» »

absolventka gradbeništva išče laptop do 1.5K€, kaj izbrati?

absolventka gradbeništva išče laptop do 1.5K€, kaj izbrati?

Temo vidijo: vsi

Andruxa ::

Kaj bi bila neka dobra izbira pri tem(torej risanje, randerji, načrti itd), kar je na voljo v tem trenutku?
Lp, A

black ice ::

Če ne delaš v 3D je dobro skoraj karkoli z nekaj več rama in dodatnim zunanjim monitorjem.
Si prepričana, da rabiš laptop? Ponavadi dobiš službenega, doma pa imaš kišto z dvema večjima (recimo 24") monitorjema.

klinker ::

Recimo...
Drugace pa poglej Lenovo W serijo.
Pa kot pravi black ice...ni vedno potrebe po takih masinah oz laptopih

BTW Andruxa...kak software bi priporocala za interior design?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Andruxa ::

Kaj menite o čem takem: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...


Intel(R) Core™ i7 procesor i7-3520M (2,9-3,6 GHz)
39,6 cm (15,6¨) FHD LED (1920x1080) nesvetleč
ram 8 GB DDR3, SSD 256 GB sata3 SED, DVD+/-RW SM
grafična kartica AMD Radeon HD7570M 1 GB GDDR5
Bluetooth 4.0, Wlan, spletna kamera, USB 3.0
Microsoft(R) Windows™ 8 Professional 64-bit SLO/ANG
garancija: 3 leto (tudi baterija)
--------------------------------------------------
ostali podatki:
nabor vezja: Intel QM77 Express
ram: DDR3 1600 MHz, 2 od 2 rež zasedeni
spletna kamera HD, zajem videa do 720p 30 fps
varnost: bralnik prstnih odtisov,TMP 1.2 modul
bralnik pametnih kartic (Smart Card)
čitalec kartic SD/MMC
mrežne povezave: 10/100/1000 Mbit, brez modema
tipkovnica: ki zmanjšuje možnost vdora tekočine
v notranjost prenosnika in odvaja tekočino preko
odvodnih cevk na spodnjo stran prenosnika
-ločeni numerični deli tipkovnice
HP Night Light osvetlitev tipkovnice
zvok: SRS Premium Sound PRO™, stereo mikrofon
--------------------------------------------------
vmesniki:
1x Display Port (HDMI opcijsko preko adapterja)
2x USB 3.0, 1x eSATA/USB 2.0, 1x VGA
2x USB 2.0 (1x napajalni), 1x RJ45, 1x firewire
1x stereo izhod, 1x mic. vhod, 1x serijski (COM)
1x ExpressCard/54
1x priključek za docking (A7E32AA)
1x priključek za dodatno baterijo (9 ali 12 cell)
--------------------------------------------------
ohišje zaslona in prenosnika iz aluminija-
v srebrni kovinski barvi
nosilna konstrukcija iz magnezijeve zlitine
baterija: Long life 6 celična 55 WHr
dimenzije: 3,4 (spredaj) x25,1 x37,4 cm-2,8 kg
Lp, A

jype ::

Lenovo Thinkpadi W so kar nice, niso pa poceni.

Andruxa ::

@jype sem pogledal Lenovo serija W, kot je pred teboj že nekdo napisal, pa ko izberem i7, najmanj 15" zaslon, SSD disk, sem takoj čez 1.5K. Zato sem pastal tale HP, ker se mi je zdel v dovoljenem rangu, pa še vedno močan.
Lp, A

klinker ::

Haha...dobra :D

Sploh ni slab ta HP. Malo se pozanimaj ce je grafa za tvoj sw dovolj dobra, pa osebno HP ni lih sinonim kvalitete, ampak garancijo imas 3 leta, celo na baterijo, tako da overall ni slab deal.

Andruxa...a imas kako priporocilo glede zgoraj vprasanega za interior design :)

jype ::

Čist OK zgleda, soliden CPU, spodoben SSD, manjka še 8G rama, ampak tudi z 8 se da delat.

Kaj bo pa teklo gor? Ker čim si na Autocadu + še kak Photoshop hitro postane tesno.

Andruxa ::

aha že vidm zaplet, dajmo prvo razčistit. Jaz sem Andrej in moj nick je Andruxa, kar je mešanica ruske cirilice in latinice, bere se pa Andrjuha. Govorimo pa o laptopu znanke. Nisem niti gradbenica niti ženskega spola :)
Lp, A

black ice ::

Andruxa je izjavil:

aha že vidm zaplet, dajmo prvo razčistit. Jaz sem Andrej in moj nick je Andruxa, kar je mešanica ruske cirilice in latinice, bere se pa Andrjuha. Govorimo pa o laptopu znanke. Nisem niti gradbenica niti ženskega spola :)

My bad, se opravičujem.

krneki0001 ::

Andruxa

Za na teren X230 tablet z I7 procesorjem (12,5" multitouch ekran (dela s prsti in pisalom)), da lahko na terenu narišeš skico z merami na hitro, za doma pa docking station pa 27col monitor in miška ter tipkovnica.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Andruxa ::

@nebivedu, sem malo pogledal po enaa, tale model sicer ni več na voljo, bil pa je čez budget. Drugače pa dobra ideja.
Lp, A

krneki0001 ::

Potem pa glej lenovo X220 tablet ali Lenovo S230U (oba sta hibrida (lahko kot tablica, lahko kot prenosnik), sta malo cenejša, ker sta starejša, imata pa I5 procesorje.

Sam imam X200 (še C2D procesor 9400), 8GB rama, 180GB SSD disk, edino žal mi je da se ga v sloveniji ni dalo dobiti z multitouch screenom in tako lahko po ekranu pišem in klikam samo s pisalom za to, ne s prsti.

Imam ga kadar hodim naokoli, ker je lahko tablica in lahko v notes hitro kaj zapišeš, narediš skico ali karkoli, doma imam pa docking station v katerem je še dodaten disk (za backupe in podatke, ki jih na terenu ne rabim), pa na docking imam priklopljen 24 col monitor, miško in tipkovnico ter printer. Računalnika doma niti ne odprem, ker ima docking station tipko za vklop. Pa še nafila se mi vmes, tako da je vedno povhen. Vse ostale mašine razen enega serverja sem pa prodal in tako imam sedaj na računu za elektriko 8 evrov manj za plačevat elektrike na mesec.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

VaeVictis ::

Kaj je razlika med T in W serijo pri Lenovu?

krneki0001 ::

Serija W bo nadomestila sedanjo T.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

darkolord ::

W so prenosne delovne postaje
T so zmogljivi poslovni presnosniki

T5xx in W5xx se razlikujeta praktično samo v grafični kartici (slednji ima Quadro) in nekaj malenkostih (kalibrator za barve).

Ima pa T serija še 4xx in 4xxs modele, ki so 14" in tako precej manjši, tanjši in lažji.

Keyser Soze ::

W je kar težka in okorna mašina.

Imam trenutno W500 z T9400, 8GB, in 128GB SSD. Zadeva, z izjemo tega, da imam disk 90% pol, dela kot urca. Dock je must, to mi najbrž ni treba govorit, ker brez tega je takšna kišta samo pokriplan /štorast/ prenosnik. Je pa edino, kar mi je tečno pri dizajnu to, da je fingerprint reader skrit pod zaslonom, kar pomeni, da če bi hotel imet login z fingerprintom, moram vedno odpret pokrov. Tečno.

Izdelava mašine je za moje pojme top of the line. Tudi če delaš z njim kot svinja z mehom, ga to ne gane pretiroma. Tako da se morda splača premislit o W seriji tudi če obstaja kakšen cenejši tekmec.

Prenosnik je težak, tega se je treba zavedat. Ker ga uporabljam tudi za šiht, je včasih prav tečno, da ga moram tovorit s sabo non stop. Zaradi tega tudi sam resno razmišljam o čim močnejšem ultrabooku. Trenutno mi je izredno zanimiv X1 Carbon. Major setback, zaradi katerega nisem še šel v menjavo, je dejstvo, da nima pametnega docka. Pa cena tudi no. Če Lenovo kdaj pljune ven X1 ekvivalenta z dokom W serije, zadevo takoj zamenjam. :D
OM, F, G!

dzinks63 ::

npr.:

MEDION® ERAZER® X6821 (MD 98187): 1249€


Intel® Core™ i7-3610QM Prozessor, Windows® 7 Home Premium, NVIDIA® GeForce® GTX 670M DirectX® 11, 1000 GB Festplatte , 128 GB SSD, 16 GB Arbeitsspeicher, USB 3.0, Bluetooth 4.0, Gaming optimierte Tastatur, Dolby Home Theater® v4, non-glare Full HD Display, 39,6 cm (15,6’’)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

krneki0001 ::

dzinks63, Ne moreš mediona primerjat z lenovo prenosniki. Primerjaš golfa z rojsrojsom. Medion so jajca v primerjavi s temi delovnimi postajami.

Keyser Soze, a imaš v W500 proc C2D T9400 (2.5GHz)? Kako se proc obnese? Kok časa baterija zdrži?

V mojem X200 tablet je namreč L9400 (1.87GHZ in 6Mb cache). Isti procesor, samo bus/core ratio je pri mojem 7.1, pri tvojem pa 9.5, pa poraba mojega je pol nižja (17W:35W). In baterija zdrži nekje 8 ur normalnega dela (6 celična).

primerjava procov:
http://ark.intel.com/compare/36689,35562
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

šernk ::

Mogoče pa en tak medion niti ni toliko napačna izbira, ženske in thinkpadi? :D

tega si ne predstavljam, ker že 99% moških mi reče, da thinkpada ne bi imeli zaradi izgleda (ostali 1% ga ima pa v lasti). Thinkpad je pač klasa zase, izključno za tiste, ki hočemo nekaj več, kot le škatlo za lepo videt. Mogoče mu pridejo blizu HP elitebooki, ostali so pa daleč daleč zadaj. Ampak če se bo zadeva kakorkoli uporabljala drugače kot na mizi, mislim da prenosniki tipa medion nimajo kaj iskati zraven.

osebno bi predlagal še quadro grafično, ker predvsem pri 3-D uspe nadoknadit tudi podhranjeno zverinco.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

krneki0001 ::

Če hočeš kej narest tudi na terenu in tut dolgo v noč delat na prenosniku, si kupiš lenovo, če ti je pa važen izgled in bo računalnik za šminko, potem pa kupiš karkoli drugega.

Mene tudi HP elitebooki ne prepričajo več, mora bit thinkpad, drugega ni več na seznamu, ker se preprosto ne splača.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

darkolord ::

tega si ne predstavljam, ker že 99% moških mi reče, da thinkpada ne bi imeli zaradi izgleda
V živo moj X6x še zmeraj žanje samo navdušenje :)

Keyser Soze ::

Jp, C2D T9400.

Enih zelo zahtevnih aplikacij nisem poganjal gor že kar nekaj časa ne. Imam pa pogosto oprtih celo prgišče programov. Lotus Notes, kar nekaj wordow in excelov, pdfjev (Acrobat + reader), Imis, pregovorno požrešen Firefox s kopico zavihkov + šaltanjem med skupinami, en kup background programov, XP mode v Win7, ipd. pa mi vse dela tekoče, brez zatikanja. Pred menjavo HDDja s SSDjem so bila občasna kolcanja, po tem pa tudi tega ne več. Skratka, stvar je za moje potrebe več kot zadovoljiva.

Je pa res, da imam to srečo, da sem 99% časa poleg vtičnic, kar pomeni, da imam na napajalni shemi vseskozi max preformance. Skladno s tem je tudi baterija bolj kratka. Tam okrog 2 uri, če aktivno delam na računalniku. Ne pomnim, kdaj sem nazadnje delal na mobilni (varčni) shemi.
OM, F, G!

Gregor Spagn ::

Se strinjam z nebivedu :)

Naroči preko neta:
http://www.razerzone.com/gaming-systems...

če vprašaš mene price performace nimaš bolšega + z docking station prideš pod 1500 € ;)

Zion10 ::

če je govora o delovni postaji mogoče v premislek še, dell z modelom m4600 - o tem je bilo govora v tej temi, posebej fajn je to da se ga da "sestavit" .

Symantec ::

jype je izjavil:

Čist OK zgleda, soliden CPU, spodoben SSD, manjka še 8G rama, ampak tudi z 8 se da delat.

Kaj bo pa teklo gor? Ker čim si na Autocadu + še kak Photoshop hitro postane tesno.



še 8gb manjka??? 8-O kaj je narobe, če ima samo 8gb?
by Xeon

krneki0001 ::

Keyser Soze je izjavil:

Jp, C2D T9400.

Enih zelo zahtevnih aplikacij nisem poganjal gor že kar nekaj časa ne. Imam pa pogosto oprtih celo prgišče programov. Lotus Notes, kar nekaj wordow in excelov, pdfjev (Acrobat + reader), Imis, pregovorno požrešen Firefox s kopico zavihkov + šaltanjem med skupinami, en kup background programov, XP mode v Win7, ipd. pa mi vse dela tekoče, brez zatikanja. Pred menjavo HDDja s SSDjem so bila občasna kolcanja, po tem pa tudi tega ne več. Skratka, stvar je za moje potrebe več kot zadovoljiva.

Je pa res, da imam to srečo, da sem 99% časa poleg vtičnic, kar pomeni, da imam na napajalni shemi vseskozi max preformance. Skladno s tem je tudi baterija bolj kratka. Tam okrog 2 uri, če aktivno delam na računalniku. Ne pomnim, kdaj sem nazadnje delal na mobilni (varčni) shemi.


Tudi sam imam večino časa na maximum performance, pa se pri 1.87GHz, 180GB SSD disku in 8GB rama ter 64 bitnem sistemu še ni pokazalo, da nebi računalnik česa zmogel. Celo visual studio ultimate imam gor, pa zadeva deluje tako kot mora.
Sem pa opazil na forumih, da recimo ljubitelji thinkpadov preskakujejo modele s prvimi I5 procesorji. Raje vzamejo starejše mašine s C2D in zadnjimi verzijami procesorjev ali pa novejše I5/I7 druge ali tretje generacije. Vsaj po prebranem, med C2D in prvimi I5 ni toliko razlike v moči (samo par procentov), poraba je pa v thinkpadih s prvimi I5 procesorji skoraj prepolovljena, tako da se recimo kr dost izogibajo takim modelom.

Smo pa v eni drugi temu ugotavljal, zakaj gre C2D na thinkpadu, ki dela na 1.87GHZ tudi na višje frekvence (brez navijanja) v nastavitvah za maximum performance, pa smo prišli do ugotovitve, da če imaš samo enonitni program in samo tega poganjaš, ti tisto jedro lahko dvigne frekvenca od 133 pa do 266MHz nad nazivno frekvenco. Tako da če recimo delam kaj z ruby-jem ali C++ pa je treba kej več računat, potem vse ostalo izklopim, in pustim, da samo na enem jedu vse teče, pa se zadeva resnično dvigne iz 1.87 na 2.16GHz.
intel C2D L9400 turbo frekvenca????

krneki0001 je izjavil:

Andruxa

Za na teren X230 tablet z I7 procesorjem (12,5" multitouch ekran (dela s prsti in pisalom)), da lahko na terenu narišeš skico z merami na hitro, za doma pa docking station pa 27col monitor in miška ter tipkovnica.



Ni tablet. Je pa x230 nov pa skoraj za pol cene. Ne rabim, kompenziral, SLO garancija, še zapakiran.



Tudi tole je odličen računalnik za po terenu okol skakat. Majhen, lahek, ampak ...
HD4000 grafika, I7 proc, SSD disk, 8GB rama, doma pa docking station 24 ali pa 27 com monitor in eno orenk miško pa tipkovnico zraven in imaš hudo delovno postajo.
Sam bi vzel kaj takega, ker tole je res odlična zadeva.

Pa upam, da ste oglas pravilno prebrali, ker je računalnik premajhen da bi imel optično enoto vgrajeno in je le ta lahko samo v dockingu, kar pomeni samo eno - docking je že vključen v ceno; Optična enota: ThinkPad DVD Multiburner Ultrabay Slim S-ATA za v Ultrabase series 3
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

AlphaOne ::

Stark ::

Ne vem koliko se sicer spoznaš na hardware in te reči, ampak obišči Notebook check in tam malo izbiraj filtre in boš dobil kar nekaj namigov za nakup (glede na proc, trdi disk, itd.). Res je, da so cene v večini primerov dražje v Slo; še vedno pa lahko naročiš iz tujine.

Glavno pa je, da razčistiš zakaj boš uporabljal računalnik oz. ga bo uporabljala in kakšen je budget (zgornji limit).

:)

SmeskoSnezak ::

www.deviltech.de baje da ma en kolega eno tole beštjo... sam ne vem, kak je to kaj prenosljiv... cene pa so presneto nizke za taki performans.

recimo tole sn ravnokar skup nametal:
Konfiguration:

Bildschirm: 15,6" Full HD 1920 x 1080 LED Backlight Widescreen mit neuer Non-Glare-Technologie
Betriebssystem: kein
Sprache Betriebssystem ( Language for Operating-System ): Englisch ( Falls Betriebssystem ausgewählt )
Garantie ( EU wide Warranty with Pick up and Return Service ): DevilCare: 2 Jahre DevilCare und 2 Jahre Garantie
Prozessor: Intel® Mobile Core i7 3630QM / 6MB L3 Cache, 2.40GHz - 3.40GHz Turbo Modus [+129€]
Speicher: 16 GB - 2 x 8192 MB Hochleistung - DDR3 SDRAM mit 1600 MHz [+79€]
Grafikkarte: NEU! NVidia GeForce GTX 675MX mit 2,0 GB GDDR5, NVIDIA® PhysX®, NVIDIA® Optimus, NVIDIA-CUDA [+95€]
Festplatte: 120 GB Intel SATA Solid State Drive 520series [+85€]
Festplatte 2: Seagate Momentus XT, 750GB, 4GB Hybrid, 7200U/Min. [+149€]
CD DVD Blu-Ray: Blu-Ray-Brenner: 4x Blu-Ray Brennen 8x Dual Layer DVD+/-RW / 24x CD-R [+59€]
Soundkarte: Intel® High-Definition Audio (24-bit, 192KHz) mit Surround Sound
Kommunikation: Integriertes 10/1000Mb Gigabit Ethernet und 56K V.92 Modem
Wireless Netzwerkkarte: BIGFOOT Wireless-Lan Killer N + Bluetooth [+35€]
WebCam: Integrierte 2.0 Megapixel Kamera
Keyboard: Notebook-Tastatur - Englisch
Maus: keine
Headset: kein
Office-Software: kein
Anti-Viren-Software: kein
USB-Stick: kein
Ersatz-Akku: Zusätzlicher Akku - DevilTech® Lithium-Ionen Akku [+99€]
Notebook-Tasche: kein


--------------------------------------------------------------------------------

Summe Produkte (netto): 1.352,10 €
zzgl. MwSt.19% Betrag: 256,90 €
Summe Produkte (brutto): 1.609,00 €
+ poštnina
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

jype ::

šernk> Mogoče pa en tak medion niti ni toliko napačna izbira, ženske in thinkpadi? :D

K boš ti za pol mezinca tolk moškega, kokr so ženske s thinkpadi, se boš pa loh oglašal.

Symantec> še 8gb manjka??? 8-O kaj je narobe, če ima samo 8gb?

Zmanjka in mašina začne swapat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

šernk ::

jype je izjavil:

šernk> Mogoče pa en tak medion niti ni toliko napačna izbira, ženske in thinkpadi? :D

K boš ti za pol mezinca tolk moškega, kokr so ženske s thinkpadi, se boš pa loh oglašal.



ko boš kaj vedel o meni se oglasi, sem si lastil do 2 leti nazaj še thinkpada in zelo dobro poznam odziv vseh, ki so ga videli in o njemu nič vedeli. Sedaj imam cheap lenovo valueline prenosnik (ker se mi je zdel še najboljši po kvaliteti tipkovnice, 1500€ pa takrat nisem ravno imel na voljo v roku 2 dni, ker mi je thinkpad crknil v najbolj neugodnem trenutku) in verjemi, da ko bom novega si umišljal bo opcija za nakup samo ena: Thinkpad, pa čeprav bom moral it v ameriko po njega! Po dizajnu mi je pa itak svetlobna leta pred ostalimi, vendar govorim iz lastnih izkušenj in ne iz mojega okusa ;)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP Prenosniki 2017

Oddelek: Kaj kupiti
4111115 (9873) MTB
»

Lenovo x250 Cena

Oddelek: Pomoč in nasveti
151759 (1456) zbrisan
»

Programerski laptop

Oddelek: Kaj kupiti
417171 (5180) ragezor
»

Kakšno konfiguracijo za pisarniška opravila?

Oddelek: Kaj kupiti
217141 (6865) bdoxx
»

Realna vrednost prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
212046 (1386) ShowDown

Več podobnih tem