» »

Nakup poceni prenosnika

Nakup poceni prenosnika

worxer ::

Lep pozdrav, gledam že en cajt po spletu in se ne morem odločit, katerga prenosnika bi kupu sestri.
Ona ne nuca nobenga gamerskega al pa kj tko, sam glih tuk da filme gleda, pa dela za šolo, z HDD, ker SSD so še mal predragi z malo placa :)

Gledam pa da je prenosnik manjši od 15", ona bi najraj mela 13" al pa tle nekje, gledal sm chromebooka Acerja za 200€, zgleda kr solidn, sam pomojem je dost švoh, tu je pa še en, ki sm ga našel na ceneje.si, je pa nek TTC od neke trgovine TTC. Gledau sm po cpu benchmarku in ma dost manj točk, kot pa chromebookov cpu. Mate še vi kako mnenje za soliden prenosnik za malo denarja?

Prosim glejte, čim višji benchmark za čim manjšo ceno. :)

Mesar ::

13" za filme? No sej tut za kako resno delo ni... razen Office + Net, pa še to komaj...
Your turn to burn!

darkkk ::

Ful je odvisno od resolucije ekrana in vrste dela. Meni včasih čisto lepo uspe delat stvari na 12". Je pa bolj tko no, za delo se kupi desktopa.

worxer ::

Ma desktopa, ki je glih tko solidn za kakšne officwe pa te stvari, občasno uporablja tudi mojga 1005HA, z katerem se kr da delat. tko me zanima nasploh pocen pa dober računalnik, če najdete kje kakga in bi ga vi svetovali :) To bi ji dau kot darilo, potrebuje pa sam za izdelavo dokumentov za šolo in youtube pa te fore :)

fosil ::

Glede na ceno se mi zdi v redu Fujitsu LIFEBOOK AH512 B960/15,6"
Tako je!

worxer ::

tudi ta zgleda vredu, hvala :) še mogoče kakšen nasvet? :)

CitroX ::

Tukaj poglej:
http://www.so-doo.si/prenosniki.html
imajo cel kup ugodnih prenosnikov.

mtosev ::

iz So dooja so prenosniki predstavitveni modeli. in majo tudi tuje tipkovnice in winse (če je windows vključen not)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

fosil ::

Predstavitveni je samo drug izraz za rabljeni.
Tako je!

Bias ::

worxer ::

Ta asus je fajn zadevca, sam škoda, ker negre Acerja C7 kupt u sloveniji :/ pisau sm pixmaniji, pa so rekli da nemorjo transportirat iz ene države v drugo ... Conrad mi je pred leti nano usb kluč lahko, ni mi pa jasno kak pixmania nemore :D Če nebo druge, bom vrjetno unga fijitsuja al pa tega mini Asusa, ker glih prisegam na ASUSe(Si lastim že 2, eden je star že več k 5 let pa še dobro use deluje razn baterija je salba pa mikrofon zgubla kontakt :/)

Bias ::

@worxer sam unle Fujitsu je 15,6", je pa že bolj sexy 11.6" :D

worxer ::

ja vem da je 15,6" sam ma dobr performance :)
ACER AO725 - gledam pa še tega.
Izmed vseh naštetih sm zdej ostau na:
Acer Travelmate TMB113-E C887/11,6" NX.V7PEX.019, ki ma dobr cpu za minija.
Fujitsu LIFEBOOK AH512 B960/15,6", ki ma še boljši cpu :)
gledal sem samo glede benchmarka, ter ne porabe :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: worxer ()

CitroX ::

So ima rabljene - predstavitvene. Sony sov glavnem novi, ostali na lagerju, hp pa obnovljeni, če so bili poškodovali ali kako drugače "prizadeti". Imam dobre izkušnje z njimi.

mtosev ::

pri sonyjih piše refurb
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

CitroX ::

Ja. Predlagam, da greš pogledati zadeve v živo. V večini primerov ne vidiš nobenega znaka obrabe, praske ali česarkoli. Ne vem kako je v LJ, v MB sem pa večkrat bil tam in bil vpleten v nakup kakih 8 računalnikov (3 sony, 5 HP). 4 še vedno živijo, 4 pa so "novi" in bomo videli.
Naročilo enega All in one iz LJ je pa bilo razočaranje (ga nisem videl prej v živo), ker je bil konkretno popraskan in smo ga poslali nazaj. Nobenih zapletov, čisto fer obravnava.
Tipkovnice so raznovrstne, nalepke dobiš zraven in lahko prelepiš. Je pa to težje, če so črke osvetljene ... Cena je primerna in po pravilu precej cenejša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CitroX ()

worxer ::

fosil je izjavil:

Glede na ceno se mi zdi v redu Fujitsu LIFEBOOK AH512 B960/15,6"

Za enkrat sm se kr pr teb vstavo, dober procesor v njem za malo dnarja Intel Pentium B960 @ 2.20GHz 1861bm.
Vrjetno bom kr to zadevco nabavo, razn če se bo še kj cenejšega najdlo pa isto dobro al pa bolš :)

fosil ::

Če hočeš manjšega pa je zanimiv Lenovo IdeaPad S400
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega prenosnika (cena okoli 300 €)

Oddelek: Pomoč in nasveti
211926 (1625) d4vid
»

Rabljen prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
6593 (506) jalovec09
»

Namizni računalnik do 350 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
264930 (4575) ...:TOMI:...
»

Nakup laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
394792 (4035) Blaz93
»

Prenosnik za do 500eur

Oddelek: Kaj kupiti
61638 (1544) leptop

Več podobnih tem