» »

Vlada 2013

Vlada 2013

Temo vidijo: vsi
««
221 / 279
»»

Hayabusa ::

Catch me if you can, si poje jype ko vidi nadzornike :)).

Kdaj sledijo vinjete in letna dajatev bananarepublikpress ?

Matako ::

Hayabusa je izjavil:

Catch me if you can, si poje jype ko vidi nadzornike :)).


Jype bo prej pomagal nadzornikom loviti antisocialne barabe! Druščina se bo veselo zapodila po bregu... spodaj pa jype povleče ven značko in lisice.

Ko so že v zaletu - kaj pa kolesarski pas na gozdnih poteh? Ne pa kot zdaj, ko se vozi kar po celi širini.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Karaya 52 ::

Ajatola je že spregovoril na to temo, gorski kolesarji so evil. Prepoved publikacij, to je pa novo. Verjetno ima vse skupaj več smisla, če si pri razlagi pomagamo s 133. členom KZ. Je pa to nova priložnost, da najdemo delo še tistim zaposlenim carinikom, ki so ostali brez dela od 1. julija.

Zgodovina sprememb…

blackpirat ::

Mr.B je izjavil:

blackpirat,
veš nekako se še vedno strinjamo z mussomeli-jevimi izjavami. Morda bi se po tem narod malo bolj odgovorno obnašal. No ampak kot kaže je nazadje resno prelival kri v času kmečkih uporov, populistično pa so to vlogo prevzeli partizani. In narod, ki še vedno živi v času kmečkih uporov, oziroma druge svetovne vojne, si res drugega kot to ne zasluži.

In da zgodovine se ne sme pozabiti je pa bistvena dikcijska razlika, če še vedno živiš v zgodovini. To tudi mnogi na tem forumu dokazujejo, ker so se včasih imel bolj fanj. No tudi danes se imajo bolj fajn, samo računov niso še dobili, oziroma se zaradi simulacije kuhanja žabe, le teh niti ne zavedejo.

Prevzeti odgovornost,
je prvi korak k reševanju problematike. Recimo tiste od katere bi se rad Cervantes distanciral. Reče se populizem. Recimo danes je zelo zanimiva slikica, žal spet v financah, ko lepo prikazujejo sicer za drugo temo, ampak bo aktualna tudi za Slovenske državotvorne volitve v času demokracije, ko je v pomanjkanju novih obrazov, potrebno pač fasado zamenjat, pa bo Cervantes, odgovorno dal svoj glas, ali pa se z idejo ne udeležbe demokratičnih mehaniziramo prevzemanja lastne odgovornosti, pri za-obkrožitvi našega kandidata, mislil da potem pa : JAZ ZA TRENUTNO STANJE NISEM NIČ KRIV. Ta teza, je sploh popularna v JS&JU. No je pa res da Cervantes-u še ni nihče razložil da v demokraciji, kot sistemu ne moreš reči bil sem zaveden. To je veljalo za Juga sistem.

Evo Cervantes, samo zate, tematika novih volitev :
http://www.finance.si/8355865/Karikatur...


Narobe je to, da ne želiš na oblasti nekoga, ki je "dober" oz. drugačen od trenutne oblasti in vseh prejšnjih vlad. Ti bi samo rad, da nekdo prevzeme odgovornost? In kaj bo potem? Bomo doživeli katarzo?

Nihče ne bo odgovarjal za svoje stare ali nove svinjarije, vsaj od politikov tega ne moreš pričakovati. Na žalost.

Najhujše kar se jim zgodi je.....da pač odstopijo iz mesta, ki da zasedajo, saj veš Virantova etika pa take...
"I do not argue with people, I correct them"

Mr.B ::

Nihče ne bo odgovarjal za svoje stare ali nove svinjarije, vsaj od politikov tega ne moreš pričakovati. Na žalost.

Žal so loitiki odraz svojih volilcev, oziroma še huje izgled/videnje države je in ostaja odraz njihovih državljanov. Tako da ne pomaga, kazati s prtom na grde politike, je nesmisel če državljani ne vejo kaj pomeni imeti državo.

In Cervantes-ov odgovor na moj ping je čisti odziv, in je nepomembno kdo je / bo politik.

Cervantes,
no na državno sponzoriranem mediju so imeli pravljico :D še pomnite tisto o korupciji v zdravstvu. Je na UKC-ju Ljubljana kaj novega, ali kot se reče karavana gre dalje.
Cervantes, ti to bolj točno veš. Sej si jih najbolj bučno zagovarjal, v socialni čutečnosti kuhanja žab.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Karaya 52 ::

Me pa ne čudi, da verbalni delikt na področju kolesarske literature vpeljuje minister Dejan Židan, ki ne pozna "prave mere". Recimo tista z dovolilnicami za prevoz lesa je že ena takšna "kolesarska jypetovska". Ker lumberjack ni pravilno izpolnil Židanove dovolilnice so mu zaplenili hlodovino in jo kasneje prodali na dražbi, namesto da bi jo uničili. Zdaj se bojim, da mi bodo zaplenili piščančje, govejo in svinsko meso, jajca, zelenjavo, skuto (you name it), ki jo kupujem na sivem trgu, brez računa. Potem bom pa moral na dražbi iste zrezke nazaj odkupiti. :8) Ker sem bil v dilemi, sem na DURS poslal MMS polne skrinje, odgovor še čakam, verjetno je bivši carinik še počasen pri tipkanju.

Zgodovina sprememb…

Truga ::

Karaya 52 je izjavil:

ki jo kupujem na sivem trgu
Izraz je črni trg.

Karaya 52 je izjavil:

sem na DURS poslal
Poslal kaj, da na črno kupuješ? To je res dobra ideja.

Karaya 52 ::

Njim na številko 051 241 241 pošiljam tudi MMS-e s potovanj, smučanja, morja, motive sončnih zahodov, tihožitja, risbe triletnega nečaka etc. Toliko da ne gledajo 24/7 črno belih fotografij dolgočasnih računov. Hvala za popravek, razlike med črnim/sivim trgom nisem nikoli dobro razumel, glede skrinje pa zaenkrat niso ukrepali.

Zgodovina sprememb…

Datadog ::

Karaya 52 je izjavil:

Njim na številko 051 241 241 pošiljam tudi MMS-e s potovanj, smučanja, morja, motive sončnih zahodov, tihožitja, risbe triletnega nečaka etc. Toliko da ne gledajo 24/7 črno belih fotografij dolgočasnih računov. Hvala za popravek, razlike med črnim/sivim trgom nisem nikoli dobro razumel, glede skrinje pa zaenkrat niso ukrepali.


Siv trg = Šverckomerc z ajphouni recimo, ko se jih ni dal uradno še pri nas dobit. Je legalno samo ni blo po uradnih kanalih.

Črni trg = Vse kar ni legal. Droge, organi ipd...

Trdna meja razločitve je v primeru ko je že sama transakcija dobrine nelegalna je črni trg drugače sivo.

Karaya 52 ::

Je pa zanimivo, da hlodovino zaplenijo (slabo izpolnjena Židanova prevoznica) in jo potem prodajo na držabi. Mogoče bi morali isto narediti z drogami. Aja, to pa baje ne gre. Ne razumem. :8) Sem prejšnji dan prevažal kole za fižol in za vsak slučaj izpolnil Židanovo prevoznico.

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Država bi rada nadzirala in s tem še zaslužila.

http://gozdarski-blog.com/prevoznice-za...

Datadog ::

Hayabusa je izjavil:

Država bi rada nadzirala in s tem še zaslužila.

http://gozdarski-blog.com/prevoznice-za...


Jest mam boljšo kot "demokratični socializem" ... "birokratski fa....."

Matako ::

Chick-fight na Ministrstvu za delo (in njegovo odsotnost).

http://www.rtvslo.si/slovenija/direktor...
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matako ::

In seveda drugi kandidat za DD:

Bratušek: Probleme mladih je potrebno reševati horizontalno


http://www.finance.si/8355909/Probleme-...

Mogoče sem preveč sodeloval v temi "dvoumne slovenske popevke" danes... samo meni se zdi ta izjava čisto navaden innuendo!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

ZaphodBB ::

Karaya 52 ::

Podtaknili so mu sina, to je očitno, do sedaj ni vedel, da ga ima.

Glede horizontalnosti, to je vendarle nek preobrat? Do sedaj uporabljena metoda je potrebovala veliko likvidnostnih sredstev, mogoče bo zdaj kaj lažje.

Cervantes ::

Hm. Ja, mlade smo pogosto delali horizontalno. Včasih tudi a tergo, ampak je šlo.

monster-x ::

Naši poslanci "obvladajo" teme, o katerih kasneje glasujejo.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

Zgodovina sprememb…

Matako ::

monster-x je izjavil:

Naši poslanci "obvladajo" teme, o katerih kasneje glasujejo.


Smeha polna kapa. Hja, lahko bi rekli, da gre za... potrato davkoplačevalskega denarja. :))
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

LuiIII ::

Energetske izkaznice so tipičen predstavnik regulacije s strani države tam kjer je pravzaprav ni treba (če deluje trg) in so namenjene zgolj in samo polnjenju žepa potratne države.
V zadnjih nekaj mesecih se prav lepo vidi kako je dejansko država ugrabljena in izrabljena s strani nesposobnega uradništva kjer vlada negativna selekcija in nepotizem. Ker se stanje tako kot je očitno ne bo popravilo (nesposobneži nas še naprej samo zadolžujejo) je edina prava in efektivna oblika na poti k spremembam državljanska nepokorščina. Če kdo misli, da je to napeljevanje na kršenje zakonov,... se ne moti ;-)

LuiIII ::

Sicer pa če kdo slučajno še ne razume pojma "socialni čut" slovencev, mu predlagam v branje tale prispevek.

Matako ::

Energetske izkaznice spadajo v kategorijo t.i. inkasantstva. Zajema tudi razne "dimnikarske storitve" in državno požegnano (licencirano) odčitavanje "kalorimetrov" ipd. Vse strokovno utemljeno. Celo cena.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

LuiIII ::

Saj zato pravim, da ta država, v tej obliki, sploh ne potrebuje davkov ker ima inkasantsko mrežo dovolj dobro razvito.

Fritz ::

LuiIII je izjavil:

Saj zato pravim, da ta država, v tej obliki, sploh ne potrebuje davkov ker ima inkasantsko mrežo dovolj dobro razvito.

Inkasantstvo je termin, ki ustreza takšnemu početju države. Dimnikarje in merilce porabljene toplotne energije pravilneje opišemo kot državno podeljen monopola in parazitizem.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Mr.B ::

Fritz,
kako si pa potem ti razlagaš novo koalicijsko pogodbo ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Ojej še ena pravljica se končuje...
Finsko okrožno sodišče je predstavnike finske Patrie oprostilo vseh obtožb podkupovanja v primeru prodaje oklepnikov Sloveniji, poroča finska tiskovna agencija STT.

ŠE en mandat Socialno čutečne vlade...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Matako ::

Joj, že vidim danes nas čaka dolgo janševanje...
/\/\.K.

Mr.B ::

Jp Matako,
sedaj vemo kam so šle te velike mijarde : v neuspelo podkupovanje.......... kot kaže tudi sodišča na finskem.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Matako ::

Jaz sem za športno obnašanje.

Danes je pač Jajova ekipa zabila gol, a tekma gre naprej! Upam, da niste na športnih stavah stavili, da bodo ostali na 0?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matako ::

Mimogrede, oglasil se je tudi prvi obroščen v primeru Patria.... Kahl.

Upa pa [Rjavec], da je finsko sodstvo neodvisno in da so sodbe korektne, je danes dejal v izjavi pred sejo vlade.

http://www.delo.si/novice/kronika/sodis...

Dafuq? Se samo meni zdi to rahlo... neumestna izjava za zunanjega ministra? Kaj ima on za upati na neodvisnost finskega sodstva? Pa saj itak se je že ugotovilo, da se na njegovem ministrstvu takrat ni menda nič dogajalo. Ker glupi Finci so šli podkupiti Jajota, on je pa seveda v jajo-stilu denar pobasal, Rjavcu pa sploh ni omenil. Še sreča za Patrio, da je Kahl potem vseeno podpisal pogodbo.. čisto neodvisno od tega.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Mr.B ::

Ker so danes trajnostni razvoji Slovenije, bolj na tretjem tiru tunela, je Vlada spustila še eno bombo : vlada Alenke Bratušek ustanovila ministrstvo za trajnostni razvoj. Ni kej se še spomnite tiste slikice iz financ o delovnih mestih.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Karaya 52 ::

Zanimiv razplet na Finskem, indeed. Nekateri že rajajo, drugi so na oknih zagrnili črne zavese. Kako lahko pride do povsem različnih sodb v istih primerih, razen če slovenska sodišča...

Fritz ::

Korupcija kot manjši prekršek v Republiki Sloveniji.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Matako ::

Fritz je izjavil:

Korupcija kot manjši prekršek v Republiki Sloveniji.


Pa saj je dal 15k za otroke!

Dober človek je.
/\/\.K.

Datadog ::

Matako je izjavil:

Mimogrede, oglasil se je tudi prvi obroščen v primeru Patria.... Kahl.

Upa pa [Rjavec], da je finsko sodstvo neodvisno in da so sodbe korektne, je danes dejal v izjavi pred sejo vlade.

http://www.delo.si/novice/kronika/sodis...

Dafuq? Se samo meni zdi to rahlo... neumestna izjava za zunanjega ministra? Kaj ima on za upati na neodvisnost finskega sodstva?


Ja pri nas si takšna kozlarije lahko minister mirno lahko upa reč. Za prvega diplomata bedno...

reader ::

Tole je pa za vse one na levi, ki si slučajno še vedno delajo utvare, da so tile majstri menda vseeno boljši od Janše, ker menda vsaj osebnih svoboščin ne zatirajo. Pa ne bi zdaj po imenih, jy....


Disclaimer: Ta post ne namiguje na to, da njegov avtor bodisi preferira JJ-ja bodisi namiguje da gre za resno alternativo. Bralec naj takšna in podobna razmišljanja, ki bi rezultirala v omenjenih sklepih, obdrži zase. Po domače, jebite se s predalčkanji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reader ()

Karaya 52 ::

Kanta ni ravno "the sharpest tool in the box" kar njegova hrvaška kolegica spretno izkorišča. Je pa nek zanimiv element v slovenski politiki, kot "midget fights" v oddaji Jerrya Springerja.

ZaphodBB ::

Naši levičarji grejo res v korak s sodobnimi trendi. Samo, da so 20 let zadaj.

mzakelj ::

Me prov zanima kje so sedaj vstajniki kateri so bili prej aktivni do obisti. Ali so pozabili na nove davke, na omejevanje kolesarjev .... Enostavno postajamo Severna Koreja. Levi fašizem v polnem razmahu. A tega Šešoka pa ostale barabe pa ne mislijo zapret. 30€ za parkirišče. Nekako bi parkiral na njegovo mesto en kup gnoja potem pa naj ga umakne. JJ pa bo šel v zapor ko bodo na levici poštenjaki. Bodo pa baje v ustavo vpisali da se borčevske penzije nazadnje izplača 2050 leta;)

Mipe ::

Borčevske penzije za 10 dni haranja po barih? Ja, zakaj pa ne!

vostok_1 ::

Da bi janšo razsodba kakorkoli oprostila so le mokre sanje hudo motenih "desničarjev".

Tisti, ki bo naslednje volitve ponovno zaupal Janševi vladi si kratkomalo zasluži metek v čelo.

Can we just move forward please!

deleted ::

vostok_1 je izjavil:

Da bi janšo razsodba kakorkoli oprostila so le mokre sanje hudo motenih "desničarjev".

Tisti, ki bo naslednje volitve ponovno zaupal Janševi vladi si kratkomalo zasluži metek v čelo.

Can we just move forward please!


Časi, ko so ti zaradi politične izbire poslali metek v čelo, so mimo.

Can we just move forward please! ?

reader ::

vostok_1 je izjavil:

Da bi janšo razsodba kakorkoli oprostila so le mokre sanje hudo motenih "desničarjev".

Tisti, ki bo naslednje volitve ponovno zaupal Janševi vladi si kratkomalo zasluži metek v čelo.


Zdajle si precej povedal le o tem, kako nam je uspelo dobit tako nesposobno vlado kot je trenutna. In ne, ni kriv Janša.

Mufasa ::

vostok_1 je izjavil:

Da bi janšo razsodba kakorkoli oprostila so le mokre sanje hudo motenih "desničarjev".

Tisti, ki bo naslednje volitve ponovno zaupal Janševi vladi si kratkomalo zasluži metek v čelo.

Can we just move forward please!


Jaz sem javno napisal da ga bom...pa ga do sedaj nisem! >:D Let it burn..
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

mzakelj ::

Ah upajmo da na naslednjih ne bo janše, lukšiča in podobnih bedakov. No v bistvu koga volit je velik problem ker so vsi isti. Mogoče žabarskega jokerja, da bo potem samo nje nje govoru ? Mislim da ne. A bi mogoče uno potrato časa ? tudi ne. V bistvu ni enega pametnega politika za volit. Vsi majo toliko putra na glavi da kar boli.

MilanP ::

a bo ze slo tech stranka do naslednih volitu?

vostok_1 ::

deleted je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Da bi janšo razsodba kakorkoli oprostila so le mokre sanje hudo motenih "desničarjev".

Tisti, ki bo naslednje volitve ponovno zaupal Janševi vladi si kratkomalo zasluži metek v čelo.

Can we just move forward please!


Časi, ko so ti zaradi politične izbire poslali metek v čelo, so mimo.

Can we just move forward please! ?


Res ne bom preveč komentiral. Tok tupas že ne moreš bit, da bi tisto bilo mišljeno kakorkoli drugače kot v prenesenem pomenu.

Znebit se moremo vseh tranzicijskih obrazov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

trololo2 ::

Novica je stara že par dni pa vseeno vidim da tu še ni bila objavljena:

Bundesbank calls for capital levy to avert government bankruptcies

Long story short, nemška centralna banka je požegnala zaseganje privat lastnine za bankrotirane države, kar Slovenija definitivno je. Lube up.

pegasus ::

Valentino, dviguješ ceno bitcoinom? ;)

ZaphodBB ::

Mi smo že začeli z zaseganjem privat lastnine...
««
221 / 279
»»