» »

Samsung galaxy S4

Samsung galaxy S4

««
3 / 15
»»

denabiker ::

barab kot listja v tej Sloveniji

primer:
 GALAXY S4

GALAXY S4

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

stricu pa je ime Sammy, a ne


drugače pa zadeva je inžinerski podvig in med najboljšimi telefoni letos

xyz007 ::

Ziher ga prodaja ker mu ni vsec oversaturated amoled zaslon in mu je bolj vsec kaka xperia z z TRU-2-LAJF-DOWN-2-EARTH-COLORD... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyz007 ()

francek1 ::

Bom spet počakal, da cena rabljenih pade na 350 in potem doplačam k S3....fanatiki pa bodo spet kupovali po 800€....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

s1m0n ::

Če uporabljaš telefon za fotografije, video (tudi kakšno urejanje) je amoled porazen.
Za ostalo pa prav zaradi čiste črne super (so pa vsi preveč modri, po vrh pa še pentile na S4)

Telefon se bo tak prodajal kot se je S3, folk postaja isti kot pri Applu. Ni potrebe iz S3 it na S4.
Izdelava nikoli ni bila slaba pač plastika je plastika to je treba razumet. Pri padcih pa se nobeden nov smartphone ne bo odrezal dobro! Tisti kateri nimajo čez celotno sprednjo stranico steklo so bolj trpežni na padce.

harmony ::

IMO ni bilo potrebe niti iz S2 na S3.

Dejansko res, sam metanje denarja v koš za smeti. Ajde nekako na 2 leti, sam to vsake pou leta je pa pomoje čist preserevanje.

greenmen ::



s4 vs s3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: greenmen ()

s1m0n ::

Evo še predvideno ceno izdelave.

FlyingBee ::

tukaj se gre za konkurenco, ker recimo Sammy špekulira, da bo HTC izdal top dog phone z recimo snapdragon 600, potem morajo nujno tudi oni izdaj vsaj malo boljšega in tako naprej

kaj pa mi rabimo pa je stvar obširne debate, kar je na trgu pa je stvar parih klikov in vse izveš

bdoxx ::

Galaxy S4 pre-orders almost 5 times greater than S3 at one store - Samsung must be doing something right

xD

FlyingBee ::

FHD AMOLED, my friends ... kja pa drugega

Siddh ::

marketing


kmetek ::

res rabiš tak phone.

Samsung is the new Apple.

Beki ::

No danes sem opazil da bo kmalu na voljo S4 pri nas...

http://www.mobisvet.si/index.php?route=...

Cena tudi ni ne vem koliko visoka na pram drugim

Bolf3nk ::

to ima lahko pol leta naprej napisano... 16gb različica 600 €? fail

Bolf3nk ::



lulz

RejZoR ::

Zadnji del ohišja mi deluje grozno cheap. S2 in S3 izgledata dost bolj premium s texturiranim hrbtom...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pezdicek ::

lag tam pri 28 in 34 sec?:O

fireX88 ::

RejZoR je izjavil:

Zadnji del ohišja mi deluje grozno cheap. S2 in S3 izgledata dost bolj premium s texturiranim hrbtom...


samsung ima pri vseh telefonih cheap ohišja!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

RejZoR ::

Niti ne, na SGS2 izgleda precej lepo in tud feeling ko ga držiš ni slab. Enako SGS2 Plus, ki ima S3 design zadnjega dela (kot metallic z glazuro). Tole pa je enobarvna bela povsem nezanimive ceglaste oblike.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gendale ::

ampak nima rgb ledice :P
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

RejZoR ::

A? Kakšna RGB LED-ica?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gendale ::

neodg klic - utripa rumeno/zeleno
prazna baterija - oranžno
sms - plavo
(seveda se da barve menjat)
meni = ljubezen na prvi pogled

reci komu s prvi desirom, original fw in handcent sms da pokaže

obstaja pa za vse fone neki podobnga k dela s pomočjo ekrana
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Siddh ::

tele rgb ledice ma tudi sony, kul zadeva


RejZoR ::

To je imel že HTC Wildfire. Na SGS2 sem mal pogrešal ampak me ni bilo konc. Itaq pogosto preverjam maile, oz ga imam tako ali tako zraven sebe, da slišim, če dobim kaj novega...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gendale ::

Verjamem, dosti ljudem se ne zdi nič posebnega, ampak mene očarajo, čeprav z novejšimi fwji delajo bolj tko tko (manj barv, ene ne utripajo, ..).

Aplikacijo NoLed si probu, neki podobnega, samo da uporablja zaslon?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

bond007 ::

Sicer SGS2 nima RGB led, lahko pa naštimaš da ob zgrešenem klicu ali smsu utripajo/gorijo ledice na touch gumbih. Seveda pa ne z originalnim kernelom.

gendale ::

Ali pa naložiš NoLed, ki ti te reči kaže na ekranu (dela tud na drugih fonih + ne žre veliko baterije). To jaz trenutno uporabljam, ker rom, ki ga imam na Desireju in rgb led se ne štekajo čisto dobro (zelena in oranžna normalno delata, modra samo gori, ostale ne delajo)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

keitai ::

Za s2 imaš mod, da namesto namenskih ledic uporabiš utripajoče kapacitivne tipke.

RejZoR ::

Kaj pa za stock firmware? Še ne mislim flashat telefona...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gendale ::

naloži noled, men se zdi ne rabi roota
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

ivanuscha ::

S4 pa nima ledice sploh??

M-XXXX ::

ivanuscha je izjavil:

S4 pa nima ledice sploh??

Ima.

mm46 ::

RejZoR je izjavil:

Niti ne, na SGS2 izgleda precej lepo in tud feeling ko ga držiš ni slab. Enako SGS2 Plus, ki ima S3 design zadnjega dela (kot metallic z glazuro). Tole pa je enobarvna bela povsem nezanimive ceglaste oblike.

Bela S2 in S3 imata enak glossy bel zadnji del, ki daje v roki zelo cenen feeling, za razliko od črnega S2

moxon ::

mm46 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Niti ne, na SGS2 izgleda precej lepo in tud feeling ko ga držiš ni slab. Enako SGS2 Plus, ki ima S3 design zadnjega dela (kot metallic z glazuro). Tole pa je enobarvna bela povsem nezanimive ceglaste oblike.

Bela S2 in S3 imata enak glossy bel zadnji del, ki daje v roki zelo cenen feeling, za razliko od črnega S2


Je pa glossy mnogo bolj praktičen saj ne polzi iz rok, moj črni SGSII bi padel že100 krat na tla, če ne bi imel gumijastega bumperja... SGSII ne sede ravno najlepše v roko, je relativno neroden.

bluefish ::

17rnn ::

Teli odstavki veliko povedo:
http://www.theverge.com/2013/4/24/42572...
http://www.theverge.com/2013/4/24/42572...
http://www.theverge.com/2013/4/24/42572...

Za tehnološke navdušence je verjetno GS4 boljša izbira, za večino pa bi bil HTC One bolj primeren. Na žalost bo zaradi brute-force oglaševanja in Samsungovih "ugodnosti in spodbud" pri operaterjih ter prodajalcih, verjetno prej obratno - večina bo drla v trgovine po GS4, poznavalci z malo več okusa pa bodo kupili HTC One ... Žalost!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 17rnn ()

mm46 ::

M-XXXX ::

Za tehnološke navdušence je verjetno GS4 boljša izbira, za večino pa bi bil HTC One bolj primeren. Na žalost bo zaradi brute-force oglaševanja in Samsungovih "ugodnosti in spodbud" pri operaterjih ter prodajalcih, verjetno prej obratno - večina bo drla v trgovine po GS4, poznavalci z malo več okusa pa bodo kupili HTC One ... Žalost!

Žal je S4 res v čisto vsem boljši od one razen v obliki (lepoti).

Boljša baterija
zamenljiva baterija
na splošno boljša kamera
boljši procesor (hitrejši)
večji zaslon (boljši- no tukaj je malo osebnega mnenja, vsakemu svoje)
lažji
spominske kartice
novejši Android

One je pa lep, to pa definitivno je.

17rnn ::

M-XXXX je izjavil:

Za tehnološke navdušence je verjetno GS4 boljša izbira, za večino pa bi bil HTC One bolj primeren. Na žalost bo zaradi brute-force oglaševanja in Samsungovih "ugodnosti in spodbud" pri operaterjih ter prodajalcih, verjetno prej obratno - večina bo drla v trgovine po GS4, poznavalci z malo več okusa pa bodo kupili HTC One ... Žalost!

Žal je S4 res v čisto vsem boljši od one razen v obliki (lepoti).

Boljša baterija
zamenljiva baterija
na splošno boljša kamera
boljši procesor (hitrejši)
večji zaslon (boljši- no tukaj je malo osebnega mnenja, vsakemu svoje)
lažji
spominske kartice
novejši Android

One je pa lep, to pa definitivno je.


Klasično gledanje seznama specifikacij ... si že oba držal v roki in jih uporabljal teden ali dva? Kako torej veš kaj je v realnem življenju boljše/bolj praktično? Tudi jaz jih nisem uporabljal, zaupam pa nekaterim od tistih, ki so dalj časa uporabljali oba.
http://www.anandtech.com/show/6914/sams...
http://www.theverge.com/2013/4/24/42572...

* Kamera je verjetno v večini življenjskih primerov povprečnega uporabnika pri One boljša - ker večina ljudi ne slika v dobrih svetlobnih pogojih. Poleg tega pri One slike zasedejo manj prostora. Na testih se seveda izkaže slabše ...
* Sd kartica je nonsense in je samo cenejši način za povečanje kapacitete telefona - povprečen uporabnik je nikoli ne menja, z nakupom slabe kartice in prepogoste menjave pa lahko storiš več škode kot koristi.
* Ekran niti približno ni boljši pri GS4, je pa res malce večji, kar (po mojem mnenju) ne odtehta ostalih slabosti. Že pri One X je bil ekran najboljši, ne samo pri Androidih ampak pri pametnih telefonih nasplošno, pri One je še boljši (z vidika gostote pik celo overkill), ima pa veliko pravilnejše barve, boljše kote, ni pentile, ni oversaturated kot GS4 itd. ...
* Zamenljivost baterije večini ne pomeni nič (razen psihološke tolažbe), ker si povprečen uporabnik ne kupi rezervne baterije, dovolj je, da telefon zdrži cel dan. Se pa strinjam, da vse kaže na to, da je trajanje baterije pri GS4 ob pogosti uporabi daljše - tudi tukaj je vprašanje kaj povprečni uporabnik počne s telefonom čez dan ...
* Novejši Android ne pride do izraza, ker imata oba telefona bedne bedne skine. Mnogi celo argumentirajo, da ima je Sense bolj minimalističen skin, ki manj pokvari stock Android in, da na One teče bolj tekoče ...
* Boljši procesor pri povprečnemu uporabniku ne pride do izraza, sama tekočost delovanja OSa je bolj odvisna od kvalitete softwarea/skina kot od procesorja ...
* Pri One so neprimerljivo boljši zvočniki, usmerjeni proti uporabniku ...

Še enkrat - po mojem mnenju (in mnenju nekaterih opisovalcev) je za povprečnega uporabnika One boljša izbira kot GS4, za techno/gadget-freake in obsedence s specifikacijami pač ne ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 17rnn ()

d4vid ::

Jaz že nekaj časa ponavljam: specifikacije niso vse. Nek telefon, ki je po specifikacijah zelo švoh, lahko deluje lepše od kakšnega boljšega telefona.

Primer: HTC HD 2 s androidom ter Galaxy Ace.

HD 2 je po spec. precej močnejši, ampak mi na Galaxy Ace deluje android precej lepše kot na HD2.
Res, da ni HD2 narejen za Android, ampak ni edini primer. Zdajle čakam Ace 2 da naredim primerjavo med navadni Ace-om ter omenjenima telefonoma :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

M-XXXX ::

ker večina ljudi ne slika v dobrih svetlobnih pogojih.

To je en navaden PR bullshit. vsaj 3/4 vseh slik pa raje več je posnetih v dobrih svetlobnih pogojih. Oziroma bom drugače rekel: v takih pogojih kjer je konkurenca boljša od ONE v fotkah. Velikost slike je pa tudi bedarija. Tako ali tako to v 99.5% primerov uporabniku ne povzroča težav.
Še en zanimiv test kamere: http://www.phonearena.com/reviews/Camer...
One ima daleeeč najslabšo kamero kot celoto v primerjavi z ostalimi na omenjenem testu. Taka je pač realnost.

* Sd kartica je nonsense in je samo cenejši način za povečanje kapacitete telefona - povprečen uporabnik je nikoli ne menja, z nakupom slabe kartice in prepogoste menjave pa lahko storiš več škode kot koristi.

SD kartica je nonsense? Ja ne ga srat. Da je recimo 10x cenejši način povečovanja prostora na telefonu. Zakaj bi kakorkoli to bila slaba zadeva? Da te slišim. V vsakem primeru bolje imeti kot ne, tako da plus ostane.

* Ekran niti približno ni boljši pri GS4, je pa res malce večji, kar (po mojem mnenju) ne odtehta ostalih slabosti. Že pri One X je bil ekran najboljši, ne samo pri Androidih ampak pri pametnih telefonih nasplošno, pri One je še boljši (z vidika gostote pik celo overkill), ima pa veliko pravilnejše barve, boljše kote, ni pentile, ni oversaturated kot GS4 itd. ...

Meni je osebno Amoled čista zmaga. To je pač osebno mnenje. Nobeden ne mobitelu ne ureja fotografij, da bi rabil 100% točnost barv. Telefon v večina primerih uporabljaš za gledanje lepih barv (pač karkoli delaš na njem). Realno gledano; vsak ima svoje prednosti in slabosti. Pa recimo, da sta izenačena.

* Zamenljivost baterije večini ne pomeni nič (razen psihološke tolažbe), ker si povprečen uporabnik ne kupi rezervne baterije, dovolj je, da telefon zdrži cel dan. Se pa strinjam, da vse kaže na to, da je trajanje baterije pri GS4 ob pogosti uporabi daljše - tudi tukaj je vprašanje kaj povprečni uporabnik počne s telefonom čez dan ...

Se čisto strinjam povprečen uporabnik nima dveh baterij. Vendar je spet ista zadeva kot pri sdkartici. Če rabiš imaš na dosegu roke. Poceni in momentalno rešitev. Kaj imaš pri One? Nič. Mrtev telefon. Naslednje vprašanje: kakšen bo strošek pri menjavi slabe baterije po recimo 2 letih (če boš imel telefon tako dolgo) pri enem in pri drugem telefonu? Zelo verjetno bo pri S4 baterija cca 80% cenejša za zamenjavo.

* Novejši Android ne pride do izraza, ker imata oba telefona bedne bedne skine. Mnogi celo argumentirajo, da ima je Sense bolj minimalističen skin, ki manj pokvari stock Android in, da na One teče bolj tekoče ...

Novejši Android ima stvari, ki jih starejši nima. Period! To je to. Eden ima eden nima. Seveda bo tudi One slej kot prej prišel na 4.2 vendar a ni malo žalostno, da pride najnovejši flagship ven z androidom starim eno leto ter ne modelom ki je zunaj že več kot pol leta? Je žalostno ja. Še bolj žalostno, da so razni S3, Noti ter podobni telefoni šele zdaj prišli uradno na 4.1..

* Boljši procesor pri povprečnemu uporabniku ne pride do izraza, sama tekočost delovanja OSa je bolj odvisna od kvalitete softwarea/skina kot od procesorja ...

Boljši procesor (oziroma višja frekvenca) pomeni cca 12% večjo zmogljivost. Basta. 12% močnejši telefon. Dejansko to ni veliko, prav tako ima pri obeh procesor več kot dovolj lufta za nekaj let. Vendar vseeno, ni zanemarljivo....

Drugače se čisto strinjam vsakemu svoje... Sam nisem imel še nobenega izmed omenjenih telefonov v roki, sem pa prebral shitload primerjav in revievow.. In edina prednost, katero ima One je meni osebno izgled. V vsem ostalem mi je pač slabši. Že neizmenljiva baterija mi je dealbreaker. Ravno zato bom pač vzel s4 ko pride ven (nekaj se celo namiguje za jutri)... No bomo videli.

FlyingBee ::

baterije po 500 polnjenjih začnejo zgubljat dušo, verjetno že prej in meni osebno bi bilo žal HTC One že po manj kot 2 letih zaradi tega stran vržt

design? ja, zelo veliko je imaš od tega, ko daš v etui, kot večina uporabniko

M-XXXX ::

Primerjava zaslonov:
http://blog.gsmarena.com/a/showpic.php?...
http://blog.gsmarena.com/a/showpic.php?...
http://blog.gsmarena.com/a/showpic.php?...

design? ja, zelo veliko je imaš od tega, ko daš v etui, kot večina uporabnikov

Vse je relativno. Nekateri imajo telefon zgolj kot modni dodatek in takim je pač lepota najpomembnejša.

Meni osebno ni tako zelo. Pa razni bumperji in podobno? Smeh no... Telefon je za uporabljat ne pa gledat in ujčkat. Fuck it, če ga razbiješ greš pa po drugega. Ne pa da ga gledaš doma v vitrini, da ja nebi dobil kakšne praske..

FlyingBee ::

vse nad 400 EUR, čemur se ne da zamenjati baterije, je pol ku*** vredno, da ne omenjam razvoj (sicer počasen) baterij glede na razmerje fizična velikost/kapaciteta

Siddh ::

koliko ljudi sploh kdaj menja baterijo? mogoče dva, trije na vsakih sto kupcev


ivanuscha ::

Men se zdi resen plus GS4, da ima super sensitive touch, oz. da deluje v stiku s katerim koli predmetom, npr. rokavicami. Do sedaj je imela to edino Lumia 920. Sicer pa je One tudi hud telefon, res težka izbira.

FlyingBee ::

Siddh je izjavil:

koliko ljudi sploh kdaj menja baterijo? mogoče dva, trije na vsakih sto kupcev


ja bi bil zanim podatek, ponavadi je na baterijo še manj garancije in če ne drugega, ga težje prodaš, ko se ga naveličaš ... je pa vsekakor HTC One vseeno relativno dober telefon

mm46 ::

FlyingBee je izjavil:

Siddh je izjavil:

koliko ljudi sploh kdaj menja baterijo? mogoče dva, trije na vsakih sto kupcev


ja bi bil zanim podatek, ponavadi je na baterijo še manj garancije in če ne drugega, ga težje prodaš, ko se ga naveličaš ... je pa vsekakor HTC One vseeno relativno dober telefon

Prvega iphona sem imel 3 leta, i4 pa dve leti in pol (sedaj ga naprej uporablja oče) in pri nobenem ni blo potrebe po menjavi baterije. Na notebooku sem jo menjal po skoraj petih letih in 750 ciklih...

17rnn ::

mm46 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Siddh je izjavil:

koliko ljudi sploh kdaj menja baterijo? mogoče dva, trije na vsakih sto kupcev


ja bi bil zanim podatek, ponavadi je na baterijo še manj garancije in če ne drugega, ga težje prodaš, ko se ga naveličaš ... je pa vsekakor HTC One vseeno relativno dober telefon

Prvega iphona sem imel 3 leta, i4 pa dve leti in pol (sedaj ga naprej uporablja oče) in pri nobenem ni blo potrebe po menjavi baterije. Na notebooku sem jo menjal po skoraj petih letih in 750 ciklih...


Točno to! Če proizvajalec vgradi kvalitetno baterijo lahko zadevo uporabljaš tudi 4 leta in več pa ni nekih hudih problemov, če pa že so pač baterijo zamenjaš na uradnem ali neuradnem servisu, z malce znanja lahko tudi sam ... Problem je seveda v tem, da se zaradi "navijanja" in brezglavega klukanja vedno daljšega seznama specifikacij, cena telefona kar dvigne, zato mora proizvajalec nekje privarčevati, da ohrani "normalno" ceno - posledično "trpijo" materiali ohišja, baterije, touchscreen layerji in podobno ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 17rnn ()
««
3 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Galaxy S4 se dobro prodaja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
14928647 (23079) FlyingBee
»

Sony Xperia Z ali S4 ali ...

Oddelek: Mobilne tehnologije
343580 (2824) Halfdead987

Več podobnih tem