» »

katere 2x8GB RAM-e za i7-3770k do cca. 150€

katere 2x8GB RAM-e za i7-3770k do cca. 150€

1
2
»

PacificBlue ::

Rama nikoli ni preveč:).

franci0 ::

Torej ugotovili smo da imajo moji prvi predlagani RAMi prevelike napetosti za Ivy Bridge,kar bi povzročilo hitrejšo smrt Ivya, kajne?

Torej predlagate te Kingstone 1600MHz ali Corsair Vengeance 1600MHz

D3m ::

Smrt?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Janac ::

franci0 ::

Janac, pa teh 1866 mhz odtehta taksno pocasnejso latenco teh ramov? Btw, v postev mi pridejo SAMO 8GB ploscice

PrimozR ::

Lol no, a zdej pa kar 1866 MHz za 32 GB? franci0 povedali smo ti že, frekenca in latence neke hude vloge na Ivy Bridge nimajo. Vzemi čim več čim cenejšega RAMa (pa poglej, da je vseeno vsaj neka priznana znamka).

franci0 ::

Pipi ti bi vzel zgornje kingstone ali corsaire? :p

D3m ::

PIPI bi vzel tudi no name RAM-e. Sicer ti je že odgovoril na vprašanje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PrimozR ::

No name ravno ne, sem dal link na poceni Cruciale, ki jih za 150 € dobiš 32 GB. V tujini sem imel nagledane predvsem ene Corsairje.

D3m ::

PrimozR je izjavil:

No name ravno ne, sem dal link na poceni Cruciale, ki jih za 150 € dobiš 32 GB. V tujini sem imel nagledane predvsem ene Corsairje.


No name ali ne ista zadeva, :) imam Transcend RAM-e na prenosniku, ko sem zamenjal okvarjene Hynix.
|HP EliteBook|R5 6650U|

franci0 ::

PrimozR je izjavil:

No name ravno ne, sem dal link na poceni Cruciale, ki jih za 150 € dobiš 32 GB. V tujini sem imel nagledane predvsem ene Corsairje.


Kje v SLO lahko to dobim za 150€ ? Najceneje je na linku ki si ga navedel, za 207€.
Za 150€ bi si verjetno kar naročil, pa ne bi več kompliciral... samo link mi daj prosim :)

Če ne, pa zjutraj vržem kovanec al vzamem Kingston HyperX 1600MHZ cl:9 al pa Kingston Beast 1866Mhz cl:10 pa je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: franci0 ()

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

PrimozR ::

PrimozR je izjavil:

http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...

4 take. To je to ;)


Tole sem jaz linkal, ne pa za 200 e.

franci0 ::

evo,sem se le odločo za rame končno . Ram Crucial BX Sport 9-9-9-24 1600MHz. Edini problem ki še ga mam je to, da nima to noben v SLO na zalogi :D

Mislite da bo hladilnik Noctua NH-D14 v navezi z temi rami na matično ?
Al bi bilo bolje vztrajat pri Macho HR-02 ?

D3m ::

Kliči v Funtech, ker če nimajo na zalogi dobijo v cca. 2 dneh.
|HP EliteBook|R5 6650U|

franci0 ::

D3m je izjavil:

Kliči v Funtech, ker če nimajo na zalogi dobijo v cca. 2 dneh.


sem jih glih klical za RAM-e, pa pravijo da jih dobavitelj (Eventus) nima na zalogi.

XS!D3 ::

Slabe 4 mesece nazaj sem v Nemčiji vzel Corsair 32 GB KIT PC3-12800U DDR3-1600 CL9 Vengeance za fotrovo mašino, v kateri je i7 3770K in letijo BP, je pa takrat ta kit prišel cca. 130€.

franci0 ::

Glede na to da tistih RAM-ov ne morem dobit prej kot pa čez 2 tedna, se počasi odločam za te rame, ki so dobavljivi takoj - kingston genesis 9-9-9 . Zanima pa me, ali so dejansko 1600Mhz? Ker v dokumentu je dosti x 1333mhz omenjen.... hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: franci0 ()

axee ::

franci0 je izjavil:

Mislite da bo hladilnik Noctua NH-D14 v navezi z temi rami na matično ?
Al bi bilo bolje vztrajat pri Macho HR-02 ?


Kar se hlajenja tiče ti lahko zagotovim, da se ogromen D14 cenovno ne splača in je HR-02 daleč najboljši P/P hladilnik. Pa še težave z RAM-om nikoli ne boš imel.

franci0 ::

bi me moralo bit strah, da bi se platična zvila če bi toto 2 kilsko Noctuo namestil ?

Janac ::

franci0 je izjavil:

bi me moralo bit strah, da bi se platična zvila če bi toto 2 kilsko Noctuo namestil ?

Jaz bi na tvojem mestu dodal backplate, da bi vsaj malo zmanjšal pritiska na ploščo.

bdoxx ::

v navodilih ti vse lepo piše kako pa kaj, nimaš kaj zajebat

ABX ::

Sem napačno prebral, da je težka, ampak ni panike če ne delaš ti neumnosti pri namestitvi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

franci0 ::

nima kaj slabega za bit, sem prebral še druge forume, hvala :)

torej to bo ok, right?

http://www.kingston.com/datasheets/KHX1...

RC14 ::

ali je bolje kupiti 2x8 GB kit, ali se lahko brez bojazni kupi posamezne palčke ki se prodajajo posebej ??

Ali so tile rami sploh ok?

http://www.nakupovanje.net/izdelki/racu...

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

ABX ::

Ram kupi v paru.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

PrimozR ::

So poceni, dobiš toliko, kolikor plačaš, torej tiskanino in čipe, brez fancy heatspreaderjev, itd. Jaz se nekaj fejst ne bi oziral na nabavo kita oz. posameznih palčk, IMO kupi tisto, kar ti je bolj všeč oz. je cenejše.

axee ::

Čisto nič drugače ne bo, če nabaviš ločene palčke. Včasih se je govorilo o kompatibilnosti, ampak jaz s tem še nisem imel problemov..

ABX ::

Da, priporočam da pomešaš malo ram z različnim latency in če je le možno tudi z napetostjo. Človek kupi zadnji i7 in potem špara na vsakem vogalu.

/facepalm
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

RC14 ::

Vem,da je bolje, da se kupi v kompletu, včasih so bili problemi, če so se posebej kupovale palčke,sem vprašal,če je to še vedno problem. So pa poceni rami, za 76 eur, dobiš 16GB, pa še 1.35V so.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

PrimozR ::

ABX je izjavil:

Da, priporočam da pomešaš malo ram z različnim latency in če je le možno tudi z napetostjo. Človek kupi zadnji i7 in potem špara na vsakem vogalu.

/facepalm

Nihče ni rekel tega, če kupiš posamezno palčko itak kupiš dve enaki, če kupuješ naenkrat. Sicer pa različne napetosti in latence načeloma niso problem, ker se RAM zna sam prilagoditi najmanj zmogljivemu (najvišje latence, najvišja napetost, najnižja frekvenca) v celoti.

RC14 je izjavil:

So pa poceni rami, za 76 eur, dobiš 16GB, pa še 1.35V so.


Lp

Končno vsaj en, ki razume point v nakupu 16 ali več GB RAMa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

axee ::

ABX je izjavil:

Da, priporočam da pomešaš malo ram z različnim latency in če je le možno tudi z napetostjo. Človek kupi zadnji i7 in potem špara na vsakem vogalu.

/facepalm


Nisem o tem govoril, mešati seveda ne pride v upoštev (čaprav to pomeni le, da vse palčke tečejo na hitrostih najpočasnejšega)! Nabaviš dve ali več enakih palčk, ni potrebno da so v kit-u.

ABX ::

PrimozR je izjavil:

ABX je izjavil:

Da, priporočam da pomešaš malo ram z različnim latency in če je le možno tudi z napetostjo. Človek kupi zadnji i7 in potem špara na vsakem vogalu.

/facepalm

Nihče ni rekel tega, če kupiš posamezno palčko itak kupiš dve enaki, če kupuješ naenkrat. Sicer pa različne napetosti in latence načeloma niso problem, ker se RAM zna sam prilagoditi najmanj zmogljivemu (najvišje latence, najvišja napetost, najnižja frekvenca) v celoti.



You wish.

Moja zadnja izkušnja. Dokupim 8GB rama za moj sistem (2x4GB), na prvi pogled je identičen temu ki že imam (barva, velikost, oznaka na ramu, na škatli). Dam notri (navit sistem), in mi zadeva ne boota ter se vrača na default nastavitve. Grem v Windows in pogledam z CPU-Z specifikacijo rama, vse identično samo ta ram ima en dodaten L v oznaki in posledično malce višje latency (za 2). Problem je bil v temu da je BIOS nastavil vse palčke glede na prvo ki je videl. Ročna nastavitev v BIOS-u glede na specifikacijo počasnejšega RAMA je rešila problema.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Mesar ::

Ja super a ne? Zato pa najboljše najbolj poceni rame noter šopat...
Your turn to burn!

PrimozR ::

ABX je izjavil:

PrimozR je izjavil:

ABX je izjavil:

Da, priporočam da pomešaš malo ram z različnim latency in če je le možno tudi z napetostjo. Človek kupi zadnji i7 in potem špara na vsakem vogalu.

/facepalm

Nihče ni rekel tega, če kupiš posamezno palčko itak kupiš dve enaki, če kupuješ naenkrat. Sicer pa različne napetosti in latence načeloma niso problem, ker se RAM zna sam prilagoditi najmanj zmogljivemu (najvišje latence, najvišja napetost, najnižja frekvenca) v celoti.



You wish.

Moja zadnja izkušnja. Dokupim 8GB rama za moj sistem (2x4GB), na prvi pogled je identičen temu ki že imam (barva, velikost, oznaka na ramu, na škatli). Dam notri (navit sistem), in mi zadeva ne boota ter se vrača na default nastavitve. Grem v Windows in pogledam z CPU-Z specifikacijo rama, vse identično samo ta ram ima en dodaten L v oznaki in posledično malce višje latency (za 2). Problem je bil v temu da je BIOS nastavil vse palčke glede na prvo ki je videl. Ročna nastavitev v BIOS-u glede na specifikacijo počasnejšega RAMA je rešila problema.

A pa si opazil en problem v tvojem postu? :D

Jaz sem gonil 2x1 800 MHz Cruciale z 2x2 GB 1 GHz Mushkini brez večjih problemov, trenutno sem pa na 3x2 GB z Mushkini in 2 GB 667 MHz palčko Kingstona. Pa zadeva funkcionira.

ABX ::

Sej dokler ne greš izven specifikacije rama nimaš problemov. Moj sistem je na meji, in ker je BIOS konfiguriral drugi ram na podlagi specifikacije prvega se je zadeva blokirala.

Point je v tem da BIOS (vsi ali samo nekateri?) nastavijo ram na podlagi info ki dobijo od 1 palčke. Potem imaš še dual/tripple-channel konfiguracijo rama. Hoj znat če tvoja konfiguracija izkorišča najvišjo hitrost rama. In predvsem ali imaš šalabajzersko postavljen sistem ali profesionalno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

PrimozR ::

Ja, tvoj sistem je na meji. Kle imaš svoj problem. Kaj te torej po tvojem mnenju naredi kompetentnega za dajanje nasvetov, ali bo nek HW deloval skupaj ali ne, če imaš zgolj izkušnje z nestabilnim, navitim hardwerom?

Kaj je profi pa kaj šalabajzersko postavljen sistem? Mislim o čem zdaj govoriš, HW al SW? Pa ne vem no, sem mislim da imel hitrejšo palčko v prvem slotu, ampak je BIOS vseeno nastavil nižjo frekvenco. Torej ta tvoja teorija pade.

RC14 ::

Kaj pa tile 16GB rami so za kej??
Meni se zdijo zelo ugodni, čeprav so CL10, ampak latence itak ne igrajo neke bistvene vloge.

Kingston HyperX Blu 16GB 1600 1.5 V
http://www.pcplus.si/strojna-oprema/pom...

Je kdo kej bral oz ve, ali bo pri Haswell procih enako, da ne bo igralo bistvene vloge latence in frekvenca rama, tako kot pri IVy procih??

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

PrimozR ::

Verjetno da ne, saj arhitektura se kaj bistveno ne bo spreminjala (nekaj že, ne pa tako močno).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri RAM-i

Oddelek: Strojna oprema
484201 (1460) Han
»

kateri ram

Oddelek: Kaj kupiti
141887 (1346) xrotek
»

Kateri ddr 3 ram kupiti

Oddelek: Strojna oprema
413360 (2415) HeXeD
»

Nadrgradnja mlinčka

Oddelek: Kaj kupiti
362795 (2173) nightbird
»

Gaming RAM - 2x3GB 1333 cl7 ali 3x4GB 1333 cl9

Oddelek: Pomoč in nasveti
272641 (2357) r3dkv1c4

Več podobnih tem