» »

Pedali za vrtenje nazaj, naprej. Kje kupiti?

Pedali za vrtenje nazaj, naprej. Kje kupiti?

xxxgeekxxx ::

Mene zanima če se kje v sloveniji dobijo pedali za previjanje zvočnih posnetkov. Potrebuje se, ker se tipka po zvočnem posnetku, a je treba včasih prevrteti posnetek nazaj ali ga zaustaviti.
Zanima me kako se sploh uradno tej stvari reče in če se da kje kupiti?

Mislim na to stvar KLIK a nočem kupiti na ebay-u iz osebnih razlogov
Ke te češ

fosil ::

Dobijo se pedala, sicer so mišljena za igrat igre. Verjetno je odvisno od programske podpore.
klik
Tako je!

xxxgeekxxx ::

Imam sicer stara pedala, ki imajo stari priključek, ki zgleda tako


Nevem pa na principu česa to deluje? Se rabijo driverji ali je od programa odvisno, če računalnik sploh zazna itd.

Računalnik ima ta serijski priključek, nima pa takega za pedala. Imam sicer adapter iz serijskega na tega ko so pedala, ampak bi moral kupit to KLIK, ampak nevem če bo delalo to potem...

Gledam tudi kaj takega KLIK, ki gre na USB, a vseeno nevem če bo potem to delalo in kako.
Pedala so bila že v uporabi, a na starejših računalnikih, ki so se vrgli proč, tako, da osebno nisem nikoli videl kako je to delovalo :|
Ke te češ

NeMeTko ::

Ta priključek je navaden RS232 priključek. Problem tega je, da ponavadi novejše matične plošče sploh nimajo RS232 priključka.

Če imaš RS232 na matični plošči, me čudi, zakaj bi potreboval tisti 'gender changer', ker so na matičnih ploščah moški priključki (tisti s pini). Da nisi slučajno gledal kakšen VGA izhod in mislil, da je RS232?

Drugače je problem z gender changer, da ni nujno, da ti pravilno poveže pine med seboj, tako da ti posledično komunikacija ne deluje. Če nimaš RS232 porta, je vsekakor tista USB varianta opcija, ki ta problem rešuje.

Kljub temu, pa samo z RS232 ni še nič 'rešeno'. Očitno si na starem računalniku uporabljal določen program, ki je uporabljal krmiljenje preko RS232, ali pa si imel nameščene posebne gonilnike, ki so signal iz stopalk pretvarjali v klik tipk na miški, pritisk določene kombinacije tipk na tipkovnisi ali nekaj podobnega. Točno ti ne morem reči kako ti je zadeva delovala - to boš moral sam odkriti. Vsekakor 'standardni windows programi' nimajo vgrajene podpore za takšne stopalke na RS232, tako da boš moral najti ustrezne gonilnike, ki spadajo k tem stopalkam. Se pa bojim, da so že tako stari, da je vprašanje, če bodo delovali pod Win7+

xxxgeekxxx ::

Saj ni moje, samo so mene našli, da bi to skup spravljal. Računalnik nima RS232 priključka, ima pa paralelni priključek, jaz pa imam adapter iz paralelnega na RS232, ampak sta obe strani ženski, torej bi rabil še gender changer.
Sam gledam USB verzijo, ampak tudi sam dvomim da bo delalo. Meni trdijo, da je program na računalniku in si ne dajo dopovedat, da se rabijo gonilniki.

Zato gledam kake nove te da bi se kupile, ker te stare nimajo niti firme niti nič, torej niti če bi obstajali driverji jih nebi mogel najti...
Ke te češ

Apofis ::

Hehehe, najprej sm pomislu pedala za bicikl za vožnjo nazaj:)

NeMeTko ::

Če si 'v informatiki' ti nakup RS232 USB adapterja predstavlja 'must have', saj se praktično vse, kar je starejše od 10+ let konfigurira preko RS232.
Glede na to, da cena ni previsoka, ga nabavi za lastno orodjarno. Tako boš tudi lastniku pedalov komot demonstriral, če mu stvar dela ali ne - koneckoncev mora imeti nekje v programu možnost nastaviti na katerem com portu bo dobival ukaze.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupit prenosnik z RS232 COM portom

Oddelek: Kaj kupiti
353787 (2745) johnnyyy
»

[MS-DOS 6.2] Napisati program

Oddelek: Programiranje
101300 (1028) mihagr
»

Usb podaljšek

Oddelek: Kaj kupiti
224866 (4520) OttoParts
»

Prenosnik z rs323 izhodom

Oddelek: Kaj kupiti
101683 (1423) solatko
»

Dolžina kabla RS232

Oddelek: Pomoč in nasveti
93006 (2858) Pyr0Beast

Več podobnih tem