» »

Zakaj so solarne elektrarne prava stvar

Zakaj so solarne elektrarne prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
301 / 331
»»

feryz ::

Nimam pojma. Po mojem samo 40.

sirotka ::

Se da pri geni viške porabit za soseda recimo, če sva na isti trafo postaji? Tudi jaz sem dobil 3 mesečna nadomestila, sicer bolje kot nič, a vseeno.

FoxKnox ::

19.01 2024
Dan, ko so prenehale delovati vse slovenske solarne elektrarne.
See you in the spring.

Mato989 ::

Kolko kaj tolčete SEjaši danes pridelka? Se ogrevate z Jedrsko ali s sončno?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pero50 ::

23kw približno točno 0 :))

Utk ::

Mato989 je izjavil:

Kolko kaj tolčete SEjaši danes pridelka? Se ogrevate z Jedrsko ali s sončno?

Jaz se danes grejem na zavist tistih, ki mi plačujejo elektriko, ko mi SE ne dela.

Pa ostali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Torej se šlepaš na jedrsko in ostale vire :D

Lepo ni kaj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Bizkit45 ::

Mato989 je izjavil:

Torej se šlepaš na jedrsko in ostale vire :D

Lepo ni kaj


Poleti se pa marsikdo "šlepa" na sončno..what goes around, comes around

Daniel ::

FoxKnox je izjavil:

19.01 2024
Dan, ko so prenehale delovati vse slovenske solarne elektrarne.
See you in the spring.


Že dela 2,3 A :)

Utk ::

Jaz se šlepam ne tiste, ki nimajo elektrarn in plačujejo polno ceno. Ali je to jedrska ali katera druga, me niti ne zanima kaj dost.

Daniel ::

feryz je izjavil:

Petrol da 40 evrov.


Meni niso še ničesar poslali, imam pa MPO. Viška 4,9 MWh. Sicer bom tako ali tako vse prestavil na Suncontract, da bo še kdo drug imel kaj od tega.

feryz ::

Mato989 je izjavil:

Kolko kaj tolčete SEjaši danes pridelka? Se ogrevate z Jedrsko ali s sončno?
A ne slediš? Mi se ogrevamo samo s sončno. Tudi ponoči.
Vsaj tako piše na računu.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Kolko kaj tolčete SEjaši danes pridelka? Se ogrevate z Jedrsko ali s sončno?


Toplotna lavfa na polno, na racunu pise vir energije 100% sonce. Tako, da ocitno delajo soncne. Kako bo moja pa povem ko bo montirana.
Ne zastopim pa pointa te objave. Fovsljivost ali kaj drugega? Ker je ti pac nimas?

feryz ::

Naj matotu nekdo razloži, da mora najprej do hiše priti, če se hoče net metering iti.
Fouš je pa vseeno lahko, to ja.

Danes je res bolj švoh, jutri bodo pa spet penezi sami leteli na kup. Denar kar iz lufta pada, bi se temu reklo.

krucymucy ::

feryz je izjavil:

Jaz sem tudi dobil od Petrola.
Čeprav sem imel 989 kWh viška, torej niti ne celo megavatno uro.
Sem povedal naši, ker je kartica nanjo, je bila čez 3 minute, vsa hepi, že na pumpi. Da jih slučajno ne mine.

Za kaj se pa lahko porabi teh 40€?

llc ::

A si upa kdo napovedat, koliko bo proizvedene elektrike iz SE ta vikend?

feryz ::

Karkoli na Petrolu. Dizl, kaj kp? Sončni, zelen, tako kot Norvežani.

ReRMh ::

llc je izjavil:

A si upa kdo napovedat, koliko bo proizvedene elektrike iz SE ta vikend?

malo že kurbla, kmalu bo moči kak kW, dva, na več ne upam :-) žal pač ni tako kot tu..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ReRMh ()

deco16 ::

Burja lepo piha ;)

ReRMh ::

žal včeraj se ni izteklo po sončnih pričakovanjih, se je vreme poslabšalo. je pa danes že preko! tole najbrž ne deluje zelo všečno, koristno bi pa znalo biti...

aborko ::

Dejte bit mal proaktivni in spucat sneg dol iz panelov, pri meni je 205V, sem mislil da bo sonce malo dvignilo napetost, pa imata oba soseda sneg na panelih :/

dussan ::

Jaz imam "srečo", ker je šla 1 faza v trafotu in danes ne oddajam :( Elektro Ljubljana pa je zasut s klici, sploh ne prideš do pogovora :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dussan ()

DamijanD ::

aborko saj prispevam 65W :D

Utk ::

dussan je izjavil:

Jaz imam "srečo", ker je šla 1 faza v trafotu in danes ne oddajam :( Elektro Ljubljana pa je zasut s klici, sploh ne prideš do pogovora :(

Kak pogovor bi pa rad, psihološko pomoč, ker ne moreš oddajat?

Daniel ::

Verjetno odgovore na vprašanja zakaj je kljub desetinam miljonov zmetanim v omrežnine omrežje na robu razpada čeprav ga te dni sončnice ne obremenjujejo ravno kaj dosti.

Utk ::

Ja, to ti bo povedal tist v supportu.

DamijanD ::

A so paneli (oz. optimizatorji) dejansko povsem neodvisni med sabo? Recimo, da imaš vse prekrito s snegom, očistiš pa 2 panela (ki sta na istem optimizatorju), jaz bi pričakoval, da bi v tem primeru dobival ven to kar sta dva panela sposobna naredit - recimo vsaj 500W. Ampak dejanska situacija je pa samo par 10W
V čem je fora ?

feryz ::

Po mojem v razsmerniku.
Jaz imam tudi 10 panelov od 32 čistih in še malo ostalih, pa daje 1,8 kW namesto 4 kW.

MadMax ::

So neodvisni med seboj, jih pa delno komandira razsmernik.
Težava je, da za delovanje razsmernik rabi določeno DC napetost, ki je na spodnjem robu pogojena s številom delujočih optimizatorjev.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Daniel ::

Pr nas je že vse dol padlo in je danes že delala na polno, 47 kWh.

telexdell ::

Pri SolarEdge je odvisno od optimizatorjev. Običajno pa mora biti pti 3f razsmerniku čistih vsaj 16 panelov, če ima vsak panel svoj optimizator ali vsaj 8 optimizatorjev, če so na njih po dva panela. Za enofazni razsmernik pa mora bit čistih vsaj 8 panelov. Zdaj pa lopate v roke, lestve ob streho...>:D>:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

MacGyver141 ::

Men je lansko leto ene 11 panelov gledal vn (11 optimizatorjev), pa je vseeno delal. Letos je pa zgleda presuh sneg, pa ne gre dol iz strehe in je že 2 dni čista 0...

deco16 ::

Polna baterija je bla ob 4 popoldne, do jutri bo zdržala, pol pa nov dan ;)

wcpapir ::

Geni račun je prišel ta mesec nek čuden. Za plačati pa nekaj čez 5eur. Imamo vsi tako? Ne razumem za kaj gre in zakaj prišejo o pavšalu.

morosito ::

A kdo ima izkušnje z integrirano streho s paneli? Imamo za obnovit betonsko streho pa so nam svetovali namesto korcev kar direkt paneli..je to zanesljivo? Pravijo da prisparas stroske za korce.
Lokacija: Obala

DamijanD ::

wcpapir je izjavil:

Geni račun je prišel ta mesec nek čuden. Za plačati pa nekaj čez 5eur. Imamo vsi tako? Ne razumem za kaj gre in zakaj prišejo o pavšalu.

Verjetno si imel nekaj presežka in so ti malo miloščine dali in je skupni račun malo manjši.

Bizkit45 ::

wcpapir je izjavil:

Geni račun je prišel ta mesec nek čuden. Za plačati pa nekaj čez 5eur. Imamo vsi tako? Ne razumem za kaj gre in zakaj prišejo o pavšalu.

Mel si preseg za nekih 2-3MW..dali so ti popust v visini enega mesecnega nadomestila, karkoli to je. 2-3 kratnik aprox. 1€ je enako tile žetoni

ReRMh ::

vec, kaj? Pavšal 5EUR za energijo, ker je poraba več kot oddaja? Pavšal kot mesečni obrok za pričakovan letni primanjklaj ali kaj? Omrežnino plačamo kakšne 6-12 mesecev vnaprej za čimmanj sitnosti, nobenih pavšalov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ReRMh ()

DamijanD ::

telexdell je izjavil:

Pri SolarEdge je odvisno od optimizatorjev. Običajno pa mora biti pti 3f razsmerniku čistih vsaj 16 panelov, če ima vsak panel svoj optimizator ali vsaj 8 optimizatorjev, če so na njih po dva panela. Za enofazni razsmernik pa mora bit čistih vsaj 8 panelov. Zdaj pa lopate v roke, lestve ob streho...>:D>:D

Dejansko zgleda, da je točno to. Včeraj je inverter stalno preklapljal med throttling in proizvodnjo. Danes (kakšno uro nazaj) pa se je očitno odločil, da zdaj pa lahko začne mal z delom in očitno nekaj dobiva iz 8 optimizatorjev...

bbbbbb2015 ::

Imel bi vprašanje.

Torej imam elektro soglasje za 13,6KW, za koliko sem prosil sam. GEN-I je obljubil izvedbo elektrarne v 6 mesecih, PETROL v 2 mesecih. PETROL pravi, da dobijo okrog maja 2024 (najkasneje do avgusta 2024) Solaredge, ki bodo že hibridni, na katere bo mogoče priklopiti (kasneje) baterije.

Za zdaj pa kot razsmernik ponujajo Huawei, kar jaz nočem, ker ne vem, kaj se bo s Kitajci zgodilo.

Kaj torej to ponuja Solaredge in se to izplača počakati ali ne?

feryz ::

Hibridni je še enkrat dražji od navadnega.
Ampak če jemlješ pri teh dveh, ti denar itak ne pomeni dosti.
Vzemi hibridnega in gratis baterije, zakaj ne?

borisk ::

meni so lani pri Petrolu takle čas rekli da mi ne morejo postavit 150kw v lanskem letu. Tako da dobavne roke vzemi pri vseh z rezervo. Je pa možno, da ko bodo zmontirali vse netmetering iz lanskega leta da bodo nekaj časa gledali v luft, sploh pri 1200€/kW inštalirane in nizkih cenah elektrike.
V decembru sem oddajal na suncontract po ceni 0,044€/kwh, kupoval pa po 0,11€/kwh

starfotr ::

Ravno slišal po radiu, da so na urgenci imeli primere čiščenja snega z elektrarne, podce in posledično zlome okončin.

Požresnošt netmeteringarjev je neverjetno visoka.

Mato989 ::

starfotr je izjavil:

Ravno slišal po radiu, da so na urgenci imeli primere čiščenja snega z elektrarne, podce in posledično zlome okončin.

Požresnošt netmeteringarjev je neverjetno visoka.


Takim je treba nabit ceno za debilizem in požrešnost :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Se strinjam.

starfotr ::

Seveda bomo ta debilizem plačali vsi preko davkov in prispevkov. Tako kot plačujemo tudi drug nezdrav življenjski slog.

ReRMh ::

Utk je izjavil:

Se strinjam.

to sicer ni opravičilo, mogoče je pa res blizu motivom - smo se tu preveč pogovarjali, koliko je že komu proizvajalo včeraj (ali predvčerajšnjim, saj ne vem) in je morda favšija začela tolčt...

za netmeternike je čas še 366-22=344 dnevov do konca leta, na najbolj produktivne dneve je potrebno pa počakati še nekaj mesecev in ni vredno tvegati zdravja/poškod za nekaj kratkih zimskih in neproduktivnih dnevov na začetku leta!

feryz ::

Wow, ene ponovno foušija razganja. Verjetno so prav hepi, ker je nekdo s strehe padel. In to zgolj zato, ker je bolj sposoben od njih in je nekaj ustvaril v življenju. Jebi ga, taki so pač ljudje.

Utk ::

Jaz imam elektrarno, celo 2, pa mi ne pade na pamet kaj takega. Kater bedak gre na ledeno streho zarad par evrov? Niti monterji, ki služijo jurja na dan, so zdaj lepo prizemljeni, ne pa da "laiki" plezajo po strehi, da bo še danes naredila 4 evre in ne šele jutri.

feryz ::

Pa ti veš, kaj je sploh bilo?
Podpihuješ bedake, ki so nekaj slišali na radiju. Pa sploh nihče ne ve kaj. Gre zgolj za izrazito negativno usmerjen post proti boljšim od njega.
««
301 / 331
»»