» »

Kje dobiti solidne in poceni svinčeve 12V AGM akuje za UPS ?

Kje dobiti solidne in poceni svinčeve 12V AGM akuje za UPS ?

Brane22 ::

Iščem okrog in najboljše doslej najdene variante so:

1. Yuasa NP7-12 ( 12V 7Ah, osnovna industrijska serija) €15/kos ( prek idealo.de pri nemškem dobavitelju, torej je še poštnina zraven)
2. pri HTE v akciji 12V 5Ah Leoch €9/kos

Ima kdo kako primerljivo alternativo od 5 do 25 Ah, ki bi bila bistveno cenejša na Ah ?

Fave ::

My mind's a hyper tool that fixes everything.

...:TOMI:... ::

Če boš naročil iz DE, bi lahko skupaj in si delila poštnino.
Tomi

Brane22 ::

Fave je izjavil:

Vprašaj tu: http://www.ebax.si/app/trg/index.php/


Delko ? Vedno so imeli navite cene. Sploh ponudba na sajtu govori svoje.

@TOMI:

Mogoče. BTW, kako se razni Leochi primerjajo z osnovno Yuasa NP serijo ?

Mel sem v mislih serijo 26 12V akujev, s katerimi bi napajal svoje mašine več ali manj direktno in poseben, DIY UPS/PSU sistem za svoje potrebe.

Pri toliko akujih in porabi recimo v okvirih do 500W ( verjetno bistveno manj) same lastnosti akujev niti niso toliko kritične. Ne rabim ravno high-current ali cyclical modelov. Lahko pa tudi, če jih dobim za isti denar, seveda.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

...:TOMI:... ::

Uf, jih pa veliko rabiš, jaz rabim samo en kos 12 V / 7,2 Ah, lahko tudi 9 Ah, omejen sem samo z dimenzijami.
Tomi

Brane22 ::

Če tko pogledaš, so UPS-i taki kot so, vsaj ti osnovni totalka brezveze.

Crknili so mi akuji v enem poceni UPSu, tudi v drugem so se probližali koncu.

Ko sem ju odprl, sem skup padu v smislu za kak kup dreka sem plačal €80 po kosu.

Za nekaj več denarja, kot sem dal za ta dva kosa dreka, dobim v HTE serijo akujev, s katerimi lahko napajam svoji dve mašini v slučaju potrebe BISTVENO dlje kot bi to s tistima UPSoma. Zraven pa dobim še kup drugih prednosti, med drugim bistveno boljši izkoristek.

BTW, za kaj rabiš samo en aku- predvidevam da ne gre za UPS ?

čuhalev ::

Tisti manjši UPSi imajo samo po eno baterijo.

Brane22 ::

Še tolko večji junk torej.

čuhalev ::

Moj 15 let star APC 350 ima eno 12V po 7,2 Ah. In zagotovo ni junk. 8-)

Brane22 ::

V bistvu kar je.

Hehe, sem še gledat specse.

Ne izmerjene, kar tiste s katerimi s hvali proizvajalec.

Saj se hecaš... :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

Evo ti za hitro primerjavo:

Tvoj UPS po proizvajalčvem hvaljenju lahko nosi maksimalno breme 200W in sicer za 9,2 min. To v idealnih pogojih, jasno.

Najnižja cena zanj, ki sem jo našel na netu je €70. Ker imam dve mašini, rabim minimalno dva taka UPS-a, torej €140

Za €140 dobim torej tu pri nas 15 x 12V/5Ah . Teh 15 akujev ima teoretično 15 x 11V * 5Ah = 825 Wh. Se pravi, breme 400W, kot bi ga tvoja dva UPS-a nosila 9 minut, bi teoretično moja veriga nosila več ko 2 uri.

Seveda, ker je kapaciteta podana pri 20h praznjenju, bi se to v praksi zgdilo prej, ampak ziher bi trajalo več ko 9 minut- verjetno vsaj kake pol ure, če ne tričetrt.

Pa jaz bi recimo 15 minutna praznjenja zlahka velikokrat ponovil, ti pa ne ravno. Takih brutalnih praznjenj PB aku ne prenese veliko.

Pa teli poceni UPSi so zelo občutljivi na kakovost mrežnega napajanja, moja konjska izvedba se niti na strelo ne bo dosti ozrla.

disposable2 ::

A elektronika, ki je potrebna poleg akkujev se dobi kje v kitu?

Furbo ::

Jap, kupiš poceni rabljen UPS s crknjenimi baterijami.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Brane22 ::

disposable2 je izjavil:

A elektronika, ki je potrebna poleg akkujev se dobi kje v kitu?


narišeš sheme in tiskanine, jih narediš, pokličeš recimo Farnell, naročiš tranzistorje etc crap, zlotaš in sprogramiraš zadevo.

Nato napišeš članek, poslikaš zadevo in mogoče prodaš še kak kos ali vsaj njegov del naprej. 8-)

Update: Kitajci ( =Alibaba in razbojniki) imaj zgleda zelo dobre cene in kvaliteto. Itak mnoge druge znamke samo limajo nalepo čez njihove izdelke, tako da se bom ozrl zgleda še v to smer...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

Furbo je izjavil:

Jap, kupiš poceni rabljen UPS s crknjenimi baterijami.


Ne bi to več, hvala. Sem se nagledal teh variant. Na lokaciji mam izvedbo z 20 velikimi akuji in bolj prenosno inčico te bi si zrihtal tudi v stanovanju. V 2.0 seveda z nvo elektroniko in par spremembami. Vse ostalo kar sem doslej videl se skrije pred tem. V tem cenovnem razredu, seveda.

Brane22 ::

BTW, a je komu kaj jasno glede TAB TOPLA akujev ?

Sem goglal okrog pa sem našel TAB akuje mislimn da na alibaba pa še par korejskih linkih IIRC.

A onit zdaj vse uvažajo po novem ( celo brez limanja svojih nalepk)?
Spomnem se,d a je blo nekaj o tem, kako da jim je proizvodnja pogorela...

Ali pa so mogoče tako dobri, da izvažajo... 8-O

darkolord ::

narišeš sheme in tiskanine, jih narediš, pokličeš recimo Farnell, naročiš tranzistorje etc crap, zlotaš in sprogramiraš zadevo.

Nato napišeš članek, poslikaš zadevo in mogoče prodaš še kak kos ali vsaj njegov del naprej
Imaš kaj konkretnega na to temo?

Brane22 ::

Bom imel. Je že čas za verzijo 2.0.

levaky ::

Mene tudi zanima kaj takega:)

Trenutno mi server gor drži nek online General Electrics UPS, ki ni bil ravno poceni, ampak stvar dela in to že dolgo, pa baterije še vedno kar nekaj časa držijo. Ampak ne dvomim, da se nebi doma dalo narediti bolje in ceneje. Predvsem management preko USBja je gnil za bruhat!

MAtej

jest10 ::

Brane22 ::

@jest10:

Tisto so rabljeni. Zgonjeni v UPSih. In brez garancije. In neenakomerno zgonjeni. Eni verjetno več, eni manj.

In s tem neprimerni za serijsko vezavo.

Če bi se kdo hotel hecat s tem, bi jih moral vzet, odpret in pretestirat vsakega posebej in izolirat bistveno slabše.

Veliko preveč dela, pa nimamo vsi te opreme.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija za UPS

Oddelek: Kaj kupiti
11972 (498) starfotr
»

UPS in avtomobilski akumulator.... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7614732 (3788) Assass1n
»

Akumulator skuterja

Oddelek: Na cesti
93418 (3290) matej_jack
»

Nadomestna baterija za UPS

Oddelek: Strojna oprema
8944 (691) Hayabusa
»

Predelava računalniškega UPS-ja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173632 (2982) Azrael

Več podobnih tem