» »

Simfonični orkester + metal

Simfonični orkester + metal

Jok3r ::

Sinfonični orkeser + metal = :\ ???:\
Mi lahko kdo pove kakšnega izvajalca razen Metallice, ki ima podobno zvrst glasbe?

the_unborn ::

poznam se scorpionse z orkestrom, sicer niso metal, so rock, sam te fore z orkestrom so cist mim, komadi od metallice s&m so pa itak krneki
:P

Jebiveter ::

@un|verse: OK, to je blo zlo nesramno!;((
Sej ni vprasu kaj je zdej in, ql, ... in kaj out, mim, ...! Cloveka zanima in mu je vsec pac tovrstna glasba in ga ni treba tle unicit!
Meni je tudi vsec taka glasba, ceprav ne v kombinaciji z metalom temvec bolj rock varjante. Zal se sedaj ne spolnem nobenega izvajalca... sori.:\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Damjan Jagar ::

Imam komad Roots Blood Roots, ki ga izvajajo Brazilci Sepultura in Luciano Pavarotti. Super izveden komad. Luciano s svojim tenorjem, Max pa s svojim "hruljenjem". V komadu seveda sodeluje tudi simfonični orkester. Pa ne veliko :))
http://jagar.si

Binji ::

Apocalyptica izvaja metal skladbe na ta nacin.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

the_unborn ::

JA!!, saj res apocalyptica ja, sj sm bil na koncertu pred dvema letoma

icek ::

Poleg metallice in scorpions so tudi deep purple posneli koncert s sinfonicnim orkestrom. Tudi Rage imajo eno tako plato (metal meets classic).
Apocalyptica so cisto nekaj za sebe. Tam stirje komadi igrajo metal na celote. Nora zadeva.
Glavni predstavniki tega so po moje Therion. Pri njih je celotna zasnova narejena na tem. Zasedba je standardna (2 kitari, bas in bobni), potem pa spet orkester, volaki pa so operni (zbor in solisti). Se splaca probat. Meni so zakon.
Nasledni vecji predstavniki tega so Haggard. Menda je to metal bend z najvec clani, ki jih ima okoli 20. Oni spilajo tudi vse zivo pa poje jih dosti. Dobra zadeva, vendar drugacna kot therion.
Pol so nasledni Rhapsody. Oni so bolj klasicni heavy metal z dosti klasicnimi vlozki in tipicnim heavy metal visokim vokalom. Dobra zadeva dokler slisis album ali 2. Kasneje pa ugotovis, da so vsi albumi vec ali manj enaki med seboj. Tudi njihov kitarist Luca Turilli ima 2 solo albuma s popolnoma enakim stilom.
Mas pa se cel kup gothic / doom bendov, ki vec ali manj simulirajo instrumente s klaviaturami, dosti pa jih ima tudi kskno sopranistko poleg. Teh pa nebom nasteval.
Tolko zaenkrat, ziher pa sem se kakega pozabo.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: icek ()

siegmund ::

queeni :\

wishmaster ::

Podobne skupine:Nightwish,Tristania,enisferum,elvenking......
Če te zanima od kere podobne skupine mi piši pod zasebno ker mam takih bandov kr velik.

Mrakw ::

Mene pa zanima za kaksn orkester, ki igra "Metal" samo da ni nobenih vokalov, da se slisi tista tezkost glasbe z violinami, trobentami, bobni in podobno. In brez znanih bandov zraven, ki igrajo skupaj z orkestrom kot npr. od Metallice S&M,... Rad bi samo ce veste izvajalce orkestra ki igrajo tezko glasbo brez vokalov!
Veš kakšnega?

energetik ::

Ti bi rad orkester, ki igra metal brez metalskega banda? Težka bo, edina varianta kot so že omenili je Apocalyptica, pa še to imajo samo 3 "klasične" inštrumente.
Poglej še Equilibrium, nekateri komadi so precej "simfonični", tudi brez vokala. Recimo komad "Mana".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

PaX_MaN ::

Mogoče Trans-Siberian Orchestra, ampak so bolj rock kot metal.

Mrakw ::

od njih poznam Wizards in Winter... sam je dost tko hard komad
Sam to ni orkester

energetik je izjavil:

Poglej še Equilibrium, nekateri komadi so precej "simfonični", tudi brez vokala. Recimo komad "Mana".

KONC KOMAD!!! sam skoda k so na drugih komadih taki vokali... death.. tega nemaram

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mrakw ()

Mrakw ::

Recimo v Lord of the Rings so notr taki hudi komadi poj kaksn World of Warfrat so u spilu tut hudi komadi... sam nocm zdej lovit komadov iz spilov pa filmov ampak prov dobit ta orkester pa zdownloadat. Sam to bom tezko sploh zdownloadov :S

Apocalyptica se ze downloada :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mrakw ()

stalker ::



Je to to kar iščeš?

Mr Hilter ::

Eluveitie pa noben ne pozna?
Folk metal, keltiš...

Mrakw ::

Ne ne... Zgleda noben neve kva je orkester... Prvi link je biu se najbl podobn (je biu uredu) sam to je povhn teh coverjov od znanih bandov... jaz bi tko ene k ne delajo coverjev. Recimo ce si gledov koncert od Metallice S&M npr. The call of tkulu Samo brez Metallicovih memberjov... pa d vsaj na hard igrajo in brez vokalov. Zdej tut downloadam Primitivity poleg Apocalyptice k igrajo Megadeth komade (majo prvi album). Sam tedva benda nista orkester. Rabm neki vecjiga k je tko like 20 memberjov, a razums?

Zdej mal gledam na youtubeu Trans-Siberian Orchestra.... Sam dobr... ni lih tko kokr sm si jaz zamislu sam mi je pa kr usec

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mrakw ()

stalker ::

Vemo mi kaj je orkester, samo kar ti hočeš je tako zelo zelo redko.

Mrakw ::

Ja pa se ce bi kj najdu bi poj tezko zdownloadu ker verjetno nebi bili nevem kako znani. Samo to me zanima gdo pa potem dela take orkestricne melodije za filme (LOTR) in podobno... grem mal se pogledat. Hvala usm za takojsno pomoc!

pirat ::

Probaj se Nightwish, ampak samo dokler je pela še Tarja Turunen...
Metal glazba z operno pevko - par komadov je super, npr. Wish I Had an Angel, Nemo, Wishmaster...
grejo kar lasje pokonc..

za 'epic' glasbo za filme pa na youtube preveri izvajalca "x-ray dog"...

Mrakw ::

X-Ray Dog ... zlo dobr ja... sam skoda, ki ni mal bl na hard. Sej downloadam pa bom poj ucenu use skupi :D

mujek ::

Jok3r,
to kombinacijo jaz že dolgo iščem. Najde se marsikaj.
Najbolj metal + sinfonični orkeser je po mojem mnenju Therion.

Drugače pa ima Royal Philharmonic Orchestra zelo dosti coverov rock komadov (Pink Floyd, Genesis, R.E.M., ...)

galu ::

Tako to gre.

c3p0 ::

Yngwie Malmsteen je posnel en album s tokijskim simfoničnim orkestrom. Scorpionsi so tudi nekaj snemali z berlinskim.



šernk ::

mogoče bi bilo za omenit tu zraven še in extremo, ki tudi uporabljajo precej različnih inštrumentov zraven.

kar iščeš pa mislim da so apocalyptica še najbližje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

opeter ::

Še ena taka:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mrakw ::

Ja sej use ok in prav samo jaz nocem bandov zraven kot so Metallica Scorpionsi in podobno. Rad bi Samo orkester in brez vokalov in da igrajo na hard (kot metalci). Podobno kot kaj takega:

Samo da bi bila malo dalsa skladba (taki vokali kot so tu notri so uredu)

šernk ::

vem dobro kaj iščeš, vendar ne sanja se mi kdo bi lahko to igral. večina bandov ima kakšen tak komad sem in tja.

eden takšnih bi bil morda recimo tale

vem da zadeva spet ni tisto kar iščeš, vendar bližje ne vem če gre. vem za en par vrhunskih komadov, vendar so tako razdrobljeni, da dokler ga ne slišim spet, ne bom vedel kdo ga igra. imajo pa tudi najhujši metalci kakšen komad ali dva izjemno mirnih, ki se ju uporablja predvsem pri uvodih.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

Mrakw ::

Ja mislm res je tezko najdt in tut nemorm sploh vrjet da tega ni nikjer... mogoce ce bi se zacel eni s tem zacel ukvarjat bi ratal kr uspesni ker tega se ni na scen :)

zile ::

Nightwish Konec meseca novembra nov album!

Nov singel iz prihajajočega albuma Imaginaerum Storytime

jest10 ::

Eh, brez Tarje so žal Nightwish le še en band od mnogih;((

Mrakw ::

Pozdrav

A mogoce pozna kdo kaksen orkester, ki je podoben taki muski, ki je ubistvu težka (kao metal fora) samo, da ni kitare.... sam orkester... violine ga zmagajo napimer... tuki mam en primer nekega komada it LOTR-a. lahko tudi skupina ljudi, ki poje oz. dela melodijo...

šernk ::

Apocalyptica
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mrakw ::

Za to ze vem.... sam so kr dost omejeni

black ice ::

Ni ravno orkester, pa vseeno.

minkye ::

Tole mogoče?

Mrakw ::

minkye je izjavil:

Tole mogoče?



NE

Saladin ::

Kaj pa Dark Ambient tipa Nox Arcana?



Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Mrakw ::

To je ze boljs!!!! sam so kar malo dolgocasni a niso?

Duhec ::

@Mrakw, išči Gothic/Epis/Symphonic Metal:



/Epic Rock Orchestral mix:


Mogoče še Era:

frudi ::

Two Steps From Hell, ustvarjajo 'udarno' glasbo za razne prikolice, filme, reklame ipd.




itd....
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Bwaze6 ::

Vem da so bili Therion že omenjeni, ampak oni imajo posnet tudi en izjemen nastop z Miskolc orkestrom na Madžarskem iz 2009 (Therion - The Miskolc Experience, 2CD + DVD). Prvi del koncerta so metalizirane priredbe klasičnih hitov (Saint-Saens, Wagner, Dvoržak, Mozart), drugi del so njihovi komadi s podporo polnega orkestra in zborov. Mestoma sicer malce zimprovizirano (niso imel ful časa za priprave), pa včasih se kakšni deli slabo slišijo, bend je bil živčen kot sto mater ker se jim je enkrat že ponesrečilo... Ampak drugač pa zakon!

Der Tag Ist Da, from Rienzi, Wagner


Schwarzalbenheim, Therion komad

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

Mrakw ::

Hvala vsem... ful dobr!

A.J. ::

Epica, predvsem The Classical Conspiracy.

SkyEye90 ::

Iščem tole zvrst, nevem če je ta komad ravno 'symphonic metal'.. komad je bil na letošnji evrovoziji, meni osebno zmagovalen komad. Vendar od teh dveh avtorjev podobne glasbe ne najdem razen tega komada. Pozna kdo kaj podobnega temu, se mi zdi da je v smislu Nightwish, vendar malo manj 'groba' glasba po domače povedano (:


Gréta Salóme & Jónsi - Never Forget

Mrakw ::

Tole ze ni metal... cist tko.

Duhec ::

@SkyEye90, to sploh ne vem, če je kaka zvrst. :P
Išči Gothic Metal, mogoče Melodic metal lahko tudi Metal Ballade, ki niso tako hard.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

GrimReaper ::

Symphonic metal bandov se kar manjka, ampak jih je pa kar nekaj zelo dobrih:
-Epica
-After Forever
-Nightwish
-Delain (samo prvi album)
-Xandria (predvsem zadnji album)
-Therion

Vem da so bili Therion že omenjeni, ampak oni imajo posnet tudi en izjemen nastop z Miskolc orkestrom na Madžarskem iz 2009 (Therion - The Miskolc Experience, 2CD + DVD).

Drugače ravno ta velja za najslabšega, res dobri so pa Live in Midgard, Live in Mexico City 2004 ter Live Gothic.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Iščem določen komad in ne poznam naslova oziroma izvajalca (strani: 1 2 3 4114 115 116 117 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5846987969 (56) sbawe64
»

Jazz (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
504518 (1207) Big_Al
»

SLO rap (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6415091 (8117) benc_gedo
»

Drum n bass (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5013414 (9644) Gladi
»

Eminem in ostala muzika

Oddelek: Sedem umetnosti
499957 (8622) Gladi

Več podobnih tem