» »

prosim za pomoč- nasvet. Dell inspiron 1545 (slika)

prosim za pomoč- nasvet. Dell inspiron 1545 (slika)

macoom ::

Serbus pobje!

Na forum sem se prijavil z namenom, da od vas, ki ste polni znanja dobim kakšen nasvet, pomoč pri težavi z mojim prenosnikom dell INSPIRON-om 1545.
Stvar je sledeča. Rabljen prenosnik sem kupil brez original zaslona in slika je povezana z zunanjim monitorjem preko VGA. Na prenosniku so bili nameščeni windows 7. Pred kratkim pa so se windowsi sesuli. Namestil sem sistem XP, kater mi najbolj ugaja. Zataknilo pa se je pri instalaciji gonilnikov.Ko instaliram gonilnik za video po restartu dobim sliko barvne kakovosti (4 bitne ) in zaslonska ločljivost je 640 x 480, ki pa jo ni mogoče spremeniti. Po spremebi monitorja (1,2) se je slika skrčila in vse ikone so zginile,možen je biv samo desni klik in opcija ustvari novo mapo :) Naj še 1x omenin da je prenosnik povezan z zunanjim monitorjem in da je org. zaslo odstranjen. Zdaj v obstoječi windows lahko pridem samo na Safe Mode način. Je kdo od vas ki pozna rešitev?

Hvala za vsako informacijo.
lpA

pingo76 ::

Uh, brez igranja nebi vedel točno kaj narediti.
Definitvno bi pomagalo igračkanje z gonlinki in nastavitve le teh. Morda manjka kak directx ali kaka druga solata ki onemogoča pravilno delovanje gonilnikov. (tipično za modernejše AMD kartice). Poizkusi z par različnimi gonilniki za to kartico. V safe mode odstrani grafično in potem se v "nevarnem" načinu igraj dalje (najbrž ti bo default gonilnik omogočal nekaj osnovnega dela za razliko od une 4b packarije).
Ko sem imel te težave ni vedno dobro končalo z gonilniki od proizvajalca. Najdi honilnik za dejanski hardware makar da je od Lenovo (nekoč bil IBM pc department).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Brane22 ::

Očitno je nekaj narobe z driverji.

Katere driverje si pa inštaliral- to kar si dobil zraven prenosnika, "MS požegnane" ( Windows update) ali tazadnje od nVidie/AMDja ?

Kako imaš priklopljen zunanji monitor - je kak poseben adapter vmes ?

In BTW, mogoče bni lahko pobrskal po ebay za nadomestni LCD- te zadeve niso tako drage...

EDIT: sem spregledal - VGA izhod uporabljaš.

Jaz bi najprej pogledal okrog driverja in njegove verzije, preden bi gledal naprej...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

macoom ::

Hvala za nasvet pingo 76.

Probal sem z tema gonilnikoma, pri obeh je izto.

Intel ATI M92 Video Graphics Drivers
ftp.us.dell.com/video/R208109.exe

Intel GM45 Video Graphics Driver
ftp.us.dell.com/video/R203389.exe

Pred video gonilnikom sem še instaliru VEZNI NABOR.
Bom probal naložit še kak drug gonilnik za video.

lpA

solatko ::

Z dell-ove strani potegni uradne gonilnike za OS - wXP. Obvezno moraš instalirat SP3.
http://www.dell.com/support/drivers/us/...
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utorrent prepočasen download (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
508196 (7117) MrStein
»

Blue screen problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
12876 (723) nikolizase
»

Dell vostro a860 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7218654 (8738) krneki0001
»

Siol akcija - Dell 500 za 1 EUR (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14632740 (9803) zuz3k
»

dell inspiron 6400 in bluetooth

Oddelek: Strojna oprema
61927 (1817) micka

Več podobnih tem