» »

Bitcoin znova na zgodovinskem vrhu

««
6 / 24
»»

zebra2 ::

StarMafijec je izjavil:

Kako zdaj te BTC sloph lahko cashoutam?

Zdaj je vrednost taka, da ne zaupam več Blockchain walletu (prej sem tam sicer pretipkal z lista privat key).

Torej katero aplikacijo priporočate? Pa tako rabim, da lahko odprem tam direktno tisto OGROMNO datoteko s transakcijami.



Za najbolj paranoicne ;-) https://www.strongcoin.com/blog/the_eas...

Če raw transaction signaš offline (po možnosti na live cdju), se private key nikoli ne dodatne okolja z internetno povezavo

Isotropic ::

danes je $75/ coin

jype ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

gruntfürmich ::

ja, noro je že vse skupaj. znova stopam na ta vlak:))
btw, kaj pravijo zadnje novice glede neizplačevanja withdrawa iz mtgoxa? obremenjenost ali že kakšen nateg?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

še rudari kdo? in če, me zanima če se isplača, ali je ceneje kar kupiti BC?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

maco-maco ::

ati 5770 da 200Mhash/s in danes narudari 0.0150 BTC (danes vrednih 1€); vse skupaj požre 150W, kar znese od 0.5 do 1€. Splača? Odvsisno a se greješ z grafično, koliko verjameš v BTC, itd.

Drugače pa sem danes večino BTC prodal (je blo kar malo preveč za moje živce). Pustil sem 10 BTC za seme. Če bo konkretno padlo spet kupim. Rast se mi zdi pretirana, drugače pa sam koncept ni zlo napačen.

LP
Kaj?

DMouse ::

maco-maco je izjavil:

Drugače pa sem danes večino BTC prodal (je blo kar malo preveč za moje živce). Pustil sem 10 BTC za seme. Če bo konkretno padlo spet kupim. Rast se mi zdi pretirana, drugače pa sam koncept ni zlo napačen.


Mislim, da je bila tole kar pametna odločitev... bomo videli kaj bo pokazal čas.

Tarzan ::

Do 120 USD bo še šibal, potem bo pa prišla normalizacija. Razen če se napiše še par člankov worldwide, glede BTC, če ruknejo na Ciprski vlak še kakšno državo ali če pride do kakih drugih pretresov. Razpočil se balon za zdaj še ne bo. Močno dvomim.

jype ::

Jaz sem tudi že večino prodal, zadnjih par batchev bom nad 100 prodajal počasi, dokler ne crashne.

Potem pa za 5 evrov kupil 2 jurja coinov in jih spravil za naslednji balon.

technolog ::

In kok maš, jype?

Tok je škoda, da sm vse zamudil.

StarMafijec ::

Tarzan je izjavil:

Razpočil se balon za zdaj še ne bo. Močno dvomim.
Kak balon to? Bitcoin je zaenkrat močno podcenjen.

Daedalus ::

Tok je škoda, da sm vse zamudil.


Jaz se tolažim, da še bojo priložnosti. Sam naj se že enkrat razpoči hudič>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

technolog ::

Bitcoin je danes presegel 1 miljardo usd skupne kapitalizacije (eg. skupne vrednosti vseh BTC po trenutni nakupni ceni)-

Žal se ne bo razpočil, čeprav toliko pohlepa na kupu nikoli ni dobro.

maco-maco ::

V pol ure padec za 10$ na 84$. To je blo ene par kBTC. Če pogledaš na bitstamp pod bids, so to neke smešne cifre 0.93BTC pa take. Teško prodaš al pa kupiš neko večjo količino, ne da bi zelo zamajal tečaj. Ta miljarda ne pomaga kaj dosti.

LP
Kaj?

Tarzan ::

Jutri zjutraj bo verjetno vse nadoknadil :)

technolog ::

No, je že nazaj na originalnem tečaju.

Moraš vedet, da je padec samo priložnost za ljudi, ki si BTC želijo, da ga dobijo ceneje.

Ni mi pa jasno, kaj preprečuje nekomu, ki ima veliko BTC, da proda ( => tečaj pade), potem pa hitro nazaj kupi in to ponavlja v neskončnost?

Zgodovina sprememb…

maco-maco ::

Hotel sem samo povedat, da se vidi nestabilnost, če prodaja za 100.000€ povzroči 10% padec.

Problem je, ker nima na koncu komu prodat.

LP
Kaj?

maco-maco ::

Samo en primer:
Če bi hotel kupit vilo na Hrvaškem in bi kupil za miljon € HRK, ne bi s tem zamajal tečaja. Če bi hotel kupiti vilo z BTC, bi se tečaj ogromno zamajal.

LP
Kaj?

technolog ::

Prodaje je bilo za 500K bitcoinov, se pravi približno 8 miljonov evrov, ne 100.000 kot si ti rekel.

Če bi kupil vilo z BTC, bi tečaj ostal enak.

Zgodovina sprememb…

maco-maco ::

No, če bi moral prvo kupiti BTCje seveda.

Nisem niti točno pogledal, za kolk je blo poslov.
Kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maco-maco ()

technolog ::

Potem bi se tečaj ogromno povečal (ti si rekel ravno obratno).

2. Če naredim bitcoin poker, ali sem proti zakonom EU?

maco-maco ::

Sem napisal, da bi zanihal.
Kaj?

gruntfürmich ::

pred mojimi očmi poka balon, jst pa kupim pri 95;((:'(

naval na prodajo je strahoten...

http://bitcoin.clarkmoody.com/
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

maco-maco ::

gox ne dela
Kaj?

gruntfürmich ::

hmmm, da se ni zopet nakup okrepil!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

StarMafijec ::

Kaj imate veze z vedeževalkami, da ste nekateri uspeli pravilno napovedati današnji padec?!

A. Smith ::

Weekend dip. Se pojavi praktično vsak vikend.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

Zaspal sem in zaslužil samo 0.3 coina. Strašno.

Hayabusa ::

maco-maco je izjavil:

ati 5770 da 200Mhash/s in danes narudari 0.0150 BTC (danes vrednih 1€); vse skupaj požre 150W, kar znese od 0.5 do 1€. Splača? Odvsisno a se greješ z grafično, koliko verjameš v BTC, itd.

Drugače pa sem danes večino BTC prodal (je blo kar malo preveč za moje živce). Pustil sem 10 BTC za seme. Če bo konkretno padlo spet kupim. Rast se mi zdi pretirana, drugače pa sam koncept ni zlo napačen.

LP

Rudariti se splača na Islandiji, poceni elektrika + dosti data centrov imajo.

Lonsarg ::

technolog je izjavil:


Ni mi pa jasno, kaj preprečuje nekomu, ki ima veliko BTC, da proda ( => tečaj pade), potem pa hitro nazaj kupi in to ponavlja v neskončnost?


Tehnično ne moreš tega preprečit jasno. Ampak zadosti špekulantov, ki njegove prodane kupijo po nižjih cenah in mu naredijo izgube zagotovi, da tega ne bo šel nalsednič delat, če seveda ne zna prave tehnike, da ob tem tudi naredi dobiček, potem bo še probal:)

jype ::

Dobr je padl zdele.

Sm zaslužu!

gruntfürmich ::

2%-0,5% tax?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

maco-maco ::

A se bo danes kaj dogajal, al lahko delamo kej druzga?

PS:ko sem govoril o 1mio€, sem mislil na denar, ki se ga vloži v sistem, oz. iz njega vzame. Promet na borzi je seveda nekaj drugega (lahko bi 1 BTC pol miljonkrat prodal in kupil, pa bi bil promet 1 mio).

Po mojem mnenju je včeraj nekdo prodal svoje BTCje(in se umaknil), sledila pa je panična prodaja in panični nakup (verjetno ima vsak še vedno približno isto količino BTCjev, eni so neki zaslužil, eni pa neki zgubil).

LP
Kaj?

jype ::

gruntfürmich> 2%-0,5% tax?

Kakšen tax to?

Če misliš provizijo, imamo veliki traderji precej popusta.

maco-maco> Po mojem mnenju je včeraj nekdo prodal svoje BTCje(in se umaknil), sledila pa je panična prodaja in panični nakup (verjetno ima vsak še vedno približno isto količino BTCjev, eni so neki zaslužil, eni pa neki zgubil).

Morda. Ampak ker se reč dogaja redno in po enakem vzorcu, je to malo verjetno:



Vzdržna rast postaja vedno bolj verjetna: http://www.businessweek.com/articles/20...

Nihče ne garantira ničesar, jasno.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Tilen ::

Res ne bi rad kogarkoli strašil, pa vendar ;

Zadnja cena : 91.90 USD

SMA 200 @ 21.27 USD
SMA 100 @ 30.5 USD
SMA 50 @ 45.01 USD
SMA 20 @ 64.47 USD
SMA 10 @ 78.61 USD
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

StarMafijec ::

SMA?

A. Smith ::

SMA = simple moving average, cifra zraven pa število preteklih dni, ki jih "okno" povprečenja zajame.

Podatki, ki jih je prilepil Tilen, kažejo na ekstremno hiter (eksponenten) vzpon cene, kar verjetno kaže na balon. Mislim, da se tega zaveda večina prisotnih tukaj.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

Ja, saj en popolnoma enak (samo manjši, ker takrat še ni noben verjel, da bodo države pohopsale denar iz bank) balon je že mimo.

Pametno je imeti prihranjen denar za takrat, ko bo vrednost drastično padla (in ker nas ga toliko ima to žal pomeni, da najbrž ne bo kmalu).

StarMafijec ::

Hvala, A. Smith.

Mogoče je res balon, toda v slučaju, če bo Bitcoin res uspel, je ta vrednost enega bitcoina res drobiž v primerjavi s potencialno vrednostjo.

kkk7 ::

Tu je kot zanimivost seznam 410 najbogatejših denarnic: https://bitcointalk.org/index.php?topic...
Upam, da se kateri izmed vas najde na tem seznamu 8-)

V katero skupino se uvrščate? https://bitcointalk.org/index.php?topic...

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

Vzdržna rast postaja vedno bolj verjetna...

ja, vzdržna rast...:D

vzdržno?


je pa en velik problem, namreč ker je gor 99% špekulantov jih zato veliko pri 20$ padcu, kot je bil v četrtek, začne noro kupovati nazaj, in zaenkrat še nekako ne vidim konca balončka. upam samo na takšen padec znova, da si jih poceni nakupin za sprotne špekulacije. ker realna cena pa to (še) ni, imho...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

jype ::

gruntfürmich> ja, vzdržna rast...:D

Pri tem jasno ne mislim eksponentne, ki se dogaja zdaj, temveč rast, ki je v splošnem pozitivna.

gruntfürmich> namreč ker je gor 99% špekulantov jih zato veliko pri 20$ padcu, kot je bil v četrtek, začne noro kupovati nazaj, in zaenkrat še nekako ne vidim konca balončka.

Ja, točno tako. Ko se bodo špekulanti naveličali, se bo vrednost postavila tja, kjer bi morala biti.

Ker je trgovanje še vedno zelo donosno, se to verjetno ne bo zgodilo prej, preden amaterji ne poženejo vsega denarja.

maco-maco ::

@jype: 'Ampak ker se reč dogaja redno in po enakem vzorcu, je to malo verjetno.'
Ja, tej reči pravijo weekend dip. To je ena izmed pogrutavščin tega zelo zanimivega trga. Je pa tudi zelo velika krinka (za marsikatero malverzacijo).
'temveč rast, ki je v splošnem pozitivna' - rast je seveda pozitivna

Drugače pa se mi zdi, da amaterji tu nimajo veliko denarja. Prav tako se špekulanti ne naveličajo. Služit se da tudi v zelo dolgočasnih forex parih, kjer je večinoma vse predvidljivo; pred pomembnimi odločitvami (sprememba obresti, volitve, širitev, tiskanje denarja, pomoič bankam) maš pa itak dovolj časa se ohladit. Tako pa je na BTC trgu poleg zaslužka tudi veliko zabave in predvsem zanimivih pojavov.
V četrtek so v drugem glavnem valu sigurno večinoma sodelovali tisti, ki se majo za NE amaterje, nategnili so pa en druzga, pa še malo sami sebe (je pa res, da je priložnost za zaslužek vseeno odlična). Panika pa je bila po mojem očitna ( se vidi v tem nezaupanje v ceno, v sistem, v vlagatelje,...). LTC je pa še potenca BTC.
Se mi zdi, da bo to vse skupaj uničlo bitcoin; ko pride do zloma, zna bit konec (po levi ga bo prehitel Ripple, po desni pa kakšna redka kovina ali pa npr. lesna biomasa???).

Osebno sem pobral večino iz sistema (ko zjutraj ne veš al maš za bajto, za avto, za laptop ali samo še za burek, raje v miru uživam v podarjenem). 10 BTC sem dal v dve papirnati denarnici za vsazga otroka po 5 BTC; če ne bo nič iz tega se ne bom sekiral, si pa tudi ne bom očital strahopetnosti. Imam pa na bitstamp, mtgox in btc-e nekaj € in LTC, ter čakam na novo priložnost.

LP
Kaj?

A. Smith ::

Maco, saj v večini napisanega ti dam kar prav, moram pa tudi ugovarjat:
Se mi zdi, da bo to vse skupaj uničlo bitcoin; ko pride do zloma, zna bit konec (po levi ga bo prehitel Ripple, po desni pa kakšna redka kovina ali pa npr. lesna biomasa???).

Kovina (ali kakšen drug material) ne more prehiteti bitcoina, ker je kot prvič, preveč štorasto z njo trgovati in delati transakcije, in drugič, zlata je ogromno ponarejenega. V notranjost palice se ulije zmes cenejših kovin z enako specifično maso, kot je masa zlata. Zadevo je treba potem testirati z ultrazvokom, ampak nihče ne ve, koliko tega je že v obtoku.

Glede rippla pa tole: Kolikor je meni znano, so avtorji ripple sistema v obtok spustili 20% obstoječih ripplov, 80% jih imajo pa zado, da "bodo lahko pozitivno vplivali na trg". Če verjameš. Ampak dobro, konkurenca je vedno dobrodošla.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

StarMafijec ::

A. Smith je izjavil:

Glede rippla pa tole: Kolikor je meni znano, so avtorji ripple sistema v obtok spustili 20% obstoječih ripplov, 80% jih imajo pa zado, da "bodo lahko pozitivno vplivali na trg". Če verjameš. Ampak dobro, konkurenca je vedno dobrodošla.

Torej je Ripple isto kot običajna valuta. Ima centralno banko. Lahko tiska denar in jemlje vrednost z inflacijo.

A. Smith ::

Hitler got screwed by Bitcoin weekend dip :))

"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

maco-maco ::

Mal za hec: s ponarjeno zlato palico lahko vsaj žebelj zabiješ.

Pa še zares: otroka poleg bajnih 5 BTC dobita tudi kladivo, žeblje, lopato, sekiro, mačeto, vrv, cepin, dereze, gozd.
Iščem pa samostrel. So Excalibur res toliko boljši, da upravičijo toliko višjo ceno?

LP
Kaj?

StarMafijec ::

Je kdo že kaj investiral v Litecoin? :D

gruntfürmich ::

maco-maco je izjavil:

Mal za hec: s ponarjeno zlato palico lahko vsaj žebelj zabiješ.

Pa še zares: otroka poleg bajnih 5 BTC dobita tudi kladivo, žeblje, lopato, sekiro, mačeto, vrv, cepin, dereze, gozd.
Iščem pa samostrel. So Excalibur res toliko boljši, da upravičijo toliko višjo ceno?

LP

o zaklonišču si študiral?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

maco-maco ::

O zaklonišču sem sevada študiral, a nisem dobil gradbenega dovoljenja. :(
No, potem pa sem s pomočjo te strani, lokalnega švasarja in eksploziva kupljenega na silkroadu (z BTC-ji seveda) sestavil kar OK zaščitni sistem ( razen z avtomatizacijo, s katero imam kar precej težav).
Najbolj smešno pa je bilo, ko mi je dostavna služba pripeljala eksploziv. Poštar mi je namreč rekel, da bi vse to lahko kupil kar pri njegovem sosedu. No, na kancu sem ugotovil, da je bitcoin res nepotreben.

Lep dan še naprej!
Kaj?
««
6 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski NiceHash izgubil za 56 milijonov evrov bitcoinov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
388111766 (80110) dexterboy
»

Prihodnost ekonomije s kriptovalutami

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
456519 (5691) Lenivec D
»

Za bitcoinom buren teden (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9833004 (26253) psickolog
»

Milijonske kraje bitcoinov

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4521573 (18180) micka15
»

Še ena (manjša) kraja v Bitcoin ekosistemu

Oddelek: Novice / Kriptovalute
155710 (4593) disposable2

Več podobnih tem