» »

Firefox bo privzeto blokiral vse vtičnike razen Flasha

Firefox bo privzeto blokiral vse vtičnike razen Flasha

Mozilla.org - Mozilla je napovedala radikalno spremembo pri nalaganju vtičnikov na spletnih straneh v Firefoxu, ki predstavlja nadaljevanje tehnike vtičnikov na klik iz Firefoxa 17. Tedaj je Mozilla sestavila seznam nevarnih vtičnikov (stare verzije Jave, Silverlighta in Flasha), ki jih Firefox ni več samodejno naložil, ampak je uporabnika obvestil o nevarnosti in zahteval potrditev pred zagonom vtičnika. Odslej bo tako pri vseh vtičnikih razen najnovejšem Flashu.

To pomeni, da bo Firefox namesto vseh vtičnikov prikazal sporočilo, ki bo podobno temu na sliki (a z bolj generičnim besedilom, saj bodo neselektivno blokirali vse). Šele ko bo uporabnik kliknil nanj, ga bo Firefox naložil. Mogoč bo tudi nekoliko ohlapnejši režim, saj bo mogoče posamezno stran dodati med zaupanja vredne, na kateri bo Firefox samodejno naložil vse vtičnike.

Mozilla pojasnjuje, da je ta sprememba velika pridobitev za uporabnike. Prav luknjasti vtičniki so bili namreč največkrat vektor za napad na brskalnik in tudi razlog za zrušitve brskalnika. Še več, mnogokrat so tudi požrli veliko pomnilnika in opazno upočasnili sistem. Vse to bo sedaj odpadlo, saj bo treba zagon vsakega potrditi.

Zakaj točno je zadnja verzija Flasha izvzeta, niso pojasnili. Mislimo pa si lahko, da je Mozilla s tem pomislila na oglaševalce, ki pričakujejo samodejni prikaz reklam na straneh (Google vendarle je njihov največji sponzor). Nihče pri zdravi pametni namreč ne bi dodatno klikal, da bi omogočil njihov prikaz. Drugi razlog so tudi videoposnetki, od katerih uporabniki pričakujejo takojšnje predvajanje. A izvzeta bo vsakokrat le najnovejša verzija Flasha.

52 komentarjev

«
1
2

Looooooka ::

LOL.
Najbolj buggy zadevo pustijo prizgano.
To je pa tko kot da bi zaminiral 1500 hektarjev gozda in potem narisal varno pot :D

Grumf ::

Eh, flashblock uporabljam ze since forever... ne mislim reklam gledat, in to še annoying
reklam z zvoki in podobno navlako...
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

harvey ::

Spet ena pametna, da bodo delali živčne uporabnike...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

#000000 ::

Grumf je izjavil:

Eh, flashblock uporabljam ze since forever... ne mislim reklam gledat, in to še annoying
reklam z zvoki in podobno navlako...



Kako gledaš youtube ? Jest bi tud flash blokiral, sam k dostikrat ybe gledam in podobno, al takrat izklopiš al se da določene strani unblockat ?

black ice ::

Lahko dodaš whitelist.

Edit: youtube ima opcijo html5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

AlphaOne ::

men se zdi pa fino, ma prednosti, pa tudi slabosti...

ampak ce sem prav razumel tole
Vse to bo sedaj odpadlo, saj bo treba zagon vsakega potrditi.

bos moral vedno znova vklapljat plugine, recimo vlc web player? no, ce ja, potem popravljam zgornjo izjavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AlphaOne ()

vorantz ::

to bo samo prineslo nov način, da zlobne strani pretentajo neuke uporabnike v inštalacijo smetja :|
bodo nrdili stran, ki zgleda kot to opozorilo in ti ponudli .exe za namestit "plugin" itd

gendale ::

naj raje vgradijo adblock
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Mesar ::

gendale je izjavil:

naj raje vgradijo adblock


In kaj je narobe če je zadeva vključena v brskalnik kot vtičnik?
Your turn to burn!

Mesar ::

In zadeva je čisto logična. Jave ni na spletu toliko ko flasha, oziroma se uporablja namensko za razne aplikacije (če hočeš neki poganjat pač to dovoliš) medtem ko bi bilo malo mimo če bi ti za vsako drugo pasico, del designa, animacijo v flashu... metalo opozorilo (po možnosti za vsak element posebej).
Your turn to burn!

Kenpachi ::

Treba je poudariti, da sedaj obstaja ločitev extension (dodatek/razširitev) in plugin (vtičnik).

Adblock in podobne "mini-aplikacije" bodo še vedno delovale normalno, to so extensioni.

Java, any MS (outlook, lync, drm, whatever)... Bodo privzeto disablani.
Zaraki Kenpachi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kenpachi ()

orbter ::

Torej na Linuxu, kjer je zadnja različica Flasha 11.2, ne bomo več gledali obupnih Flash reklam? :-)

RockyS ::

#000000 je izjavil:

Grumf je izjavil:

Eh, flashblock uporabljam ze since forever... ne mislim reklam gledat, in to še annoying
reklam z zvoki in podobno navlako...



Kako gledaš youtube ? Jest bi tud flash blokiral, sam k dostikrat ybe gledam in podobno, al takrat izklopiš al se da določene strani unblockat ?


www.youtube.com/html5

Blisk ::

Flash je največji crap od softwera kar sem jih kdaj videl..... nonstop blokira

N4g4c3N ::

Pri Operi se da vse te stvari prilagoditi po želji. Na strani X lahko blokiraš vse vtičnike, na strani Y jih naložiš (poženeš) s klikom nanj, na strani Z jih omogočiš. Strani, ki jih ni na seznamu "costum nastavitev" se pač prikažejo po default nastavitvah (ki jih tudi lahko spreminjaš).

Tamius Han ::

#000000 je izjavil:

Grumf je izjavil:

Eh, flashblock uporabljam ze since forever... ne mislim reklam gledat, in to še annoying
reklam z zvoki in podobno navlako...



Kako gledaš youtube ? Jest bi tud flash blokiral, sam k dostikrat ybe gledam in podobno, al takrat izklopiš al se da določene strani unblockat ?



Youtube se počasi premika na HTML5. In če youtube zazna, da nimaš inštaleranga flasha, ti bo stvari avtomatsko predvajal v HTML5 (vsej tisto kar se da, kar je sicer kar precej stvari, sam se zmerej najde kakšna stvar, za katero še vedno rabiš flash). Source: Ponovna inštalacija Linuxa, na Youtube sem rinil še preden sem namestil flash.

EDIT:

N4g4c3N je izjavil:

Pri Operi se da vse te stvari prilagoditi po želji. Na strani X lahko blokiraš vse vtičnike, na strani Y jih naložiš (poženeš) s klikom nanj, na strani Z jih omogočiš. Strani, ki jih ni na seznamu "costum nastavitev" se pač prikažejo po default nastavitvah (ki jih tudi lahko spreminjaš).


Res se da, sam to ne dela zmerej tako kot je treba. Sem po defaul omogočil vtičnike only-on-demand, pa Songpop in še nekatere druge stvari niso hotele delati (tudi po tem, ko sem dodal strani na seznam izjem).

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Youtube se počasi premika na HTML5. In če youtube zazna, da nimaš inštaleranga flasha, ti bo stvari avtomatsko predvajal v HTML5 (vsej tisto kar se da, kar je sicer kar precej stvari, sam se zmerej najde kakšna stvar, za katero še vedno rabiš flash). Source: Ponovna inštalacija Linuxa, na Youtube sem rinil še preden sem namestil flash.

Ja, samo niso vsi yt posnetki na voljo v html5 8-).

erunno ::

A) Valda so do pustili Flash vklipljen, k so itak *selfcensored* od oglaševalcev. Samo spomnimo se sranja z DNT standardom in privzeto vklopljenimi DNT zastavicami (ened od primerov, ko sem mnenja da je MS celi prav naredil).
B) komaj čakam, da Flash končno roma v smetišče zgodovine

RockyS ::

Hayabusa je izjavil:

Youtube se počasi premika na HTML5. In če youtube zazna, da nimaš inštaleranga flasha, ti bo stvari avtomatsko predvajal v HTML5 (vsej tisto kar se da, kar je sicer kar precej stvari, sam se zmerej najde kakšna stvar, za katero še vedno rabiš flash). Source: Ponovna inštalacija Linuxa, na Youtube sem rinil še preden sem namestil flash.

Ja, samo niso vsi yt posnetki na voljo v html5 8-).


Kateri pa niso?

Hayabusa ::

Pojma nimam, zadnjič sem na prenosniku zagnal ubuntu live 12.10, kjer po defaultu ni flash nameščenega, je potem sorodnik neko staro jugo musko (Mišo Kovač, neke hr klape in podobno) poslušal na njem in naletel na par komadov, ki so bili samo v flashu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

arjan_t ::

RockyS je izjavil:


Kateri pa niso?


tisti z oglasi so predvajani samo v flashu

CaqKa ::

RockyS je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

Youtube se počasi premika na HTML5. In če youtube zazna, da nimaš inštaleranga flasha, ti bo stvari avtomatsko predvajal v HTML5 (vsej tisto kar se da, kar je sicer kar precej stvari, sam se zmerej najde kakšna stvar, za katero še vedno rabiš flash). Source: Ponovna inštalacija Linuxa, na Youtube sem rinil še preden sem namestil flash.

Ja, samo niso vsi yt posnetki na voljo v html5 8-).


Kateri pa niso?

na youtubu piše da vsaj tisti z reklamami...

PARTyZAN ::

Uporabniki NoScripta smo že vajeni tega sistema. Ima identičen feature že precej časa, s tem, da blokira vse plugine katerih spletne strani niso na whitelisti. Tudi flash.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

gendale ::

Mesar je izjavil:

gendale je izjavil:

naj raje vgradijo adblock


In kaj je narobe če je zadeva vključena v brskalnik kot vtičnik?

da ga potem uporablja premalo ljudi

ko vidim net na kakem računalniku, ki nima adblocka, me boli glava od vsega sranja

brskalnik bi moral že imed vgrajen adblock + avtomatsko updatanje seznama naslovov z oglasi

(pa ja vem da se to ne bo zgodilo, ker mozilla dobiva ogromne količine denarja od googla)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

PARTyZAN ::

gendale: ti si idiot. Od česa misliš da živi večina spletnih strani? Dobre volje administratorjev? Adblockerja privzeto ne boš videl v nobenem razširjenem brskalniku, ker bi to bilo hudo škodljivo za splet.

Sicer tudi sam uporabljam Adblock, ampak vem, da je to privilegij in ga tudi cenim.

gendale ::

ah ja in spet smo pri osebnih napadih

naj zrihtajo delujoč sistem mikroplačil, pa bodo spletne strani čisto lepo živele
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

phong ::

naj zrihtajo delujoč sistem mikroplačil, pa bodo spletne strani čisto lepo živele


Pa ja, da bodo. 99% uporabnikov ni pripravljenih plačati na internetu 0,00000€. Zero! Že nebroj mikroplačil je zaradi tega propadel (med slovenskimi: DoubleRecall, pa tudi Pianu ne gre dobro).

gendale ::

nisem 100% siguren za piano, ampak kolikor sem si na hitro prebral njihovo stran ( http://www.delo.si/piano ), plačaš tedensko/mesečno/letno 2/4,89/48,9 + še vedno so oglasi

jaz sem imel bolj v mislih nekaj takega... hočeš prebrat članek, z enim klikom plačaš recimo 5 centov (oziroma kolikor pač stran povprečno zasluži z oglasi zaradi prebranega članka) in potem bereš članek brez oglasov
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

ahac ::

gendale: Kolk bi bil ti pripravljen plačat za dostop do Slo-Techa, če ne bi imel oglasov?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

CaqKa ::

phong je izjavil:

naj zrihtajo delujoč sistem mikroplačil, pa bodo spletne strani čisto lepo živele


Pa ja, da bodo. 99% uporabnikov ni pripravljenih plačati na internetu 0,00000€. Zero! Že nebroj mikroplačil je zaradi tega propadel (med slovenskimi: DoubleRecall, pa tudi Pianu ne gre dobro).

Dropbox očitno laufa. brez oglasov.
Pa tisti, ki plačujejo, očitno plačujejo tudi za vse free accounte.

Slotech tam.. 1-2 evra na mesec bi bil pripravljen. Ampak slotech ima že sedaj zelo malo oglasov, oziroma vsaj moteči niso. Pa slotech ima vsaj neko vsebino.

Za rumeni trač (24ur, žurnal) nisem pripravljen dat toliko. RTV slovenijo se že sedaj plačuje z rtv prispevkom. pri čemer bi glede na njihovo vsebino (frekvenca x, druga jutranja kronika, zapisi iz močvirja, my life, my music...) in porihtan arhivski portal (imajo podcaste oddaj) tudi bil pripralvjen odštet kaj dodatnega.

gendale ::

ahac je izjavil:

gendale: Kolk bi bil ti pripravljen plačat za dostop do Slo-Techa, če ne bi imel oglasov?

jaz bi raje plačeval po temah/člankih ne pa za celo stran
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

digitalcek ::

gendale je izjavil:

ahac je izjavil:

gendale: Kolk bi bil ti pripravljen plačat za dostop do Slo-Techa, če ne bi imel oglasov?

jaz bi raje plačeval po temah/člankih ne pa za celo stran


Zdi se mi, da bi ti še raje plačeval po stavkih, ali celo po besedah. Da bi bilo ceneje. Kajti ENA beseda bi morala vsekakor biti ceneje od 0,00000000001 evra.

In zdi se mi, da si ti eden tistih, ki na spletu od nekega romana (ki ima 370 strani) kupijo prvo, drugo, 145-to in zadnjo stran. In potem naokrog nakladajo, da so prebrali cel roman.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: eVro ()

gendale ::

Am narobe se ti zdi.

Recimo tkole z glave za članke, ki so mi ostali v spominu, za zadnjih par člankov o varnosti mobilnih omrežji, bi plačal nekje 10 centov / članek. Lepo bi bilo, da bi imeli sistem za ocenjevanje člankov/tem, da bi lahko vsaj približno vedel koliko se splača plačat za branje. Mogoče tudi kak predogled, recimo prvi odstavek članka/teme.

Tudi za dobro narejeno stran za male oglase bi plačal pri oddaji oglasa (ubisvu že, ker občasno prodajam stvari na ebayu). V mislih mam neko slo verzijo ebaya, se pravi tudi zaščita kupcev in prodajalcev.

Prebral sem tudi par zgodb s spleta, ki jih je avtor objavil brezplačno in se mi tudi zdijo vredne plačila.

Samo je pač problem pri takih majhnih vsotah, ker noben način ni ravno idealen za plačilo.
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

Netrunner ::

CaqKa je izjavil:

.. 1-2 evra na mesec bi bil pripravljen.


he he ... ja seveda ... že tako se samo interent ponudniku plačuje nekje med 30-50EUR mesečno ... pa da bi za vsako stran ki jo povprečni uporabnik obišče plačal npr 1-2EUR ... si predstavljaš mesečni račun :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

digitalcek ::

gendale je izjavil:


Recimo tkole z glave za članke, ki so mi ostali v spominu, za zadnjih par člankov o varnosti mobilnih omrežji, bi plačal nekje 10 centov / članek.


S tem stavkom in z vsoto, ki so jo omenil, je meni vse jasno!
Kot da smo v Afriki, kjer štejejo na cente in je 10 dolarjev super plača.
Ne, smo v Sloveniji, kjer je 700 evrov bedna in človeka nedostojna plača, plača 1200 evrov pa je recimo približno v redu.

V Avstriji recimo za manj kot 20.000 evrov nihče ne gre pisat romana. Se mu ne splača. Raje leži na kavču. Ima v Avstriji roman na spletu 200.000 bralcev? NIMA!

Ti pa o 10-ih centih za članek. Oziroma za članke. Tako si vsaj napisal.
Pa kje živiš, človek? V Afriki? Ne hodiš vsak dan mimo izložb? Ti cene niso poznane?

Aja, ker so v izložbah visoke cene, morajo biti na spletu majhne. Smešno majhne. Nisem vedel...

black ice ::

Digitalček, pokaži nam primerke tvojih avtorskih del. Ni potrebno celote, lahko objaviš samo izseke.
Nadaljujemo po ogledu.

digitalcek ::

Netrunner je izjavil:

CaqKa je izjavil:

.. 1-2 evra na mesec bi bil pripravljen.


he he ... ja seveda ... že tako se samo interent ponudniku plačuje nekje med 30-50EUR mesečno ... pa da bi za vsako stran ki jo povprečni uporabnik obišče plačal npr 1-2EUR ... si predstavljaš mesečni račun :)


He, he. Že tako plačujem kakšnih 450 evrov položnic mesečno. Pa da bi ob vsakem obisku trgovine pustil 15 evrov? Logika, da te kap!

Mimogrede: in koliko da (slovenski) internetni ponudnik nekomu, ki trži/monetizira vsebine? 500, 1000, 3000 evrov mesečno?

black ice je izjavil:

Digitalček, pokaži nam primerke tvojih avtorskih del. Ni potrebno celote, lahko objaviš samo izseke.
Nadaljujemo po ogledu.


Moje vsebine dobijo samo tisti, ki so jih pripravljeni plačevati.
Ki nimajo do plačljivosti tako (enotno) negativnega mnenja, kot ga ima ogromna večina Slovencev, ki jim je mikro plačilo 10 centov (beri forumaša zgoraj) finančna katastrofa in morajo za to, da plačajo nekomu 10 centov, vzeti kredit...

Zgodovina sprememb…

gendale ::

digitalcek je izjavil:

gendale je izjavil:


Recimo tkole z glave za članke, ki so mi ostali v spominu, za zadnjih par člankov o varnosti mobilnih omrežji, bi plačal nekje 10 centov / članek.


S tem stavkom in z vsoto, ki so jo omenil, je meni vse jasno!
Kot da smo v Afriki, kjer štejejo na cente in je 10 dolarjev super plača.
Ne, smo v Sloveniji, kjer je 700 evrov bedna in človeka nedostojna plača, plača 1200 evrov pa je recimo približno v redu.

V Avstriji recimo za manj kot 20.000 evrov nihče ne gre pisat romana. Se mu ne splača. Raje leži na kavču. Ima v Avstriji roman na spletu 200.000 bralcev? NIMA!

Ti pa o 10-ih centih za članek. Oziroma za članke. Tako si vsaj napisal.
Pa kje živiš, človek? V Afriki? Ne hodiš vsak dan mimo izložb? Ti cene niso poznane?

Aja, ker so v izložbah visoke cene, morajo biti na spletu majhne. Smešno majhne. Nisem vedel...

Joj si pa res trd v glavo.
Kot prvo, koliko misliš, da zaslužijo z oglasi prikazanimi zraven članka na obiskovalca?
Kot drugo, nisem rekel, da mi mora kdo napisat tak članek za 10 centov, ampak da bi bil toliko pripravljen plačat. Njihov cilj je itak imeti čim več obiskovalcev in če par 1000 ljudi plača 10 centov pa že nismo pri tako majhni vsoti.

Tiste s kreditom za 10 centov si pa vtakni v rit. Če ti stari prdec ne razumeš nove ekonomije neta, ni problema, prej ali slej boste itak umrli in prepustili svet normalnim ljudem. Jaz upam da prej.
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

black ice ::

digitalcek je izjavil:


Moje vsebine dobijo samo tisti, ki so jih pripravljeni plačevati.
Ki nimajo do plačljivosti tako (enotno) negativnega mnenja, kot ga ima ogromna večina Slovencev, ki jim je mikro plačilo 10 centov (beri forumaša zgoraj) finančna katastrofa in morajo za to, da plačajo nekomu 10 centov, vzeti kredit...

Ja kako pa naj plačam, če nimam pojma kako se imenuje niti kakšne vrste je tvoje avtorsko delo?

gendale ::

Pomoje je njegovo edino avtorsko delo pisanje bedarij po forumih. Že ogromno ljudi ga je vprašalo o njegovih izdelkih, ponudilo plačilo, pa ni še ničesar pokazal. Nikoli.
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

CaqKa ::

Netrunner je izjavil:

CaqKa je izjavil:

.. 1-2 evra na mesec bi bil pripravljen.


he he ... ja seveda ... že tako se samo interent ponudniku plačuje nekje med 30-50EUR mesečno ... pa da bi za vsako stran ki jo povprečni uporabnik obišče plačal npr 1-2EUR ... si predstavljaš mesečni račun :)

takih strani, ki imajo toliko dobre vsebine je kakšnih 10 in bi jih podprl.
za tiste z nikakvo vsebino tako ali tako ne bi dal nič.

Mipe ::

Tako in tako 99.9% vseh spletnih strani kopira vsebino od drugih.

Magic1 ::

Res bi lahko bil zraven članka kak donate knof, s katerim bi preprosto doniral po želji par centov in s tem avtorja nagradil za trud.
Magic

CaqKa ::

digitalcek je izjavil:

ki jim je mikro plačilo 10 centov (beri forumaša zgoraj) finančna katastrofa in morajo za to, da plačajo nekomu 10 centov, vzeti kredit...

Kaj ti si funkcionalno nepismen?
kdo je o kakšni finančni katastrofi govoril, pa o kreditu?
edino ti si govoril, da je to za ponudnika vsebin katastrofa če se mu 10c ponudi...

večer za celotno izdajo kasira na dan 1€ za mesečno pa 19.90: http://trgovina.vecer.com/Default/Kateg...
Če upoštevamo da v enem dnevu izdajo več kot 32 člankov (to je en na stran, vemo da jih je pa več kot en na stran), nevem kaj je potem s ceno 10c za članek narobe?

če imaš ti malo preveč denarja pa jim pač doniraj več... jaz nimam problema s tem.

HeMan ::

Važno da se primerja članek, ki ima par strani max z romanom :D Prodajanje buč na veliko :)

Tamius Han ::

Hayabusa je izjavil:

Youtube se počasi premika na HTML5. In če youtube zazna, da nimaš inštaleranga flasha, ti bo stvari avtomatsko predvajal v HTML5 (vsej tisto kar se da, kar je sicer kar precej stvari, sam se zmerej najde kakšna stvar, za katero še vedno rabiš flash). Source: Ponovna inštalacija Linuxa, na Youtube sem rinil še preden sem namestil flash.

Ja, samo niso vsi yt posnetki na voljo v html5 8-).

A ni to skorajda popolna kopija tega, kar sem prej rekel? Izkaže se, da je.

Youtube se počasi premika na HTML5. In če youtube zazna, da nimaš inštaleranga flasha, ti bo stvari avtomatsko predvajal v HTML5 (vsej tisto kar se da, kar je sicer kar precej stvari, sam se zmerej najde kakšna stvar, za katero še vedno rabiš flash ). Source: Ponovna inštalacija Linuxa, na Youtube sem rinil še preden sem namestil flash.

simnov ::

Jaz sem še zdaj prisiljen uporabljati star Flash Player ker novejši Flash mi zmeša zvok pri stereo zvoku mi začne igrat še na center zvočniku in to kadar ga prime 1minuto igra drugič ne.

Grumf ::

Mesar je izjavil:

In zadeva je čisto logična. Jave ni na spletu toliko ko flasha, oziroma se uporablja namensko za razne aplikacije (če hočeš neki poganjat pač to dovoliš) medtem ko bi bilo malo mimo če bi ti za vsako drugo pasico, del designa, animacijo v flashu... metalo opozorilo (po možnosti za vsak element posebej).


Java je najslabše kar se je zgodilo internetu za internet explorerjem. Pravilno je, da se JRE blokira
v kolikor uporabnik izrecno ne dovoli, da bi imel rad odprto luknjo v svojo mašino.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

M.B. ::

Gittip kaže da so ljudje zgleda vseeno pripravljeni nekaj dati.
Top prispevki 100 $ tedensko je 400$ mesečno samo preko donacij.

Največji problem pa je kak dat. Če daš 10c je že cena transakcije tolko. Stripe, pa square še ni pri nas.
Je pa klon Paymill.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bliža se konec za Flash

Oddelek: Novice / Brskalniki
3610435 (6804) jype
»

Firefox bo nehal podpirati vtičnike NPAPI razen Flasha

Oddelek: Novice / Brskalniki
2925294 (22580) Qushaak
»

Izšel Firefox 17

Oddelek: Novice / Brskalniki
218574 (6655) Invictus
»

Izšla nova beta Firefoxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5221972 (18776) smash
»

Test porabe pomnilnika različnih brskalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7611757 (8320) MrStein

Več podobnih tem