» »

Drug router za prevanje HD vsebin preko lokalne mreže

Drug router za prevanje HD vsebin preko lokalne mreže

abaximan ::

Hej,

Trenutno imam router Linksys WRT54GL, s katerim sem sicer zelo zadovoljen zadovoljen, vendar nekako sumim, da ne zadostuje več mojim potrebam. Nanj imam preko LAN med drugim priključen tudi media predvajalnik Asus Oplay, preko katerega predvajam vse vsebine kar preko mreže. Na router je preko LAN prikljopljen še konkretno močen stacionarni PC, ki ima nekako poleg ostalih funkcij, tudi funkcijo skupnega nosilca podatkov, filmov, muzike... Preko WIFI na mrežo občasno obesimo še tri laptope, to je pa nekako to.

Problem nastane ob predvajanju večjih MKV in BD videov (recimo ta od nad 10 GB naprej)občasno štekajo. Vse skupaj je še vedno gledljivo, vendar je vseeno nekoliko moteče. Iz tega razloga se sprašujem ali je Linksys WRT54GL sploh še dovolj hiter za predvajanje takšnih video vsebin na lokalni mreži in me zanima ali bi mogoče potreboval boljši router? Če je temu tako mi lahko kdo svetuje kakšen model, ki mi ne bo preveč spraznil denarnice, po možnosti pa tudi podpira tomato, na katerega sem se že kar navadil :)

Hvala za odgovor

Anney ::

Pretakanje full HD vsebin po zraku, zna biti problem na vseh routerjih, tako,da z zamenjavo routerja, mislim, da neboš rešil ničesar.
http://www.brighthub.com/electronics/ho...

Lahko pa pogledaš za tem: http://www.hdflow.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

abaximan ::

Evo citiram sam sebe :)

"Nanj imam preko LAN med drugim priključen tudi media predvajalnik Asus Oplay, preko katerega predvajam vse vsebine kar preko mreže. Na router je preko LAN prikljopljen še konkretno močen stacionarni PC"

Se opravičujem se mi je zdelo, da sem bil dovolj jasen :) Mašina in Oplay sta na kablu in ne na wifi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: abaximan ()

hojnikb ::

100M je vrh glave za fullhd. Raje išči problem drugje..
Čepra vseeno lahko daš kak custom fw na ta ruter (kak tomato al pa dd-wrt), če že nimaš..
#brezpodpisa

abaximan ::

hojnikb je izjavil:

100M je vrh glave za fullhd. Raje išči problem drugje..
Čepra vseeno lahko daš kak custom fw na ta ruter (kak tomato al pa dd-wrt), če že nimaš..




Pa ima WRT54GL 100mb? Nekaj sem googlal, pa se ljudje pišejo, da dosega premajhno brzino.

hojnikb ::

lan to lan je 100M. Druga zgodba je WAN to LAN, tist pa itk da ne.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WRT54GL Linksys Qos

Oddelek: Omrežja in internet
7653 (505) Qushaak
»

Kateri "n" router kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7112542 (8986) Jackass
»

Zaradi mreže se mi tresejo možgani

Oddelek: Pomoč in nasveti
172852 (1868) Cervantes
»

Hitrost prenosa pri Linksys WRT54GL?

Oddelek: Omrežja in internet
5822 (769) Senitel

Več podobnih tem