» »

Zippo uporabniki - WTF?!?!

Zippo uporabniki - WTF?!?!

Jst ::

Imam Zippota, ki je najbrž starejši od mene. Uporabljal sem ga slabih 20 let, odkar kadim. Služil mi je, kot se za Zippota spodobi: veter, vlaga, dež, monsun, burja, sneg, tornado, potres, izbruh vulkana... vžgal in gorel je vedno. Menda da bi še v vesolju delal. :) Tako sem ga uporabljal torej odkar kadim.

Pred nekaj meseci sem videl v trafiki, da so dobili Zippo vrvice. In sem kupil komplet za zalogo: štiri vrvice, dva kompleta kamenčkov in dva kanisterčka Zippo bencina.

Zippota sem razstavil, dal ven vato, staro vrvico in ostali milimeter kamenčka. Vzel sem tiste alkoholne krpice, ki jih prodajajo v lekarni in ga spucal v nulo. Vse se je svetilo. Potem sem dal notri nov kamenček, novo vato in novo vrvico.

Misija končana?

NE!

Odkar sem to naredil, mi Zippo noče več normalno vžgati. Včasih se slabo vidijo iskrice, ampak tudi ko se na polno zaiskri, mi noče vžgati. Tudi doma, na toplem. In sem probaval različno dolžino vrvice (koliko jo gleda ven), jo rezal, dal drug nov kamenček, probal s kamenčkom od največjega BICa (ki je super za normalno vreme, ker se tudi na polno zaiskri),... Potem sem še enkrat zamenjal vrvico in vato. Spet isto. Vžge enkrat na deset poskusov.

Kaj za vraga ga je obsedlo?

Imam sicer več Zippotov, ampak jaz hočem uporabljati tega, ki sem ga dobil in z visoko verjetnostjo lahko trdim, da je star vsaj 30 let.

Ni mi jasno, zakaj je prej delal normalno, potem pa, ko sem ga očistil, da se je svetil, z novimi vrvicami in kamenčkom ga nikakor ne morem spraviti k življenju. Sem sumil da je kriv tisti nazobčan krog za vžig, ampak je na otip enako oster kot pri drugih. Zamaščen ne zgleda.

V njegovi "življenjski" dobi, odkar ga imam, sem večkrat zamenjal komplet (vato, vrvico, pa itak kamenčke), pa je vedno delal čisto normalno potem.

Kaj bi naredili vi? Sem sentimentalno navezan nanj, ker ga uporabljam že toliko časa, tako da drugega nočem uporabljati.

Pa sem rekel kolegu, ki tudi uporablja Zippota (kadar ima bencin, drugače uporablja pač navadne) in je tudi on ga razstavil dal vse novo in spet enako. Vžge enkrat na deset poskusov. Tist feder, ki potiska kamenček, je v redu.

Ni mi jasno in ker ni logično zakaj se tako obnaša, me zato še bolj matra, kaj bi lahko bilo narobe. Sedaj sem že prav jezen. Moram ga usposobiti, saj je prej delal tako kot se spodobi za Zippota.

Kaj mislite?

Kar mečite ideje, pa če so še tako neumne. Probal bom vse, razen novega/drugega ne bom začel uporabljati. Ta situacija meji že na paranormalno! S tem pa tudi mene jezi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bozicek ::

Ce imas vec zipotov, zamenjaj ohisje z drugim kateri deluje...

Drugace pa tudi meni en ni delal optimalno (kot tebi...vsak tretji-peti poizkus vzgal. Pa je oreng iskro metal, vrvica menjana, razlicne dolzine...) Hvala bogu je imel nalomljen pant in sem se nekega dne odlocil, da ga posljem v Nemcijo na popravilo (itak je zastonj).
Popravili so pant, prilozili kamencke in vrvico in od tistega dneva tudi normalno vzge (pa sem samo za pant rekel, nic glede vziga).
Sedaj mi ta sluzi na sihtu. Kaj so pa naredili, pa na zalost ne vem in ne morem pomagati
Darila letos samo za poredne

Brane22 ::

Tisti bicikli so nazobčani ampak ponavadi NE simetrično.

Tako da ni vseeno v katero stran ga obrneš, če se da stvar narobe obrniti...

Jst ::

Ne, tisto je ostalo notri, ko sem ga razstavil (že vsaj desetkirat in dal dvem kolegom, če bodo imeli kaj več sreče). Ni mi jasno zakaj je delal normalno, potem ko sem ga pa spucal in dal notri vse novo, je pa začel stavkati.

Sem pomislil, da sem kupil ponaredek (čeprav je bilo vse enako kot original) ali slabo serijo. In sem iz interneta naročil komplet. Pa je isto. Večino časa 9/10 ko zipneš, se FULL zaiskri, a vžgati se pa noče. Vem da je lahko to posledica, da je prepoln bencina ali da ga je premalo - saj sem ga uporabljal dve desetletji, hudiča.

Paranormal activity, ve vem kaj naj si mislim.

Glede panta: meni ga je urar pred ene desetimi leti poštimal. Sedaj bi pa moral spet.



To je 30+ let star Zippo, ki ga sam uporabljam že odkar kadim - ~20let. In se nočem ločiti od njega. Če bi mi nekdo ponudil, da mi ga zrihta, tako, kot je delal preden sem prvič zamenjal vse, bi mu plačal tudi 50EUR...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mailer ::

Mogoče je problem v bencinu. Tudi če je avtomobilski tank preveč poln bencina ne more eksplodirat. Mora bit ravno prava mešanica hlapov in kisika, da se vžge. Še eno vprašanje. Zakaj si pa sploh menjal zadeve, če je vse delovalo brezhibno? Obstaja rek, če deluje ne popravljaj.

Jst ::

Date your zippo: http://www.zippocollector.com/NEUE88_1/...

Moj ima dve ravne črtice tako na levi, kot na desni strani napisa Zippo, kar po tisti tabeli pomeni, da je narejen 1970. Waw, starejši je od mene! OMG!

Sedaj sem pa še bolj determiniran, da ga zrihtam.

Kaj nima Zippo servis, da lahko vsakega Zippota, ki kjerkoli, pošlješ in ti ga oni zrihtajo? To bi jaz naredil kot last resort. Pa še kupil bi nekaj stvari od Zippa, ker je v USA vse 3x cenejše.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jest10 ::

mailer je izjavil:

Tudi če je avtomobilski tank preveč poln bencina ne more eksplodirat.

btw, tanka ti ne bo nikoli razneslo, razen če praznega malo prepihaš

Jst ::

>Zakaj si pa sploh menjal zadeve, če je vse delovalo brezhibno? Obstaja rek, če deluje ne popravljaj.

Zamenjal sem zato, ker je bila vrvica je čisto porabljena - uporabljal sem jo ene 3-4leta - in v tistem času so v trafiki, kamor hodim, dobili vrvice, kamenčke, nove Zippote, ki delajo na plin*,... In sem se odločil, da ga spucam in stvari zamenjam.

Ne vem, kaj bi bilo lahko krivo, da je takšna drastična razlika od prej in sedaj.


*Zanimivi Zippoti na plin, ki se tudi težko ugasnejo. Zanimivo.

Pa kar me fascinira pri Zippu je to, da po istem načrtu delajo vžigalnike z enako količino delov in enako proizvodnjo že od začetka. (Čeprav jaz mislim, da so verjetno ene prvi dve leti izpopolnjevali proces tako in dele tako, da se je ohranil do sedaj.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MTB ::

Tak isti problem si imel pred dvemi leti in pol. Kako si pa takrat rešil? 8-O

...:TOMI:... ::

Po moje so znižali kvaliteto proizvodov, da so lahko ohranili enako ceno izdelka in niso prekoračili psihološke meje za nakup. Danes očitno tudi zippo ni več zippo. Če imaš kakega kolega, ki ima na zalogi nekaj let stare rezervne kose, ga prosi, če ti jih proda, da potrdimo/zavrnemo mojo trditev.

Enako se je dogajalo s konicami weller. Kvaliteta je padla na nulo, včasih je brez problema zdržala tudi več let, sedaj več kot nekaj mesecev ne zdržijo.

Ravno tako je s čokolado in vsebnostjo kakava, burek je še vedno po 2 eur, vendar nima nič v sebi. Pa še druge vsakdanje zadeve.
Tomi

Jst ::

>Tak isti problem si imel pred dvemi leti in pol. Kako si pa takrat rešil?

Isto sem naredil. Zamenjal vse, natočil bencin in je delal naprej. Kaj je pa sedaj drugače pa sam bog ve. (osebno ne verjamem v boga.)

In takšno menjavo sem v 20ih letih naredil vsaj ene šestkrat. Zato mi ni jasno, zakaj je sedaj začel štrajkati.


---

>Po moje so znižali kvaliteto proizvodov, da so lahko ohranili enako ceno
>izdelka in niso prekoračili psihološke meje za nakup.

Jaz sem bral, da odkar so ljudje začeli masovno puščati kajenje, je Zippo začel prodajati nove proizvode, da se je obdržal nad vodo. Recimo Zippo na plin, potem razne pripomočke za kampiranje, oblačila,...

Drugače pa original Zippota delajo še vedno po istem načrtu na isti proizvodnji liniji z isto deli v Zippotu (okrog 60, IIRC).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

lonz ::

A si dal en kremenček noter al več? Men se je enkrat pokazal, da mi pri več kamenčkih med fedro in kresilom bolš vžge. Pa ugotovil sem da pri enih bencinih morš počakat 2-3 sekunde, da se hlapi neberejo ob vrvici preden kresneš. Pa en kolega je mešal ene par % nitro razredčila v bencin, ker kao da poveča hlapenje bencina...
...arrrrrr, shiver me timbers...

Jst ::

Dva kamenčka ne gresta notri, ker ne moreš potem do konca zašraufati. To sem že probal... :/

Pa če ga samo odprem in vžgem z drugim vžigalnikom, gori čisto normalno.

Ne vžge se "sam." Na polno se zaiskri v 9/10, pa nič.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

mailer ::

Hm, kaj če bi zamenjal pa kamenček? Mogoče pa ne da "ta prave" iskre, čeprav je čudno slišat...

Brane22 ::

Zgleda kot da je nekaj narobe s koncentracijo hlapov.

Si probal varirat parametre -počakat več/manj potem ko ga odpreš ?

Kaj pa če je toplejši ali hladnejši ?

Si ziher,d a je tista vrvica simetrična in da vleče benz v obe smeri enako ?

black ice ::

Poskusi z drugim kamenčkom. In malenkost potegni ven vrvico, čeprav je nova in mogoče še zgoraj ni poškodovana.

Brane22 ::

Je mžno, da je nek štos pri napeljavi vrvice, ki ga ne poznaš in da zaradi tega vleče preveč ali premalo benza ?

Je imela stara kak vozel ali je bila napeljana na kak specifičen način ?

zuz3k ::

Jst je izjavil:

Date your zippo: http://www.zippocollector.com/NEUE88_1/...

Moj ima dve ravne črtice tako na levi, kot na desni strani napisa Zippo, kar po tisti tabeli pomeni, da je narejen 1970. Waw, starejši je od mene! OMG!


a te črtice so ob strani ko piše? moj ma na eni strani II se pravi dve črtici

kateri letnik je?


je pa vojaški zippo USA piše, zelene vojaške barve :D made in zippo USA
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

Jst ::

>Si ziher,d a je tista vrvica simetrična in da vleče benz v obe smeri enako ?

To ne vem, ampak kadar sem zamenjal, nikoli nisem gledal v katero smer obrnem vrvico.


>Je imela stara kak vozel ali je bila napeljana na kak specifičen način ?

Ne. Pač po celotni dolžini vate od zgoraj do spodaj. Kot sedaj.


>Zgleda kot da je nekaj narobe s koncentracijo hlapov.

Ampak zakaj vžge takoj, če približam plamen iz drugega vžigalnika?

>Poskusi z drugim kamenčkom. In malenkost potegni ven vrvico, čeprav je nova[...]

Sem probal večkrat. Prvo sem mislil, da sem dobil ponaredek komplet (čeprav je vse izgledalo 100% enako), zato sem potem kupil v drugi trgovini.


---

Paranormalno, alieni, nimam racionalne razlage. To je tako čudno, kot da bi ti kalkulator napisal, da je 0+0 vsakič drugo število, če bi pa uporabljal vse druge funkcije, bi pa delovale normalno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

georgi:

Tam spodaj, ko piše Zippo imaš na levi in na desni strani črke ali črtice ali rimske številke (ali pike za res stare 1965 in nazaj).

Potem pa po tabeli pogledaš. Dve ravni črtici lahko pomenijo 69, 70 ali 71. Če so črtice postrani, so letniki drugi.

Recimo:

I I I Zippo I I - 1969
/ / / / Zippo / / - 1975
\ \ \ \ Zippo \ \ \ \ - 1982
L Zippo IX - 1993

Dovolj primerov, da ugotoviš letnik.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Brane22 ::

Jst je izjavil:


Ampak zakaj vžge takoj, če približam plamen iz drugega vžigalnika?


Zato, ker takrat vžigaš z grobo silo. Z odprtim plamenom. In zato, ker ima stvar takrat na izboro, kda j in kje se bo najprej vžgala, ko se z ognjem približuješ. Vžge se takrat, ko je mešanica ugodna, oziroma glede na to,d a se z ognjem približuješ, ko postane zadosti bogata, nato pa dinamika gnja sama premeša pline in naredi pogoje za nadaljevanje.


Mogoče tudi iskra ni zadosti vroča. si ga probal vžgati z električno iskro s svečke ali recimo vžigalnika za štedilnik ?

Jst ::

>Mogoče tudi iskra ni zadosti vroča. si ga probal vžgati z električno iskro s
>svečke ali recimo vžigalnika za štedilnik ?

Ne... še.


In the unlikely event that your Zippo product will need repaired, bring it to the Zippo/Case Museum in Bradford, Pennsylvania and watch the technicians in the Repair Clinic repair your Zippo product. Viewing is available Monday through Friday from 9 a.m. to 3:30 p.m. EST. Of course, if you can't make the trip to the Zippo/Case Museum, you can always send it to us for repair. Follow the repair instructions for your particular product below prior to sending any product for to us.

If you have questions about your Zippo product repair, visit the Frequently Asked Questions or Contact Us.

[...]

Your lighter will be repaired at no charge and returned promptly to you usually within 4-5 weeks.



Mislim, da se bom poslužil njihovega servisa, sproti bom pa še kaj kupil. Ena ura mi je zelo všeč, samo je cena 175EUR. (In uro itak že imam.) Verjetno bom kupil kakšen (ali več) nož, pa še kakšnega Zippota z motivom, ki si ga sam izbereš. Kakršnegakoli - lahko izbereš predpripravljene na strani ali sam narišeš. Pa ker so tako poceni, še eno pisalo, tako da ga bom imel za v vitrino.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

zuz3k ::

hm na levi strani mam črko C na desni pa XII, torej letnik 96?
Life is a psychological game.

Jst ::

Da, po tej tabeli.

Jaz ji kar verjamem, ker je šel moj Zippo iz stare generacije v moje roke.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

realize ::

Oj. Podedoval sem Zippo, ki mi je zelo všeč, vendar ne vžge. Verjetno notri ni goriva. Zanima me, ali uporabljate Genuine Zippo Fuel, ali gre tudi s čim drugim. Prav tako me zanima, kje ga kupite?

PacificBlue ::

Zippo fuel lahk kupis v vsaki trafiki ali na Petrolu.
Cca 4eure.

Karen ::

Ko sem bili mali so imeli reklamo: Zippo - works, or we fix it free :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti plin za polnjenje vžigalnikov, zippo

Oddelek: Loža
173248 (2674) jest10
»

dober P/P vžigalnik - brener

Oddelek: Loža
112594 (2396) Martin Krpan
»

Zippo blu (okvara)

Oddelek: Loža
83392 (3128) Beki
»

Zippo uporabniki: Zakaj se mi ne vžge, kot se spodobi

Oddelek: Loža
175593 (5205) Pyr0Beast
»

Zippo

Oddelek: Loža
61246 (1159) haha88

Več podobnih tem