» »

PS4

PS4

««
141 / 162
»»

scipascapa ::

Goblin in ostali: paypal, kartice, upn nakauzilo.

kitl76 ::

Dokler ne bo paypal-a tudi ne bo predplačila. Če że to ne vsaj Visa kartica.

_0\WA6m7Uzc ::

Goblin ::

kitl76 je izjavil:

Dokler ne bo paypal-a tudi ne bo predplačila. Če że to ne vsaj Visa kartica.

Si pripravljen plačati 3,6% provizije, toliko jo nam namreč Paypal zaračuna? Kartico pa bodo. Plačilo na TRR pa je že od pamtiveka.
http://www.goblin.si

yayo ::

Goblin je izjavil:


Tudi nam, čeprav smo si bili sami krivi. Sedaj bi morda uspelo. Drugače je v Kopru ful fajn delat, po šihtu greš mal na plažo in ljudje so popolnoma drugačni kot v drugih krajih, dosti bolj človeški in razumni. Stvari potekajo v slow motion :) Nobene živčnosti kdaj bo stvar urejena, neučakanosti, pa edina poslovna enota, ki je dobivala napitnine. V LJ pa kovancev po 1 cent najprej zmanjka...

se spomnem, ja, na trznici ste imeli trgovino, žal malce skrito, na prvem nadstropju. Pa Miho, ki je tam delal poznam. Domnevam, da lokalna mularija opravlja konzolaške nakupe v glavnem v Harvey Normanu, Big Bangu in Mullerju. Pa v Trstu, kjer so cene nominalno visoke, torej nova igra 60-70 evrov.
Da smo bolj relaksirani kot kontinentalci to ugotavljam tudi tukaj na forumu, ko včasih dobim osoren ali ponižujoč odgovor kar tako za dober dan. :))

kitl76 ::

Goblin je izjavil:

kitl76 je izjavil:

Dokler ne bo paypal-a tudi ne bo predplačila. Če że to ne vsaj Visa kartica.

Si pripravljen plačati 3,6% provizije, toliko jo nam namreč Paypal zaračuna? Kartico pa bodo. Plačilo na TRR pa je že od pamtiveka.


To je vaš problem ne moj, to boste morali sami kriti, meni pa ponuditi ugodno ceno, da bom pri vas kupoval. Drugače, če bi mislili malo širše bi s uvedbo paypal sistema potencjalno postali zanimivi za celotno EU, tako kot so naprimer Angleži zanimivi za nas.

w4nkst4 ::

obstaja se mbills,revolut,n26, kriptovalute.blockchain...potrebno bi blo vzpostavt nek zasebni placilni sistem, kjer bi odrezal banke, da ne bi blo provizij...

scipascapa ::

ni samo banke požrešne, tukaj je predraga Pošta.

Goblin ::

yayo je izjavil:


se spomnem, ja, na trznici ste imeli trgovino, žal malce skrito, na prvem nadstropju. Pa Miho, ki je tam delal poznam. Domnevam, da lokalna mularija opravlja konzolaške nakupe v glavnem v Harvey Normanu, Big Bangu in Mullerju. Pa v Trstu, kjer so cene nominalno visoke, torej nova igra 60-70 evrov.]

Je blo ja in tud jst sem tam delal slabo leto. Takrat smo šele praktično pričeli z igrami, ni bilo prednaročil ali iger na dan izida. Bolj poudarek na prodaji odklenjenih Xboxov. Vse ostalo je bilo zanemarljivo.
Sedaj je ponudba čisto drugačna, ampak digitalni trg je pojedel že vsaj 40% retail prodaje pri nas (druge države že več) in se vsako leto dviguje. Tako da mislim da nekje v petih letih bo prodaja iger skoraj izključno digitalna. Tudi Gamestopi se na veliko zapirajo. Bomo videli, če se bo merchandise uveljavil.
http://www.goblin.si

scipascapa ::

to je velika napaka, da bodo igre digitalne, ker so cene previsoke, ne moreš prodati naprej. folk dela napako.
pa ne mi o tem, da je težko si vzeti 10 sekund in zamenjati plošček, ker to ni izgovor.

springfield ::

Zakaj pa bi hotel prodat naprej?
Problem ploscka je glasnost pogona. Primer, kupil sem RDR2 preko Amazona, fizicno kopijo, in najprej sem moral 2h poslusat brnenje pogona, da je namestil zadevo. Potem sem moral to poslusat ob vsakem zagonu. Digitalno pa lahko kupim kjerkoli sem in mi jo PS4 sam namesti, da jo lahko ze igram, ko pridem domov.
Nimam nic proti, ce bo prihodnost iger povsem digitalna. Tudi na PC-ju ne vem kdaj sem nazadnje uporabil opticno enoto. Prenosnik je pa tako ali tako nima vec.

opeter ::

scipascapa je izjavil:

to je velika napaka, da bodo igre digitalne, ker so cene previsoke, ne moreš prodati naprej. folk dela napako.
pa ne mi o tem, da je težko si vzeti 10 sekund in zamenjati plošček, ker to ni izgovor.


Na koga misliš, založnike? Zakaj bi delali napako?
Ravno njim je to v prednost, saj bo trg rabljenih iger praktično izumrl.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kitl76 ::

springfield je izjavil:

Zakaj pa bi hotel prodat naprej?
Problem ploscka je glasnost pogona. Primer, kupil sem RDR2 preko Amazona, fizicno kopijo, in najprej sem moral 2h poslusat brnenje pogona, da je namestil zadevo. Potem sem moral to poslusat ob vsakem zagonu. Digitalno pa lahko kupim kjerkoli sem in mi jo PS4 sam namesti, da jo lahko ze igram, ko pridem domov.
Nimam nic proti, ce bo prihodnost iger povsem digitalna. Tudi na PC-ju ne vem kdaj sem nazadnje uporabil opticno enoto. Prenosnik je pa tako ali tako nima vec.


Enako sem jaz kupil RDR2 fizično za 57 EUR ko sem ga preigral po dolgem in počez sem ga prodal za 35 EUR. Če bi imel digitalnega bi se mi pa valal v library-i tako kot se mi Uncharted 4, ki ga 1000% ne bom več igral. Se strinjam kupovanje digitalnih iger na konzolah je bedarija, metanje denarja skozi okno. Edino kupim, če se mi res "mudi" takrat pa vzamem. No pa vse VR igre imam digitalne, ker vem, da jih bom težko prodal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

Vazelin ::

Jaz najraje kupujem fizične kopije. Naprej ne prodajam ampak hodlam. Je pa res, da ne kupujem smeti ampak samo GEM naslove (RE2, GTA5, GOW4). Če me spet prime odigrat GOW4 ga imam pri roki
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Ghost007 ::

jaz sem do zdaj vse povsod plačal z paypalom, ce je bila opcija. Nazadnje na sestavi v slo. Mi je vredno, da nerabim placevat z šrotom. Drugace po trgovinah excluzivno z karticcami. UPN pa je preveč annoying.

Gregex ::

Saj bomo po brexitu kupovali več pri domačih trgovcih, brez skrbi. Še vedno mi je kul tist filing, ko ti poštar prnese igro, lepo odpakiraš folijo in to, da imaš nekaj v rokah. Digitalno kupim samo res redke izjeme na day 1, drugo so razne razprodaje, tam kupim kar nekaj digitalnih, a zadnje čase so razprodaje bolj slabe. Pa še dokler lahko naprej prodaš plošček je win, win.

w4nkst4 ::

a bi se dal nardit vec accountov tko da bi z vsakim kupu en digitaln spil in pol pac prodas account?

scipascapa ::

Ni šans, da dam 70€ za AAA novo igro, nisem tok fuknjen. Digizalne vzamem, ko so po 5/10€ max. Glasnost me ne moti, kupiš, odigraš, prodaš....kot ti zapaše še enkrat odigrati kupiš po nižji ceni.

springfield ::

Pac gledas samo kako bos cim ceneje skoz prisel. Meni osebno je pa zal, da sem kupil GOW4 za 40€, ker si razvijalci zasluzijo polno ceno. In mi ni skoda dat denarja za dobre igre, kjer sem uzival. Da bi mi pa ta uzitek kvaril hrup pogona, da bom na koncu prisparal nekaj €, ni sans.

kitl76 ::

Slušalke v ušesa pa ti ne bo nič hrup kvaril užitka. Drugače pa s tem hrupom pretiravate ko se igra namešča pogon ni nič hrupen se ga sicer sliši pa kaj potem. Pri zagonu igre se pa bluueray samo enkrat zavrti, da preveri ključ in to je to. Ne vem potem kako pa lahko poslušaš ventilator svojega PS4 med igranjem? Meni naprimer je med igranjem Spiderman-a nonstop nabijal, prej me to moti kot pa sam blueray pogon.

scipascapa ::

springield: v obeh prierih dobijo denar.
v primeru digitalne si ti pušnu 40€, v primeru retaila pa bi 40€ - prodana za 35€ = 5€

jaz vas ne razumem, ne delate nobene računice? pa kakšen hrup.

springfield ::

Dobija, ampak v tvojem primeru manj, ker so prodali eno kopijo manj. Saj vem, v Sloveniji je treba sparat.
Delamo racunico in mi ni tezko dat denar dobrim razvijalcem, da bodo naredili se vec dobrih iger. Ce bi vsi ravnali kot ti, bi teoreticno lahko prodali samo eno kopijo GOW4, ki bi si jo ljudje potem prodajali naprej. Mislis da bi razvijali nadaljevanje? Glavno, da Slovenci malo prisparamo :)
Mimogrede, ce se ne motim, zasluzijo razvijalci vec, ce digitalno prodajo, kot pa fizicno, ker ni potrebno izdelat medijev, skatel, ni potrebnega transporta, itd.

kitl76 ::

Saj, če jih toliko podpirate jim lahko tudi donirate tako, da bodo dobil kakšen euro.

scipascapa ::

Če dobijo več, zakaj so retail cene nižje potem? Ni nobene logike.

yayo ::

Retail so cenejše samo zato, ker želijo trgovine izprazniti zaloge in sprostiti police za nove izdelke, banalno ampak je dobesedno tako.

rawlit ::

Kje pa so retail cenejše? Jaz navadno najdem digitalno kopijo ceneje, včasih še ceneje kot rabljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rawlit ()

scipascapa ::

markezi:

najdi mi ditialno ceno za sekiro nižjo, kot je retail cena pri goblinu/eigre/uk.....naj ti bo izziv.

pa tudi če bi po nekem čudežu bila, ne dam več kot 5-10EUR za digitalno....ker je to IZGUBA denarja. kaj vi vask mesec daste 60-70EUR za 1 igro? 700EUR na leto?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

digitalna igra nebi bla izguba, če bi jo lahko naprej prodal :)
#brezpodpisa

scipascapa ::

saj to bi moralo biti omogočeno, tudi steam se tega otepa.

hojnikb ::

Z dobrim razlogom :)
#brezpodpisa

scipascapa ::

za njih da, pač bo manj prodaje. kakor žeijo.

springfield ::

scipascapa je izjavil:


pa tudi če bi po nekem čudežu bila, ne dam več kot 5-10EUR za digitalno....ker je to IZGUBA denarja. kaj vi vask mesec daste 60-70EUR za 1 igro? 700EUR na leto?

Potem ti svetujem, da prodas PS4, ker bo vedno izguba denarja. Ljudje pac drugace gledamo na stvari. Meni ni skoda 70€ (ceprav zelo redko kupim za tak denar, vecinoma pocakam na kaksno znizanje), ce potem uzivam v igri en mesec ali vec. Pa tudi ne kupim vsak mesec igre, kupim kar mi je vsec. Recimo Sekiro me niti malo ne mika.
Ce pogledamo iz druge perspektive, ljudem ni skoda dat 100€+ vsak mesec za cigarete, ki pa so meni izguba denarja. Tako v bistvu prihranim 30€+ na mesec :D

hojnikb ::

70€ za cel mesec uživanja je zelo poceni. Eni plačajo tak denar za samo 30 minut uživanja :))
#brezpodpisa

scipascapa ::

springield: ne ti meni prodaj.

Mato989 ::

springfield je izjavil:

Zakaj pa bi hotel prodat naprej?
Problem ploscka je glasnost pogona. Primer, kupil sem RDR2 preko Amazona, fizicno kopijo, in najprej sem moral 2h poslusat brnenje pogona, da je namestil zadevo. Potem sem moral to poslusat ob vsakem zagonu. Digitalno pa lahko kupim kjerkoli sem in mi jo PS4 sam namesti, da jo lahko ze igram, ko pridem domov.
Nimam nic proti, ce bo prihodnost iger povsem digitalna. Tudi na PC-ju ne vem kdaj sem nazadnje uporabil opticno enoto. Prenosnik je pa tako ali tako nima vec.


LOL... glasnost pogona? Ne se šalit no? Kaj sediš pol metra od PS4ke? Če sediš na 4 metrih skorajda ne slišiš, sploh pa ne slišiš ko igra laufa...

Klasika > digitalna always... četudi ne bom prodal naprej bom imel lepo zbirko na polici.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

hojnikb ::

Klasika je zanimiva samo na konzolah, pr PCjih odpade.
#brezpodpisa

Mato989 ::

Saj tema je o konzolah :P oz. o PS4
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

springfield ::

scipascapa je izjavil:

springield: ne ti meni prodaj.

Jaz nimam tezav s kupovanjem iger in ne prodajanjem naprej.

Mato989 je izjavil:

springfield je izjavil:

Zakaj pa bi hotel prodat naprej?
Problem ploscka je glasnost pogona. Primer, kupil sem RDR2 preko Amazona, fizicno kopijo, in najprej sem moral 2h poslusat brnenje pogona, da je namestil zadevo. Potem sem moral to poslusat ob vsakem zagonu. Digitalno pa lahko kupim kjerkoli sem in mi jo PS4 sam namesti, da jo lahko ze igram, ko pridem domov.
Nimam nic proti, ce bo prihodnost iger povsem digitalna. Tudi na PC-ju ne vem kdaj sem nazadnje uporabil opticno enoto. Prenosnik je pa tako ali tako nima vec.


LOL... glasnost pogona? Ne se šalit no? Kaj sediš pol metra od PS4ke? Če sediš na 4 metrih skorajda ne slišiš, sploh pa ne slišiš ko igra laufa...

Klasika > digitalna always... četudi ne bom prodal naprej bom imel lepo zbirko na polici.

Pri meni je glasnejsi kot ventilator, torej nepotrebna motnja, ki se jo da preprosto resit.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

takim, kot si ti, bi dal duplo ceno za digitalno, pa podpiraj lupenje.

opeter ::

Scipascapa, če ti/nam je všeč ali ne, se vse premika proti digitalni prodaji.
Glej samo "resno" programsko opremo in naročniški modele. Autodesk, Adobe, Microsoft ...

Tu je en zanimiv članek glede glasbenih programov:
Will the Future of Music Software Be Rent-On-Demand?

Na koncu bo tudi področje igre samo še streamanje kot se to vse bolj uveljavlja tudi pri filmi in serijah (VOD - video na zahtevo).

Zato zdaj-zdaj štarta Google-ov servis, baje bo v prihajajočem tednu tudi Apple predstavil svoje servis serviranja iger.

Sony, Microsoft, Nintendo ... tudi oni špekulirajo in tipajo to področje.
Kaj to pomeni za prihodnost iger v fizični obliki? Nič kaj obetavnega.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

kitl76 ::

Sony ima že kar nekaj časa streamanje iger, playstation now se imenuje.

yayo ::

jaz sem pol/pol na PCju in na konzoli gamer, oziroma sem zadnje dve leti skoraj bolj na konzoli, ker se moj PC stara ampak se mi trenutno še ne zdi vredno zagoniti 2000 evrov za novo škatlo, na low grafičnih nastavitvah pa se mi tudi ne ljubi igrati. PC igre kupujem 99% digitalno, konzolne pa škatelno, kar se mi tudi zdi nesmiselno, ampak na PCju igrah imaš ponavadi kompatibilnost za nazaj - se pravi stare igre bodo delovale na novih mašinah s sodobnim operacijskim sistemom, pri konzolah pa to ni pravilo. Na Plejstejšnu sem od začetka, spadam že v generacijo, ki živi v nostalgiji ampak mi Sony ne omogoča igranja starih iger na novih mašinah, razen, če plačam dodatno za uslugo. Pa pizda, prvega Tomb Raiderja sem najprek kupil zs PS1, potem za PC (prvo škatelno potem še na GOGu), ampak če bi ga želel igrati na PS4 bi moral še enkrat plčati za nekakšen remote play. Ne bo šlo.

springfield ::

scipascapa je izjavil:

takim, kot si ti, bi dal duplo ceno za digitalno, pa podpiraj lupenje.

Zato pa te noben ne vprasa za mnenje, ker gledas samo na svojo rit in bi kaznoval vse, ki mislijo drugace kot ti.
Poleg tega, da si se ne dolgo nazaj limal tu cele sezname znizanih iger na PS Store, zdaj pa pametujes, da se digitalne igre ne splacajo.

hojnikb ::

digitalne igre so the way to go, nardit se more sam nekaj okol posojanja/prodaje "rabljenih".

prav tecn je iskat taprav bluray za preigrat nek x naslov. pri digitalni kliknes in igras.
#brezpodpisa

yayo ::

jaz se tudi sprašujem kako bo s tem, če recimo čez pet ali dvajset let en Steam finančno propade. Ali en Amazon, za tistega, ki kupuje izključno digitalne knjige, ali en Itunes...:))

kitl76 ::

Se strinjam digitalna verzija je komfortna. Jaz, ki skačem iz igre v igro mi to bolj pride prav. Problem pri digitalni je samo to, da je ne moreš prodati. Tudi Last of Us sem prodal, ker se mi še v življenju ni zgodilo, da bi preigrano igro še enkrat igral. Zato so mi škatelne verzije pri konzolah TOP zadeva medtem ko sem na PC-ju obsojen, da igre, ki jih ne igram ne morem prodati. Ravno to se mi je v zadnjem času pripetilo z dvema Ubisoft-ovima igrama Assassin's creed odyssey GOLD me je stal 80 EUR in Far Cry New Dawn 40 EUR obe sta mi čisto mimo in jih ne igram a prodati jih pa tudi ne morem tako, da sem praktično 120 EUR vrgel stran.

scipascapa ::

opeter: upreš se z nakupom retail igre? je tako težko razumeti, da so bolj ugodne in prodaš ali posodiš si jo me kolegi? fak.

dan ko bo konzola digitalna je dan ko neham igrati in prodam ter se preslil na piratske.

springfield: deale ja, ne pa redne cene in pa ko je retail boljša cena.....digitalno samo takrat, ko je občutno nižja cena ali ko je digitalna only in poceni.

Zgodovina sprememb…

kitl76 ::

Ta dan je zelo blizu samo še dober mesec te loči do tega Xbox Digital Edition je na pohodu http://m.racunalniske-novice.com/index....

opeter ::

Glej kmetek, ups, scipascapa, fizičnim in rabljenim igram so šteti dnevi. Isto kot programski opremi ...

Prihodnost je obliki izposoje iger, kar že večina ponudnikov testira.
Na Macrumors so dobro napisali, da želi Apple s svojim servisom postati Netflix za igre.

Zakaj se Sony ne trudi bolj s Playstation Now pa vedo oni sami. Obstaja pa možnost, da jih bo konkurenca v tem primeru prehitela.
Samo potem ne jokat, da se jim bo zgodilo podobno kot Kodaku, Nokiji, Microsoftu (Windows Phone) in drugim, ker se niso pravočasno odvzali na spremembe.

Založniki in razvijalci pa bodo zelo hitro šli tja, kjer bodo dobili večji del od pogače in kjer je čim manj stroškov.
Pri fizičnih igrah so stroški, kakorkoli obrneš.

Glej npr. PC področje, kako se obrača veter v prid EPIC-u.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

scipascapa ::

opeter hehe.

glej, če je cena sekirota nova digialna 30-35€ bi jo kupil, tako je pa 65/70€.
https://store.playstation.com/en-gb/pro...
ko so digitalne igre 5-10€ proti retailu 20€ recino, tudi nimam nič proti.....

imam 10-20 digitalno kupljenih iger....
««
141 / 162
»»