» »

Zakaj so solarne elektrarne prava stvar

Zakaj so solarne elektrarne prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
340 / 348
»»

deco16 ::

Fiksni del ti lahko gre dol samo če si zmanjšaš pancerke. Je blo že stokrat preračunano v sosedni temi. Imaš tudi kalkulator.

jabe ::

Ja, plesko je lepo pozabil na ove+spte, ki se ga trenutno ne placuje zaradi kapic takih in onakvih, prej se pa kar veselo leta in leta je. In za 3x25A je bilo 18,4EUR/mesec. Zdaj mi ove+spte po novem ne bo potrebno placevati (ker imam SE in bloke dovolj nizko) in mi znese lepo 17,4EUR/mesec.

P.s.
To rečeno, fixni del pa ni več fiksen in bi vseeno raje plačevala pavsal 18,4EUR/mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

bf4ed ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Da bo znano vsem:

Elektro nam je menjal števec (v bistvu tri števce) na poslovni stavbi, tam sicer elektrarne nimamo. Nakar nas je GEN-I preklopil na plačevanje pavšala. Na to smo se pritožili, oz. dali reklamacijo, ker imamo plačevanje po porabi že od leta 2010.

Nakar so mi dali mobitel od kekca, ki to pobiranje podatkov nadzoruje in je pvoedal da ima Iskra generalni problem z odčitavanjem na daljavo. In ne dela. Menda od centrale dobivajo nove komunikatorje za inštalacijo v trafo postaje, vendar to bolj kaplja po kapljicah.

V Sloveniji pa se sanja o odbiranju podatkov na 15 minut. 1x na mesec ne zmorejo, ne pa na 15 mimut.


Jaz imam Iskra števec 2G/4G in problem je rešen. Not je SIM. Elektro Maribor

joez7 ::

bf4ed je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Da bo znano vsem:

Elektro nam je menjal števec (v bistvu tri števce) na poslovni stavbi, tam sicer elektrarne nimamo. Nakar nas je GEN-I preklopil na plačevanje pavšala. Na to smo se pritožili, oz. dali reklamacijo, ker imamo plačevanje po porabi že od leta 2010.

Nakar so mi dali mobitel od kekca, ki to pobiranje podatkov nadzoruje in je pvoedal da ima Iskra generalni problem z odčitavanjem na daljavo. In ne dela. Menda od centrale dobivajo nove komunikatorje za inštalacijo v trafo postaje, vendar to bolj kaplja po kapljicah.

V Sloveniji pa se sanja o odbiranju podatkov na 15 minut. 1x na mesec ne zmorejo, ne pa na 15 mimut.


Jaz imam Iskra števec 2G/4G in problem je rešen. Not je SIM. Elektro Maribor

Pri men isto - Iskra AM550 - deluje BP. ECE.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joez7 ()

thundercat ::

joez7 je izjavil:


PAziti je treba, s spremembo izgubite netmetering, in padete v novo shemo. 35min posnetka.


Tako piše v novih pogojih, če se odločiš za plačilo 400 eur in jim dovoliš upravljanje SE:

SKLENITEV PAKETA »AKTIVNA STARA SAMOOSKRBA S PRENOSOM VIŠKOV«

S sklenitvijo tega paketa se odjemalec izogne plačilu dodatnih fiksnih stroškov poslovanja 30,00 EUR brez DDV (36,60 EUR z DDV) mesečno.
Odjemalec ohrani letni net-metering in obdrži možnost prenosa viškov skladno z novimi splošnimi pogoji.



Torej Netmetering ostane, ne plačuješ 36 eur na mesec , ti pa upravljajo elektrarno ,izgube ti kompenzirajo, in režejo viške med 50-100%
Thundercat

jabe ::

Ali pa če greš enostavno stran in ne plačuješ 36€/mesec oziroma 400€, da ti viške režejo... Smelo, moram reči, da se ti upajo tako tarifo ubrisati. Ali glupo, ne vem...

starfotr ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Da bo znano vsem:

Elektro nam je menjal števec (v bistvu tri števce) na poslovni stavbi, tam sicer elektrarne nimamo. Nakar nas je GEN-I preklopil na plačevanje pavšala. Na to smo se pritožili, oz. dali reklamacijo, ker imamo plačevanje po porabi že od leta 2010.

Nakar so mi dali mobitel od kekca, ki to pobiranje podatkov nadzoruje in je pvoedal da ima Iskra generalni problem z odčitavanjem na daljavo. In ne dela. Menda od centrale dobivajo nove komunikatorje za inštalacijo v trafo postaje, vendar to bolj kaplja po kapljicah.

V Sloveniji pa se sanja o odbiranju podatkov na 15 minut. 1x na mesec ne zmorejo, ne pa na 15 mimut.



PLC komunikacija je precej občutljiva zadeva. V okolju, kjer je veliko novih elektrarn je to lahko velik problem, saj razsmerniki (inverterji) navadno naredijo kar precej "umazan" spekter in s tem otežene pogoje za delovanje PLC.

Utk ::

Nimam pojma o tem, ampak glede na to kdo je to napisal, bom reku, da je zelo verjetno bullshit.

feryz ::

Zakaj točno bi bila komunikacija problem uporabnika?
Če ne drugače, se ve, kako se elektro števce popisuje. Papir in svinčnik.

Da bi radi nekaj zaračunavali, kar ne morejo usposobiti da deluje, je pa druga stvar. Čeprav verjamem, da bodo.

bf4ed ::

Tako je, kot so pred leti, šetaj in popisuj 1x letno.
V AT moreš celo sam popisat in jim javit stanje. Lahko bi tudi tak, ne rabimo avtomatskega odčitavanja če ne gre.

Invictus ::

feryz je izjavil:

Zakaj točno bi bila komunikacija problem uporabnika?
Če ne drugače, se ve, kako se elektro števce popisuje. Papir in svinčnik.

Da bi radi nekaj zaračunavali, kar ne morejo usposobiti da deluje, je pa druga stvar. Čeprav verjamem, da bodo.

Saj točno to.

Kupiš števec, elektro postane njegov lastnik. Dati jim moraš še služnost, da lahko hodijo odčitavat števec. Potem pa še kršijo podpisano pogodbo, ker se jim ne da 1x na3 mesece poslati enega kekca, da bi popisal števec. Sam mu lahko dajo app, ki poslika števec in pretvori cifro... Še tak idiot lahko to počne...

Odčitavanje preko elektro kabla dela že vsaj 20 let, moj bivši sodelavec je to razvijal pri Iskra Števcih. Če imajo danes noter SIM, je to še lažje, sam pač noben elektro noče investirati tistih 300 EUR (pa je najbrž kot grosist upravičen do velikih popustov) in 1 EUR mesečno za nov števec in SIMko... Kljub prihranku pri butastem folku, ki popisuje števce.

Zdaj bi pa elektro rad dinamični obračun elektrike brez tega, da mi kot uporabniki lahko kontroliramo svojo porabo. Ta zadnji obračun omrežnine bi morali zatlačiti tistemu Golobovemu elektru dečku nekam pol metra v rit... Ker bo folk dobival cel kup penalov, bodo že zadevo tako naračunali, dokazati pa se nič ne bo dalo, ker ko bo tega dovolj, bodo imeli data center izpad, kjer bodo izgubili vse podatke.

Počasi bo treba iti v tožbo elektro firm, ker si zmišljujejo pogoje izven pogodbe.

Sicer v našem sodnem sistemu to pomeni jalovo prerekanje okoli kozlovske sence, ampak še vedno upam, da bo neka vlada nekoč vrgla ven zakon z visokimi kazni za podjetja, ki namerno kršijo podpisane pogodbe s posamezniki.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gort ::

Verjetno je možnost oddaje števčnega stanje preko interneta, da ne plačuješ pavšala, poračunavanj itd. Občasno pa skoraj gotovo grejo v preverjanje stanja na teren. Se spomnim kakšnih 6+ let nazaj kot v morah, ki jih potisneš v podzavest :D

mertseger ::

starfotr je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Da bo znano vsem:

Elektro nam je menjal števec (v bistvu tri števce) na poslovni stavbi, tam sicer elektrarne nimamo. Nakar nas je GEN-I preklopil na plačevanje pavšala. Na to smo se pritožili, oz. dali reklamacijo, ker imamo plačevanje po porabi že od leta 2010.

Nakar so mi dali mobitel od kekca, ki to pobiranje podatkov nadzoruje in je pvoedal da ima Iskra generalni problem z odčitavanjem na daljavo. In ne dela. Menda od centrale dobivajo nove komunikatorje za inštalacijo v trafo postaje, vendar to bolj kaplja po kapljicah.

V Sloveniji pa se sanja o odbiranju podatkov na 15 minut. 1x na mesec ne zmorejo, ne pa na 15 mimut.



PLC komunikacija je precej občutljiva zadeva. V okolju, kjer je veliko novih elektrarn je to lahko velik problem, saj razsmerniki (inverterji) navadno naredijo kar precej "umazan" spekter in s tem otežene pogoje za delovanje PLC.


Večino sranja zarad katerega ne dela PLC povzročajo napajalniki računalnikov, "pametne" žanice n ostala hišna elektronika.

starfotr ::

In kaj je razsmernik oz. inverter drugega kot elektronika? Je celo močnejša elektronika, kot katerikoli hišni napajalnik, žarnica ali podobno. Močnostna elektronika.

Invictus ::

mertseger je izjavil:


Večino sranja zarad katerega ne dela PLC povzročajo napajalniki računalnikov, "pametne" žanice n ostala hišna elektronika.

Če je elektro omrežje občuljive na te malo porabnike, potem ima pa Slovenija resen problem pri elektru omrežju...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

Gre za generalni problem po celem svetu. Žice nikoli niso bile namenjene prenašanju komunikaciji ampak prenosu energije. Tako, da kakorkoli najbrž bo treba spremenit način odčitavanja do določenih problematičnih območjih. Odčitavanje preko mobilnega omrežja pa stane. In zato imajo določene distribucije pri nas tudi dovoljenje od AKOSa za privat 5G itd.

bbbbbb2015 ::

bf4ed je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Da bo znano vsem:

Elektro nam je menjal števec (v bistvu tri števce) na poslovni stavbi, tam sicer elektrarne nimamo. Nakar nas je GEN-I preklopil na plačevanje pavšala. Na to smo se pritožili, oz. dali reklamacijo, ker imamo plačevanje po porabi že od leta 2010.

Nakar so mi dali mobitel od kekca, ki to pobiranje podatkov nadzoruje in je pvoedal da ima Iskra generalni problem z odčitavanjem na daljavo. In ne dela. Menda od centrale dobivajo nove komunikatorje za inštalacijo v trafo postaje, vendar to bolj kaplja po kapljicah.

V Sloveniji pa se sanja o odbiranju podatkov na 15 minut. 1x na mesec ne zmorejo, ne pa na 15 mimut.


Jaz imam Iskra števec 2G/4G in problem je rešen. Not je SIM. Elektro Maribor


To so mi tudi ponudili, kot neke vrste prehodno rešitev. Tega nisem hotel, ker vedno ko se izklaplja, moram najprej dati generator, če kekci ne spravijo tega skupaj v 15 minutah, koliko drži UPS, zapovrh so trije števci in vedno, ko se vse priklopi nazaj, je kaos bodisi mali napajalci pocrkajo, vedno kak crkne, bodisi kak printer ne pobere IP naslova ali nekaj je, da moramo potem reševati s strankami.

To rabim uro ali dve, da vse preverim, če od vrhnje etaže do kleti vse dela.

Oni bi nas dali na GSM, samo čim bi ta Iskra delala, bi nas zopet nazaj šopali na PLC. Prej smo imeli Landis+Gyr in je delalo od leta 2010.
Je rekel, da bodo uiredili v par mesecih. Zdaj to je še za počakati.

Gre se samo za to, kako letijo pričakovanja okrog zaračunavanja porabe nad dogovorjeno obračunsko močjo, ter kako počasi se realnost vleče zadaj.

Zgodovina sprememb…

gort ::

Znanec je dobil prijazen odgovor od dobavitelja glede dograditve 25% panelov na SV stran, kjer mu svetujejo raje nadgradnjo na JZ, kjer bi morali prestaviti vse panele, više k slemenu, čakalna doba ena 2 meseca. Da mu pomagam vztrajati (v norosti?), bi kdo prilepil graf dnevne produkcije na SV strani samo dopoldan, po možnosti poletne - ima pa omejitev oddajanja na 75% in že 1:1 usklajenost nazivnih moči panelov in inverterja. Želi pridobivati energijo še dopoldan, popoldan pa je dovolj za zmerne hišne potrebe in nič več in je padec krivulje blizu navpičnosti, ko sonce zaide.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

mertseger ::

starfotr je izjavil:

In kaj je razsmernik oz. inverter drugega kot elektronika? Je celo močnejša elektronika, kot katerikoli hišni napajalnik, žarnica ali podobno. Močnostna elektronika.


Niso inverjetji problem če veš kaj sem napisal.......nima veze kakšna je njihova moč. Največ problemov dela poceni kitajska roba, torej večinoma vsi napajalniki. Vem ker poznam ljudi ki se morajo potem s tem sranjem ukvajati in iskati vzroke problemov da komunikacija ne dela.

starfotr ::

Pa nima veze. Lahko je karkoli problem. Elektronika ali kaj drugega, kar smeti spekter.

Inverter pa generira višje harmonike, pač ne gre drugače, kot da šprica naokoli.

PLC lahko zaradi teh motenj pade. Ali pa postane slabo delujoč. Ali popolnoma nedelujoč.

Zato imajo danes števci "daisy chain", da tisti števec, ki še ima komunikacijo s centralo sporoči stanje dalje. Pač zadeve niso trivialne in več elektronike je, več je težav.

Utk ::

Inverter jebe tudi ponoči?

Invictus ::

starfotr je izjavil:

Gre za generalni problem po celem svetu. Žice nikoli niso bile namenjene prenašanju komunikaciji ampak prenosu energije. Tako, da kakorkoli najbrž bo treba spremenit način odčitavanja do določenih problematičnih območjih. Odčitavanje preko mobilnega omrežja pa stane. In zato imajo določene distribucije pri nas tudi dovoljenje od AKOSa za privat 5G itd.

Ja res je ceneje postaviti svoje 5g postaje, kot pa poslati 1x na teden SM s porabo.

Tudi komunikacijo preko elektrokablov se da narediti zanesljivo, saj lahko pošlješ 100W signal če hočeš, tja v transformatorsko postajo.

Pa naj to zjebe nek šum :D.

Problem elektro omrežja ni toliko v sami tehnologiji, kot zabitosti vodilnih, ki sanjajo nekaj o pametnih omrežjih (že zadnjih 30 let), Zdaj bodo pa še vpletli AI, da bo še večje sranje.

Če hočejo imeti pametna elektro omrežja, naj naredijo še pametni števec in pametno elektro omarico z varovalkami. In to plačajo. Dokler tega ni, naj ne prelagajo svojih nepotrebnih stroškov na porabnike.

Zdaj se dela iz elektro distibucije celo znanost, noben pa noče priznati (no, zdaj že), da so glavni problem staro omrežje in mali proizvajalci elektrike.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MadMax ::

Vsaka elektronska naprava SME proizvajati določeno količino smeti.
Vsaka elektronska naprava MORA biti zmožna požreti določeno količino tujih smeti.

Za kak čipšit polnilec telefona direkt iz Aliexpresa s ChinaExport "certifikatom" bi še sprejel, da proizvaja malo preveč smeti.
Da bi pa to delal kak SolarEdge, ki je mimogrede bil prvi (sicer najbrž "pod mizo") dokončno požegnan s strani Elektra za netmetering, pa ne kupim. Zato ne krivit malih proizvajalcev, ki so drago (pre)plačali po vseh paragrafih certificirane inverterje.
Koliko so pa števci Elektra zmožni smeti požreti in prebaviti je pa spet druga stvar...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

starfotr ::

Če pač ti ne verjameš, še ne pomeni da ne obstaja.

Recimo vpliv na kakovost električne energije zaradi polnilnic EV.

https://www.linkedin.com/pulse/reducing...

In ravno te vplivi priključenih naprav na omrežje naredijo PLC praktično neuporaben na določenih območjih.

MadMax ::

Šur de. Iz malih proizvajalcev si se kot jegulja spravil na porabnike....
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Invictus ::

starfotr je izjavil:

Recimo vpliv na kakovost električne energije zaradi polnilnic EV.

https://www.linkedin.com/pulse/reducing...

Sam to je VELIK porabnik, sploh če je hitra polnilnica. Tokovi so taki, ki jih v gospodinjstvu sploh ne moreš doseči.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gort ::

Ne morem pomagati, znanec še kar najeda s svojimi vprašanji, ne vem, kako ne more vprašati sam. No, včasih nekaj eksperimentiramo...

Je problem glede zavarovanja, varnosti ali česarkoli, če urihta to kak drug monter?
Imajo kakšne certifikate, da potem zavarovalnice in podobni ne težijo po nepotrebnem?

Če dodajo 25% panelov, verjetno ne more 'namignjeno' znesti 25% originalne investicije, glede na to, da so cene komponent nižje, projektiranje in pripadajoče ostale komponente, priklop in aktivacija so bili že obračunani, sledeč temu odstavku:
V tem času so tudi precej upadle cene sončnih panelov, kar pa ni znižalo stroška naložbe, ker so zrasli stroški dela in stroški druge opreme. Zanimivo je, da stroški sončnih panelov pri naložbi v manjšo elektrarno dosegajo manj kot 20 odstotkov naložbe. Velik del nanese projektiranje, skoraj deset odstotkov, pretvornik in optimizator pa sta skupaj precej dražja kot paneli. Zanimivo je tudi, da stroški storitev, v kar sodijo projektiranje, montaža, zavarovanja in vzdrževanje, nanesejo več kot 40 odstotkov stroškov naložbe. To tudi pomeni, da čeprav Kitajci proizvedejo skoraj vse sončne panele na trgu, niso glavni zmagovalci solarizacije.

Pahuljone ::

Načrtujem namestitev razsmernika na zunanjo steno hiše. Hiša ima malo napušča. Ali ima kdo od vas namešečen razsmernik vzunaj? Ali je potrebno razsmernik če kako dodatno zaščititi (pred vandali, vremenskimi vplivi)?

Ali bi lahko isto naredil tudi z baterijo?

gort ::

Pahuljone je izjavil:

Načrtujem namestitev razsmernika na zunanjo steno hiše. Hiša ima malo napušča. Ali ima kdo od vas namešečen razsmernik vzunaj? Ali je potrebno razsmernik če kako dodatno zaščititi (pred vandali, vremenskimi vplivi)?

Ali bi lahko isto naredil tudi z baterijo?

Ja, zunaj pod balkonom in je večji del dneva v senci, omarice 'za zunaj' in uv ali kaj. Ni direktno ob cesti, se pa vidi s ceste, če greš peš in se slučajno ne zatakneš ob panele na strehi. Občutek ni odličen, čeprav po nekaj letih ni težav, zavarovano je (ne proti izpadu proizvodnje), ni kletke okrog, kar bi bilo super - tudi za baterijo. Sam razsmernik je v original 'zunanji' omarici, normalno. Povedano, da če razsmernik 'slučajno' razbiješ z vzvratno vožnjo s kamionom, nadomestni ni nadgradnja na hibridnega enakovrednega :(

Utk ::

Če je to zaprto v neki omarici, verjetno spet rabi neko (aktivno) zračenje, ne?

gort ::

Tudi sanja se mi ne, kaj sprašuješ. Inverter je original v svoji omarici/škatli od proizvajalca, ki je za zunaj. Tista DC/AC omarica je zunanja, pa potem hišna-poraba-meter z odklopnikom je v svoji omarici pa priključna omarica je itak zunanja. Kakorkoli že pač, nobenih sončno-električnih elementov ne gledamo direktno v žično drobovje, za drugo pa ne vem, kaj bi se tu moralo aktivno hladiti pa ni bilo original montirano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

Utk ::

Aha, ok, sem mislil, da imaš inverter zaprt še v eno dodatno omarico.
Ne vem, meni ne bi bilo všeč, da je stvar vidna s ceste, ampak odvisno kolk "prometa" imaš mimo.
Pa tudi bolj na hladnem je če je kje v kleti.
Vsaj v kakšno garažo ali nadstrešek bi se najbrž splačalo malo skrit, da ni direktno vidno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

MadMax ::

Fino je, če je pod balkonom/napuščom ali podobno, pa da je omarica v takem primeru kovinska.
Ni pa fajn, če rabiš 6m lestve da prideš do tja.
Pred vandali itak ni zaščite (dolge palice, zračno orožje, ...), ampak tudi pri tistih ki imajo vse "na dosegu roke" in jih poznam, v recimo tja do 2 letih še ni bilo problemov niti da bi kdo stikalce premaknil.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

gort ::

Pod balkonom je praktično kot pod nastreškom, žal pa res ni čisto skrito, čeprav ne moti tako zelo, je pa res malo preveč ljubiteljsko. Če bo kak kamion kmalu zbil inverter zaradi nemogoče kompliciranih manevrov, se bo dalo mogoče prestaviti v hladno klet v en vogal čez čas, kar pomeni luknjanje plošč. :-/

grinnir3 ::

Danes sem po dolgem času pogledal moj elektro in ugotovim, da mi manjkajo podatki od 3 julija dalje.
S prvim julijem smo dobili nove sosede, ali je možno da imajo priklopljene kake naprave, ki vnašajo toliko motenj v omrežje da PLC komunikacija med števcem in distributerjem ne deluje več?

Mislim da sem v tej temi zasledil da naj bi bili problematični predvsem razni ceneni switcher napajalci. Sosedi pa imajo po celem vrtu 10 ali več kosov raznih lučk, ki svetijo bolj kot ne 24/7 in ta šara verjetno nima prav kvalitetnih napajalcev. Gre pa za razne barvaste ledice, ki zgledajo kot ogenj ali pa verige, lampijončki, ... kjer se prelivajo barve itd...

Nočem krivit sosedov, samo se stvari sumljivo ujemajo.
Prej je zadeva brez enega izpada delovala več kot 3 leta, sedaj pa neha delat 3 dni po vselitvi sosedov. In če pogledam na koledar je bil 3.7 sobota, prvi vikend po njihovi vselitvi in takrat so razpeljevali te zadeve po vrtu. Vem ker sem ji posodil še lestev ko so to obešali po enem drevesu :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: grinnir3 ()

jabe ::

Meni od 16.7. ne dela. nobenih sprememb ne pri nas, ne pri sosedih ze en cajt. Pisala MojElektro in na elektro Gorenjsko, se zdaj ne dela. Svetujejo, naj sama popisem stevec in javim distributerju. To bodo seveda se naprej poceli oni. Zaradi mene lahko pridejo s svincnikom in papirjem in po navadni pošti pošljejo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

grinnir3 ::

jabe je izjavil:

Meni od 16.7. ne dela. nobenih sprememb ne pri nas, ne pri sosedih ze en cajt. Pisala MojElektro in na elektro Gorenjsko, se zdaj ne dela. Svetujejo, naj sama popisem stevec in javim distributerju. To bodo seveda se naprej poceli oni. Zaradi mene lahko pridejo s svincnikom in papirjem in po navadni pošti pošljejo...


Sem poslal včeraj mail na elektro pa še čakam, da kaj odgovorijo.
Sej kaj drugega kot da bo ročni popis niti ne pričakujem.

bciciban ::

To imajo neke generalne težave.

Že od večih sem slišal da jim je nehalo pošiljati podatke letos poleti.

Zdej pa še dva na tem forumu.

feryz ::

Evo, če rabiš en odgovor s strani podpore glede manjka podatkov v Moj Elektro. Generičen, najbrž.
Manjkalo je par mesecev podatkov, od julija do novembra.
Kasneje so kar nekaj nametali noter, je pa vsaj označeno, da je nekaj narobe.
Čeprav dovolj dobro za obračunavanje, očitno.



"Posredujem odgovor od vaše elektro distribucije:

kot vse kaže, so v omrežju transformatorske postaje (kjer ste priklopljeni) t.i. frekvenčne motnje, ki preprečujejo kvalitetno PLC komunikacijo s števci. Kar ima za posledico slabše pridobivanje tako 15min podatkov porabe oz. oddaje kot tudi dnevnih stanj.

za vsako merilno mesto, kjer imamo vzpostavljeno daljinsko komunikacijo in le ta ne deluje, imamo v podjetju povečan obseg dela, saj moramo mesečno – ročno zagotoviti odčitek za potrebe mesečnega obračuna. Prioritetno poskušamo za vsako nedelujočo daljinsko komunikacijo odpraviti, žal pa vedno ne gre, saj se imamo opravka z zapletenim postopkom iskanja frekvenčnih motenj v omrežju oz. pri odjemalcih, ki so vzrok nedelovanja PLC števca.

V spletni aplikaciji se prikazujejo zgolj razpoložljivi podatki, ki so na voljo (podatki, katere smo tudi mi uspešno pridobili)."

grinnir3 ::

Vse skupaj je prov tragikomično.

Država nam bo računala omrežnino na podlagi meritev v 15 minutnih intervalih a očitno meritve delajo bolj za en drek.
Sej ne rečem, če bi bile te meritve samo informativne narave. Ampak če so podlaga za obračunavanje bi morale biti točne in zanesljive. Seveda pa ker za elektro ni nobenih posledic imamo kar imamo.

Se bom pa z sosedom zmenil da za en dan odklopi tisto lučkasto šaro po vrtu pa da vidimo.
Stane me nič, oz. bom šenkal sosedu sixpack za njegov trud :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: grinnir3 ()

jabe ::

feryz je izjavil:

Evo, če rabiš en odgovor s strani podpore glede manjka podatkov v Moj Elektro. Generičen, najbrž.
"Posredujem odgovor od vaše elektro distribucije:

kot vse kaže, so v omrežju transformatorske postaje (kjer ste priklopljeni) t.i. frekvenčne motnje, ki preprečujejo kvalitetno PLC komunikacijo s števci. "


isto... povsem generičen... za vse elektro firme, očitno. Meni je tole poslala Elektro Gorenjska

gort ::

jabe je izjavil:

isto... povsem generičen... za vse elektro firme, očitno. Meni je tole poslala Elektro Gorenjska

Mogoče pa na ovinke pripravljajo, da ne bo nove omrežnine, če se že nihče še vedno ne spomni it pred parlament stat?

Utk ::

No vidte, jaz sem par mesecev nazaj spraševal, če se bi dalo kaj naredit glede tega sporočanja podatkov, da jim zjebeš sistem. Očitno se da. Celo nenamerno.
Potem padejo v vodo tisti njihovi bloki. Če ti bojo hoteli zaračunat presežek v nekih 15 minutah, morajo bit prekleto ziher, da je tist presežek res bil. Eno je to, da ni vmesnih podatkov, drugo pa, če so tisti, ki so, res zanesljivi. Recimo, da manjkajo vmesni podatki za 10 ur, ima pa elektro podatek, da si v 10 urah porabil 100 kwh elektrike (teoretično), pa recimo da imaš dogovorjeno moč 5 kw. Kakšna je bila tvoja špica, koliko ti bojo zaračunali?

To bo smehov...

mertseger ::

Utk je izjavil:

No vidte, jaz sem par mesecev nazaj spraševal, če se bi dalo kaj naredit glede tega sporočanja podatkov, da jim zjebeš sistem. Očitno se da. Celo nenamerno.
Potem padejo v vodo tisti njihovi bloki. Če ti bojo hoteli zaračunat presežek v nekih 15 minutah, morajo bit prekleto ziher, da je tist presežek res bil. Eno je to, da ni vmesnih podatkov, drugo pa, če so tisti, ki so, res zanesljivi. Recimo, da manjkajo vmesni podatki za 10 ur, ima pa elektro podatek, da si v 10 urah porabil 100 kwh elektrike (teoretično), pa recimo da imaš dogovorjeno moč 5 kw. Kakšna je bila tvoja špica, koliko ti bojo zaračunali?

To bo smehov...


Kaj pa če bi ti kaj prebral ne pa samo pametoval. Če ne bo meritev v 15 minutnem intervalu ti presežka ne bodo zaračunali. Tisti tvoj teoretični problem so ene same buče, če te pa že zanima bo obračun narejen glede na ET, omrežnina pa obračunana glede na dogovorjeno moč.

Googlaj in beri, vse piše.

Utk ::

Ja sej prav, potem rabimo samo dovolj zjeban inverter, napajalnik, ki bo preprečil komunikacijo, in bomo vsi imeli lahko najnižjo "dogovorjeno" moč...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

dussan ::

Utk je izjavil:

Ja sej prav, potem rabimo samo dovolj zjeban inverter, napajalnik, ki bo preprečil komunikacijo, in bomo vsi imeli lahko najnižjo "dogovorjeno" moč...

Nekateri imamo števce, ki imajo GSM modul in tako niso odvisni od šumenja...

feryz ::

mertseger je izjavil:

Kaj pa če bi ti kaj prebral ne pa samo pametoval. Če ne bo meritev v 15 minutnem intervalu ti presežka ne bodo zaračunali. Tisti tvoj teoretični problem so ene same buče, če te pa že zanima bo obračun narejen glede na ET, omrežnina pa obračunana glede na dogovorjeno moč.

Googlaj in beri, vse piše.
A veš kako pravi pregovor? Enkrat lažnivec, vedno lažnivec.
Torej, če je sistem v kurcu in dela slabo ali celo nedela, kako jim potem verjeti, da porabljaš tako, kot oni trdijo, da dosegaš take špice kot oni trdijo ...?
Samo na podlagi položnic? Ker to je edina neizpodbojna zadeva v celi verigi.

darkolord ::

darkolord je izjavil:

Ma kdo kakšno bolj svežo informacijo, koliko časa si vzame Elektro Primorska za priklop?

Jutri bo tri mesece, odkar je vse priklopljeno, elektro ima pa papirje na mizi tudi že vsaj dva meseca.
Mesec dni kasneje še vedno nič, elektro ne pove nič uporabnega.

A elektro primorska ne priklaplja več? Tudi ne bi bilo nič čudnega, če so z mojimi papirji podložili kakšna vrata, glede na to, da projekt traja od 2022 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

gort ::

Sožalje, vso glavno sezono so vam pobrali.

Verjetno nima smisla, da ponavljam, da prav vsak delovni dan kliči, ker to že nejevoljen verjetno počneš...

Raje ne povem, v koliko dnevih je bilo pri nas, ker ti bo "pijača" butnila iz nosa, pa nismo "vezisti"...
Smo pa ogromno prečakali na odobritev, ker nismo klicali - k sreči je bila zima vmes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

realize ::

Pozdravljeni,

odločamo se za nakup sončnih celic. Zaenkrat imamo ponudbo od Merkurja in SunTrade d.o.o.
Ima kdo izkušnje s katerim koli od navedenih izvajalcev?

Hvala in lep pozdrav.
««
340 / 348
»»