» »

WDS na Linksys WRT-54GL z DD-WRT

WDS na Linksys WRT-54GL z DD-WRT

racunalnicar ::

Zdravo,

v vasi imamo 7 Linksys WRT-54GL routerjev z DD-WRT programsko opremo, katere sem med sabo povezal z WDS-jem.
Za varnost sem uporabil WEP, mislim, da je to tudi edino, kar deluje na WDS.
Imam samo še težavo, da se mi navadne brezžične omrežne kartice ne znajo povezat na router, ravno tako ne telefoni, laptopi... Routerji pa med sabo super "špilajo".
Mislim, da je težava v IP naslovih. Mogoče bi moral DHCP server drugače konfigurirat? Na glavnem routerju imam DHCP vklopljen, na ostalih pa izklopljen, tako sem našel v navodilih na netu. Je to ok?

HVALA za vso pomoč!

racunalnicar ::

Glavni router ima IP 192.168.1.1, naslednji pa 192.168.1.2, 192.168.1.3...
DHCP server, ki je vklopljen le na 192.168.1.1 začne deliti naslove pri 192.168.1.100.
Je tukaj kakšen problem?

Hayabusa ::

Naslovi od 192.168.1.100 dalje so verjetno za človeške odjemalce z računalniki/telefoni, ne za routerje.
Razen na glavnem WRT54GL more biti povsod drugje dhcp na off, če imaš 7x WRT54GL, potem nastavi dhcp pool od 192.168.1.50 dalje .

Za varnost sem uporabil WEP, mislim, da je to tudi edino, kar deluje na WDS.

Not true.Wpa-psk2 tudi dela.

racunalnicar ::

Sem vse poštimal - ko sem preverjal nastavitve, sem opazil, da sem se zmotil pri maski.
Wpa pri meni ni deloval - kolikor sem bral po forumih, je z zaščito precej problemov in razlik pri WDS-ju. Kakorkoli....

Nekaj pa me še zanima. Kaj je sedaj najbolje nastavit za deljenje internetne povezave z ostalih routerjev. Virtual Interface na vsakem routerju in vsakemu drugo SSID ime, pa se potem povežeš na katerega želiš npr. s telefonom, ali vsem nastavit isti SSID za Virtual interface, pa potem telefon izbere najboljši signal. Brez VirtualInterfaca pa ostali routerji ne oddajajo naprej internetne povezave, če prav razumem?

Hayabusa ::

Jaz imam enak ssid, geslo, kanal...
wep je kvazi zaščita, vsakdo, ki ima 5 minut časa jo lahko ob nekaj prometa bruteforca.

racunalnicar ::

Torej imaš isto nastavljeno pri Wirelessu še Virtual Interface in tam imaš potem enak SSID na vseh routerjih?

racunalnicar ::

Samo še to.
En sekundarni router (recimo mu 3) se na primarni router (1) zelo slabo povezuj - ni vidne linije. Ta router (3) pa zelo lepo vidi router (4), ki je tudi sekundarni.
Zanima me, če se lahko router 3 povezuje na 4, ta 4 pa se naprej povezuje na 1 kot vsi ostali. Bi to šlo, in kaj bi moral nastavit?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitve domačega omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
5884 (848) rusalex12
»

WRT54GL RUTER(dostopna točka), povezava je omejena

Oddelek: Pomoč in nasveti
6838 (733) djforever
»

Ojačanje WIFI signala z dodatnim routerjem?

Oddelek: Omrežja in internet
134337 (4146) amacar
»

DD-WRT konfiguracija omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
151504 (1268) Hayabusa
»

ddwrt - wifi client

Oddelek: Omrežja in internet
5943 (840) jocko

Več podobnih tem