» »

Samsung galaxy S4

Samsung galaxy S4

««
8 / 15
»»

fireX88 ::

pri mobitelu do konc leta ne rabiš doplačat LTE. Pri simobilu, pa po mojih zadnjih informacijah (cca 6 mesecev nazaj) so imeli samo tri oddajnike LTE (za enega vem, da pokriva BTC v Ljubljani).

Moje mnenje, je to naročnina za LTE molzenje naročnikov, tako da naj si kakršnokoli naročnino za ta LTE shit v rit zarinejo!!!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

ivanuscha ::

Točno tako, sej tudi za 3G ali 3.5G ni bilo dodatne naročnine. Najbrž mislijo, da je za 99,9% folka itak dovolj 3,5g. Jaz že ne bom plačeval, itak pa bo slej ali prej brez dodatne naročnine.

fireX88 ::

jp, če ne prej, takrat ko bo 5G.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Jerry000 ::

Zato pa nisem vzel mobija ki podpira 4G. Ne mislm jim plačevat ŠE za to. Pol pa res lahko 50€ sam za mobi gre na mesec, too much. Mam wifi in 3G čist dost. Ko bo pa 4G zastonj kot je 3G, pol bom pa tut js razmišlu o tem, prej pa ne

hojnikb ::

Jerry000 je izjavil:

Zato pa nisem vzel mobija ki podpira 4G. Ne mislm jim plačevat ŠE za to. Pol pa res lahko 50€ sam za mobi gre na mesec, too much. Mam wifi in 3G čist dost. Ko bo pa 4G zastonj kot je 3G, pol bom pa tut js razmišlu o tem, prej pa ne

sj če vzameš telefon z LTE, nerabiš plačat dodatnga premiuma za to.
Plačaš sam uporabo omrežja (ko bo ta za plačat).

ivanuscha je izjavil:

Točno tako, sej tudi za 3G ali 3.5G ni bilo dodatne naročnine. Najbrž mislijo, da je za 99,9% folka itak dovolj 3,5g. Jaz že ne bom plačeval, itak pa bo slej ali prej brez dodatne naročnine.

ko bo konkurenca pokazala kej konkretnga, bo ta naročnina izpuhtela. Zelo enostavno, prvi majo LTE in zato se lahko grejo takšno cenovno politiko.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

fireX88 ::

niso prvi, simobil ima že kakšno leto, vendar, kot sem že omenil kakšne 3 oddajnike. imajo pa prvi največje LTE omrežje v slo!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

M-XXXX ::

Jerry000 je izjavil:

Zato pa nisem vzel mobija ki podpira 4G. Ne mislm jim plačevat ŠE za to. Pol pa res lahko 50€ sam za mobi gre na mesec, too much. Mam wifi in 3G čist dost. Ko bo pa 4G zastonj kot je 3G, pol bom pa tut js razmišlu o tem, prej pa ne

Neumen argument. Za 4G NE RABIŠ plačevat. V najslabšem primeru (do katerega najbrž ne bo prišlo) boš imel na izbiro, da pač ne boš uporabljal 4G. V tvojem primeru pa tudi če ga bi hotel ga ne boš mogel, pa še telefon boš prodal za nižji denar ker bo manj vreden ter težje ga bo prodat. Res smiselno ja.

Jerry000 ::

M-XXXX je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Zato pa nisem vzel mobija ki podpira 4G. Ne mislm jim plačevat ŠE za to. Pol pa res lahko 50€ sam za mobi gre na mesec, too much. Mam wifi in 3G čist dost. Ko bo pa 4G zastonj kot je 3G, pol bom pa tut js razmišlu o tem, prej pa ne

Neumen argument. Za 4G NE RABIŠ plačevat. V najslabšem primeru (do katerega najbrž ne bo prišlo) boš imel na izbiro, da pač ne boš uporabljal 4G. V tvojem primeru pa tudi če ga bi hotel ga ne boš mogel, pa še telefon boš prodal za nižji denar ker bo manj vreden ter težje ga bo prodat. Res smiselno ja.



Čakaj malo, res ne rabiš plačevat 4G AMPAK(!), do konca leta je storitev for free, plačaš telefon z LTE ki je dražji kot navadna različica + LTE (njegovo uporabo) bo potrebno po decembru plačevati. Tko da ne hvala. Na slabšem nisem, ker ne potrebujem zaenkrat LTE, je hitrost 3G čist dovolj če sem kje kjer ni WIFI...to je pa zlo redko. In telefona ne bom prodajal, še nobenega nisem, ker po 3 letih malokdo vzame tok star mobi + ne dobiš veliko zanj. Nisem js "mobiličar" ki menja telefone kot svoje gate usak dan. Kupim mobi in ga mam 3-4 leta

medenko ::

e jerry moj, tam ti je škoda dat 2-3 € za igro, tukaj pa vidim, da imaš S4.....jezus krajst.

Jerry000 ::

medenko je izjavil:

e jerry moj, tam ti je škoda dat 2-3 EUR za igro, tukaj pa vidim, da imaš S4.....jezus krajst.



Nimam S4, nimam tok denarja zanj;), nvem od kje ti je to pršlo da ga imam. Če v to temo pišem še ne pomen da si ga lastim.
In ko si to omenu, ja škoda mi je dat za igro 2EUR, če vem da je ne bom igral in mi bo samo stala v inventory;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

FlyingBee ::

dobra primerjava zaslonov S4 in HTC One:

http://www.androidauthority.com/galaxy-...

pentile je lahko zanimiva izbira za zaslon, ker recimo ikona Google Play tržnice na Note 1 izgleda boljše kot na Note2, čeprav se na Note1 že opazi pentile matrika, so barve lepše ločene med sabo, na Note2 pa so bolj zamazane, kar je lahko nekomu bolj všeč kot drugemu ... ko se gre za besedilo pa je seveda non-pentile boljši, razen ne vem če je to sploh še problem pri 440+ppi

Zgodovina sprememb…

kr?en ::

Se ze kaj ve, ce bo pri nas na voljo S4-ka s stock Androidom in koliko bo priblizno cena?

Dr_M ::

Verjetno niti v eu ne bo. Zaenkrat samo zda, s ceno 650$, ce se ne motim.

keitai ::

Imo bo v tistih državah, kjer deluje google nexus store, torej iz anglije ali nemčije si ga boš lahko naročil (preko proxy storitev), ali pa boš dal na krait 600 verzijo official aosp rom.

chucki ::

V čem je razlika?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

kr?en ::

Cenejsi bo in ne bo imel TouchWiz & co. bloatware-a (ter redne posodobitve in ne takrat, ko se Samsung sprdne).

Jerry000 ::

kr?en je izjavil:

Cenejsi bo in ne bo imel TouchWiz & co. bloatware-a (ter redne posodobitve in ne takrat, ko se Samsung sprdne).



To je ql, pol je pa res sam še od designa odvisno al nexus telefone ali pa samsung. Trenutno zame Nexus design premaga samsunga:)

Dr_M ::

Ampak bitsvo samsunga je ravno njihov sotware, vse funkcije, ki jih premore. Nexus je tako, kot opustoseni nemski avtomobili.

fireX88 ::

Dr_M je izjavil:

Ampak bitsvo samsunga je ravno njihov sotware, vse funkcije, ki jih premore.


are you serious kiddo?

Nexus je tako, kot opustoseni nemski avtomobili


o tem se bi dalo tudi razglabljat..
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

keitai ::

Bi bilo zanimivo videti kako študijo čez cca kakšno leto, koliko uporabnikov s4 uporablja te "funkcije".

chucki ::

Jaz, sem kuhal in sem sprejel klic brez dotika na zaslon :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Dr_M ::

fireX88 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Ampak bitsvo samsunga je ravno njihov sotware, vse funkcije, ki jih premore.


are you serious kiddo?

Nexus je tako, kot opustoseni nemski avtomobili


o tem se bi dalo tudi razglabljat..



Ja pobcek, skrajno resen.
In ne, ne da se o tem razglabljat,ker to je jasno vsakemu, ki je kdaj mel s tem opravka.

keitai je izjavil:

Bi bilo zanimivo videti kako študijo čez cca kakšno leto, koliko uporabnikov s4 uporablja te "funkcije".



Se pravi, telefon je sam sebi namen? Stran vrzen denar. In to velik znesek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

wini ::

Vsakemu svoje, nekdo te funkcije uporablja, nekdo pač ne.
Jaz naprimer imam note2 pa pisala sploh ne uporabljam. A bi ga moral glede na to da sem ga plačal? ;)

Jerry000 ::

Dr_M je izjavil:

Ampak bitsvo samsunga je ravno njihov sotware, vse funkcije, ki jih premore. Nexus je tako, kot opustoseni nemski avtomobili.



Ja, zato pa dela lepše kot pa samsungi. Ma frend S3 in mu šteka, zdaj S4 mogoče manj šteka, mi pa design ni ušeč. Pa še to so stvari okusa, men je ušeč opustoseni nemski avtomobil, ker ne potrebujem tistih samsungovih for k so zame bedne. Raj mam čisto spranega in da dela lepo, appe pa widgete si pa že sam dam kar rabim. Simple as that

kr?en ::

Tbh mene te dodatne funkcije nic ne motijo (razno brezrocno oglasanje na klic itd.). Najbolj me moti, ko se proizvajalec spomni, da ne bo vec izdajal popravkov za dolocen model in se lepo jebi. Sam imam HTC EVO 3D, ki je imo dovolj zmogljiv za ganjat 4.2.x androida, ampak se lahko lepo jebem, ker HTC pac ne bo vec izdal novejsih ROM-ov za ta model, ker je kao prestar (model iz leta 2011), in sem obsojen na 4.0.3.

Mi je pa sam TouchWiz izgled kar vsec napram stock droidu (kolikor sem ga videl), bolj kot HTC sense. In tudi sam amparat mi je za svojo velikost zelo lahek in lepo sede v roko napram trenutnemu HTCju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kr?en ()

Dr_M ::

Jerry000 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Ampak bitsvo samsunga je ravno njihov sotware, vse funkcije, ki jih premore. Nexus je tako, kot opustoseni nemski avtomobili.



Ja, zato pa dela lepše kot pa samsungi. Ma frend S3 in mu šteka, zdaj S4 mogoče manj šteka, mi pa design ni ušeč. Pa še to so stvari okusa, men je ušeč opustoseni nemski avtomobil, ker ne potrebujem tistih samsungovih for k so zame bedne. Raj mam čisto spranega in da dela lepo, appe pa widgete si pa že sam dam kar rabim. Simple as that



Kupis nexusa. Problem?

chucki ::

Men ni jasno kako se instalira obb file, nalozil sem na sdcard, ter pognal .apk file, ampak ne deluje..
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

chucki ::

chucki je izjavil:

Men ni jasno kako se instalira obb file, nalozil sem na sdcard, ter pognal .apk file, ampak ne deluje..


Sem že zrihtal, igre se pa ne da kopirat na sdcard?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

klinker ::

kr?en je izjavil:

Cenejsi bo in ne bo imel TouchWiz & co. bloatware-a (ter redne posodobitve in ne takrat, ko se Samsung sprdne).


A driverje mislis da bo kar google delal? ;) Ceprav bo mel AOSP se ne pomeni da ga bo direkt google podpiral.

Dr_M je izjavil:

Ampak bitsvo samsunga je ravno njihov sotware, vse funkcije, ki jih premore. Nexus je tako, kot opustoseni nemski avtomobili.


Hoces rect njihov crap napimpan software ki dela in ne dela, kot se mu sprdne :D Ne hvala, raje manj in da dela kot mora, kot pa vec in dela vse na pol ;(( pregovor, manj je vec kar velja v tem primeru, samo raja itak samo specse gleda in je vse ql, samo da ima vec kot sosed >:D

kr?en ::

Hja, kako pa gre potem to za Nexus 7, ki ga dela LG? Pac ne bo podpiral raznih senzorjev (npr. tiste geste) in sledenja obrazu. Ce so ga predstavili na Google I/O, ga bodo verjetno podpirali ane.

mm46 ::

klinker je izjavil:

A driverje mislis da bo kar google delal? ;) Ceprav bo mel AOSP se ne pomeni da ga bo direkt google podpiral.

Seveda ga bo google podpiral...

http://www.androidpolice.com/2013/05/15...
Naturally, the bootloader will be unlocked, and the device will receive prompt updates from Google

pe še za htc one
http://blog.htc.com/2013/05/htc-one-goo...
Out of the box, this special edition HTC One will run Android 4.2.2 with subsequent software updates provided by Google.

FlyingBee ::

dobra odločitev googla, upam pa še vedno na Optimus G2 izpeljanko Nexus 5

Dr_M ::

Hoces rect njihov crap napimpan software ki dela in ne dela, kot se mu sprdne Ne hvala, raje manj in da dela kot mora, kot pa vec in dela vse na pol pregovor, manj je vec kar velja v tem primeru, samo raja itak samo specse gleda in je vse ql, samo da ima vec kot sosed


Se eden, ki ne dojame..
Ce hoces imet zgolj telefon, kupis nexusa in prisparas 200e ali vec. Tok tezko dojet?

M-XXXX ::

Hoces rect njihov crap napimpan software ki dela in ne dela, kot se mu sprdne Ne hvala, raje manj in da dela kot mora, kot pa vec in dela vse na pol pregovor, manj je vec kar velja v tem primeru, samo raja itak samo specse gleda in je vse ql, samo da ima vec kot sosed

No, zdaj pa v svoji vsej vsevednosti naštej (povej) en softwere, ki ne deluje? Oziroma deluje na pol.

klinker ::

Vecina teh novih funkcij ala smart scroll itd. Delajo ze, ampak bedasto za umret, pa se to ne vedno. Vsaj na frendovem s4, pa od sodelavca tudi prav enako. Sej verjamem da tako lustno branite svojo investicijo, ampak 700€ "vreden" telefon ima da dela 2x boljse od Nexusa, saj je tudi 2x drazji...pa smo daaaalec od tega >:D

kr?en ::

A zdaj je ze 700eur vreden?

Nazadnje sem ga videl za 550eur v akciji in 600eur v prosti prodaji.

Pa tega Nexusa tudi hvalite, kot bi bil zlat.

fireX88 ::

Ja pri mobitelu je 700€ v prosti prodaji.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

klinker ::

Imas prav, ja...na sestavi.si je S4 600EUR, N4 pa 365EUR, za 550EUR S4ke ne najdem, zal :)
Seveda hvalimo Nexusa...ze moj bivsi Nexus S je bil zakon napram Samsungovim Skam...imel S1, S2 (ki ga ima sedaj draga), kar nekaj S3 n rootanju, sedaj poskusu se 2 S4ke. Za 600EUR je pac kr neki, ko pa ga primerjam z N4 za 360EUR je pa srot, zal. Kar mi je na S4ki boljse je kamera in nic drugega, tu je N4 zal res malo svoh napram S4.Une nove fency funkcije naj prvo nardijo da delajo kot je treba, sele nato naj jih vpisujejo kot nek superduper feature na katerega se pali raja. Pac, te Galaxy Sx so postali to kar je bil nekoc iPhone, s tem da je iPhone vsaj vedno delal kot se zagre in bil tudi konstrukcijsko na nivoju, za razliko od teh precenjenih plasticnih skropucal z napimpanimi specsi in nic vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

FlyingBee ::

FHD AMOLED, v dveh besedah

kr?en ::

FlyingBee je izjavil:

FHD AMOLED, v dveh besedah

+1

Tocno zato mi je S4 zakon. Ze amoled pri S2-ki mi je zakon, napram mojemu skorupcalu na HTC EVO 3D, na S4 je pa samo 8-O

klinker ::

No, kot sem reku...napimpani specsi, to je dandanes glavno :))
Vseeno je slika opazno ostrejsa in lepsa na N4. Vi pa kar glejte te nabrite barve in gnil text >:D
Zaslon S2ke pa mi niti ne omenjaj, prosim...edina zadeva kar se hardwareja/builda tice ki je nisem prenasal, ker drugace mi je razen zaslona in SWja S2 precej dober foncek ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

bond007 ::

Hja zaslon je malo boljši in večji na s4, kamera je malo boljša, baterija malo boljša, telefon je malo lažji, poleg tega nisi omejen na tistih 8/16GB (v praksi še manj uporabnega prostora). In če ne kupuješ ravno v trgovini, se na bolhi dobi zapakirana S4 tudi po 450EUR. Če pa malo počakaš in kupiš rabljeno so pa razlike v cenah še bistveno manjše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

djlongy ::

Eno vprašanje: do sedaj sem uporabljal Iphone 4S. Pa me določene stvari hudo motijo in me zanima, če Samsung S4 deluje stabilno. Ponekod najdem precej izjav, da je nestabilen, da se podira itd., to si pa res ne bi nakopal na glavo. Tretja možnost je Xperia Z...pa saj ta je tudi Android v osnovi...

Hvala za odgovor-e.

Boštjan

keitai ::

Tudi na čistem AOSP-ju lahko doživiš restart ali fc, samsung pa nima ravno najboljše optimizacije (se pa stanje izboljšuje). Od dveh kolegov, ki imata s4 se jima je že zgodil kakšen restart ali fc. Suma sumarum - telefon je dober in zadosti stabilen (lahko pa da boš doživel kakšen restart - ne pa ravno konstantno) in kot kolegi poročajo tudi iphone ni povsem stabilen in ne verjamem, da katerikoli OS dejansko povsem je.

Jerry000 ::

keitai je izjavil:

Tudi na čistem AOSP-ju lahko doživiš restart ali fc, samsung pa nima ravno najboljše optimizacije (se pa stanje izboljšuje). Od dveh kolegov, ki imata s4 se jima je že zgodil kakšen restart ali fc. Suma sumarum - telefon je dober in zadosti stabilen (lahko pa da boš doživel kakšen restart - ne pa ravno konstantno) in kot kolegi poročajo tudi iphone ni povsem stabilen in ne verjamem, da katerikoli OS dejansko povsem je.



iOS je daleč pred ostalimi po stabilnosti. Mam frende pa še noben ni dal restarta. Sam si lastim iPod in lahko rečem da po 6 letih še vedno dela ko t nov, baterija je pa tudi taka kot takrat ko sem prvič kupil...use dela kot mora. Tko da nekaj že je na tem, samo še vseeno me nekako ne privlači iOS:)

wini ::

Imel galasy s2 sedaj ga ima punca - gor ne naložen aosp rom in še ni doživela crasha ali random reboota.
Imam note2 in na samsung romu še nisem doživel kakšnega random reboota ali da kaj nebi delalo.
Sedaj imam gor aosp ... in par zadev ne deluje pravilno, ampak sem to vedel preden sem naložil (npr bluetooth car audio ne deluje pravilno itd ...)
Če pa naložiš gor na telefon 2042 aplikacij od teh 30 raznih igric ki non stop tečejo v ozadju pa seveda obstaja možnost da se sesuje.
Punca od bratranca ima iphone 4s pa se ji je isto crashal telefon iz random razloga - bilo je potrebno naredit factory reset, drugič pa ji je "kurlo" internet kot da bi torrente downloadala (so ji na servisu dali nov telefon).
Tako da vsaka naprava se lahko pokvari in vsaka naprava lahko ima neželene napake ko dodajamo gor na njo "kr en" software.

Dr_M ::

Moja punca ima S2 zdele ze 2 leti in dokler je mela gor stock rom, se je telefon praviloma resetiral vsaj 2x na dan obvezno. Factory reset naredil nestetokrat. Odkar je gor CM10.1, se telefon ni resetiral sam od sebe niti 1x.
Recimo moj LG O4X se je v ~9 mesecih odkar ga imam resetiral samo 1x.

Twix ::

klinker je izjavil:

No, kot sem reku...napimpani specsi, to je dandanes glavno :))

:))
Vse funkcije delajo odlično, sistem teče tekoče brez kakršnega koli laga. Aja če funkcija ne dela, daj si še enkrat preberi navodila, kako se uporabla dolocene funkcije. P.S: Preberi raje dvakrat!

klinker je izjavil:

Vseeno je slika opazno ostrejsa in lepsa na N4. Vi pa kar glejte te nabrite barve in gnil text >:D
Zaslon S2ke pa mi niti ne omenjaj, prosim...edina zadeva kar se hardwareja/builda tice ki je nisem prenasal, ker drugace mi je razen zaslona in SWja S2 precej dober foncek ;((


Ma Nexsus je gnil, smrdi, slika je obupna vse rumeno, kamera zanič sploh ne morš slikat, učer mi je crashnu zarat enga programa pol sm pa ga od jeze vrgu ob zid pa še poscal p***ca

Zdj pa gtfo to je tema o samsung galaxy s4 in ne tema o nexus sranju, troll.
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

denabiker ::

Admina prosim, naj zbriše idiotske komentarje, ker s tem drastično pada kvaliteta foruma

MacGyver141 ::

klinker je izjavil:

Imas prav, ja...na sestavi.si je S4 600EUR, N4 pa 365EUR, za 550EUR S4ke ne najdem, zal :)


Evo ga, 545€ NOV. http://goo.gl/cCLHG
««
8 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Galaxy S4 se dobro prodaja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
14929086 (23518) FlyingBee
»

Sony Xperia Z ali S4 ali ...

Oddelek: Mobilne tehnologije
343641 (2885) Halfdead987

Več podobnih tem