» »

Vlada 2013

Vlada 2013

Temo vidijo: vsi
««
224 / 279
»»

bluefish ::

Mipe je izjavil:

Nemčija bo svojim poslancem zvišala plače. Ali naši že pripravljajo kaj podobnega, češ "lejte, oni pa so uspešni, dajmo se zgledovat!"?
S tem, da bodo njihove plače od 2016 naprej vezane na povprečno bruto plačo.
Poleg vsega se jim bodo znižale pokojnine in ne bo več možnosti zgodnjega upokojevanja.

Mufasa ::

bluefish je izjavil:

Mipe je izjavil:

Nemčija bo svojim poslancem zvišala plače. Ali naši že pripravljajo kaj podobnega, češ "lejte, oni pa so uspešni, dajmo se zgledovat!"?
S tem, da bodo njihove plače od 2016 naprej vezane na povprečno bruto plačo.
Poleg vsega se jim bodo znižale pokojnine in ne bo več možnosti zgodnjega upokojevanja.


Toj taka mentaliteta...zmer je Raum za optimirat, sploh takrat k dobr dela. Ne pa k u slovenistanu...dokler trza, bohnedaj optimirat...bomo rajš pol k bo folk u riti, pa še to sam če nam naujo več posojat hotl...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Karaya 52 ::

So vložili precej truda, da so odstavili JJ in pregnali Šuškota. Zdaj se vidi, da jim je žal, meni pa tudi. Lenčo bi pa ljudje že nekam odnesli, če nebi imela medijske podpore, o kateri sta lahko Pahor in Janša samo sanjala. Družbeno politični delavstvo dobro ve, da če pade Lenča, pride JJ nazaj in da to pomeni nadaljevanje črtanja rent in padec stolpcev na supervizor.si. Ampak to zadnje je itak neizogibno.

Invictus ::

bluefish je izjavil:

S tem, da bodo njihove plače od 2016 naprej vezane na povprečno bruto plačo.
Poleg vsega se jim bodo znižale pokojnine in ne bo več možnosti zgodnjega upokojevanja.

To bodo pri nas spustili ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

Heh, to itak. ;((

Mr.B ::

Ste kej DELO brali ? Kje poročajo o zadnji demontaži.... No so pa sporočili, da bodo ministri znani jutri, rabijo sedaj višje standarde uporabit...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PaX_MaN ::

vostok_1 je izjavil:

@PaX MaN

To se pa zgodi, če vladajo osebki, ki nimaj osnovnih kompetenc za katerikoli položaj višje od blagajničarja/ke.

Res je, na EK so vsi mal prizadeti. Ne moreš met tega da smo z izdelki, storitvami in tehnologijo primerljivi s _katerokoli drugo državo na svetu_ za slabost, halo.

Cervantes ::

No, moj butelj_pristop je pač tak, da nam ne bi noben posodil, če ne bi verjel, da bomo lahko kdaj vrnili.
Ali je možno, da so vlagatelji kreteni vsi po vrsti? Jaz v zafurano firmo ne bi vložil niti centa, recimo.
To morda pomeni, da nekateri še vedno verjamejo, da se Slovenija šelahko pobere. Ali kaj.

ZaphodBB ::

Tony soprano je tud posodil modelu za katerega je vedel, da mu ne bo nikoli vrnil...

Invictus ::

Preprosto upajo da bo Slovenija razprodala celo infrastrukturo.

In da smo dovolj velike ovce da bomo vse poplačali.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Matako ::

Hodil sem po zemlji naši... preprosti ljudje zdaj modrujejo, da zadolževanje ni pena, saj bo "kapitalizem itak propadel". Ker pravila igre so taka, da ko se menja sistem, se dolgovi zbrišejo, to vendar ve vsak otrok.

Mislim, da so na osnovi tega naše kahune skovale naslednji načrt:

1. Zadolžiš se do konca in še naprej.
2. Povampirjeni neoliberalni kapitalistični sistem propade
3. ???
4. PROFIT

Bomo videli, je rekel ta slep.
/\/\.K.

sensei ::

No, moj butelj_pristop je pač tak, da nam ne bi noben posodil, če ne bi verjel, da bomo lahko kdaj vrnili.
Ali je možno, da so vlagatelji kreteni vsi po vrsti? Jaz v zafurano firmo ne bi vložil niti centa, recimo.

Ne, samo vlagatelji verjetno ne delajo te napake, da državo enačijo s firmo. Država mnogo težje propade, ljudje bojo vedno plačevali davke :)

Karaya 52 ::

Njega dni smo rekli "AC/DC na zvočnike pa gasa na črnokalsko skakalnico" - ono invertirano if you know what i mean. Ne gre pozabit, da je garant za naš dolg euro zona, sicer to nikjer ne piše ampak tako je. To je Čuferjev buddy Dart dobro izkoristil pri grškem malakas dolgu.

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

V glavnem mi se držimo une maksime: "Druže Tito..."

Mr.B ::

Veste kaj mene čudi, da ko kot pravijo socialno čuteči, ki berejo Mladino in Delo, kot prave verodostojne medije, da ni nobenega članka na temo Jankovića. No sicer Ministra vlačijo okoli, toda udarna resnica je še vedno Kljukec JJ. Zanimivo, sem misli da bom iz verodostojnih medijev dobil drugo plat medalje, kot kaže je ni, se ne spuščajo v moralne delikte.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

arnecan1 ::

Matako je izjavil:

2. Povampirjeni neoliberalni kapitalistični sistem propade

To bi bilo super.

Samo kljub temu ne vidim, da bi propadel kapitalizem v celoti, vsaj nekaj časa se bo še obdržal. Seveda v bolj človeški in pravični obliki, drugače bo slej ko prej propadel.

Mogoče pa bi kapitalizem potreboval zdravo podjetniško konkurenco, kot nekoč komunizem npr. Konkurenca namreč poskrbi za najboljše rezultate.:))

PaX_MaN ::

Mr.B je izjavil:

Zanimivo, sem misli da bom iz verodostojnih medijev dobil drugo plat medalje, kot kaže je ni, se ne spuščajo v moralne delikte.

Morš bit pa res slep da ne vidiš moralnih deliktov.

ZaphodBB ::

Kolk smešno k komunist privleče moralne delikte ven v teh časih...

p.s.: Se strinjam, da so Janševi zagrešili mnogo tovrstnih deliktov. Ampak še vedno mi je smešno...

Mr.B ::

PaX_MaN,
to je bil mišljen moj sledeči link, na katerega sem čakal bolj žgoči dogovor. Ampak imaš prav. Res pa je da se pri naših ministrih to ne smatra karkoli konflikt interesov, je pri teh preveč ljudi odvisnih od korita. Pri unih desnih pa hočejo k koritu, te pa je potrebno že v kali zatreti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

vostok_1 ::

Te ideološke debate so passe za današnji čas.

Sama po sebi sociala ni problem, ni problem obdavčevanje ali javne službe.

Problem je v prvi vrsti birokracija, ki bolj kot davki uničuje samoiniciativo. Problem je netransparentnost in korupcija. Problem je ta, da ljudje niso motivirani prispevat družbi bodisi lastnoročno bodisi prek države.
Kapitalizem, komunizem....i say use common sense.

Davki ne bi bili problem, če bi plačevanje le teh pomenilo določene privilegije. Sedaj je tako, da te obdavčijo, po možnosti ti še kako inšpekcijo uvalijo za kak dodaten cekin, na upravni enoti pa ti fakiča pokažejo in operacija za čir na želodcu je šele čez 1 leto.
To ni ne kapitalizem ne komunizem...to je mafija. Mafija je intrinzično nepravičen sistem.

Tisti, ki želi delat, naj ima možnost svobodno delat. Tisti, ki resnično potrebuje pomoč naj jo dobi. Tisti ko ne, pa ga kvečjemu zmotiviraj naj počne kaj koristnega.

Problem je nepravičnost v sistemu, ne pa ime sistema.

Mr.B ::

Problem je nepravičnost v sistemu, ne pa ime sistema.
Jaz sem pa vedno misli, da če izbegavanje sistema kdaj pridejo na TV, da se bo tudi rešilo, kot kaže bolj kot želiš priti ven iz vode, bolj ti zateguje zanko....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Cervantes ::

Matako je izjavil:

Hodil sem po zemlji naši... preprosti ljudje zdaj modrujejo, da zadolževanje ni pena, saj bo "kapitalizem itak propadel". Ker pravila igre so taka, da ko se menja sistem, se dolgovi zbrišejo, to vendar ve vsak otrok.

Mislim, da so na osnovi tega naše kahune skovale naslednji načrt:

1. Zadolžiš se do konca in še naprej.
2. Povampirjeni neoliberalni kapitalistični sistem propade
3. ???
4. PROFIT

Bomo videli, je rekel ta slep.

Tole razmišljanje ima IMHO še najgloblji substrat.:))

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Ima ne? Samo po drugi strani gre za tekmo s časom. Ne vem če povampirjeni kapitalizem propada tako hitro, kot Čufti krošnjari naše obveznice. Treba je priznati, poba se obrne!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

xxxul ::

Ma delajo čist tko k vse vlade do sedaj:
Mi furamo, drzimo drzavo nad vodo, kaj bo v prihodnje pa "not my problem"
Podobnost z nojem z glavo v pesku je zgolj naključna

Matako ::

Tina in Čufti delujeta v tandemu!
"Nisem pričakoval, da bom imel tako dobro predtekmovalko kot je Tina Maze," se je v uvodu svojega govora o svojih največjih izzivih pošalil finančni minister Uroš Čufer.


Pošalil, a! Me prav zanima, koliko so jo podkupili... Tina ni neobčutljiva na žvenket cekinov. ;)
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

ZaphodBB ::

xxxul je izjavil:

Ma delajo čist tko k vse vlade do sedaj:
Mi furamo, drzimo drzavo nad vodo, kaj bo v prihodnje pa "not my problem"
Podobnost z nojem z glavo v pesku je zgolj naključna

Ne, delajo čist tko kot vse leve vlade. Sorry, Jajo je že princ teme in predstavnik peklenščkov. Ampak vseeno si ne želi, da bi Satan ostal brez Slovenije ker bo šla v kurac.

xxxul ::

Tipicno, se 100 let po tem ko bo drzava bankrotirala se bomo kregal a so krivi levi al desni >:D

Se dobr da je soči, igre so, kruh oz strom je pa tud prsu... Ales gut

ZaphodBB ::

Ti si začel z vsegliharstvom. Povej tko kot je res. Kaj kurac.

Jaz ti garantiram, da pod Janšo ne bi vzeli deset miljard pufa, da rešimo Rigelnika in ostale F21 commie tajkune...

xxxul ::

Povedal sem kot je res: vlada resuje probleme iz dneva v dan in jih boli k**** kaj bo jutr

Jajo pa tud nikol ni bil sam v vladi...

VaeVictis ::

xxxul je izjavil:

Povedal sem kot je res: vlada resuje probleme iz dneva v dan in jih boli k**** kaj bo jutr

Jajo pa tud nikol ni bil sam v vladi...


Pa kaj ima veze, če smo zapufani vsak dan več ali pa kdo je v vladi.

Važno, da imamo najboljše OI vseh časov, Tina je zlata!

Panem et circenses

Mufasa ::

ZaphodBB je izjavil:

Jaz ti garantiram, da pod Janšo ne bi vzeli deset miljard pufa, da rešimo Rigelnika in ostale F21 commie tajkune...


To bodo leftarji seveda kategorično poignoriral.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

ZaphodBB ::

Ah leftarji to zdej racionalizirajo z "reševanjem problemov iz dneva v dan".

PaX_MaN ::

ZaphodBB je izjavil:

Ti si začel z vsegliharstvom. Povej tko kot je res. Kaj kurac.

Jaz ti garantiram, da pod Janšo ne bi vzeli deset miljard pufa, da rešimo Rigelnika in ostale F21 commie tajkune...

Seveda bi, saj Bratuškova "zgolj nadaljuje Janšatovo politiko".

xxxul ::

ZaphodBB je izjavil:

Ah leftarji to zdej racionalizirajo z "reševanjem problemov iz dneva v dan".

LOL, zdej sm pa leftar - ironicno glede na to sm mislu da sm desnicar

Ampak pravemu desnicarju je ocitno vazno predvsem da se unici levica, vse ostalo je drugotnega pomena ;((

Fritz ::

vostok_1 je izjavil:


To ni ne kapitalizem ne komunizem...to je mafija. Mafija je intrinzično nepravičen sistem.

Problem je nepravičnost v sistemu, ne pa ime sistema.

Dobra elaboracija, s katero se stoodstotno strinjam. Okvir družbene ureditve je nepomemben, dokler zagotavlja blaginjo in spoštovanje pravic čim večjemu krogu ljudi, po možnosti tako, da so tudi tisti na dnu preskrbljeni dovolj, za človeka vredno življenje. Zaletavanje v to, da je tak sistem lahko samo tak ali drugačen je nesmiselno, saj lahko katerikoli sistem vodimo pravično in pošteno ali pa lahko še tako dobro zamisel skorumpiramo do konca.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

ZaphodBB ::

xxxul je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Ah leftarji to zdej racionalizirajo z "reševanjem problemov iz dneva v dan".

LOL, zdej sm pa leftar - ironicno glede na to sm mislu da sm desnicar

Ampak pravemu desnicarju je ocitno vazno predvsem da se unici levica, vse ostalo je drugotnega pomena ;((

Lol, jaz nimam nič proti levici. Je pa treba uničit to zajedalsko mafijsko commie kamarilo.

p.s.: V resnici nikogar ni treba uničit. Potrebno je preprečit, da skozi svoj propad uničijo vse nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

xxxul ::

Ko podganam zmanjka hrane se zacnejo med sabo žret, tud pr nas se je to zacel...

Ampak tud če vse podgane pocrkajo bo folk se vedn lačn

Karaya 52 ::

Mufasa je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Jaz ti garantiram, da pod Janšo ne bi vzeli deset miljard pufa, da rešimo Rigelnika in ostale F21 commie tajkune...


To bodo leftarji seveda kategorično poignoriral.


Heh, strategija je sledeča, "pojmo We are the world, medtem ko bailajo Rigelnika".

Zgodovina sprememb…

drvo ::

v glavnem imamo ogromno področij kjer imamo težave.
Kot prvo, ko smo v obdobju krize imeli operativno najmanj sposobnega predsednika vlade in fantazista za finančnega ministra, ki sta začela spiralo zadolževanja.
V tem času, ko so druge države začele racionalizacijo potrošnje mi še leta 2014 ne sprejemamo dejstva, da bo treba nekje tudi rezat stroške, nekaj se je poskušalo pri prejšnji vladi(sicer še premalo), potem pa zopet nič, nasprotno. Še projekte prejšnje vlade, ki so kazali neko perspektivo DUBT(slaba banka) so spremenili v takšno obliko, da ta nebo služila za prečiščevanje avgijevega hleva, temveč so nam z njo skozi stranska vrata ponovno uturili nacionalni interes, z reševanjem Rigelnika in Petana, pa verjetno v to zgodbo spada še reševanje tajkunov okrog Pro in Faktor bank. Namesto hitrega delovanja slabe banke, ki bi naj delovala nekaj let in v tem času prodala premoženje s čim manj izgube se govori o tem da bo mogla delovati 20 let da bi iz nje potegnili dobiček(kakšen dobiček bo kovala bi lahko ponazorili s prodajo merkatorja, še dobro leto dve nazaj je bila delnica 200+ evrov še nekaj let nazaj cca 400, zdaj pa se pogajajo za 80 upajmo, da cena ne bo šla nižje., ko pa so prodajali NKBM po 27e se je tudi sprožil sindrom nacionalnega interesa ozr. priložnost da se postavimo za naše in vaše, ko so sprožili škandal, da je bajuk banko prodal po prenizki ceni. Danes za delnico, ki je bila včasih vredna 27e ne dobiš niti več role wc papirja. Podobno je pri prodaji stanovanj v fondu dutb, katerih prodaja se je ustavila, ko je komajda stekla, z argumentom, da so cene prenizke. Za božjo voljo!!!! Kdo bo dal več za razvaline od stanovanj v celovških dvorih, kjer se razrašča kriminal ter je v njih cca. polovica socialnih stanovanj? Še dobro, da jih je kdo bil sploh pripravljen kupit!
Problem je tudi popolna brezbrižnost medijev in celo na nek način nekritično odobravanje zadolževanja in predstavljanje tega kot uspeh??? Pa če bi se vsaj zadolžili za kaj pametnega, pa nam niti več ne upajo povedati kje so se zadolžili, še bolj tragično, zadolžujemo se za reprograme kreditov in komajda za poplačila obresti. Še 2007 je bila zadolžitev slovenije približno 6 miljard danes je 4x večja, pa ni pene, bi rekel Križanič, kot je rekel v Tarči, sedaj imajo banke kapital. Še bolj žalostno je, da se bo po napovedih vlade potrebno zadolžiti letos še enkrat in tako bodo mediji lahko slavili uspeh vlade, ki je uspela zadolžiti državo v ENEM letu za 10!! miljard. Čufti sicer nekaj momlja, da pa bodo letos čisto zares začeli z varčevanjem, ampak jaz bi prej stavil še na kak davek ali skriti davek v obliki kakšne trošarine, ki je v zadnjih dneh zaokrožila, za podporo slovenskim filmskim ustvarjalcem ali nekaj podobnega.
Istočasno imamo danes na zavodu 130000 registriranih brezposelnih. Vlado pa vsaj do sedaj bolj skrbi inkasantstvo, ki se je še povečalo, ko so odvečne carinike porinili med inšpekcijo. V našem podjetju smo v januarju imeli 3 inšpekcijske pregleda, sreča, da nismo dobili kakšne kazni (majhno podjetje, ki bi ga kazen fajn prizadela(5 zaposlenih), ker te hitro lahko "upenalijo" za par k evrov, tudi za kakšne malenkosti) in ti nalagajo razna dodatna bremena npr. v zadnjem primeru je inšpektor zahteval da potrebujemo za prodajo žepnih nožev!!!! elaborat.
Namesto, da bi spodbujali podjetništvo, ga dušijo z nesmiselnimi in nepotrebnimi omejitvami, predvidevam da zato, da se upraviči predimenzioniran javni sektor.
Upam pa, da bo kljub vsemu v 2016 bolje, ker za letos in 2015 ni upanja.

AJA, sm pozabil še nekaj že 2,3 mesece iščejo ministra za gospodarstvo. Mediji so ves čas opletali samo z ministrom za zdravje. Zgleda, da je za njih in tudi za vlado ministrstvo za gospodarstvo po pomembnosti nekje pri ministrstvu brez listnice za slovence po svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

Cervantes ::

ZaphodBB je izjavil:

Ti si začel z vsegliharstvom. Povej tko kot je res. Kaj kurac.

Jaz ti garantiram, da pod Janšo ne bi vzeli deset miljard pufa, da rešimo Rigelnika in ostale F21 commie tajkune...

Rigelnika zagotovo ne...:D... kakšno škofijo morda pač...

bohr ::

Prijatelj mi je pokazal tole, pa sem mislil, da bi delil tukaj z vami, ker govori o tem, zakaj države propadajo.

reader ::

ZaphodBB je izjavil:

Ti si začel z vsegliharstvom. Povej tko kot je res. Kaj kurac.

Jaz ti garantiram, da pod Janšo ne bi vzeli deset miljard pufa, da rešimo Rigelnika in ostale F21 commie tajkune...


Si kar pogumen, da si upaš tole garantirat. Sicer ti natričetrt verjamem, a po drugi strani sem do sedaj še vedno dobil kol v rit kadar sem si rekel "Slabši kot prejšnji ne morejo bit!".

Vseeno, s stisnjenimi zobmi, bolje Janša kot socialno čuteči lopovi. Izbira se mi zdi podobna izbiranju med cirozo jeter in pljučnim rakom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reader ()

ZaphodBB ::

Mjah, priznam res sem nekoliko retorično predrzen. Čestitam si lepo povzel moje razmišljanje.

arnecan1 ::

http://www.rtvslo.si/slovenija/policija...

Evo, kaj pravite, ali:
- ima prste vmes levica, oz. vladajoča garnitura
- je res nekaj prekršil, ampak isto je do sedaj delalo 80 % ostalih kriminalistov, pa jih ni doletelo isto (saj veste, razlog se vedno najde)
- ima res maslo na glavi in je odpoved dobil upravičeno

vostok_1 ::

@drvo

Birokracija je v Sloveniji public enemy NO. 1. In to popolnoma upravičeno. Takoj za tem je korupcija.
To uničuje državo. Ne davki, ne javni sektor. No vsaj ne v takem merilu.

Kot že rečeno. Pošten podjetnik ima že tako ali tako ogromno dela s poslovanjem, da mu še birokratska golazen za vrat diha pa vsekakor ni recept za uspeh.
Naj se da neke guidelines glede kaj in kako. Grobe kršitve se že kaznuje, ampak tisti ki jih počne itak ve da jih. Da pa fašeš nekaj k evrov za čisto banalno stvar pa...adijo pamet.

Prebijanje skozi zakonski list slovenije je ekvivalentno vrtanju svedra v lastno glavo. Strah te je začet. Če poskušaš premočno ti prebije v možgane in umreš, če premalo pa prej odnehaš. Ampak kakorkoli gledaš gre za vrtanje v glavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Matev ::

jj se ukvarja z arhivi
in to takrat ko je pol slovenije ali v ledu oziroma pod vodo
tako ali drugače

takega vodje ne potrebuje nobena država

jankovič je pa itak en smeško nje nje nje

potem imamo pa še apsolutno
ki aPsolutno vse apsolutno dela in apsolutno smo na poti v apsolutno pm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Mr.B ::

Ostali del slovenije pa z Patriji, takih državljanov ne potrebuje nobena država.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Matev ::

na koncu bo konsenz ta da imamo tako vlado kot si jo zaslužimo

bluefish ::

Mr.B je izjavil:

Ostali del slovenije pa z Patriji, takih državljanov ne potrebuje nobena država.
Aja? Nisem nič zasledil, da bi kdo kaj posebej debatiral o tem.

trololo2 ::

Matev je izjavil:

jj se ukvarja z arhivi
in to takrat ko je pol slovenije ali v ledu oziroma pod vodo
tako ali drugače

takega vodje ne potrebuje nobena država

jankovič je pa itak en smeško nje nje nje

potem imamo pa še apsolutno
ki aPsolutno vse apsolutno dela in apsolutno smo na poti v apsolutno pm


Vsegliharstvo - zadnja obramba levčarjev in samooklicanih sredincev. Bo treba pogruntati kaj novega, tega jokerja ste že porabili.
««
224 / 279
»»