» »

Kako najti investitorja?

Kako najti investitorja?

Fiki12 ::

Oj!

Takole, imamo projekt (za razpravo ni pomembno kakšen), ki potrebuje 10.000€ vložka in po realnih projekcijah obeta 60.000-100.000€ dobička v prvem letu in nezanemarljivo publiciteto. Kako se v Sloveniji lotit iskanja investitorja/sponzorja? Banke, velika podjetja? Obstajajo pri nas kaki investicijski skladi ipd.?

lymph ::

Pošlji mi PM s kratkim opisom biznisa in % lastništva, ki ga dobi moja firma če investira v projekt.
"Belief is immune to counter example."

Fave ::

lymph je izjavil:

Pošlji mi PM s kratkim opisom biznisa in % lastništva, ki ga dobi moja firma če investira v projekt.


Enako, prosim.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

WarpedGone ::

Me too.
Zbogom in hvala za vse ribe

hojnikb ::

Kickstarter ?
#brezpodpisa

mgermo ::

Fora je da 10k ni ravno veliko denarja in če verjameš v projekt se za ta znesek zakreditiraš, če pa ne verjameš, zakaj bi pa investitor?

Drugače pa:
Pošlji mi PM s kratkim opisom biznisa in % lastništva, ki ga dobi moja firma če investira v projekt

xxxul ::

Fiki12 je izjavil:

10.000€ vložka in po realnih projekcijah obeta 60.000-100.000€ dobička v prvem letu...

good luck, drgač pa business plan pa na banko; pa ne se vdat, in seveda morjo podpisat NDA (mrbit se zapelješ v tujino če pr nas ne gre?)

chrush ::

Preden pošiljaš podatke, je potrebno idejo zaščititi, da ti je ne bo nekdo ukradel, v kolikor gre za nekaj novega.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

mailer ::

Presenečem sem nad odzivom, ki si ga dobil. Pet povpraševanj v roku dobre ure. Pohvalno.

fosil ::

Več vas je, pa skupaj ne morete zbrat 10k?
Pri vseh starših, babicah, dedkih, stricih in tetah?
Kapital investitorjev je zelo drag. Če misliš da bi to nekdo posodil denar, ki ga boš ti potem vrnil z nekaj obrestmi se motiš.
Vsak bo hotel delež, kar vidiš že iz odzivov tukaj.
Tako je!

xxxul ::

al pa jih samo zanima ideja brez NDA ;)

Machete ::

Pohvalen je tudi optimizem iz 10 narest 100k čistga v enmu letu. Če zadeva ne vključuje belga, potem te predlagam za podjetnika leta.

fantasycamp ::

jp za 10000 se bolj splača zadolžit, če pa tok ne verjameš v svojo idejo, potem ti bo nekdo dal denar samo ti bo vzel 50%+ delež podjetja!

jype ::

fantasycamp> jp za 10000 se bolj splača zadolžit, če pa tok ne verjameš v svojo idejo, potem ti bo nekdo dal denar samo ti bo vzel 50%+ delež podjetja!

Nah, jaz mu dam 10 jurjev za 15%, če mi razloži podrobnosti (in se mi bodo zdele smiselne).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

RockyS ::

Tisti ki pišete o NDA. Mislite da je nekomu ki ima kapital in ljudi težava speljat projekt mimo vas?

Isotropic ::

Fiki12 je izjavil:

Oj!

Takole, imamo projekt (za razpravo ni pomembno kakšen), ki potrebuje 10.000EUR vložka in po realnih projekcijah obeta 60.000-100.000EUR dobička v prvem letu in nezanemarljivo publiciteto. Kako se v Sloveniji lotit iskanja investitorja/sponzorja? Banke, velika podjetja? Obstajajo pri nas kaki investicijski skladi ipd.?

dobicka ni šans, razen če boste prodajali zrak (alpa divodikov oksid, ki je kar cenjen baje). skupnega prometa kvečjemu.
pa 10k tut ni tuk veliko, da nebi mogli sami našparat. razen ce bi radi dal 50% od teh 100k drugemu prvo leto (kar je veliko vec kot 10k)

Zgodovina sprememb…

xxxul ::

RockyS je izjavil:

Tisti ki pišete o NDA. Mislite da je nekomu ki ima kapital in ljudi težava speljat projekt mimo vas?

Nope, ampak lohk vsaj tožiš potem in se poravnaš, maš vsaj nekaj od tega...

bolje išta nego ništa je nekdo nekoč reku

Yohan del Sud ::

Fiki, kot pravijo, ni ga zastonj kosila. Če pa misliš da je, izvoli, bo vsak dober ekonomist fino ti ga postregel in odnesil za kamijon ostankov domov. 8-O

Evo, moja verzija: Imam že dve leti idejo ampak rabi še leto zorenja.

Takole
projekt (za razpravo ni pomembno kakšen), ki potrebuje 30.000EUR vložka v prvih dveh letih za vsako in nato pol toliko stroškov za vsako naslednje leto (+ stroški za rast biznisa). Po realnih projekcijah (temu rečemo poslovni načrt) obeta 60.000-100.000EUR dohodka (DOHODEK, NE DOBIČEK) v tretjem ali četrtem letu (če je načrt realen) in nezanemarljivo publiciteto že celo v prvem.

Kako se v Sloveniji lotit iskanja investitorja/sponzorja? Banke, velika podjetja? Obstajajo pri nas kaki investicijski skladi ipd.?


Tu je keč. V mojem primeru se bo računica izšla samo z udeležbo točno določenih podjetij s točno določenimi zmožnostmi, reputacijo, voljo in kadri. Banke niso v dosegu trenutno za take zadeve. Pozabi tudi ti. Domnevam, da tudi v tvojem primeru ne bo to neka storitev ali izdelek iz nule. Najdi sorodno dobro stoječo firmo (heh, ampak mislim da še so) in prepričaj odlučujoče.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

GGGGG ::

100k profita v prvem letu niti ni nekaj neverjetnega. Problem je, ker veliko nadebudnih podjetnikov "malo" optimistično ocenjuje trg.

jype ::

Ja, naj razloži podrobnosti, potem bomo pa videli.

RockyS> Tisti ki pišete o NDA. Mislite da je nekomu ki ima kapital in ljudi težava speljat projekt mimo vas?

Večini se to nikakor ne splača. Je znatno ceneje investirat in pustit, da se nosilec originalne ideje loti biznisa, ti mu pa pomagaš z denarjem in pobereš procente.

fantasycamp ::

večina ljudi je pametnih ampak ko treba začet je tako kot tukaj



Kar se pa tiče izvedbe tega fantastičnega načrta sem pa na strani Jerry-ja v tem videu!

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

No ja, če je zraven 5 ljudi, pol 100k dohodka ni baš ne vem kaj.

20k na osebo. Komaj povprečna plača ... Če seveda uspe. Ampak go ahead. Vsaj idejo imaš. Optimizem tudi nekaj šteje ...

Seveda lahko pošlješ PM z idejo. Če bo dobra, sem pripravljen investirat. Seveda po razčiščenju finančnih zadev ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Map ::

Če maš še čas, lahko počakaš do druge sezone oddaje Dober posel, kjer je 5 investitorjev pripravljenih vložit nekaj denarja v kako idejo. Probaj pa boš videl. Druga možnost je, da idejo prodaš kaki večji in svetovno znani firmi, tretja možnost je pa kredit. Zdaj če vas je več teh 10k EUR niti ni tak problem. Kredit si razdelite al karkol, mal od staršev itd., kako stvar prodate pa se pol kar nabere. Vso srečo! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Map ()

Tilen ::

5 kolegov odpre S.P in pobere 20.000 EUR subvencij od države. Za prvo leto porabite 10.000 EUR kot investicijo in 10.000 za prispevke. Job done.

Za tole je potrebno približno toliko poguma, kot ga je pri napovedi dobička v prvem postu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Jaffa ::

Tilen je izjavil:

5 kolegov odpre S.P in pobere 20.000 EUR subvencij od države. Za prvo leto porabite 10.000 EUR kot investicijo in 10.000 za prispevke. Job done.

Za tole je potrebno približno toliko poguma, kot ga je pri napovedi dobička v prvem postu.


Minimalno je trenutno potrebno mesečno plačati ~300 EUR prispevkov ... tako da bore malo ostane. ;-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

GGGGG ::

Če v prvem letu narediš 60-100k dobička ni problem.

darkolord ::

Če pecto jurjev, tut ni problem. Če.

GGGGG ::

Sicer sem fan igranja s tujim denarjem :) Ampak, 2k po osebi ni ravno veliko denarja. Če niti toliko nisi pripravljen tvegati potem zelo verjetno nimaš posla, ki bi bil vreden investicije.

Še to. Investicije na podlagi ideje zelo verjetno ne boš dobil. Dokler nimaš preverjenega poslovnega modela in nekega osnovnega produkta te noben ne bo povohal. Teh 10k lahko zaslužiš že med samim testiranjem ideje.

St235 ::

Nekdo, ki ne loči med prometom in dobičkov, se bo šel biznis za enormnimi donosi, pri tem pa ima problem zbrat 10k zagonskega kapitala?

Seriously, piši dedku mrazu.

GGGGG ::

Saj nikjer ne piše, da ne loči med prometom in dobičkom. Tako enormni donosi pa to tudi niso.

St235 ::

z 10.000€ na 60.000-100.000€ DOBIČKA zate ni velik donos?

Če upoštevamo samo stroške plač smo že na 150.000€-200.000€ prometa v ENEM letu z vloškom 10.000€.

GGGGG ::

Nisem rekel, da je malo. Ni pa nič posebnega ali nenavadnega.

Furbo ::

10 jurjev ti stisne vsak kmet, če mu boš podvojil v enem letu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bdoxx ::

10k mu jaz stisnem če mi da po enem letu nazaj 12,5k

marvin42 ::

Tale tema je trolanje ali pa kakšen nateg. Tudi jaz takoj dam 10k že za dosti manjši dobiček.
Mostly Harmless

Vajenc ::

Forex?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

marvin42 ::

Karkoli je že, v trailer se lahko napiše "from the authors of fiki"
Mostly Harmless

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marvin42 ()

fantasycamp ::

marvin42 je izjavil:

Tale tema je trolanje ali pa kakšen nateg. Tudi jaz takoj dam 10k že za dosti manjši dobiček.


seveda je nateg, model bo pobral keš in pravac nemačka, vsak ki ima zagotovljen tak dobiček ga ni pripravljen delit, vse bo naredil da spraska tisti osnovni kapital...

Invictus ::

fantasycamp je izjavil:


seveda je nateg, model bo pobral keš in pravac nemačka, vsak ki ima zagotovljen tak dobiček ga ni pripravljen delit, vse bo naredil da spraska tisti osnovni kapital...

Če bo to naredil, mu bo lahko en razložil ekonomijo baseball palice. Kjer je vprašanje

Levo ali desno koleno, prosim ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jype ::

Eh, sej ne investiraš 10 jurjev, ki jih krvavo potrebuješ. Investiraš denar, ki si ga lahko privoščiš zgubit in seveda ovrednotiš tudi tveganje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

marvin42 ::

Invictus je izjavil:


Če bo to naredil, mu bo lahko en razložil ekonomijo baseball palice. Kjer je vprašanje
Levo ali desno koleno, prosim ?


Na žalost je pri nas še vedno čisto preveč naivnih ljudi, ki bodo denar dali, posledic ne bo pa nobenih (razen njihov - brez denarja bodo).
Mostly Harmless

xxxul ::

mah ni panike, v drobnem pisku verjetno piše da mora vsak investitor potem najt še dodatnih investitorjev;
čak, kje sm že to vidu?

Isotropic ::

kaj imas ti ze za eno firmo, kst?

Smurf ::

Ce iz 10k€ lahko dejansko naredis 60-100k dobicka (do cesar sm mocno skepticen) je odlocitev precej lahka, vzemi kredit.

mihec87 ::

Glede na količino vložka ter potem dobička se ne splača iskat vlagatelja pa še ni straha da ostaneš brez ideje,delitve dobička.
Že hipoteka če se ne da dobit kredita glede na to da je zadeva zagarantirana...Seveda če ni to hipotetičen primer...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

fantasycamp ::

Troll post, kako da se tema ni zaprla, model sploh ne posta več...

Fave ::

fantasycamp je izjavil:

Troll post, kako da se tema ni zaprla, model sploh ne posta več...


Ne govori nekaj kar ni res.
My mind's a hyper tool that fixes everything.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaslužki preko interneta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10050234 (17732) next3steps
»

Investitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
749393 (6133) bambam20
»

Kako vrednotimo podjetje?

Oddelek: Loža
141954 (1534) alexa-lol
»

Kam naložiti večjo količino denarja

Oddelek: Loža
4921126 (18996) Spock83
»

Prepis hiše - oče>sin

Oddelek: Loža
227899 (7535) Okapi

Več podobnih tem