» »

Zakaj so solarne elektrarne prava stvar

Zakaj so solarne elektrarne prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
211 / 346
»»

driver_x ::

Mene zanima podatek na kateri dan in ob katerem času bo sonce ravno pod pravim kotom sijalo na panele.

ales85 ::

driver_x je izjavil:

Mene zanima podatek na kateri dan in ob katerem času bo sonce ravno pod pravim kotom sijalo na panele.

Iz firbca, kaj boš naredil s tem podatkom?

GizmoX ::

3D simlacija
Zgoraj levo pritisneš lupo, vpišeš kraj, izbereš pravi kraj.
Spodaj levo premikaš uro in datum, desno zgoraj gledaš azi/alt, da bo ravno poravnano s tvojo hišo (npr. 135=JV) in naklonom tvoje strehe (60° = 30° naklon strehe). Dobiš npr. 13.7. ob 10:40. Pa seveda več dni zapored ob rahlo drugačnih urah, ter v dveh obdobjih (pred in po poletnem solsticiju).
Za pomoč pritisni na tipkovnici št. 6 (pogled "sonca"). Lahko si pa še bajto/streho narišeš v 3D in uvoziš v simulacijo za pomoč.

ales85 je izjavil:

driver_x je izjavil:

Mene zanima podatek na kateri dan in ob katerem času bo sonce ravno pod pravim kotom sijalo na panele.

Iz firbca, kaj boš naredil s tem podatkom?
Se pridružujem vprašanju.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

stara mama ::

- Zmontiraš na streho nastavljive nosilce
- Na njih postaviš panele in postaviš elektrarno
- opazuješ solaredge-ov graf v appu in razbereš, kdaj je bila špica :)

(Saj ne, da je pozimi sonce nižje, kot poleti)
Kot so rekli, odgovor na tako vprašanje bi bil neuporaben.

driver_x ::

GizmoX je izjavil:

3D simlacija
Zgoraj levo pritisneš lupo, vpišeš kraj, izbereš pravi kraj.
Spodaj levo premikaš uro in datum, desno zgoraj gledaš azi/alt, da bo ravno poravnano s tvojo hišo (npr. 135=JV) in naklonom tvoje strehe (60° = 30° naklon strehe). Dobiš npr. 13.7. ob 10:40. Pa seveda več dni zapored ob rahlo drugačnih urah, ter v dveh obdobjih (pred in po poletnem solsticiju).
Za pomoč pritisni na tipkovnici št. 6 (pogled "sonca"). Lahko si pa še bajto/streho narišeš v 3D in uvoziš v simulacijo za pomoč.

ales85 je izjavil:

driver_x je izjavil:

Mene zanima podatek na kateri dan in ob katerem času bo sonce ravno pod pravim kotom sijalo na panele.

Iz firbca, kaj boš naredil s tem podatkom?
Se pridružujem vprašanju.


Hvala za tole, nekaj takega sem potreboval. Podatek rabim iz firbca.

mertseger ::

driver_x je izjavil:

Ali obstaja kakšen software ali spletna stran, ki bi mi na podlagi koordinat in azimuta hiše ter naklona strehe povedala, kdaj sije sonce na streho pod pravim kotom?


https://globalsolaratlas.info/detail?c=...

BigWhale ::

driver_x je izjavil:

Ali obstaja kakšen software ali spletna stran, ki bi mi na podlagi koordinat in azimuta hiše ter naklona strehe povedala, kdaj sije sonce na streho pod pravim kotom?


Joj, no... Poleti je pri nas sonce na ~70 stopinjah ob 13h popoldan. Kolk mors met naklona strehe, ce bi rad, da bo pravi kot?

MadMax ::

Pa še takrat bo ~pravi kot le kake pol ure...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

DamijanD ::

A ima kdo kakšno informacijo, če bo kakšen nov razpis za subvencijo? Ali je zdaj vlada usmerjena samo v velike plantaže?

panja003 ::

GizmoX je izjavil:

Razsmernik stane npr. 2.000€ (odvisno od modela). Splošna garancija 12 let.
Podaljšana garancija stane 350€ (odvisno od modela). Splošna garancija se podaljša na 20 let. Glede na doplačilo bi rekel, da se splača.

Če razsmernik v 20 letih ne crkne, super. (Kar bi bilo za električno napravo, ki dela vsak dan, cel dan (ponoči sicer standby), presenetljivo).

Če razsmernik crkne po 15 letih, brez podaljšane garancije, boš takrat dal npr. 2.000€ za drugega.
Če razsmernik crkne po 15 letih, s podaljšano garancijo, boš novi model (trenutnega ne bodo več proizvajali) dobil zastonj/ceneje/nekaj. Preberi si še pogoje - zagotovljeno prezračevanje ipd. (v oblaku imajo pa seveda zgodovinske podatke o parametrih delovanja naprave).
V nobenem primeru se ne izogneš strošku poštnine, strošku montaže, strošku neoddajanja elektrike v omrežje, ter na koncu bohnedaj strošku elektro omrežja (nov razsmernik, nova diplomacija, novi pogoji, morda onemogočen ponoven vstop v net-metering).

Jaz sem vzel.


Kje si uredil podaljšano garancijo? Pri dobavitelju SE ali pri kakšnem pooblaščencu za Solaredge?
Ker moj dobavitelj SE pravi, da podaljšanje garancije za razsmernik (SE17K-RW0T0BNN4) pride cca. 1000 eur, za podaljšanje na 20 let, ter da se ne splača. Da je bolje to vključiti v zavarovanje kot strojelom (elektronske naprave in indirektni udar strele).

GizmoX ::

Pri monterju. Za 17ko prišlo 350€ za podaljšanje iz 12 na 20 let. Isto, kot bi direkt prek SolarEdge.
Preveri na SolarEdge s tvojo serijsko razsmernika. 1.000€ je absolutno preveč - morda je to kakšen njihov paket, ki še kaj drugega vključuje?
Je pa to garancija za pravilno delovanje ob normalnih pogojih. Proti posledicam udara strele to ni - potrebuješ zavarovanje.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

ales85 ::

GizmoX je izjavil:

Pri monterju. Za 17ko prišlo 350€ za podaljšanje iz 12 na 20 let. Isto, kot bi direkt prek SolarEdge.
Preveri na SolarEdge s tvojo serijsko razsmernika. 1.000€ je absolutno preveč - morda je to kakšen njihov paket, ki še kaj drugega vključuje?
Je pa to garancija za pravilno delovanje ob normalnih pogojih. Proti posledicam udara strele to ni - potrebuješ zavarovanje.

Hm, meni serijske ne sprejme? xxxxxxxx-xx

Vili_vanili ::

Kaj pa menite o elektrarni na stebru, ki sledi soncu - npr link ? Ker je bolj učinkovita, je lahko panelov manj. Razen izgled je lahko problem. In menda je na koncu cenovno tam tam... Ima kdo?

TESKAn ::

Če nimaš prostora ali če je sledilnik cenejši od 30% več celic, potem bi se načeloma splačalo. Bi pa rekel, da je bolj robustno, če imaš samo celice kot če imaš celice + mehanizem za njihovo obračanje.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

ales85 ::

Vili_vanili je izjavil:

Kaj pa menite o elektrarni na stebru, ki sledi soncu - npr link ? Ker je bolj učinkovita, je lahko panelov manj. Razen izgled je lahko problem. In menda je na koncu cenovno tam tam... Ima kdo?

Vsekakor je bolj robustno, ce le imas prostor, imeti vec panelov. Pa se vzdrzevanja je bistveno manj. Kakrsenkoli mehanizem bo potreboval redno vzdrzevanje....

driver_x ::

Mehanizem pride morda prav v primerih manjših SE. Pridobitev zaradi obračanja menda ni tako velika.

hruske ::

Realno tracker oz. sledilnik nima smisla. Namontiraš panele na streho in je mir.

Mehanske zadeve so samo priložnost, da ti nekdo zaračuna vzdrževanje oz. da nekaj crkne.

Če imaš sleme strehe sever-jug in lahko obe strani pokriješ s celicami, bo graf približno tak kot bi imel tracking. Celic bo sicer za isti izplen potrebnih več, ne bo pa potrebno vzdrževanje in preverjanje, da mehanske komponente delujejo kot je treba.
Rad imam tole državico. <3

Yohan del Sud ::

Situacija. 50 let stara hiša na zahodnem koncu Ljubljane. Kovinska trimo streha cca 120m2 vse skupaj (stara cca 30 let). Lepa južna lega (+10° na zahod), kot ene 25°. Nič ovir.

Ponudba (povzetek) zdajšnjega dobavitelja štroma za elektrarno na ključ:

"Upoštevajoč vašo letno porabo električne energije, ki znaša 7.272kWh,ter tehnične in zakonske omejitve, vam priporočamo izgradnjo sončne elektrarne nazivne moči 7kW. Elektrarnatake velikosti bo na strehi zavzela 34m2 površine.
Za vas smo izbrali komponente priznanih domačih in tujih proizvajalcev:
monokristalni fotonapetostni moduli Jinko Tiger 400W proizvajalca Jinko Solar,
optimizatorji moči SolarEdge in fotonapetostni razsmernik SolarEdge, aluminijasta nosilna konstrukcija.
Garancije:
25-letna linearna garancija na izhodno moč monokristalnih fotonapetostnih modulov Jinko Tiger400Win12-letna garancija na proizvod,
25-letna garancija na proizvod za optimizatorje moči proizvajalca SolarEdge,
12-letna garancija na proizvod za razsmernik proizvajalca SolarEdge,
10-letnagarancijana proizvod za aluminijasto nosilno konstrukcijo.
Zaradi kakovostne izvedbe in montaže vam zagotavljamo tudi 10-letno jamstvo za nepropustnost strehe ob stikih z napravo."

Cena. Sitniš. 11.248,17. Brez subvencije. Opcija toplatna črpalka in avroštrom priklop. Slednji v srednjeročnem planu, ponudba za 800 - 900 eur.

"Nudimo različne sheme ugodnega financiranja: poleg takojšnjega plačila omogočamo plačilo izgradnje elektrarne tudi na obroke, in sicer fizičnim osebam s 7-letnim brezobrestnim odplačilom ter do 15-letnim potrošniškim kreditiranjem."

Sicer pa 5% casasconto ob takojšnem skeširanju.

To je informativna ponudba. 30 Eur kavcije, če prikličem njihovega čarovnika za točnejšo razlago in po meri ponudbo, čas in podrobnosti izvedbe. Ampak, če jaz to prav razumem, da infrastruktura ne bi smela biti problem. Vsaj ne za to ponudbo. Načeloma me v tej fazi zanima samo, če je izvedljivo.


Komentarji? Mnenja?
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Matevz96 ::

Yohan del Sud je izjavil:

Situacija. 50 let stara hiša na zahodnem koncu Ljubljane. Kovinska trimo streha cca 120m2 vse skupaj (stara cca 30 let). Lepa južna lega (+10° na zahod), kot ene 25°. Nič ovir.

Ponudba (povzetek) zdajšnjega dobavitelja štroma za elektrarno na ključ:

"Upoštevajoč vašo letno porabo električne energije, ki znaša 7.272kWh,ter tehnične in zakonske omejitve, vam priporočamo izgradnjo sončne elektrarne nazivne moči 7kW. Elektrarnatake velikosti bo na strehi zavzela 34m2 površine.
Za vas smo izbrali komponente priznanih domačih in tujih proizvajalcev:
monokristalni fotonapetostni moduli Jinko Tiger 400W proizvajalca Jinko Solar,
optimizatorji moči SolarEdge in fotonapetostni razsmernik SolarEdge, aluminijasta nosilna konstrukcija.
Garancije:
25-letna linearna garancija na izhodno moč monokristalnih fotonapetostnih modulov Jinko Tiger400Win12-letna garancija na proizvod,
25-letna garancija na proizvod za optimizatorje moči proizvajalca SolarEdge,
12-letna garancija na proizvod za razsmernik proizvajalca SolarEdge,
10-letnagarancijana proizvod za aluminijasto nosilno konstrukcijo.
Zaradi kakovostne izvedbe in montaže vam zagotavljamo tudi 10-letno jamstvo za nepropustnost strehe ob stikih z napravo."

Cena. Sitniš. 11.248,17. Brez subvencije. Opcija toplatna črpalka in avroštrom priklop. Slednji v srednjeročnem planu, ponudba za 800 - 900 eur.

"Nudimo različne sheme ugodnega financiranja: poleg takojšnjega plačila omogočamo plačilo izgradnje elektrarne tudi na obroke, in sicer fizičnim osebam s 7-letnim brezobrestnim odplačilom ter do 15-letnim potrošniškim kreditiranjem."

Sicer pa 5% casasconto ob takojšnem skeširanju.

To je informativna ponudba. 30 Eur kavcije, če prikličem njihovega čarovnika za točnejšo razlago in po meri ponudbo, čas in podrobnosti izvedbe. Ampak, če jaz to prav razumem, da infrastruktura ne bi smela biti problem. Vsaj ne za to ponudbo. Načeloma me v tej fazi zanima samo, če je izvedljivo.


Komentarji? Mnenja?


Pri teh informativnih ponudbah 99% ponudnikov ne preverja ali je dejansko možna izgradnja ker je to potrebno preverit pri elektro (dat vlogo za izgradnjo oziroma po ovinkih preverit), ko smo pri nas lani gradili je le en ponudnik dejansko prišel na ogled z že preverjenimi informacijami ali je priklop možen pa smo vse opozorili da je v vasi (na transformatorju na katerem smo tudi mi) že precej elektrarn.
#hooldthedoor

DamijanD ::

A je možno ali ni ti bo rekel šele Elektro/sodo (ko/če pridobiš soglasje) - tudi če bi tvoj ponudnik na nek način lahko dobil točno informacijo. Ne more narediti rezervacije in to pomeni, da te lahko kakšen sosed prehiti...

Matevz96 ::

DamijanD je izjavil:

A je možno ali ni ti bo rekel šele Elektro/sodo (ko/če pridobiš soglasje) - tudi če bi tvoj ponudnik na nek način lahko dobil točno informacijo. Ne more narediti rezervacije in to pomeni, da te lahko kakšen sosed prehiti...


Seveda ni ampak obstaja veliko večja verjetnost kot v primeru da je transformator že zapolnjen.
#hooldthedoor

BigWhale ::

GizmoX je izjavil:

Pri monterju. Za 17ko prišlo 350€ za podaljšanje iz 12 na 20 let. Isto, kot bi direkt prek SolarEdge.
Preveri na SolarEdge s tvojo serijsko razsmernika. 1.000€ je absolutno preveč - morda je to kakšen njihov paket, ki še kaj drugega vključuje?
Je pa to garancija za pravilno delovanje ob normalnih pogojih. Proti posledicam udara strele to ni - potrebuješ zavarovanje.


Jaz sem preveril moj inverter in ima garancijo do 2033, za 350 EUR bi lahko sicer podaljsal ampak mi je trenutno skoda denarja za to. Ce bo prej kot v 20 letih crknil, ga bom pac menjal. Ze davno bo amortiziran in mocno sumim, da ga vmes montiral se kaksne baterije in bom tako ali tako moral menjat inverter.

GizmoX ::

ales85 je izjavil:

GizmoX je izjavil:

Preveri na SolarEdge s tvojo serijsko razsmernika.
Hm, meni serijske ne sprejme? xxxxxxxx-xx
Če nimaš cele tro-delne serijske (nalepka na razsmerniku), izberi Partial SN in vnesi le xxxxxxxx brez -xx.

BigWhale je izjavil:

Ce bo prej kot v 20 letih crknil, ga bom pac menjal. Ze davno bo amortiziran in mocno sumim, da ga vmes montiral se kaksne baterije in bom tako ali tako moral menjat inverter.
Na baterijo računaš zaradi potencialne bodoče spremembe zakonodaje / konec netmeteringa? Ali kakšnih drugih benefitov baterije?
udirač => uni. dipl. inž. rač.

ales85 ::

GizmoX je izjavil:

ales85 je izjavil:

GizmoX je izjavil:

Preveri na SolarEdge s tvojo serijsko razsmernika.
Hm, meni serijske ne sprejme? xxxxxxxx-xx
Če nimaš cele tro-delne serijske (nalepka na razsmerniku), izberi Partial SN in vnesi le xxxxxxxx brez -xx.

To sem poizkusil, ne deluje.
Product:N/A
Warranty valid until:Empty Result From SP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

hbgqzR ::

Thanks, zdaj imamo dostop. Kaj bi brez vas, bil bi zares dolgčas :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

ales85 ::

hbgqzR je izjavil:

Thanks, zdaj imamo dostop. Kaj bi brez vas, bil bi zares dolgčas :-)

Ali je kdo uspel urediti ta dostop pri ponudniku Sonce?

hbgqzR ::

Ja, če misliš 'geniJ sonce", prav tam :)

Ales85, saj maš qr scan?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

ales85 ::

hbgqzR je izjavil:

Ja, če misliš 'geniJ sonce", prav tam :)

Ales85, saj maš qr scan?

Ne, Sonce Energija d.o.o.

QR Scan - za pridobitev podatkov o razsmerniku? Ampak kako mi to pomaga za info o garanciji?

hbgqzR ::

Aja, pozabi, na telefonu še lažje haluciniram kot sicer. :-)

Daniel ::

Jaz sem maja nakazal 70% avansa, cena na kW tam nekje 920 EUR brez DDV sedaj, ko bi morali delati montažo pa nimajo razsmernika, zraven tega pa bi radi še korigirali ceno, seveda navzgor in ob dejstvu, da sedaj obenem plačujem kredit in še elektriko, ker oni nimajo robe na zalogi. Je šlo že kar nekaj živcev, bomo videli, kaj se bo izcimilo iz tega. Bojda ne morejo delati v minus...

bf4ed ::

Boli te krc, če daš avans ima da takoj kupijo za tebe vse kaj rabijo in te počaka ko bodo imeli čas montirat. Če niso do zdaj nabavili robe je njihov problem, zato pa je avans. Škoda da nisi takoj težil da ko dobijo avans da ti dostavijo robo in jih počaka za montažo. Drugače tak mutijo kot zdaj...

Lahko delajo v minus če je njihova napaka, bo pač delo zastonj, bodo manj zaslužili. Samo nakladajo to z minusom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

Daniel ::

Saj, oni dejansko priznajo, da je njihov zajeb, a bi pa ravno tako radi višali ceno, ker so se pač paneli in razsmerniki sedaj podražili, obenem pa se jim niti ne sanja kdaj bojo razsmernik sploh dobili.

Točno tako sem jim tudi povedal, maja sem plačal nekaj čez 13k eur avansa (70%) in to bi moralo biti povsem dovolj, da nabavijo vse potrebno. Sedaj pa stranka plačaj...

Prav neverjetno kaj vse se poskuša.

Me zanima, če bo zadeva sploh operativna do konca leta glede na pomanjkanje 25k razsmernikov, do takrat pa bom elektru zaradi njihove nesposobnosti plačal še dodatnih 1300 eur elektrike.

sbawe64 ::

Vili_vanili je izjavil:

Kaj pa menite o elektrarni na stebru, ki sledi soncu - npr link ? Ker je bolj učinkovita, je lahko panelov manj. Razen izgled je lahko problem. In menda je na koncu cenovno tam tam... Ima kdo?

Gen energija (sedež) jih ima na zelenici okoli stavbe.
Lahko pogledaš na gmaps, street view.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

BigWhale ::

GizmoX je izjavil:

Na baterijo računaš zaradi potencialne bodoče spremembe zakonodaje / konec netmeteringa? Ali kakšnih drugih benefitov baterije?


Zarad tega, ker mi gre na jetra, da ostanem brez elektrike, ce zmanjka elektrike na omrezju. :> To prvo, ce bo pa zaradi tega se kak drug benefit in vecja neodvisnost od omrezja, potem pa toliko bolje. Ampak to mi je sekundarno. Da bi bil sedaj popolnoma neodvisen, je mission impossible.

driver_x ::

Kolikokrat pa ostaneš brez elektrike, da ti to predstavlja tak problem? Ni za to enostavneje (in ceneje) kupiti UPS ali dva?

TESKAn ::

Sej bo UPS, samo bolj orenk :)).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

feryz ::

Daniel je izjavil:

Saj, oni dejansko priznajo, da je njihov zajeb, a bi pa ravno tako radi višali ceno, ker so se pač paneli in razsmerniki sedaj podražili, obenem pa se jim niti ne sanja kdaj bojo razsmernik sploh dobili.

Točno tako sem jim tudi povedal, maja sem plačal nekaj čez 13k eur avansa (70%) in to bi moralo biti povsem dovolj, da nabavijo vse potrebno. Sedaj pa stranka plačaj...

Prav neverjetno kaj vse se poskuša.

Me zanima, če bo zadeva sploh operativna do konca leta glede na pomanjkanje 25k razsmernikov, do takrat pa bom elektru zaradi njihove nesposobnosti plačal še dodatnih 1300 eur elektrike.
Zmontirajo naj ti elektrarno. En razsmernik se bo že našel.
Navsezadnje ga lahko mirne duše plačaš par sto evrov več, ker boš to ujel pri položnicah. In še rezervo štroma bi si nabral pred zimo.

Če bi prej to napisal, bi ti pripeljal eno 33-tko. Žal si bil prepozen.
Sicer pa kontaktiraj tipe na bolhi in ti bodo zrihtali enega.

uniman ::

A je kdo vzel od gen-i paket kjer ponujajo neko spremljanje elektrarne in app za cca. 100eur letno. To pa vkljucuje potem nek fizicni pregled elektrarne na nekaj let in mobilni app za spremljanje.

A nima solar edge nekega svojega appa? A to ti gen-i samo skonfigurira app in potem kasira na racun tvoje nesposobnosti al kako je s tem? Ima kdo kaksne izkusnje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: uniman ()

IL_DIAVOLO ::

Smo na robu zmogljivosti, Golob pa bi se mega SE gradil.

https://www.zurnal24.si/pod-streho/so-s...
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

TESKAn ::

Jaz berem 'eles jamra - manj denarja za nagrade'.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

feryz ::

Narobe bereš.
Pravilno bi bilo, Eles jamra, več denarja za Eles. In posledično, še več za nagrade.

ales85 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Smo na robu zmogljivosti, Golob pa bi se mega SE gradil.

https://www.zurnal24.si/pod-streho/so-s...

Itak, "ni denarja".

 Dobički elektro podjetij

Dobički elektro podjetij

hruske ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Smo na robu zmogljivosti, Golob pa bi se mega SE gradil.

https://www.zurnal24.si/pod-streho/so-s...


Lani smo dodali za 100MW novih elektrarn. Letos smo na dobri poti, da pridemo do kakih 200MW, in to večinoma domače elektrarne.

Če bi prebral članek, bi videl, da lahko trenutno na prenosno omrežje priključimo med 1600MW in 1800MW.

Na prenosno omrežje pa se priključujejo "mega" SE, točno take, kot bi jih Golob in vsak drugi pameten in razumen človek danes gradil.
Rad imam tole državico. <3

Daniel ::

feryz je izjavil:

Daniel je izjavil:

Saj, oni dejansko priznajo, da je njihov zajeb, a bi pa ravno tako radi višali ceno, ker so se pač paneli in razsmerniki sedaj podražili, obenem pa se jim niti ne sanja kdaj bojo razsmernik sploh dobili.

Točno tako sem jim tudi povedal, maja sem plačal nekaj čez 13k eur avansa (70%) in to bi moralo biti povsem dovolj, da nabavijo vse potrebno. Sedaj pa stranka plačaj...

Prav neverjetno kaj vse se poskuša.

Me zanima, če bo zadeva sploh operativna do konca leta glede na pomanjkanje 25k razsmernikov, do takrat pa bom elektru zaradi njihove nesposobnosti plačal še dodatnih 1300 eur elektrike.
Zmontirajo naj ti elektrarno. En razsmernik se bo že našel.
Navsezadnje ga lahko mirne duše plačaš par sto evrov več, ker boš to ujel pri položnicah. In še rezervo štroma bi si nabral pred zimo.

Če bi prej to napisal, bi ti pripeljal eno 33-tko. Žal si bil prepozen.
Sicer pa kontaktiraj tipe na bolhi in ti bodo zrihtali enega.


Jutri bom vedel kaj več, danes so mi poslali kao primerljivo ponududbo namesto 48 Jinko 410 panelov in 38 optimizatorjev, 54 Jinko 370 panelov in 27 optimizatorjev za 900 eur več kot prejšnja ponudba... Nimam komentarja.

Daniel ::

Vidim, da sem prehitro tipkal.

Ponudba, ki sem jo plačal:
48 Jinko 410 panelov in 48 optimizatorjev

Nova ponudba
54 Jinko 370 panelov in 27 optimizatorjev za 900 eur več.

red_baron ::

Pozdravljeni,
Ponudbo sem dobil od GENI za 13,2Kw elektrarno in nanese cca 1219€ na kilowat (16,091€ skupaj)

Paneli so JINKO TR JKM400M-6RL3 BLACK FRAME, razsmernik je SolarEdge SE 16K-ER-01; nazivna moč: 16 kW;

Prosim za komentar ali so komponente ok in cena?

Hvala in lep dan še naprej!

FoxKnox ::

Pa to človek ne more verjet , kaj vam delajo.Molzejo vas na fullgas. Plačali avans, vzeli kredit, plačujete obroke, zmontiranega pa nimate nič. A je luštno varčevat, a?
Pa cena na kilovat 1200 €? Ne me jebat. Pred parimi leti so trdili, da se bo splačalo, ko bo cena na kW pod 1k€. A sedaj pa ni problema, ker je cena elektrike visoka ?
Ko vam še netmetering vzamejo in prodajo baterije bo krog zaključen in natega popolna.
Toplarna, Teš in cela evropa bodo pa kolm kurili:))
Me vse to spominja na pred par leti moderne peči na pelete.Oh in sploh pa pocen in eco.Trenutna cena palete pelet 600+ €.:)):))

red_baron ::

Zdravo,

plačaš pred montažo, to je naslednje leto. Avans je 30€....

hbgqzR ::

Placilo za elektriko ali obrok potrosniskega kredita, če je vsaj približno enako, kaj bi izbral ti, če bi bil (vsaj) TČ uporabnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

feryz ::

Zavihajte rokave, povabite sosede ali prijatelje in naredite delovni piknik eno soboto. Kar naenkrat gre cena elektrarne na pol.

Ampak, žal, je to znanstvena fantastika. Še nedolgo nazaj, pa bi bila skoraj vsaka elektrarna narejena tako. Vsak vikend bi jo naredili pri enemu. In bili kasneje siti in trdi kot akse.
Jaz sem letos zmetal skupaj 3, še dve bom in sem končal. Za hobi popolnoma dovolj.
««
211 / 346
»»