» »

Surface Pro prihaja 9. februarja

1
2
3 4

techfreak :) ::

Osebno se mi namizja na Linuxu ne zdijo slaba, najraje imam pa KDE in Unity. Osebno vsaj pri zadnjih verzijah Ubuntuja nisem rabil kaj veliko nastavljanja preko terminala.

Glede gonilnikov ... doma imam matično ploščo za katero vsaj Windows 7, Windows Server 2008 R2 in Server "8" niso imeli gonilnikov za MREŽNO kartico, grafiko in zvok. Pred Windows 8 si moral na vseh prenosnikih ročno namestiti Synaptics gonilnike za touchpad (za multi-touch scrollanje in pospeševanje hitrosti), medtem ko ima to Ubuntu že nekaj časa.

Pa Microsoft je sedaj začel še z neprijaznim načinom za nameščanje nepodpisanih gonilnikov - moraš računalnikov ponovno zagnati v posebnem meniju (podobno kot včasih F8) kjer izbereš, da naj omogoča nameščanje.

WizmoTo ::

klinker je izjavil:

A res? Nastej kako napravo ki ne dela na win in dela na linuxu.


Game port, vem da dela na linuxu, na novejših winsih (Od Viste naprej?) pa ne. Pa sound blaster driverji za starejše kartice niso pokvarjeni na linuxu :D
Čudoviti svet proprietary driverjev, kjer proizvajalec lahko kadarkoli umakne podporo, da lahko prodaja nov šrot.

smash ::

jaz si danes brez 1 tera diska ne predstavljam živeti (muska, filmi, en kup programov, ki si kešira vse živo, google earth, maps, razne offline navigacije, itd itd, sistem mora met tud vsaj nekaj deset giga + vedno nekaj frej da normalno diha)

VaeVictis ::

Mene prav zanima, koliko ljudi bo tole vračal, ker bo mislilo, da so kupili tablico, ki ima 64 Gb spomina, dobili bodo pa samo 23 Gb spomina.

Komot, bi MS dal not še mal več spomina in celotno Windows instalacijo na poseben del diska, tako da bi uporabnik vedno videl recimo 32 Gb, ter potem oglaševal kot Surface Pro 32 Gb.

Tole so naredili samo zato, da lahko oglašuje 64 in 128 Gb tablice.

techfreak :) ::

Načeloma tudi pri namiznikih in prenosnikih nikjer ne vidiš da bi oglaševali 460 GB, ampak raje napišejo 500GB. Tudi iOS naprave so oglaševane kot 16/32/... GB, čeprav sam OS zasede kakšen gigabajt ali pa dva.

klinker ::

Sej to je na vseh prenosnih napravah in v polnih specifikacijah ponavadi tudi pise kolko je celotnega pomnilnika in kolko je uporabnega. Tudi na pcjih in laptopih pise 1TB hdd, ceprav formatiran in z instaliranim sistemom dobis na koncu kar nekaj manj placa. To je pac splosno znana zadeva in okoli tega debatirat nima smisla...to je polnokrvni "pc" v tablici...ima svoje slabosti in prednosti kot vsaka naprava na tem planetu. Skratka, specificna naprava za tocno dolocen tip uporabnika ne pa igraca za rajo.

AlphaOne ::

NO, evo, po protestih direkt v trgovine

Tamius Han ::

klinker je izjavil:

Pa sej ni fora v vmesniku, ki je itak neka grda kopija OSXa...ampak ze to da je treba pol stvari v terminalu delat...ampak to je v vasem linux svetu itak ql in je vse ostalo krap.
No...sem ciljal na pc hardware, ampak sem se res narobe izrazu...te igracke pa z winsi itak nimajo kaj pocet, saj bi ble v par dnevih polne spletnega smetisca >:D

(KDE zna biti bližje Windowsom in svetlobna leta stran od OSX. Again, your problem for using Unity instead of KDE). Anyway, se pa ne spominjam, da bi moral v terminalu kaj veliko delat. Za nastavitve maš GUI (okej, alsamixer je izjema) za namestitve programov maš GUI... Za brkljanje po drobovju sistema pa rabiš terminal samo toliko, da si nastaviš root password in da poženeš 'startx' iz TTY seje. Terminal se uporablja zgolj zato, ker je mnogokrat najhitrejša rešitev in ker je — za razliko od Windowsove CMD — dejansko uporabna stvar.

win64 ::

A nismo že predebatirali: ta superiornost bash-a(ki mimogrede obstaja tudi za windows) je izginila z powershellom(Initial release November 14, 2006; 6 years ago).
KDE je pa po mojem mnenju tak bloatware, da te boli glava. Gnome2 je za klasično namizje najboljša opcija. Ampak to je že OT.

MrStein ::

techfreak :) je izjavil:

Načeloma tudi pri namiznikih in prenosnikih nikjer ne vidiš da bi oglaševali 460 GB, ampak raje napišejo 500GB. Tudi iOS naprave so oglaševane kot 16/32/... GB, čeprav sam OS zasede kakšen gigabajt ali pa dva.

2GB od 32 je eno, 40 GB od 64 pa nekaj čisto drugega (da 40 od 1000 ne omenjam).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LightBit ::

win64 je izjavil:

A nismo že predebatirali: ta superiornost bash-a(ki mimogrede obstaja tudi za windows) je izginila z powershellom(Initial release November 14, 2006; 6 years ago).

powershell meni izgleda bolj kot en perl. Samo, da je izjemno počasen.

darkolord ::

Meni pa ne

Looooooka ::

Pocasen?
Pocasen je kvecjemu zagon gui-ja ampak to samo zato, da ima potem lena rit vse komande v listboxu, da lahko "klika".
Kar se tice uporabnosti se lahko "bash" lepo skrije.
Je pa res, da je "stari bash" v rokah boljsega uporabnika, ki je vajen linuxa "superioren".
Problem je konec dneva ponavadi vedno nekje med tipkovnico in stolom...ne pa v programskem jeziku :)

Zgodovina sprememb…

Marat ::

bash je čisto ok, ker je še najlažje poguglat ukaze :D

drgač je pa to tema o MS Surface...

CaqKa ::

techfreak :) je izjavil:

Načeloma tudi pri namiznikih in prenosnikih nikjer ne vidiš da bi oglaševali 460 GB, ampak raje napišejo 500GB. Tudi iOS naprave so oglaševane kot 16/32/... GB, čeprav sam OS zasede kakšen gigabajt ali pa dva.

Je kr razlike če OS zasede 10% ali manj razpoložljivega prostora, ali pa če ga zasede več kot 50% :)

technolog ::

Sej ne morem verjet, kak bloat je ta windows ratal. In sem čisto resen. Do sedaj se je govorilo, kolk je W8 lightweight, a sem spoznal grenko resnico ko v virtualki ni bilo zadosti 10GB za namestitev.

Moj linux sistem ima v 10GB vse, kar sem kdajkoli potreboval - gonilnike, eclipse, blender, program LMMS, latex, cel libreoffice pisarniški paket, firefox in chromium, par 3D iger (vsaka cirka pol giga), spletni strežnik z mysql in postgres bazo. Ostalih 110GB SSDja imam za podatke.

Iskreno vprašanje: kaj je to pri windowsu, kar zasede 10+ Giga? Ne verjamem, da je toliko programske kode.

Lonsarg ::

Nekaj je, da je lightweight, ko se poganja, nekej drugega, pa da je inštalacija lightweight. Windows 8 99% filov, ki so v inštalaciji nikoli ne uporabi, tam so za vsak slučaj, ko poženeš kak 10 let star napisan program, ko rabi kak dll, oziroma kak 10 let star tiskalnik.

LightBit ::

Looooooka je izjavil:

Pocasen?
Pocasen je kvecjemu zagon gui-ja ampak to samo zato, da ima potem lena rit vse komande v listboxu, da lahko "klika".
Kar se tice uporabnosti se lahko "bash" lepo skrije.
Je pa res, da je "stari bash" v rokah boljsega uporabnika, ki je vajen linuxa "superioren".
Problem je konec dneva ponavadi vedno nekje med tipkovnico in stolom...ne pa v programskem jeziku :)


Ja predvsem zagon gui-ja. bash je namenjen preprostim skriptam, če rabiš več maš pa perl.
PowerShell ni ne preprost, ne zmogljiv.

Lonsarg je izjavil:

Nekaj je, da je lightweight, ko se poganja, nekej drugega, pa da je inštalacija lightweight. Windows 8 99% filov, ki so v inštalaciji nikoli ne uporabi, tam so za vsak slučaj, ko poženeš kak 10 let star napisan program, ko rabi kak dll, oziroma kak 10 let star tiskalnik.


1GB rama lightweight?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LightBit ()

Lonsarg ::

Ram ne sme pocivat remember? Windows 8 kernel je celoten dobrih 200MB. In ta identicen kernel tece na tegra3 v Surface RT, nekaj kar noben prejsni win kernel ne bi mogel. Ja windows 8 dokler ne prizges 'desktop aplikacije' je ekstremno lightweight. Optimizacija 6.0jedra, ki so ga na novo spisali za Visto je bolj ali manj dosegla maksimum. Veliko modularnosti je notri, tako kot pri linuxu, lar nikoli prej ni bilo.

Pa da me bo W8 odnesel vse slave, ze W7 je veliko tega prinesel.

darkolord ::

PowerShell ni ne preprost, ne zmogljiv.
Zelo zmogljiv je, v bistvu...

LightBit ::

darkolord je izjavil:

PowerShell ni ne preprost, ne zmogljiv.
Zelo zmogljiv je, v bistvu...

V primerjavi z bash-om mogoče, ampak tolk kot perl pa zagotovo ni.

techfreak :) ::

PowerShell lahko uporablja .NET knjižnice in je kar primerljiv s Perlom, čeprav mogoče ni tako zmogljiv.

LightBit ::

Lonsarg je izjavil:

Ram ne sme pocivat remember? Windows 8 kernel je celoten dobrih 200MB. In ta identicen kernel tece na tegra3 v Surface RT, nekaj kar noben prejsni win kernel ne bi mogel.

Ram ne počiva, če ga uporabiš za /tmp recimo. Sicer pa boljš, da je prazen, kot pa poln dreka.
Kaj kernel je velik 200MB ?!
Windows NT 4.0 je podpiral več arhitektur (IA-32, Alpha, MIPS, PowerPC): Windows NT 4.0 @ Wikipedia

techfreak :) je izjavil:

PowerShell lahko uporablja .NET knjižnice in je kar primerljiv s Perlom, čeprav mogoče ni tako zmogljiv.

Saj prav zato se mi zdi primerjava PowerShell-a z bash-om mal brez vezna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LightBit ()

techfreak :) ::

Osebno se mi zdi prazen RAM enako kot brezveze zapravljen denar.

LightBit ::

Osebno se mi zdi RAM zapolnjen z nečim brez veznim (bloat, memory leak, razne zaščite Microsofta pred uporabniki ...) enako kot prazen RAM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LightBit ()

Lonsarg ::

To, da je zapolnjen z brezveznimi rečmi si mal potegnil iz riti.

LightBit je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Windows 8 kernel je celoten dobrih 200MB. In ta identicen kernel tece na tegra3 v Surface RT, nekaj kar noben prejsni win kernel ne bi mogel.

Kaj kernel je velik 200MB ?!
Windows NT 4.0 je podpiral več arhitektur (IA-32, Alpha, MIPS, PowerPC): Windows NT 4.0 @ Wikipedia


No, kernel ni bil pravi izraz, kernel je iz linux besednjaka. V Windows svetu sem z tem kernelom mislil Winmini, en minimalen windows, torej 200MB je CELOTEN WIndows 8, brez dodatkov.

Da prejšni windows ne bi mogel teči na Tegra 3 nisem mislil z stališča podpore arhitektur, pač pa da prejšne verzije Windows zdaleč niso bile tako zoptimizirane, da bi lahko normalno tekle na kateremkoli ARM procesorju. Pustmo to, da nekeatere aplikacije ne delujejo čisto tekoče na Surface RT, sam osnoven windows deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

LightBit ::

Lonsarg je izjavil:

To, da je zapolnjen z brezveznimi rečmi si mal potegnil iz riti.

Glede na to, da izvorne kode Windowsov nimam, bi težko iz kje drugje.
Težko je razumet zakaj rabi 1GB RAM-a, to je 8589934592 bitov!

Lonsarg je izjavil:

No, kernel ni bil pravi izraz, kernel je iz linux besednjaka. V Windows svetu sem z tem kernelom mislil Winmini, en minimalen windows, torej 200MB je CELOTEN WIndows 8, brez dodatkov.

Kernel je izraz iz linux besednjaka?
Mimogrede Windows kernel je Ntoskrnl @ Wikipedia
Kje ga dobim brez dodatkov?

Lonsarg je izjavil:

Da prejšni windows ne bi mogel teči na Tegra 3 nisem mislil z stališča podpore arhitektur, pač pa da prejšne verzije Windows zdaleč niso bile tako zoptimizirane, da bi lahko normalno tekle na kateremkoli ARM procesorju. Pustmo to, da nekeatere aplikacije ne delujejo čisto tekoče na Surface RT, sam osnoven windows deluje.

Če bi imeli manj nepotrebnih stvari, sploh ne bi bilo problema. Windows NT 4.0 je tudi verjetno deloval dovolj tekoče na vseh arhitekturah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LightBit ()

CaqKa ::

Lonsarg je izjavil:

Nekaj je, da je lightweight, ko se poganja, nekej drugega, pa da je inštalacija lightweight. Windows 8 99% filov, ki so v inštalaciji nikoli ne uporabi, tam so za vsak slučaj, ko poženeš kak 10 let star napisan program, ko rabi kak dll, oziroma kak 10 let star tiskalnik.

na novodobni tablici ne rabim jaz driverja za soundblaster awe32! Tudi driverja za RAID ne.

techfreak :) ::

Če bi imeli manj nepotrebnih stvari, sploh ne bi bilo problema. Windows NT 4.0 je tudi verjetno deloval dovolj tekoče na vseh arhitekturah.

Katere so te nepotrebne stvari?

na novodobni tablici ne rabim jaz driverja za soundblaster awe32! Tudi driverja za RAID ne.

To je res, vendar malo dvomim da bi gonilniki toliko zasedali, ker tudi pri Linuxu imaš zraven zelo veliko gonilnikov pa je še vseeno privzeta namestitev + DE manj kot 5 GB.

LightBit ::

techfreak :) je izjavil:

Če bi imeli manj nepotrebnih stvari, sploh ne bi bilo problema. Windows NT 4.0 je tudi verjetno deloval dovolj tekoče na vseh arhitekturah.

Katere so te nepotrebne stvari?

Microsoft Security Essentials, Internet Explorer, http://social.technet.microsoft.com/wik... (Application Experience, Background Intelligent Transfer Service, Diagnostic Policy Service, Windows Installer, ...)

GeRo ::

To sploh nima smisla. Npr: Lenovo Thinkpadi imajo že od vekomaj service/preload + OS particije in za vse to gre kar nekaj prostora na disku in se nobeden do zdaj se ni kaj preveč sekiral. Če te pa je motilo in imaš vsaj malo pojma o računalništvu, pa si tako ali tako sam narediš tak kot tebi najbolj paše. Torej si formatiral disk in si dal gor sam winodws-e in je bila stvar rešena. So pa te particije narejene za 95% ljudi, ki samo klikne kombinacijo tipk in se mu OS na novo postavi.
Drugače pa: Če rabiš prostor si pač vtakneš "hitro" SD kartico ali pa zunanji disk USB3 in zadeva rešena. Že sedaj uporabljam zunjanje diske ko grem kam za več dni in se kar nekaj fotk nabere (vedno ni dovolj samo notranji disk prenosnika). To sploh ni problem. Meni drugače tak nič ne koristi reža za SD kartice (ne za male ne za velike) saj uporabljam CF kartice v telefonu pa imaš tak ali tak ta male SD-je. Za to pa niti na prenosnikih ni vgrajenega čitalca in moram tako ali tako priklopit USB čitalec in je zadeva rešena.

Mene druge stvari bistveno bolj motijo kot pa sam prostor na disku:
Zelo pogrešam vgrajen WWAN za 3G/LTE in GPS. To je edino kar me res moti da se ne vgrajuje serijsko v W8 Pro tablice. Vse ostalo mi je super, edino mogoče škoda da še ni Hashwell CPU, bo pa tekom leta.

matejdro ::

Ampak Lenovo Thinkpadom verjetno ostane malo več kot 23GB.

Lonsarg ::

Nop, nič več jim ne ostane, tale tablica ima prav tako 64GB prostora:
http://www.lenovo.com/products/us/table...

Oziroma dražje zadeve 128GB prostora, klasika, nič ni izjema Surface:
http://www.cnet.com/laptops/lenovo-thin...

Potem so pa valda še ultra-draga zadevšne z 256GB, te opcije pa SUrface ne ponuja, ampak te opcije itak stanejo 1500EUR+ tak da niso kaj privlačne ponavadi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrStein ::

techfreak :) je izjavil:

Če bi imeli manj nepotrebnih stvari, sploh ne bi bilo problema. Windows NT 4.0 je tudi verjetno deloval dovolj tekoče na vseh arhitekturah.

Katere so te nepotrebne stvari?

na novodobni tablici ne rabim jaz driverja za soundblaster awe32! Tudi driverja za RAID ne.

To je res, vendar malo dvomim da bi gonilniki toliko zasedali, ker tudi pri Linuxu imaš zraven zelo veliko gonilnikov pa je še vseeno privzeta namestitev + DE manj kot 5 GB.

No ja, mapa od nVidia driverja na mojem Windows 8 zaseda 888 MB (ne, nisem se zatipkal). Je pa download paket res "le" 169 MB.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Marat ::

Lonsarg je izjavil:

Nop, nič več jim ne ostane, tale tablica ima prav tako 64GB prostora:
http://www.lenovo.com/products/us/table...

Oziroma dražje zadeve 128GB prostora, klasika, nič ni izjema Surface:
http://www.cnet.com/laptops/lenovo-thin...

Potem so pa valda še ultra-draga zadevšne z 256GB, te opcije pa SUrface ne ponuja, ampak te opcije itak stanejo 1500EUR+ tak da niso kaj privlačne ponavadi.


Aha, in kakšna je prodaja te tablice? A je hit?

Lonsarg ::

Nima veze koliko se prodaja, ker je konkurenca ista. 256GB za plac entuziaste, ki to mastno plačajo, 128GB je standard, 64GB je pa low end, za tiste, ki ne rabijo prostora. Tako je povsod, razlika je samo recovery particija, ki se proizvajalec odloči, če bo na disku ali na DVDju.

Saj ne vem kako se ostali proizvajalci odločajo, ziher ne dajo vsi PC proizvajalci na notranji disk, za nas, ki smo na slo-techu brezpredmetno, ker bomo itak to odstranili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

LightBit ::

MrStein je izjavil:

No ja, mapa od nVidia driverja na mojem Windows 8 zaseda 888 MB (ne, nisem se zatipkal). Je pa download paket res "le" 169 MB.
To ni samo driver.

MrStein ::

Kaj pa? Ker drugega nisem instaliral.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matejdro ::

Tudi na mojem računalniku zaseda 800MB. Je pa večina tega mapa Installer2, ki verjetno predstavlja ostanke od namestitvenega programa.

EDIT: pa res

Not only do the NVIDIA drivers not clean up after themselves, they actually create two copies of installation files in different directories on your C: drive. The first are easy to find: after upgrading an NVIDIA driver, old versions are left in a folder called C:\NVIDIA, helpfully marked up by version numbers. These are obvious and easy to delete; for each one that you blitz you get back about 150MB of space.

The second copy is harder to spot. During installation or upgrade the compressed drivers unpack themselves into another directory at C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Installer2 before copying themselves over to Windows’ system folder. Then they leave them there in a complex structure of files and folders that looks too intimidating to delete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

Marat ::

Lonsarg je izjavil:

Nima veze koliko se prodaja, ker je konkurenca ista.


Seveda ima veze, prodaja je vse. Jaz bi z veseljem imel tako tablico s tipkovnico (neke vrste razgradljivi touch ultrabook), vendar ne če ima tako malo prostora. Potem raje ne kupim nič ter čakam da se ponudba izboljša. In močno sumim da bo takih, kot sem jaz, zelo veliko, torej bo prodaja Surfacea slaba (slabša od MS pričakovanj).

Lonsarg ::

Ampak ti si proti nakupu vseh Ultrabookov/talbetov/hibridov, ker imajo premalo prostora, ne proti Surface. To hočem povedat, ker v tej temi zveni, kot da je Surface edini z "premalo" prostora. Še Macbook Air ima isto prostora najcenejši, ne samo PC trg, torej 64GB. In okoli 48GB praznega od tega, kar je isto kot Surface Pro, če mu odstraniš recovery particijo.

Celoten trg je tak, torej nima plac niti najmanjše pvoezavo z prodajo Surfacea, ker ni konkurence, ki pa bi ponujala za tako nizko ceno 256GB. Ja tut jaz si želim 256GB, bomo videli, kdaj bodo proizvajalci ponujali poceni take opcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

techfreak :) ::

OS X Mountain Lion potrebuje (glede na specifikacije) 8 GB prostora za namestitev. 64-8=56 GB.

Lonsarg ::

Google pravi na 3+ zadetkih, da je odpakirano iz škatle na voljo okoli 48,50GB, očitno ima nek recovery tudi MAC že zraven.

technolog ::

No, to je še vseeno več kot 2x več kot 23GB.

Bor H ::

Ne spremeni dejstva, da imaš na vseh napravah označeno VSO prostornino, pred formatiranjem in inštalacijo sistema. MS je celo izdal neko tabelo, ki ti pove koliko ostane uporabniku. To da so Winsi, ki laufajo praktično vse kar je bilo spisano in narejeno v zadnjih 20 letih večjo inštalacijo kot OSX pa ni bistveno.

CaqKa ::

Bor H je izjavil:

Ne spremeni dejstva, da imaš na vseh napravah označeno VSO prostornino, pred formatiranjem in inštalacijo sistema. MS je celo izdal neko tabelo, ki ti pove koliko ostane uporabniku. To da so Winsi, ki laufajo praktično vse kar je bilo spisano in narejeno v zadnjih 20 letih večjo inštalacijo kot OSX pa ni bistveno.

kako da ne, če se ve da so bo OS dal na točno določeno hardversko platformo, ki bo diskovno podhranjena.

zakaj pol apple ne da osx na ipade?

Marat ::

Trg bo povedal vse. Tukaj lahko nekateri prepričujejo, da velikost uporabnega prostora ne pomeni veliko, ampak bomo videli kaj pa menijo potencialni kupci, ko bo naprava na voljo v trgovinah.

Mimogrede, koliko izmed vas, ki tukaj zagovarjate Surface, misli kupit to napravo?

JohanP ::

Lonsarg je izjavil:

Google pravi na 3+ zadetkih, da je odpakirano iz škatle na voljo okoli 48,50GB, očitno ima nek recovery tudi MAC že zraven.


Time Machine (system restore) po defaultu ni vključen. Sveže kopije Mac-ž-OSa pa ni na diskih --> Internet Recovery ali pa Recovery Disk assistant (USB)

Bor H ::

CaqKa je izjavil:

Bor H je izjavil:

Ne spremeni dejstva, da imaš na vseh napravah označeno VSO prostornino, pred formatiranjem in inštalacijo sistema. MS je celo izdal neko tabelo, ki ti pove koliko ostane uporabniku. To da so Winsi, ki laufajo praktično vse kar je bilo spisano in narejeno v zadnjih 20 letih večjo inštalacijo kot OSX pa ni bistveno.

kako da ne, če se ve da so bo OS dal na točno določeno hardversko platformo, ki bo diskovno podhranjena.

zakaj pol apple ne da osx na ipade?


Res je, na Projih bi lahko imel manj driverjev za razne motherboarde, vseeno pa se mora do starih modemov obnasat isto kot katerikoli drugi W8.
Tole z iPadi je pa trolanje ane? Zakaj pa Samsung ne da Fedore na tabe? Sej jo lahko oklesti..

Lonsarg ::

Marat je izjavil:


Mimogrede, koliko izmed vas, ki tukaj zagovarjate Surface, misli kupit to napravo?


Jaz, ko bom imel zadosti keša, oziroma bo počasi čas za komp nabavlat, torej okoli takrat ko bo že Surface 2 zunaj:) Kupil bom pa najbolšega hibrida z kickstandom, ki bo takrat na voljo, ne gledam jaz na firme. Trenutno pa Surface nima nikakršne konkurence med hibridi z kickstandom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisalo za tablice z majhno konico

Oddelek: Kaj kupiti
143891 (3754) RejZoR
»

Portable hotspot z geslom NIKOLI ne deluje

Oddelek: Mobilne tehnologije
121002 (817) Jst
»

windows 8 tablica

Oddelek: Mobilne tehnologije
234973 (3507) Egidij88
»

Velika dilema glede nakupa tablice

Oddelek: Kaj kupiti
304276 (3787) Unknown_001
»

Tablet PC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
589145 (5942) kmetek

Več podobnih tem