» »

Fraps

Fraps

tt2 ::

Zanima me kateri je ključni dejavnik, da poteka shranjevanje videja pri fraps programu čim bolj tekoče. A je to trdi disk, ki mora imeti zapisovanje čim hitrejše ali kaj drugega?

mailer ::

Cel sistem mora bit zadovoljiv. Mislim, da je disk še najmanj sporen, bolj pomemben je procesor.

matonson ::

Najbolj važno je, da shranjuješ na drug disk kot ženeš igro. Preglej tole temo Performans računalnikov v videoigrah - FPS debata a.k.a benchmark .

Sssaga ::

Tako je! Pri takem procesu, sploh snemanju s Fraps programom, se vidi kako zmogljiv je tvoj PC kot celota.

Lahko imaš še tak i7 na 5 Ghz pa ti bo štekalo pri enem HDD-ju.

Kupi dodaten HDD in nanj zapisuj Fraps .avi datoteke. Igre + OS pusti posebej na primarnem disku. Količina neskompresiranega videa materiala je linearno pogojena z višanjem framerate (FPS) in resolucije pri kateri snemaš.

60 FPS ~ 1280x720 zmore običajen primarne disk na katerem imaš pognano še igro, OS ... Pasovne širine je zadosti pri kakem WD Black, Blue, Samsung F3 1TB.
Vkolikor greš na 60 FPS 1920x1080 pa ti bo šrekalo. Meni je na WD Blacku (FALS) delal od 30-50 FPS, odvisno je bilo tudi od pogona igre. Nihalo je za popipi! To me je motilo, tko da sm snemu al pr 30 FPS 1080p al pa pr 60 FPS 720p. Sicer Youtube itak vse skonvertira v 30 FPS, ampak probaj igrati pr 30 FPS in boš vidu o čem govorim.

Tle mam en gameplay zahtevne DX11 igre na Ultra snemano pr 60 FPS in 1920x1080 resolucije. To zavzame okol 4-5 GB/minuto, tko da kr vzem 1TB, če misliš kej podobnga delat. :D




Poglej koliko mi žre sistema, medtem ko snemam - torej realtime monitoring. Podatke o sistemu najdeš na YT pod opisom.
4GB je v večini primerov dovolj.

Frend ima E8400 ~4Ghz (4GB, GTX 460, 2xHDD, 1680x1050) in ima drastična upadanja FPS-ja pri še tako nezahtevnih igrah. Vzrok? Dva jedra sta premalo. Doaten HDD mu ni prinesel ničesarm, ker je ozko grlo CPU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

6151 ::

Pri meni pa, če snemam na FHD in nad 30fps, je bottleneck HDD, in moram zato snemati na SSD =/
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Sssaga ::

Nemogoče!
Kateri disk imaš?
Sam sem imel recimo pri zgornjem videu WD Black 1TB 32MB (OS, apps, igre) in identičen WD Black 1TB 32MB samo za Fraps robo. Niti v eni igri me ni hecalo pa sm snemu takorekoč same AAA špile (glej YT gameplaye itd..).
SSD ni namenjen temu, vendar crkniti spet ne sme prej kt v min. 5 leti; odvisn od količine podatkov, ki ''stečejo'' na SSD.

6151 ::

Neki star samsung =/
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Sssaga ::

To bo to. Kupi en navadn HDD, rečmo Seagate 1TB za 65€ pa bo. Ne obremenjuj SSD-ja s Frapsi. Seveda, če maš budget in če veliko snemaš, drugače ne zapravljaj po nepotrebnem.

2loud4u ::

Hm, ne vem, če je problem ravno disk, imam namreč cca 7 let star seagate 160GB in tudi, če igram iz tega diska in hkrati še snemam nanj ni nobenih problemov. ;)
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Sssaga ::

Pa že bo. Ker je ravno on potrdil, da mu na SSD-ju dela BP. Torej...
Spet se poraja vprašanje pri katerih nastavitvah ti snemaš. Sam sm BP snemal na Maxtor DiamondMax 160GB (8MB 7200rpm P-ATA133) dokler s snemu pr 30 FPS in 1024x768, ker je disk to komot sfolgal.
Uporabnik ''6151'' snema pri višjih nastavitvah kot te, krepko višjih. Kar poskusi obremeniti star disk z visoko resolucijo in FPS nad 30. Seveda govorimo o ''frapsanju'' in ne alternativnih oblikah snemanja, kjer je kompresiranje real-time, zatorej manjše količine pri pretoku. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

r3dkv1c4 ::

tt2 je izjavil:

Zanima me kateri je ključni dejavnik, da poteka shranjevanje videja pri fraps programu čim bolj tekoče. A je to trdi disk, ki mora imeti zapisovanje čim hitrejše ali kaj drugega?

uporabi rajši bandicam ker porabi bistveno manj prostora in kar je pa največja prednost v primerjavi s fraps pa je, da za snemanje ne obremenjuje mašine tako kot fraps.

6151 je izjavil:

Pri meni pa, če snemam na FHD in nad 30fps, je bottleneck HDD, in moram zato snemati na SSD =/

tudi vsak hdd ni enako hiter...meni leti full hd na 60 fps brez problema na hdd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fraps - Zakaj ima video lag?

Oddelek: Programska oprema
191594 (1358) einstein :P
»

Menjava/posodobitev komponent

Oddelek: Kaj kupiti
151212 (956) x4en0n
»

2 ssd manjsa ali 1 ssd vecji

Oddelek: Kaj kupiti
71490 (1295) Isotropic
»

Battlefield 3 iz PS3 na PC

Oddelek: Igre
192371 (1974) Bananovec
»

Zakaj so navadni SATA diski še vedno tako dragi?

Oddelek: Strojna oprema
142559 (2140) Sssaga

Več podobnih tem