» »

Surface Pro prihaja 9. februarja

Surface Pro prihaja 9. februarja

Surface Pro s Touch Cover

vir: The Verge

Surface Pro

vir: The Verge
The Verge - Microsoftov najnovejši tablični računalnik Surface Pro prihaja 9. februarja na police v ZDA in Kanadi in prinaša polno verzijo operacijskega sistema Windows 8, 10,6-palčni zaslon HD resolucije, Core i5 procesor in 4 gigabajte delovnega pomnilnika.

Tablica bo v prihajajočih tednih in mesecih prišla tudi na police ostalih držav, vključno s trinajstimi novimi trgi, ki vključujejo Avstrijo, Belgijo, Dansko, Finsko, Irsko, Italijo, Luksemburg, Nizozemsko, Norveško, Portugalsko, Španijo, Švedsko in Švico, žal pa zaenkrat še ni podatka če in kdaj bo na voljo pri nas.

Microsoft je včeraj potrdil tudi govorice o velikosti prostega prostora namenjenega uporabniku: 128 GB verzija bo ponujala 83 GB prostega prostora, 64 GB verzija pa samo 23 GB prostega prostora, saj bo operacijski sistem zasedal več kot 40 GB.
Lastniki tablic bodo imeli možnost kopiranja obnovitvene particije na USB pogon in s tem pridobiti nekaj dodatnih gigabajtov prostora.

Konkurenca ne počiva, saj so že sedaj na voljo podobni modeli kot je recimo Acer Iconia W700 in manj zmogljive Windows 8 tablice s procesorjem Atom, ki imajo v zameno za procesorsko moč večjo avtonomijo baterije, bolj znani med njima sta Samsung ATIV Smart PC 500T in Acer Iconia W510. Na letošnjem CES-u pa smo videli tudi Razer Edge, tablico namenjeno predvsem igranju najnovejših iger, ki se ponaša z boljšo procesorsko močjo ter samostojno grafiko.

157 komentarjev

«
1
2 3 4

keitai ::

Bolj kot ne to kar pričakujem od tablice, toda 910g in vprašljiva baterija. Mogoče je bolje počakati na Surface pro 2 z haswellom.

nekikr ::

saj bo operacijski sistem zasedal več kot 40 GB

A lahko nekdo razloži, ker sem v znanstveni fantastiki precej slab...? :)

Migelo ::

nekikr je izjavil:

saj bo operacijski sistem zasedal več kot 40 GB

A lahko nekdo razloži, ker sem v znanstveni fantastiki precej slab...? :)

Kokr so pisali po drugih tech straneh, je 20GB velik sistem in 20GB bloatwara in recovery partition, tako da bo na žalost veljalo isto kot pri navadnih računalnikih, da je 1. reč, ko ga dobiš formatiranje.

bedak ::

a bi lohk sploh u slovenijo kšn surface prišel :)

Ashrack ::

Kaj pa baterija? Upam da so jo zbolsal kot pa so bile prvotne govorice da je polovica Surface RT. Se prav tam 4-5h. Saj tok dobim ze od svojega 13in Core i3 laptopa
....

yanz ::

Ja, zdaj pa vrži v matematiko i5 ter manjši zaslon in manj prostora za baterijo pa dobiš trajanje. 4-5h po moje kar drži.

billy ::

Pri bateriji ne morejo narediti čudeža, le kako bi ga? Itak so znani vsi parametri porabe.

Lahko edino dodajo večjo baterijo, ki bo tudi na voljo.

opeter ::

Te današnje baterije so za en drek. Če bi zdržal vsaj en dan (ali pa mokre sanje: en teden/mesec) brez polnjenja, bi rekel, da so smiselne te "prenosne" naprave.

Zdaj pa ti pametni telefoni ne držijo nekaj dni pri povprečni uporabi zaradi raznih servisov OS-a in programov, ki tečejo o ozadju. Pri porabi ni edini krivec samo veliki zaslon.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bor H ::

opeter je izjavil:

Te današnje baterije so za en drek. Če bi zdržal vsaj en dan (ali pa mokre sanje: en teden/mesec) brez polnjenja, bi rekel, da so smiselne te "prenosne" naprave.

Če hočeš mesec mobilnosti s telefonom si umisli 3310 pa nanjo naveži baterijo od Razr MAXX, sam tega pa ne bi ane? Hudič je ker hočemo hitro robo z ogromnim zaslonom, 1000 in 1 funkcijo AMPAK ne več kot 5mm debelo. Če bi z današnjo tehnologijo naredil 5 let star telefon in na njega dal novejšo baterijo bi mirno zdržal 1 teden. Se pa itak najdejo nišni produkti kot že omenjena Motorola MAXX ali Lenovo X230 ampak so praviloma "popačeni" zaradi baterije.
anyway, nočem rečt da so današnje baterije ful dobre, hočem rečt da je folk prezahteven in ker se roba dela za mase potem ostanemo brez določenih izdelkov (premalo ljudi bi kupilo 2mm debelejši telefon, pa čeprav bi s tem dodali dan avtonomije)

CaqKa ::

nekikr je izjavil:

saj bo operacijski sistem zasedal več kot 40 GB

A lahko nekdo razloži, ker sem v znanstveni fantastiki precej slab...? :)

Jaz potisnem kljuko dol, potegnem za njo da okno odprem in potem imam na zgornji, spodnji in na strani šraufeke s katerimi lahko nastavim če se okno kje zatika in riba ob okvir...
Blesavi microsoft pa ne zna lastnih oken nastavit da bi delovale po pričakovanjih...

M-XXXX ::

CaqKa je izjavil:

nekikr je izjavil:

saj bo operacijski sistem zasedal več kot 40 GB

A lahko nekdo razloži, ker sem v znanstveni fantastiki precej slab...? :)

Jaz potisnem kljuko dol, potegnem za njo da okno odprem in potem imam na zgornji, spodnji in na strani šraufeke s katerimi lahko nastavim če se okno kje zatika in riba ob okvir...
Blesavi microsoft pa ne zna lastnih oken nastavit da bi delovale po pričakovanjih...

Ahaha, ta komentar je pa tako epski, da joj :D

Bor H ::

Jao, a pri laptopih se pa noben ne sekira? Meni recimo Windows folder od sedmice požre 30GB, dodaš še recovery partition in si tm. To je pač cena da imaš tablico ki ima cel sistem in ni sam povečan telefonski GUI.

opeter ::

Bor H je izjavil:

Če hočeš mesec mobilnosti s telefonom si umisli 3310 pa nanjo naveži baterijo od Razr MAXX, sam tega pa ne bi ane? Hudič je ker hočemo hitro robo z ogromnim zaslonom, 1000 in 1 funkcijo AMPAK ne več kot 5mm debelo.


Dobra zamisel! Sicer pa sem zadovoljen lastnik Samsunga E-1107 Solar ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bor H ::

Zanimiva izbira ;)

CaqKa ::

Bor H je izjavil:

Jao, a pri laptopih se pa noben ne sekira? Meni recimo Windows folder od sedmice požre 30GB, dodaš še recovery partition in si tm. To je pač cena da imaš tablico ki ima cel sistem in ni sam povečan telefonski GUI.

dve črki: XP

xpje se lahko nlitea na pod 700 mega. v osnovi brez "optimizacij" so pa okrog 4 giga. kaj pri hudiču je windows 8 drugega kot bloatware pa neoptimizirana koda če zadeva zaseda 10x več pri neopaznih izboljšavah? (pa me en drek briga za hitrejše procesojre, cenejši ram in disk)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

17rnn ::

Z Microsoftove strani tole še nekako razumem, ker igrajo na dolgi rok in vejo, da se računalnitvo hitro premika v prenosljive naprave in cloud storitve ampak v trenutni izvedbi, se mi Surface Pro zdi neke vrste nateg za ljudi, ki hočejo tablico (ker je to trenutno ql), v resnici pa rabijo ultrabook ...

WhiteAngel ::

saj bo operacijski sistem zasedal veÄ kot 40 GB


Če imaš toliko malo placa, zgradiš OS, ki zasede <5 GB. Verjetno se nikoli ne bom načudil, kako uspešno lahko naredi podjetje marketing in koliko malo tehnologija in dobri inženirji. Žal sem med slednjimi. :(

billy ::

Živimo v časih, ko ravno velikost diska ni ravno problem, zato se tudi nihče ne ukvarja s tem, da bi minimiziral zadeve. Zakaj pa bi, samo vstran vržen čas, denar in energija.

Tudi 20GB fraj na surface RT je ogromno prostora, če seveda govora o neki zmerni uporabi naprave, pošta, splet, dokumenti, filmčki, glasba...

dunker ::

Se strinjam, da velikost diska (oziroma pomnilniških medijev na splošno) danes ni problem -- problem pa je v percepciji uporabnika, ki kupi 64 GB napravo in dobi 23 GB prostora.

Na eni strani imamo Apple, ki investira nezanemarljiva sredstva v vakumsko pakiranje produktov, da dosežejo poseben učinek "počasnega odpiranja", ko kupec prvič odpira škatlo. Ker vedo, da je prvi vtis še kako pomemben in da se je kupcu to vtisnilo v spomin kot poseben "occasion", ki ga želi še kdaj doživet. Torej bo kupil še kakšen Apple produkt.

Na drugi strani kupec prižge svojo novo Microsoft 64 GB tablico in najde 23 GB prostega prostora. Precej kisel občutek. Ne, hvala.

Ker pomnilniški mediji danes res niso problem, bi se Microsoft lahko stegnil tiste dodatne $3 in v 64 GB napravo dejansko vgradil recimo 96 GB prostora. Talk about positive press.

CaqKa ::

billy je izjavil:

Živimo v časih, ko ravno velikost diska ni ravno problem, zato se tudi nihče ne ukvarja s tem, da bi minimiziral zadeve. Zakaj pa bi, samo vstran vržen čas, denar in energija.

Zato ker bi se pokazal še kakšen bug, zato ker bi zadeva delala hitreje, zato ker stranke ne bi jamrale čez to zadevo, zato ker težijo k "najboljši", zato ker je to možno.

Marat ::

Ideja je dobra, ampak prostora je pa res premalo, če želiš uporabljat Surface kot nadomestek laptopa. Če ga pa želiš imeti samo kot tablico/mobilno napravo, pa bo zihr predrag v primerjavi s konkurenti (iPad, Nexus, Galaxy Tab).

billy ::

Jaz imam na mojem laptopu trenutno 64GB disk, tako da surface PRO je prek preveč.

Marat ::

billy je izjavil:

Jaz imam na mojem laptopu trenutno 64GB disk, tako da surface PRO je prek preveč.

Kaj pa delaš na laptopu? Jaz ga imam (tudi) za web in mobile development, in bi mi bil surface premalo.

Lonsarg ::

Kupiš Surface Pro 128GB ter 64GB MicroSD(30EUR) pa ti nič ne manjka.

Pravzaprav ne vem kaj sploh debata o tem, velika večina Ultrabookov ima 128GB placa, imajo gor Windows, ki zasede isto kot ta na Surface Pro. Res pa je, da velika večina ne ponuja 64GB modela, po drugi strani pa tudi večina ne ponuja MicroSD slota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

techfreak :) ::

V prenosniku imam 128 GB SSD (80% Win, 20% Linux) in imam nekatere programe nameščene tudi na HDDju. Težko bi si predstavljal da bi vse skupaj imel samo 128 GB ali pa celo 64 GB.

Lonsarg je izjavil:

Kupiš Surface Pro 128GB ter 64GB MicroSD(30€) pa ti nič ne manjka.

MicroSD kartice so počasne oz. vsaj tako imam občutek na tablici, cena kartic je pa približno 1GB/€.

floyd1 ::

Kje pa sploh dobiš 64GB micro SD za tako ceno?

billy ::

Marat je izjavil:

billy je izjavil:

Jaz imam na mojem laptopu trenutno 64GB disk, tako da surface PRO je prek preveč.

Kaj pa delaš na laptopu? Jaz ga imam (tudi) za web in mobile development, in bi mi bil surface premalo.


"normalna" uporaba, seveda :)

Lonsarg ::

floyd1 je izjavil:

Kje pa sploh dobiš 64GB micro SD za tako ceno?


Od 45€ dalje za najhitrejše 64GB Sandisk 30MB/s branja(pisanje pa še vedno dokaj počasno)
http://www.ebay.com/itm/SanDisk-Mobile-...

Kaj počasnejšega se ne splača kupovat za v laptopa.

kmetek ::

Lonsarg je izjavil:

Kupiš Surface Pro 128GB ter 64GB MicroSD(30EUR) pa ti nič ne manjka.

Pravzaprav ne vem kaj sploh debata o tem, velika večina Ultrabookov ima 128GB placa, imajo gor Windows, ki zasede isto kot ta na Surface Pro. Res pa je, da velika večina ne ponuja 64GB modela, po drugi strani pa tudi večina ne ponuja MicroSD slota.


in kje se dobi 64gb MicroSD za 30€?

45€ + carinska pošta + na vse skupaj ddv + garancije doma ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

kmetek ::

Lonsarg ::

kmetek je izjavil:


45EUR + carinska pošta + na vse skupaj ddv + garancije doma ni.


No, saj imaš tudi znotraj EU za 50EUR:
http://www.ebay.de/itm/64GB-SANDISK-MOB...

To so seveda tahitre, najpočasnejše so pa res že od 30EUR naprej z carino vred(oziroma 25EUR, ker bohved če se matrajo za teh par EUR, je že prenizek znesek):
http://www.ebay.co.uk/itm/64GB-Micro-SD...

Tiste zgoraj za 60EUR iz slovenije so enake, kot tele tapočasne za 30EUR, ampak to niti slučajno ni za v Surface ali kak drug laptop dajat.

V bistvu škoda, ker nima zadeva kar Micro SD IN SD slot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

CaqKa ::

billy je izjavil:

Jaz imam na mojem laptopu trenutno 64GB disk, tako da surface PRO je prek preveč.

in ti si merodajen za celotno populacijo?

Lonsarg je izjavil:

Kupiš Surface Pro 128GB ter 64GB MicroSD(30EUR) pa ti nič ne manjka.

micro sd 64gb za 30€, kje?
class 4 ali class 10?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

Lonsarg je izjavil:

To so seveda tahitre, najpočasnejše so pa res že od 30EUR naprej z carino vred(oziroma 25EUR, ker bohved če se matrajo za teh par EUR, je že prenizek znesek):
http://www.ebay.co.uk/itm/64GB-Micro-SD...

Ja pa seller iz tajske... če ne dela oziroma ni 64gb, ampak je samo 32, boš pošiljal nazaj?

Lonsarg je izjavil:

Tiste zgoraj za 60EUR iz slovenije so enake, kot tele tapočasne za 30EUR, ampak to niti slučajno ni za v Surface ali kak drug laptop dajat.

maš kak test ki to podkrepi, al kr tak govoriš v prazno, da ti pač na besedo verjamemo?

Lonsarg je izjavil:

V bistvu škoda, ker nima zadeva kar Micro SD IN SD slot.

To je škoda že zaradi tega ker morš extra čitalec uporabljat če želiš slike s fotaparata importat...
kaj šele zaradi tega, da na taki napravi morš razmišljat o tem da boš razširjal "disk" z sd kartico... ms se naj zgene in optimizira sistem.

Ashrack ::

Lonsarg je izjavil:

Kupiš Surface Pro 128GB ter 64GB MicroSD(30EUR) pa ti nič ne manjka.

kje pa dobis 64GB Micros SD za Class 10 za 30e?
....

Lonsarg ::

CaqKa je izjavil:


Lonsarg je izjavil:

V bistvu škoda, ker nima zadeva kar Micro SD IN SD slot.

To je škoda že zaradi tega ker morš extra čitalec uporabljat če želiš slike s fotaparata importat...
kaj šele zaradi tega, da na taki napravi morš razmišljat o tem da boš razširjal "disk" z sd kartico... ms se naj zgene in optimizira sistem.


Ekstra uporabniki, ki so redki in ki rabijo več prostora morajo pač razmišljati o dodatkih, oziroma morajo kupiti debel laptop, ki ima HDD notri, SDDji pač niso veliki, pa tudi če imajo Ultrabook z linuxi jim bo še vedno 128GB premalo, ne bo to nič spremenilo zadeve.

128GB Surface Pro je zadosti za 90% ljudi in ne vem zakaj je tako čudno, da nekdo da nekaj na trg, ki ni primerno za 10% ljudi. 256GB Ultrabooki/hibridi pa tudi obstajajo, ni jih tako malo, so pa dragi ja...

kmetek ::

un iz tajske je lahko kakšen fejkar, too risky/fishy.

pi pawr ::

HD zaslon? To je ločljivost za telefone...

win64 ::

Sem preveril velikost windowsa 8.
Mapa windows : 20 GB(od tega 10 winsxs, 3 system32,...)
Program files(x86 in x64): 10GB
Users: 10GB
Kar je skupaj 40GB
Pa imam nameščen ms office, visual studio profiesional, scilab, thunderbird(z okoli 4GB pošte), firefox, chrome, utorrent, vmware player, nokia suite z backupi, pa okoli 20 metro aplikaciji.
In večina dokumentov.

Po mojem skromnem mnenju, povprečni uporabnik, ki ne shranjuje celega interneta na svoj disk, ne potrebuje več kot 64GB diska, z 128GB se pa da že zelo lepo shajati.

CaqKa ::

Lonsarg je izjavil:

Ekstra uporabniki, ki so redki in ki rabijo več prostora morajo pač razmišljati o dodatkih, oziroma morajo kupiti debel laptop, ki ima HDD notri, SDDji pač niso veliki, pa tudi če imajo Ultrabook z linuxi jim bo še vedno 128GB premalo, ne bo to nič spremenilo zadeve.

odsotnost sd namesto microsd čitalca so ravno iz istega razloga kot sam omenili kot slabost.
velika večina fotoaparatov danes slika na sd kartice, le telefoni uporabljjo microsd.
Boš sedaj vsakega ki poseduje fotoaparat klasificiral kot "extra uporabnik"?

tablice kot je ativ smart pc in recimo note 10.1, ki imajo native gor adobe photoshop, zaradi s-pen, ki so ga razvili, očitno hočejo biti multimedijsko usmerjene, in tukaj jim obični sd čitalec ne uide. trg ga bo zahteval, vsaj tako dolgo dokler imamo obične sdje v fotoaparatih.

Lonsarg ::

Jaz nisem nikjer omenjal SD vs MicroSD, to je zdaj čist druga debata. Govora je bilo o tem, da je 128GB premalo prostora, in če pogledaš po trgu, vidiš da razn Ultra dragih Ultrabookov, noben nima več kot 128GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

techfreak :) ::

64GB mogoče zadošča za Chrome in občasno MS Office uporabo, za ostalo pa se uporablja cloud (glasba - Spotify, filmi - Netflix, email - Gmail, slike - Picasa ali pa Facebook, igre - Farmville, poker ter ostale preko spleta). V bistvu za kaj takšnega še 32GB zadošča.

Prednost tablic z i5 in podobnimi procesorji je pa tudi v odprtosti - na takšno tablico lahko brez težav namestiš kateri koli OS želiš, medtem ko na tistimi z Atom Clover Tail (ATIV Smart PC in W510) zaenkrat še ni možnosti za Linux.

celada ::

techfreak :) je izjavil:

64GB mogoče zadošča za Chrome in občasno MS Office uporabo, za ostalo pa se uporablja cloud (glasba - Spotify, filmi - Netflix, email - Gmail, slike - Picasa ali pa Facebook, igre - Farmville, poker ter ostale preko spleta). V bistvu za kaj takšnega še 32GB zadošča.

Prednost tablic z i5 in podobnimi procesorji je pa tudi v odprtosti - na takšno tablico lahko brez težav namestiš kateri koli OS želiš, medtem ko na tistimi z Atom Clover Tail (ATIV Smart PC in W510) zaenkrat še ni možnosti za Linux.



Optimist. :)

Iluvatar ::

Od tega 23GB je potrebno odšteti še cca. 4GB za pagefile.sys :-)

smihael ::

billy je izjavil:

Živimo v časih, ko ravno velikost diska ni ravno problem, zato se tudi nihče ne ukvarja s tem, da bi minimiziral zadeve. Zakaj pa bi, samo vstran vržen čas, denar in energija.


naravni resource si pa neumejeni. dejmo se tisto mal rud ka je, porabat za windowse (y), ka microsoft ni sposoben napisat sistema pod 5 GB (zakaj v linuxu to lahko cist lepo rata pa osnovna namestiev podpira precej vec naprav in funkcij kot windows (brez 3rd party gonilinkov in programov))

klinker ::

smihael je izjavil:

billy je izjavil:

Živimo v časih, ko ravno velikost diska ni ravno problem, zato se tudi nihče ne ukvarja s tem, da bi minimiziral zadeve. Zakaj pa bi, samo vstran vržen čas, denar in energija.


naravni resource si pa neumejeni. dejmo se tisto mal rud ka je, porabat za windowse (y), ka microsoft ni sposoben napisat sistema pod 5 GB (zakaj v linuxu to lahko cist lepo rata pa osnovna namestiev podpira precej vec naprav in funkcij kot windows (brez 3rd party gonilinkov in programov))


Shure, na linuxu dela vse out of the box...vse naprave in na vseh napravah...mokre sanje :D
To ni ne primarni pc, ne laptop...20GB uporabnega placa je mogoce res bolj tako tako, 80GB pa je vec kot dovolj za tako napravo.

techfreak :) ::

Na Linuxu še sedaj dela veliko več naprav out of the box, vse pa žal ne. Privzeta namestitev Ubuntuja je na 850MB .iso, Windows 8 pa je krepko čez 3GB. Po namestitvi ti Windows 8 porabi prb. 10GB, Ubuntu pa pod 5GB. Z lahkoto rečem, da mi Ubuntu po namestitvi ponuja bistveno več kot Windows.

To ni ne primarni pc, ne laptop...20GB uporabnega placa je mogoce res bolj tako tako, 80GB pa je vec kot dovolj za tako napravo.

Torej je še toliko bolj pomembno, da ne zaseda toliko prostora kot OS na PCju ali prenosniku.

klinker ::

A res? Nastej kako napravo ki ne dela na win in dela na linuxu. Uporabljam namrec tako Ubuntu, kot OSX in tudi Win, pa je prav Ubuntu najbolj neprijazen od vseh treh.
Ce je OS enak PCju oz prenosniku manj ne more zasedat, se ti ne zdi...za to imas RT verzijo..noben ti pa niti ne brani da pocistis nepotreben srot.

Tamius Han ::

klinker je izjavil:

A res? Nastej kako napravo ki ne dela na win in dela na linuxu. Uporabljam namrec tako Ubuntu, kot OSX in tudi Win, pa je prav Ubuntu najbolj neprijazen od vseh treh.
Ce je OS enak PCju oz prenosniku manj ne more zasedat, se ti ne zdi...za to imas RT verzijo..noben ti pa niti ne brani da pocistis nepotreben srot.


pa je prav Ubuntu najbolj neprijazen od vseh treh. — ja sej, če pa uporabljaš Unity...
sudo apt-get install kubuntu-desktop

In problem z neprijaznostjo je odpravljen.

Aja, za napravo ki Windowsev ne poganja, medtem ko linux na njej teče brez problema -- Raspberry Pi. Pa v kratkem bojda še steambox. Pa wireless routerji radi poganjajo kakšne stvari, ki temeljijio na linuxu -- vso srečo s poganjanjem windowsov na onih zadevah.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Pa sej ni fora v vmesniku, ki je itak neka grda kopija OSXa...ampak ze to da je treba pol stvari v terminalu delat...ampak to je v vasem linux svetu itak ql in je vse ostalo krap.
No...sem ciljal na pc hardware, ampak sem se res narobe izrazu...te igracke pa z winsi itak nimajo kaj pocet, saj bi ble v par dnevih polne spletnega smetisca >:D
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisalo za tablice z majhno konico

Oddelek: Kaj kupiti
143890 (3753) RejZoR
»

Portable hotspot z geslom NIKOLI ne deluje

Oddelek: Mobilne tehnologije
121002 (817) Jst
»

windows 8 tablica

Oddelek: Mobilne tehnologije
234971 (3505) Egidij88
»

Velika dilema glede nakupa tablice

Oddelek: Kaj kupiti
304275 (3786) Unknown_001
»

Tablet PC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
589144 (5941) kmetek

Več podobnih tem