» »

Dreamweaver deformira stran

Dreamweaver deformira stran

The Player ::

Pozdrav,

V Dreamweaverju delam spletno stran in je prišlo do problema, ki ga ne znam rešit, google rešitve ne najde, vsaj jaz je nisem našel in bi prosil za pomoč

Naredil sem dizajn v photoshopu ga izrezal in shranil kot save for web. Odprem datoteko v dreamweaverju in začel urejati stran. Dele kjer sem hotel dati not text (ali kak drug objekt) sem zbrisal in vstavil not "DIV tag" mu določil fiksno velikost in vstavil text.

Vse lepo in prav, dokler strani ne pregledam v firefoxu. Stran je cela zdeformirana in izrezki so ločeni med seboj. (glej slike)

deformirana slika v FF


No zanimivo je to, da predogled v dreamweaverju prikazuje stran popolnoma pravilno, prav tako internet explorer ne protestir. Na Chromu nisem testiral, ker ga nimam.

OK slika v dreamweaverju in IE



Skratka, kaj bi moral narediti, da bi stvar delala tako kot mora? Zakaj za vraga prikazuje v dreamweaverju in IE vse OK, medtem ko pri FF ne?

Res bi prosil za pomoč ali pa za kak tutorial, namreč ga sam nisem našel.

neoserv ::

Delaš s tabelami ali z div-i?

V kolikor delaš s tabelami, mi izgleda kot da ti manjka "vertical-align:top;" v celicah te tabele.
Sicer je pa brez kode težko povedati, kaj je narobe.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

The Player ::

Ok če prav razumem. Jaz sem izrezal v PS dizajn in to se v dreamweaverju obnaša kot tabela. Sem tudi probal s tabelo namesto DIVov, pa sem dobil še večji zmazek, bom probu še enkrat.

koda? kako bi jo lahko pokazu? poleg tega naredi dreamweaver en velik zmazek z njo

bluefish ::

Malce nad predogledom strani imaš na levi strani gumbe za preklapljanjem med Design, Code in mešanim načinom. Kopiraj in prilepi sem ali na Pastebin oz. podobno stran.

Dreamweaver sicer pogosto generira obup kodo.

neoserv ::

Kodo lahko pokažeš s kakšnim servisom kot je http://pastie.org/
Samo skopiraš notri in nam posljes link.

Kot je rekel @bluefish, DW dela zelo slabo kodo, kot vsa avtomatska orodja.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

The Player ::

Ja tole sem potreboval, ker mi je slo-tech reku, da je neveljaven HTML

drgač začuda mi je kar naenkrat ratal narediti. Zadevo sem rešil z tabelami. Sicer sem s tabelo že prej delal, ampak mi je zaradi neke malenkosti jo zdeformiral, tko, da sem že bližji cilju.

Zdej besedilo je OK in dela. Problem rata, ko vstavim SWF. Zdej tabela v katero vtaknem SWF je OK in ni zdeformirana. Zdeformira se, ko dam v tabelo SWF datoteko.





evo še koda
http://pastie.org/6153715#102,145

Bom probu še neki nardit upam, da rata, drgač pa hvala za pomoč :)

The Player ::

ok, čim dam nekaj v tabelo kjer naj bi bil video, mi zdeformira neglede ali je SWF ali gif. SWF je točne velikosti tako kot tabela, ki sem jo naredil.

Kaka ideja?

mi je že ratal, samo mal sem moral zmanjšat SWF.

hvala za pomoč

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

joomla (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6513512 (9366) betmen
»

.swf datoteka v Dreamweaverju

Oddelek: Izdelava spletišč
7887 (688) Manager
»

Deramweaver problem

Oddelek: Programska oprema
9524 (493) dynr la
»

Dreamweaver problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
15953 (767) d3n!5
»

Pomoč pri spletni strani

Oddelek: Izdelava spletišč
141086 (772) snoopy20

Več podobnih tem