravo pravne nejasnosti, ki je doslej večjim podjetjem za vstop v bitcoin poslovanje predstavljalo oviro. Ta dogodek je bil s strani BTC skupnosti v veliki meri pričakovan.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

maco-maco ::

Kmalu še spat ne bom upal iti. To je res neverjetno. Trenutno se mi zdi pametno dat na bitstamp in ostale čim več kovancev in čim več €, pa spremlat kaj se dogaja.

PS: a imate še kakšne druge kovance? Jaz imam LTC, pa jim tudi kar OK kaže.
Kaj?

StarMafijec ::

Litecoin menda ne more konkurirati BTC.

RockyS ::

Kje si kupil LTC ?

Hayabusa ::

Next please:
https://en.bitcoin.it/wiki/Litecoin
Pyramid Scheme
Since the aforementioned reasons mean Litecoin has no future potential, it effectively functions as a pyramid scheme, rewarding those who get in sooner at the expense of those who adopt it just before it finally fails (and are left with nothing). This is not the case for Bitcoin, since it has significant potential to become a long-term currency and continually be beneficial to adopters no matter when they begin using it.

RockyS ::

Sej zato sprašujem, ker nikjer ni nobenih pravih podatkov. Vse je nekak v megli se mi zdi.

Jinto ::

Dobro bi bilo morda spremljati še PPCoin, ki uporablja proof of stake
https://en.bitcoin.it/wiki/Proof_of_Sta...

maco-maco ::

Konkurirat ne more, vseeno pa so tudi tam špekulanti. Cena LTC ekstremno niha, in so tako na nek način še bolj zanimivi. Trguje btc-e, pa še kdo verjetno. Sam sem jih prirudaril (čisto na začetku, ko so LTC predstavli). Zanimiv je bil tudi embed miner, si dal na stran namesto nadležnih oglasov - men se je zdelo to zelo OK (a ko so začeli GPU rudarit, je to brez veze postalo). Je pa menda že neka zadeva za LTC podobna SilkRoad, tako da se celo neki trudjo. Teh kovancev je res veliko Alternate cryptocurrencies,vsak z neko svojo foro. Začetni uspeh pa imajo zato, ker hočjo bit vsi early adopters. Samo jih večina klavrno konča.
LP
Kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maco-maco ()

enadvatri ::

Počakajte da Kim.Com naredi svoj MegaCom! :))
««
5 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski NiceHash izgubil za 56 milijonov evrov bitcoinov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
388111709 (80053) dexterboy
»

Prihodnost ekonomije s kriptovalutami

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
456518 (5690) Lenivec D
»

Za bitcoinom buren teden (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9832979 (26228) psickolog
»

Milijonske kraje bitcoinov

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4521568 (18175) micka15
»

Še ena (manjša) kraja v Bitcoin ekosistemu

Oddelek: Novice / Kriptovalute
155705 (4588) disposable2

Več podobnih tem