» »

Olje čajevca v šamponu

Olje čajevca v šamponu

nuclear ::

A uporablja kdo olje čajevca v šamponu za antiseptični učinek?

Koliko ml olja dodati v recimo 200ml šampon? Bral sem, da naj ne bi prekoračil neke procentaže, samo se ne spomnem kolko je bilo.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

zee ::

Ni prav nobene potrebe po tem, zato ker:
- redno umivanje poskrbi za odstranjevanje potencialno patogenih bakterij iz koze
- antisepticna sredstva lahko pobijejo tudi bakterije, ki so naravno prisotne na kozi, kar lahko vodi do razvoja raznoraznih vnetij/plesni/...

Moja 0.02 S$.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

gendale ::

>- antisepticna sredstva lahko pobijejo tudi bakterije, ki so naravno prisotne na kozi, kar lahko vodi do razvoja raznoraznih vnetij/plesni/...
s tem se tudi jaz strinjam, pretirano razkuževanje kvečjemu škodi

sicer (vsaj kolikor vem) še ni dokončno dokazano, ampak je povezano tudi z vse večjim številom alergij in ostalega avtoimunskega sranja
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

@nny ::

Ne ga biksat no.
Si pogledal,kakšen znak je na steklenički z eteričnim oljem?
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

zee ::

gendale je izjavil:

>- antisepticna sredstva lahko pobijejo tudi bakterije, ki so naravno prisotne na kozi, kar lahko vodi do razvoja raznoraznih vnetij/plesni/...
s tem se tudi jaz strinjam, pretirano razkuževanje kvečjemu škodi

sicer (vsaj kolikor vem) še ni dokončno dokazano, ampak je povezano tudi z vse večjim številom alergij in ostalega avtoimunskega sranja


Tako je, obstajajo hipoteze, ki govorijo tudi o tem, in imajo v imunoloskem kontekstu precej smisla.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

gendale ::

zee, če se prav spomnim, si ti malo bližje temu področju znanosti od mene... je bilo zadnje čase kaj napredka pri dokazovanju teh hipotez?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

zee ::

Ne se povsem nedvoumno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

gendale ::

@zee
hvala za odgovor

@op
kot je bilo že rečeno, če nimaš kakih posebnih težav z lasiščem, pri katerih olje čajevca pomaga, ga ne dodajat
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

nuclear ::

@nny komu si to napisal?

Hvala za pojasnila zakaj naj bi bilo negativno, pozitivno, ampak olje čajevca je edina rešitev zame.

Imam kronični prhljaj. Prhljaj pa povzroča neka bakterija, ki se hrani z maščobo oz sebo ali kako se reče.

Poanta je v tem, da sredstva kot so kokosovo olje, aloe vera imajo v sebi tudi antiseptične snovi, in mi pomagajo, vendar to uporabljam ko imam kratke lase(balina), pri dolgih lasih pa zelo težko spereš ker sta ti stvari zelo mastni.

Tea tree oil pomešan z naravnim šamponom, pa bi naj uničeval te bakterije, ki se hranijo z maščobo in tako ustvarjajo odmrlo kožo aka prhljaj.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

lava ::

kaj pa če bi probal kakšen šampon, ki že vsebuje olje čajavca, npr.: Swiss-o-Par Teebaumöl Kurshampoo http://www.amazon.de/Swiss-Par-Teebaum%...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lava ()

nuclear ::

Bom prebral reviewe. Sem razmišljal, da bi kar to nabavil, ampak naj bi bila vsebina čajevca dokaj mala. Hvala.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Aston_11 ::

Kaj je pa narobe z drugimi šamponi proti prhljaju? Zakaj jih nočeš?

nuclear ::

Ne pomagajo. Ponavadi raznorazni Head and Shoulders šamponi poslabšajo situacijo, saj so zelo agresivni in zelo sušijo skalp, kar postopoma privede tudi do tega, da skalp začne proizvajati nenormalne količine maščobe. To pa privede k temu, da so lasje zelo mastni, in si jih forcan prati tudi vsaki dan.

Zdaj sem že pol leta brez šampona, perem samo z vodo, in imam super lase, se ne mastijo, procent maščob se je balansiral izgleda na normalo. Problem je samo v tem, da imam prhljaj. Prhljaj sem imel tudi prej, ko sem pral s temi Head and Shoulders itd šamponi(malo je pomagalo, ampak prhljaj je vseeno bil). Vendar pa zaradi agresivnih vsebin sem to opustil.
Uporabljam tisto stvarco za masažo skalpa in mi kar lepo lušči prhljaj, tako da me niti ne srbi, da bi se moral čohati.

Edini problem je torej ta prhljaj, ki bi ga probal dekontaminirati z oljem čajevca, da ne bo samo čajevec, pa še nek čisto blagi šampončič 1x na pol mesca itd. Kot sem že omenil naravne stvari kot so aloe vera ali kokosovo maslo pomagajo bolje kot katerikoli šampon, ampak je masno ko wd40.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Aston_11 ::

Jaz sem prešel s teh headov itc. iz trgovin na šampon od Elseve, ki ga dobiš v lekarni za enih 10 EUR. Zadošča 1x mesečno vzdrževanja s tole rečjo.

nuclear ::

Če maš kak direkten link, do direktne različice, bi me zanimalo.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

gendale ::

op. to je pa druga situacija, če misliš, da ti bo olje čajeveca pomagalo, ti kar poskusi, prej sem predvideval, da bi pač rad razkuževal zarad razkuževanja samega

glede doze ti pa ne morem povedat
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Aston_11 ::

Nimam, pa našel tudi nisem - grem vedno direkt v lekarno kupit. Celo nisem ziher, da je od elseve, morda je od loreal.

fosil ::

Kupi pravi šampon proti prhljaju.
Imenuje se Oronazol in ga dobiš v lekarni - klik
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

ZaphodBB ::

nuclear je izjavil:

Ne pomagajo. Ponavadi raznorazni Head and Shoulders šamponi poslabšajo situacijo, saj so zelo agresivni in zelo sušijo skalp, kar postopoma privede tudi do tega, da skalp začne proizvajati nenormalne količine maščobe. To pa privede k temu, da so lasje zelo mastni, in si jih forcan prati tudi vsaki dan.

Zdaj sem že pol leta brez šampona, perem samo z vodo, in imam super lase, se ne mastijo, procent maščob se je balansiral izgleda na normalo. Problem je samo v tem, da imam prhljaj. Prhljaj sem imel tudi prej, ko sem pral s temi Head and Shoulders itd šamponi(malo je pomagalo, ampak prhljaj je vseeno bil). Vendar pa zaradi agresivnih vsebin sem to opustil.
Uporabljam tisto stvarco za masažo skalpa in mi kar lepo lušči prhljaj, tako da me niti ne srbi, da bi se moral čohati.

Edini problem je torej ta prhljaj, ki bi ga probal dekontaminirati z oljem čajevca, da ne bo samo čajevec, pa še nek čisto blagi šampončič 1x na pol mesca itd. Kot sem že omenil naravne stvari kot so aloe vera ali kokosovo maslo pomagajo bolje kot katerikoli šampon, ampak je masno ko wd40.

Lasje so lahko mastni tudi zaradi prepogostega pranja. Glede prhlaja pa nič ne vem, ker ga nisem imel že ohoho.

nuclear ::

@fosil ta šampon je zelo agresiven, in take sem nehal uporabljati ker izsušijo skalp in se zelo mastijo lasje.

@ZaphodBB če pereš lase s šamponom, ta hitro pobere velike količine maščobe in izsuši skalp, kar privede h prevelikem izločanju maščobe in posledično maščenju las. Lase lahko s samo vodo pereš 100x na dan, pa ne bodo mastni, če je nivo maščobe na lasišču balansiran.

Mislim, da je odvisno tudi od agresivnosti šampona. Jaz se spomnem, ko sem uporabljal otroški Johnson's šampon za lase in pa šampon za prhljaj s cinkom(tipi šamponov - bluecap, head and shoulders).

S cinkom je očistil prhljaj, vendar se ga ne priporoča pogosto uporabljati, ker je preveč agresiven. Po parih dneh se je prhljaj vrnil. Itak pa je zaradi agresivnosti pobral vso maščobo, tako, da sem moral masne lase prati zelo pogosto.

Ko sem v tem obdobju malo mešal z tem otroškim šamponom, pa se mi je par ur po pranju prikazalo 100x več prhljaja.. Kar mi nekako posledično pride na pamet tisti članek na internetu o tem, da so ti šamponi za prhljaj HOAX, saj naj bi samo zalepili prhljaj na lasišče oziroma ga nekako omehčali in zalepili, ni mi jasno.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

fosil ::

Oronazol je agresiven, ampak ni namenjen redni uporabi, uporabljaš ga 2-4 tedne potem pa prhljaj izgine in lahko nato uporabljaš običajne šampone.
Toliko časa se pa že splača potrpet in imaš potem mir.
Za razliko od raznih head in shoulders, ki samo zakamuflirajo prhljal, ga namreč dejansko zdravi.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

primozzzz ::

To je zakon za tvoje tezave. Res da je malo drazje, ampak ima vsaj ucinek
www.naturaljust.si/šampon-tea-tree.html
NI PODPISA

coyotemm0 ::

@nuclear
Sem imel podobne probleme z prhlajem. Sedaj že nekaj časa uporabljam Joico daily care in ti ga priporočam. Je pa malo dražji (iz glave okrog 18€ ;). Drugače pa glas proti Head&Shoulders, preizkušeno ne dela ;)

svicar ::

Zakaj tako nakladanje?
Človek je postavil enostavno vprašanje..koliko kaplic melaluce v šampon...Če kdo ve naj napiše, če ne, pa nej bo tiho..
Zakaj tako nakladanje, kaj boš to rabil, pa to ni dobro zate, pa poglej kakšen znak je na flaškici, pa kupi šampon...
Vsi poznamo oranozol in vische in druge šampone...
Tudi jaz bi dodal olje čajevca(prvovrstne kvalitete) v šampon, pa tudi mene zanima koliko kapljic naj dodam na 200ml šampona.
lp.

tikitoki ::

lava je izjavil:

kaj pa če bi probal kakšen šampon, ki že vsebuje olje čajavca, npr.: Swiss-o-Par Teebaumöl Kurshampoo http://www.amazon.de/Swiss-Par-Teebaum%...


Ce ga sam primesas je bolj skodljivo, k ce to naredijo zate?

svicar je izjavil:

Zakaj tako nakladanje?
Človek je postavil enostavno vprašanje..koliko kaplic melaluce v šampon...Če kdo ve naj napiše, če ne, pa nej bo tiho..
Zakaj tako nakladanje, kaj boš to rabil, pa to ni dobro zate, pa poglej kakšen znak je na flaškici, pa kupi šampon...
Vsi poznamo oranozol in vische in druge šampone...
Tudi jaz bi dodal olje čajevca(prvovrstne kvalitete) v šampon, pa tudi mene zanima koliko kapljic naj dodam na 200ml šampona.
lp.


Ne vem tocno za to olje, sam etericna olja se ponavadi dodaja 1-2%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

svicar ::

če bo koga zanimalo...v koprivin šampon od ilirije 230ml sem dodal 7 kaplic čajevca...nekje sem prebral da naj bi se dalo 1 kapljico na 1oz (cca 1 kaplico na 30ml)

tikitoki ::

Mogoce imas tudi slabo prehrano in pomankanje vitaminov. Sam sem imel nekaj casa tezave s prhljajem, od kar sem izboljsal prehrano in nardil kuro z vitamini, je med drugim tudi prhjaj postal problem preteklosti. Kako naj je telo zdravo, ce ga neprimerno hranis?

svicar ::

Vsake toliko se mi pojavi veliko prhljaja..z lasišča se prav luščijo kosi...pomaga mi Oranozol, in Vihy..pole je mir kak mesec in zadeva se ponovi. Ti šamponi niso prav nedolžni, zato sem rekel da bom poizkusil, da navadnemu šamponu dodam melaleuco. Bomo videli kaj bo..

harvey ::

svicar je izjavil:

če bo koga zanimalo...v koprivin šampon od ilirije 230ml sem dodal 7 kaplic čajevca...nekje sem prebral da naj bi se dalo 1 kapljico na 1oz (cca 1 kaplico na 30ml)

Ja par kapljic, tam do 10, saj to ni ravno galenski laboratorij, kjer so točni odmerki, pa še bolj moraš paziti, da ti tako pripravljen šampon ne pride v oči, ker to ni JnJ šampon No More Tears:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Dr_M ::

Imam dost podoben problem. Oronazol pomaga nekaj casa, potem pa zgubi ucinek.
Trenutno uporabljam head & shoulders, s kapljico cajevca od doterre, perem 2x tedensko in je mnogo mnogo bolje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

harvey ::

svicar je izjavil:

Vsake toliko se mi pojavi veliko prhljaja..z lasišča se prav luščijo kosi...pomaga mi Oranozol, in Vihy..pole je mir kak mesec in zadeva se ponovi. Ti šamponi niso prav nedolžni, zato sem rekel da bom poizkusil, da navadnemu šamponu dodam melaleuco. Bomo videli kaj bo..


Obisk dermatologa bi bil zaželen, da se ne odpravlja samo posledice in izgublja čas in denar za razne preparate, ki z uporabo na dolgi rok imajo svoje posledice. Razlogov za pojavljanje prhljaja je namreč kar nekaj.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prhljaj v laseh

Oddelek: Loža
398477 (6993) bvt
»

seboroicni dermatitis in izpadanje las s cebulico

Oddelek: Loža
3312675 (11554) Pithlit
»

tezave z lasmi

Oddelek: Loža
153493 (3101) Mesar
»

Šampon za prhljaj in mastne lase

Oddelek: Loža
147465 (7144) RejZoR
»

wtf prhljaj

Oddelek: Loža
163590 (3219) ProGTX

Več podobnih tem