» »

Miška na RS232

Miška na RS232

tt1024 ::

Kolega išče miško na RS232 za en delovni stroj. Nikjer pri nas ne zasledim, da bi se to še kje dobilo, tudi na bolhi ne. Ima kdo idejo kje to dobiti, oz. če se komu kje valjajo take miške?

Aston_11 ::

Svoj cajt si imel umesnik s PS2 miši na RS232.

tony1 ::

Good point ;)

Ni hudič, da se vsaj rabljene ne bi dobilo na ebayju...

Zadnja, ki sem jo kupil novo, je bila sicer iz leta 1997... Že pred leti ji je sicer crknil LMB in je šla v kanto...

tt1024 ::

Ja, sam ne vem zakaj imam v spominu, da je na rs232 samo na ''kroglico'' možno imet miško. Se pravi, da optična ne dobi dovolj napajanja prek rs232?

Brane22 ::

Tisti vmesnik ni bil nič drugega kot šteker in se je zanašal na to, da je znal čip v miški delati z obema.

Se pravi, ta adapter ne bi delal z miško, ki ni predvidena za to.

tony1 ::

tt1024 je izjavil:

Ja, sam ne vem zakaj imam v spominu, da je na rs232 samo na ''kroglico'' možno imet miško. Se pravi, da optična ne dobi dovolj napajanja prek rs232?


Tega ne vem, ampak mislim, da ni štos v tem. Vse RS-232 miši, kar sem jih videl, so imele vse kroglico, ker drugačnih še ni bilo.

Leta 2000 sem kupil svojo prvo PS-2 miš, ki je tudi še imela kroglico. Optične so ratale popularne nekje z MS Intellimouse v optični izvedbi, ki je ven prišla šele nekje dve leti kasneje...

Skratka, mislim, da vsekakor iščeš kroglično miš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Aston_11 ::

mailer ::

Sam mislim, da še imam tako miško znamke Dexxa, seveda na kroglico pa tudi stara 486-ka z naloženimi windows 3.xx in tipkovnico na neznan priključek tudi. Samo vprašanje, če bi kdo to sploh imel.

Han ::

Bi se našla kakšna v 15 let starem službenem arhivu... So pa res vse na kroglico.

tt1024 ::

Dajte mi prosim javiti, ce imate kaksno viska, ali jih date za simbolicno ceno in ste iz lj.
Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Merjenje napetosti akumulatorja z Arduinom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449133 (7861) Red_Mamba
»

Prenos podatkov iz odrezanih koncev sveta preko SMS-ov, satelita, ?, ...

Oddelek: Omrežja in internet
102136 (1712) mojca
»

Pedali za vrtenje nazaj, naprej. Kje kupiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61497 (1323) NeMeTko
»

Prenosnik z rs323 izhodom

Oddelek: Kaj kupiti
101623 (1363) solatko
»

Dolžina kabla RS232

Oddelek: Pomoč in nasveti
92914 (2766) Pyr0Beast

Več podobnih tem