» »

hlajenje pri 60 stopinjah....

hlajenje pri 60 stopinjah....

borut-t ::

jst mam hladilnik Titan, k ma ventilator 80X80 gor(original) pa athlona 1800+, nč navitga, pa mam temperaturo pr idle 53stopinj ko pa špilam špil al kej zahtevnega naraste temperatura tut do 62 stopinj....
termalno pasto mam Titan Silver, zraven dubu...
mau mi je velik glede prej ko sm meu durona 800 pr 35 stopinjah....

mate kšn nasvet al predlagate kšn dobr, predvsem pa tih hladilnik, mogoče zalmana...???

lp

Dead_Eye ::

montiraj si en ventilator v stranico ohišja in naredi da piha noter - meni je padla t za okoli 10C

zalman 92 na silent je ful uredu
The one and only

Dr_M ::

1. kero plato mas?
2. duron nima diode v jedru za temp (xp jo ma, zato me zanima kero plato mas)
3. hladilnik ne dela nobenga hrupa sploh.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

c3R4R ::

borut-t-> toplo ti priporočam voulcanota 7+! če ga boš nabavu, boš mel mir s pregrevanjen, neglede na to tudi če boš kaj navijal:D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

the_unborn ::

zdej pa ima MIR:)
se kaksen vent v kisto in mogoce as3 pasto

borut-t ::

msi k7t turbo...
proca sploh ne mislim(ne morem) navit...
sej v stranici mam dva venta, pa je temperatura okol 47 idle, ko pa špilam pa je okol 53....
sm je ful hrup...

lp

borut-t ::

zato rabim en tih pa učinkovit hladilnik, pa me zanima kaj menite o zalmanu, volcanu 7 in 9...

lp

Dead_Eye ::

zaenkrat imam v9 na cca 3000rpm - se mi ne zdi pretirano glasen.
v7+ ima boljši heatsink, samo baje je vent glasnejši - ne vem ker ga nimam...
The one and only

c3R4R ::

burut-t-> vzem zalmanov hladilnik in sicer tistega k ma 100% bakren hladilnik... toplo priporočam...:D sicer stane okol 9k ;( sit, ampak se splača:D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

upirna ::

Zakaj pa sploh hočeš ohladit procesor? 62 topinj še ni kritična meja. Sploh če ne misliš navijat!

Trupl0 ::

jst ga mam 53 pod obreme. in 44 idle...to seveda če je stranica zaprta..zato jo mam immer odprto:D ,

Imam pa še staro kišto od celerona in zalmana jebe prostor med stranico in ventilatorjem, ker prostora skoraj da ni in zato tudi višje temp.

Sm meru zdaj eno ohišje pr enmu frendu pa je za 4 cm razlike...glih dovolj ampak kaj ko ni $:'(
If you are going through Hell, keep going !

borut-t ::

kot sm že reku, če mam na stranici vklopljena venta, je pr idle 47stopinj, pr igranju pa naraste na 54, sm problem je, k je ful glasnu....
če pa ta dva venta odklopm, je pa pr idle okol 53, pr delu pa se povzpne na 63 stopinj....

kva pol pravte, je 63 stopinj za athlona xp 1800 preveč, pa tut ne mislm oz. ga ne morem navit, k mi plata ne pusti večje hitrosti (msi k7t turbo)....

lp

tigrr ::

temperature mas definitivno previsoke.

preveri, ce mas vredu stik proca s hladilnikom, to je najveckrat problem.

pri titanih so vcasih ble narobe obrnjene sponke za fiksiranje hladinika, posledica je bila da rob hladilnika ni bil vzporeden s cpujem. sicer je ta hladilnik kar se hlajenja tice vredu, ventilator je glasnejsi, vendar z zmanjsanjem obratov ne poslabsas bistveno hlajenja (ker je pametno oblikovano dno hladilnika. tega za vulcanota ne bi mogu rect.).

za tvoj proc (xp1800, tb) in ta hladilnik bi temperaturna razlika med ohisjem in cpujem ne bi smela bit vecja od 15 stopinj
(npr ohisja 30, cpu 45). imel sem xp1700, titana z ventom zmanjsanjega na 2000 obr/min(originalno 4500 obr/min), titan silver pasto, pa ni slo cez 18 stopinj razlike.

mogoce je razlog neravna kontaktna povrsina na titanu. ampak dvomim da je to razlog.

phoinix ::

Mam Thundebirda 1,4GHz pa mi dela na max 59°C. Gor mam hladilnik od Evercool (cel bakren) in utišan ventilator na 3500rpm. (nabavu pri Mlacom za mal čez 3k) Hladilnik priporočam. Tista termalna pasta od Titana je pa sranje ("Silver").


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
383034 (1806) rejven
»

Koliko se greje vaš mlinček

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
372079 (1377) tx-z
»

Kaj pravite na te temperature?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281842 (1075) mare87
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017933 (5723) the_unborn
»

kater kuler?

Oddelek: Kaj kupiti
171590 (1272) the_unborn

Več podobnih tem