» »

katere 2x8GB RAM-e za i7-3770k do cca. 150€

katere 2x8GB RAM-e za i7-3770k do cca. 150€

«
1
2

franci0 ::

Katere RAMI 2x8GB bi se najbolje odrezali do cca. 150€ za procesor 3770K in matično Asus P8Z77-V PRO ?

Sprva sem si nagledal Kingston 2133MHz vendar so mi jih odsvetovali,zaradi visoke napetosti (1,60V).

Torej kaj bi bil vaš predlog do 150€? More pa bit po 8GB ploščica.

dottor ::

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

franci0 ::

ti so bolj ali manj vsi 1,65V, kar bi naj bil največji problem pri Ivy Bridge procesorjih,saj naj bi ''trpel'' memory controller.

6151 ::

3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

PrimozR ::

Za 150 € 4 najcenejše 8GB palčke, skupaj 32 GB :-P

Halfdead987 ::

Imo je za ram škoda metat denar,ker ne bo niti pol fpsja več. To kar je PIPI rekel.

Janac ::

Se bo pa močno poznalo v sintetičnih testih.

Halfdead987 ::

Dokaži. Samsung green so najboljša izbira. Naviješ pa povozi vse te.

54j0 ::

Vse nad 1600MHz je za sandy/ivy bridge popolnoma nesmiselno.

PrimozR ::

Janac je izjavil:

Se bo pa močno poznalo v sintetičnih testih.

Uuuuuuuuuuuuu, madona, vsi cele dneve nažigami sintetiko, nihče pa računalnikov ne uporablja, kajne?

LukaTCE ::

54j0 je izjavil:

Vse nad 1600MHz je za sandy/ivy bridge popolnoma nesmiselno.

Za sandy/ivy je znano da imajo radi nižje latence AMD pa frekvenco
Splača se kupit Samsung 30nm ne vem kater model je točno bom poiskal
Edit: Odlični DDR3 Samsung rami

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukaTCE ()

franci0 ::

LukaTCE je izjavil:

54j0 je izjavil:

Vse nad 1600MHz je za sandy/ivy bridge popolnoma nesmiselno.

Za sandy/ivy je znano da imajo radi nižje latence AMD pa frekvenco
Splača se kupit Samsung 30nm ne vem kater model je točno bom poiskal
Edit: Odlični DDR3 Samsung rami


vse lepo in prav, vendar se tega ne da dobit v SLO, kaj šele ploščice po 8GB ... no way.

tak da gremo kopat dalje.... postrežite mi z konkretnimi predlogi prosim,
pa da je to moč dobiti v SLO

dogo ::

Da ne boste ponovno izumljal tople vode glede voltaže rama, si poglejte naslednji link, 1,65v ni nikakršen problem http://forums.overclockers.co.uk/showth...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()

LukaTCE ::

Po tovarniško bi moglo bit pri mojih ramih 1.65V ampak mi je PC vedno zmrzavu ko sm pa nastavu na 1.5V pa lepo dela

PrimozR ::

54j0 ::

Po eni strani mu predlagate, naj kupi nekaj z nižjimi timing-i, po drugi pa mu predlagate module z 11-11-11. A je to :>>.

Tole je kvaliteten 1600MHz RAM s solidnimi timing-i, 9-9-9. Za malenkost višjo ceno dobiš tudi 8-8-8.

http://www.mlacom.si/corsair-vengeance-...

LukaTCE ::

Ja sam tele samsung rami se dajo dobro navijat

dottor ::

Dominator Platinum jih imaš tudi v 1.5V verziji ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

PrimozR ::

54j0 je izjavil:

Po eni strani mu predlagate, naj kupi nekaj z nižjimi timing-i, po drugi pa mu predlagate module z 11-11-11. A je to :>>.

Tole je kvaliteten 1600MHz RAM s solidnimi timing-i, 9-9-9. Za malenkost višjo ceno dobiš tudi 8-8-8.

http://www.mlacom.si/corsair-vengeance-...

Največja bedarija na tem mestu je predlagati 2x4 GB kit. Kot je bilo tukaj že povednao, s testi je bilo dokazano, da na Sandy/Ivy Bridge frekvenca in timingi nimata nekega hudega vpliva na zmogljivost, vsaj niti približno ne tako velikega, kot količina RAMa. DDR3 ima trenutno najnižjo ceno v svojem ciklu, hoardanje je smiselno, v roku leta, dveh bo pa 16 GB nekaj popolnoma normalnega, malo da ne minimum. 32 GB je na dolgi rok torej popolnoma smiselno (dobesedno imaš potem nekaj let mir).

54j0 ::

No, vidim, da je ta tema polna "pametnih" ljudi, torej se bom iz nje lepo umaknil. Boste zmogli sami, ane. V času, ko bo 32Gb RAM-a "smiselnih", bo 3770K že tako obupno zastarel, da na njem ne bo tekel niti aktualni program za urejanje besedila.

Lp;

PrimozR ::

Rly? Čez dve do tri leta na 3770K ne bo mogoče poganjati Worda? No, morda imaš prav, morda se vse preseli na ARM...

Halfdead987 ::

IMO 32GB še VSAJ 8let ne bo potrebno.Razen za kake fotošoperje,oblikovalce ipd.Za igre bo 32gb rama potrebno čez ene 15let..Eh,še več.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Jaffa ()

NightHawk ::

Ne moreš primerjati latence 4GB palčke rama in 8GB. Četudi ima 8Gb višje številke je vseeno hitrejša.

PrimozR ::

Halfdead987 je izjavil:

IMO 32GB še VSAJ 8let ne bo potrebno.Razen za kake fotošoperje,oblikovalce ipd.Za igre bo 32gb rama potrebno čez ene 15let..Eh,še več.

ROTFL, a ti je morda 0,001% jasno, kaj si ravnokar rekel? Pred 15 leti smo imeli po 16, morda 32 MB RAMa. Zdaj ga imamo po 16. To so trije velikostni redi razlike pri tehnologiji, ki se eksponentno, s podvajanjem vsakih ~18 mesecev, razvija že nekih 30, 40 let. Ti pa potem govoriš, da se ne bo za niti en velikostni red nekaj v prihodnjih 15 letih spremenilo?

Upam da ne bo brisano, ampak drugega komentarja nimam:

Halfdead987 ::

Seveda vem. Trenutno imamo 4 in 8,nobenih 16. In zahteve po ramu bodo skakale po 1,2GB,ne po 4 naenkrat. Tako da bo leta 2020 MOGOČE potrebnih 16. Že sedaj je 4GB dovolj. 32GB je pa 2x več. In potem bodo zahteve 18,20,22,24,26,28,30 in šele nato 32 (se pravi leta 2028,kar bo čez 15let.
Se pravi da tudi če bojo zahteve rasle za 2GB na leto (KAR SIGURNO NE BO) bo 32GB dovolj.

PrimozR ::

Em... Tisti del s podvajanjem vsakih 18 mesecev si zgrešil namenoma? Več kot polovica računalnikov z Win 7je imela vsaj 4 GB RAMa že konec leta 2009. 4GB*2 je 8. 8GB*2 je 16, torej bo več kot polovica PC-jev po tej logiki imela še letos 16 GB RAMa. Zakaj si ne bi torej prihranil visokih stroškov (z veseljem bi šel ta trenutek na 16 GB RAMa, pa zaradi DDR2 to enostavno ni mogoče oz. bi bilo bolano drago) in se zazihral za naslednji dve do tri leta?

Halfdead987 je izjavil:

Se pravi da tudi če bojo zahteve rasle za 2GB na leto (KAR SIGURNO NE BO) bo 32GB dovolj.

Aja, ja, imaš prav. Zadeve ne bodo rasle z 2 GB na leto, to so že dale skozi. Rastejo pa eksponentno. Do the math (si sploh toliko star, da že veš kaj pomeni eksponentno?).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

bluefish ::

Dajmo, konkretni nasveti za avtorja teme, ne filozofiranje.

dogo ::

franci0 je izjavil:

Katere RAMI 2x8GB bi se najbolje odrezali do cca. 150€ za procesor 3770K in matično Asus P8Z77-V PRO ?

Sprva sem si nagledal Kingston 2133MHz vendar so mi jih odsvetovali,zaradi visoke napetosti (1,60V).

Torej kaj bi bil vaš predlog do 150€? More pa bit po 8GB ploščica.


Glede na to da si si ogledoval kingston rame, bi bili tile kar dobra zamenjava http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Janac ::

PrimozR je izjavil:

Em... Tisti del s podvajanjem vsakih 18 mesecev si zgrešil namenoma? Več kot polovica računalnikov z Win 7je imela vsaj 4 GB RAMa že konec leta 2009. 4GB*2 je 8. 8GB*2 je 16, torej bo več kot polovica PC-jev po tej logiki imela še letos 16 GB RAMa. Zakaj si ne bi torej prihranil visokih stroškov (z veseljem bi šel ta trenutek na 16 GB RAMa, pa zaradi DDR2 to enostavno ni mogoče oz. bi bilo bolano drago) in se zazihral za naslednji dve do tri leta?

Halfdead987 je izjavil:

Se pravi da tudi če bojo zahteve rasle za 2GB na leto (KAR SIGURNO NE BO) bo 32GB dovolj.

Aja, ja, imaš prav. Zadeve ne bodo rasle z 2 GB na leto, to so že dale skozi. Rastejo pa eksponentno. Do the math (si sploh toliko star, da že veš kaj pomeni eksponentno?).


Čez cca. 3 leta bo DDR3 imho že old tech.

ABX ::

http://www.tomshardware.com/reviews/mem...

Razlika je minimalna. Raje kupi RAM od kake priznane firme če ni prevelika razlika v ceni.

Recimo:
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Lahko pa tudi kupiš rabljeno ker dober ram ima doživljensko garancijo. Edino bo težko dobit 2x8GB module, 4x4GB pa ne bi smelo biti problema.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

PrimozR ::

Janac je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Em... Tisti del s podvajanjem vsakih 18 mesecev si zgrešil namenoma? Več kot polovica računalnikov z Win 7je imela vsaj 4 GB RAMa že konec leta 2009. 4GB*2 je 8. 8GB*2 je 16, torej bo več kot polovica PC-jev po tej logiki imela še letos 16 GB RAMa. Zakaj si ne bi torej prihranil visokih stroškov (z veseljem bi šel ta trenutek na 16 GB RAMa, pa zaradi DDR2 to enostavno ni mogoče oz. bi bilo bolano drago) in se zazihral za naslednji dve do tri leta?

Halfdead987 je izjavil:

Se pravi da tudi če bojo zahteve rasle za 2GB na leto (KAR SIGURNO NE BO) bo 32GB dovolj.

Aja, ja, imaš prav. Zadeve ne bodo rasle z 2 GB na leto, to so že dale skozi. Rastejo pa eksponentno. Do the math (si sploh toliko star, da že veš kaj pomeni eksponentno?).


Čez cca. 3 leta bo DDR3 imho že old tech.

Exactly, cena bo pa temu primerno visoka. Takrat, ko bo 32 GB stalnica, te bo torej pri srcu stiskalo, zakaj nisi dal zdaj 50 €, takrat boš moral pa dati 150 €.

bdoxx ::

dogo je izjavil:

franci0 je izjavil:

Katere RAMI 2x8GB bi se najbolje odrezali do cca. 150€ za procesor 3770K in matično Asus P8Z77-V PRO ?

Sprva sem si nagledal Kingston 2133MHz vendar so mi jih odsvetovali,zaradi visoke napetosti (1,60V).

Torej kaj bi bil vaš predlog do 150€? More pa bit po 8GB ploščica.


Glede na to da si si ogledoval kingston rame, bi bili tile kar dobra zamenjava http://www.dinokomp.si/product_info.php...


this

franci0 ::

bdoxx je izjavil:

dogo je izjavil:

franci0 je izjavil:

Katere RAMI 2x8GB bi se najbolje odrezali do cca. 150€ za procesor 3770K in matično Asus P8Z77-V PRO ?

Sprva sem si nagledal Kingston 2133MHz vendar so mi jih odsvetovali,zaradi visoke napetosti (1,60V).

Torej kaj bi bil vaš predlog do 150€? More pa bit po 8GB ploščica.


Glede na to da si si ogledoval kingston rame, bi bili tile kar dobra zamenjava http://www.dinokomp.si/product_info.php...


this


dobra ali najboljša za 150€ ? :)

Janac ::

Za 150EUR, bi se jaz malo stegnil pa vzel 32GB RAM-a.

54j0 ::

150€ za ram hehe... Jaz pa bi vzel 8Gb, ker dandanes še 4 redkokdaj porabiš. Za razliko v ceni dobiš SSD, od katerega je dejansko nek "otipljiv" učinek. Moral sem še to napisat, ker me pričenja boleti glava :>>.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

PrimozR ::

54j0 je izjavil:

150€ za ram hehe... Jaz pa bi vzel 8Gb, ker dandanes še 4 redkokdaj porabiš. Za razliko v ceni dobiš SSD, od katerega je dejansko nek "otipljiv" učinek. Moral sem še to napisat, ker me pričenja boleti glava :>>.

Resno no ljudje, kaj delate z računalniki, da vam je 4 GB dovolj? Danes ima TELEFON, na katerem lahko naenkrat poganjaš samo eno precej lažjo aplikacijo, 2 GB RAMa.

54j0 ::

Nimam pojma, kaj ti ženeš na tem telefonu, realno pa je takole...

Ob običajnih programih, kot je steam, skype, chrome z 15 odprtimi zaznamki, ter ostalo navlako, se v ozadju izvajajo še:

-word, v katerem je odprta velika datoteka
-GTA IV, naloženo s shranjene pozicije
-Skyrim, naloženo s shranjene pozicije
-Unreal Tournament 2004, online deathmatch

In kako kaže?



Hm, nekaj čez 5Gb porabe. In to ob vsem, kar je odprto? Kako neki je to možno? ;>

Janac ::

Ja sej se strinjam da je dandanes 2GB mal premal, 4GB-8GB je pa idealno.

bluefish ::

ABX je izjavil:

Lahko pa tudi kupiš rabljeno ker dober ram ima doživljensko garancijo.
Kar je v večini primerov tam okoli 5 let.

D3m ::

Ali manj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Janac ::

bluefish je izjavil:

ABX je izjavil:

Lahko pa tudi kupiš rabljeno ker dober ram ima doživljensko garancijo.
Kar je v večini primerov tam okoli 5 let.


? 5 let ?

Neveš kaj pomeni doživljensko?

ABX ::

Jaz sem šel iz 4Gb na 12GB in v igrah kar se tiče FPS ni absolutno nobene razlike. Ampak ker sem zdaj dal 4GB za RAM cache se igre nalagajo bistveno hitreje.

bluefish je izjavil:

ABX je izjavil:

Lahko pa tudi kupiš rabljeno ker dober ram ima doživljensko garancijo.
Kar je v večini primerov tam okoli 5 let.


Ne štekam.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

bluefish ::

Pri proizvajalcih strojne opreme ta pojem označuje življenjsko dobo izdelka oz. podpore. Ponavadi je tam okoli 5 let, izjemoma celo 10.
Naivneži seveda mislijo, da jim ta garancija dejansko zagotavlja doživljenjsko možnost uveljavljanja RMA.

54j0 ::

Doživljenska garancija ne traja do konca TVOJEGA življenja, temveč do časa, ko postane izdelek EOL (end of life, se mi zdi).

Poizkušaj reklamirati nek 133MHz SDRAM, ali karkoli drugega, kar je prišlo z doživljensko garancijo. Boš videl, kako daleč te bo odneslo po brci... :>>

Janac ::

54j0 je izjavil:

Doživljenska garancija ne traja do konca TVOJEGA življenja, temveč do časa, ko postane izdelek EOL (end of life, se mi zdi).

Poizkušaj reklamirati nek 133MHz SDRAM, ali karkoli drugega, kar je prišlo z doživljensko garancijo. Boš videl, kako daleč te bo odneslo po brci... :>>

Se pravi je zavajanje kupcev, zrelo za zvezo potrošnikov Slovenije. Ko jaz kupim RAM, z plačilom potrujejm da se strinjam z vsemi specifikacijami/garancijo/whatever, je to konrketna laž proizvajalca, mi on lahko zagotovi potem do kdaj je garancija? V pogojih garancije ne piše: ˝pridužujemo si sprememb pogojev˝

Primer, kupiš avto z garancijo 4 leta(vsi sklopi), čez eno leto avto ukinijo zaradi _vstavi poljubno besedo_ in je EOL, in se lahko pod nosom obrišeš.

Proizvajalec JE DOLŽAN konkretno napisati koliko časa trajajo brezplačna popravila uveljaljanjem garancije, lepa fora. Čez eno leto so lahko tudi zgornji RAM-i EOL, ki so bili poslani kupcu z doživljensko garancijo.

ABX ::

bluefish je izjavil:

Pri proizvajalcih strojne opreme ta pojem označuje življenjsko dobo izdelka oz. podpore. Ponavadi je tam okoli 5 let, izjemoma celo 10.
Naivneži seveda mislijo, da jim ta garancija dejansko zagotavlja doživljenjsko možnost uveljavljanja RMA.


Nisem vedel, ker nisem še nikoli reklamiral ene PC komponente. Hvala za info.

Mamico jim!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bluefish ::

Janac je izjavil:

Čez eno leto so lahko tudi zgornji RAM-i EOL, ki so bili poslani kupcu z doživljensko garancijo.
Lahko. Zato pa pametni kupujemo robo, ki ima nedvoumno navedeno garancijsko dobo in pogoje.

ABX ::

Ampak boš moral nam neumnim oprostit da smo "doživljensko garancijo" napačno interpretirali kot doživljensko garancijo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

PrimozR ::

Kljub doživljenjski garanciji imaš še vedno zakonsko določeno minimalnih nekaj let, trenutno mislim da že dve.

54j0 fino zate, meni trenutno od 6 GB komp kuri 5 GB, pa sta več ali manj odprta samo Chrome in Firefox od ~9 zjutraj, vsak nekje 15 tabov, s tem da je zadeva stala pri miru od enajstih zdaj do pol sedmih. Firefox je trenutno na dobrih 40 tabih. Chrome je bil kriv za cirka 1 GB, Firefox skupaj s Flash pluginom zdajle kuri 2 GB. MEd večjimi porabniki se z v povprečju 100 MB porabe najdejo še FB messenger, Winamp, uTorrent in Steam, potem pa zadeve hitro padejo. Več ko sistemu daš RAMa, več si ga vzame. In prav je tako.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri RAM-i

Oddelek: Strojna oprema
484181 (1440) Han
»

kateri ram

Oddelek: Kaj kupiti
141872 (1331) xrotek
»

Kateri ddr 3 ram kupiti

Oddelek: Strojna oprema
413343 (2398) HeXeD
»

Nadrgradnja mlinčka

Oddelek: Kaj kupiti
362776 (2154) nightbird
»

Gaming RAM - 2x3GB 1333 cl7 ali 3x4GB 1333 cl9

Oddelek: Pomoč in nasveti
272626 (2342) r3dkv1c4

Več podobnih tem