» »

NOKIA LUMIA 920

NOKIA LUMIA 920

««
7 / 10
»»

Tilen ::

Mobitel je spustil ceno Lumie 920 na 432 EUR.

http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Je kdo že testiral 4G? ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

olasitu ::

A še pr komu utripa ekran (zgleda kot osveževanje)? Opažam predvsem na kakšnih slikah al pa ko se piše sms ko je siva tipkovnica.

billy ::

Dečki, kako pa je s garancijo v primeru, da se v tujini kupi zaklenjen telefon, katerega se potem odklene, da deluje tudi pri nas? Torej me zanima kako je z garancijo pri nas, ne v tujini :)

Tilen ::

olasitu je izjavil:

A še pr komu utripa ekran (zgleda kot osveževanje)? Opažam predvsem na kakšnih slikah al pa ko se piše sms ko je siva tipkovnica.


Ne. Sem pa danes prvič zagnal integriran "storage check" (System --> storage check) in lahko rečem, da je super zadeva.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

aerie ::

Razmišljam o nakupu tega telefona. Po začetnem navdušenju je v tej izbi precej mirno. Si to lahko razlagam tako, da so lastniki tega telefona tako zadovoljni in brez problemov z njim ali je kaj drugega?

Tilen ::

Kaj te pa zanima? Z veseljem odgovorim. Zaenkrat s telefonom nimam nobenih težav.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

fireX88 ::

jst sem zadovoljen, problemov pa nobenih, razen da ima par minusov, kot tudi android!!! :)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

galu ::

http://geizhals.at/nokia-lumia-920-schw...

Ena ura vožnje, 200EUR ceneje. Slovenija -> lol.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

bond007 ::

Jaa pejdmo v avstrijo, sej ne da so na bolhi nove zapakirane pod 400€ :))

galu ::

Daj linke, mogoče pa še kero kupim. ;)
Tako to gre.

aerie ::

Hvala za odgovore. V bistvu me ne zanima nič posebnega, ker sem med vikendom prebrala zajeten kup review-jev. Samo malo mi je bilo čudno, da se tule nihče nič ne pritožuje nad tem in onim.
Sicer sem že skoraj prepričana, da bo moj naslednji telefon tale, ker androida sem se naveličala, iPhone pa ni zame. Samo še za barvo se moram odločit, pa ga naročim pri Mobitelu. Se ne mudi.

domenc ::

Zdravo,

tudi sam sem se odločil, da bom zamenjal staro Nokio N79 za Lumio 920.

Zanima me kje bi jo priporočili, da jo kupim:
- Kommdata (http://www.mobitrgovina.com/trg/detajl....
- Mobisvet (http://www.mobisvet.si/index.php?route=...
ali kje v Avstriji (blizu Celovca)?

V primeru tujine kako je glede garancije in zaklepa?

Že v naprej hvala za informacije.

aerie ::

Jaz sem jo kupila tule: http://www.hoh.de/mobilfunk/handys-nach... plačala s PayPalom. Telefon je odklenjen, garancija je dve leti. Stroški pošiljanja so me prišli okoli 15€, telefon pa takrat pred slabim mesecem 390€, če se prav spomnim.
Sem razmišljala o nakupu pri mobisvet.si, pa sem se po malo guglanja premislila. Za mobitrgovina.si pa nimam izkušenj.

domenc ::

aerie: Garancija velja v Sloveniji (je evropska)?

Cooper ::

Domen, Kommdata je OK, imam dobre izkušnje z njimi. Vedeti pa moraš, da večinoma prodajajo telefone, ki so jih odkupili od oseb, ki so jih tik pred tem kupili pri operaterju. Torej, telefon je nov, vendar ima na garancijskem listu že datum. Če boš jemal, priporočam, da pogledaš, kdaj je bil zares kupljen pri operaterju.

aerie ::

domenc je izjavil:

aerie: Garancija velja v Sloveniji (je evropska)?

Ne vem. Mislim da ne. Sicer pa imam z Hoh.de zelo dobre izkušnje kar se tiče servisa. Pokvarjeno grafično kartico so mi zamenjali z novo brez problema, za kar so rabili 5 dni. Tako da v primeru okvare telefona pošljem kar njim. Ko sem nazadnje nesla Nokio E51 na servis na naš Mobitel je popravilo trajalo okoli 40 dni. Pa še popravili je niso :(

Perza ::

Samo res, glede na izkušnje s servisi pri nas, je bolje če se telefone naroča iz tujine.

fireX88 ::

samo zanima me, kako je z jeziki?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Tilen ::

160+ jezikov I guess. Tudi slovenščina.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jnce ::

Garancija pri Nokii je evropska, če je telefon narejen za evropski trg, to pa ti na Telerayu, ki je uradni servis, preverijo preko IMEI številke. Če je IMEI številka evropska, ti ga brezproblema vzamejo na servis.

domenc ::

Je imel/ima kdo podobno težavo glede baterije?

Včeraj zvečer sem jo polnil ter je bila ob 23 uri napolnjena baterija na 100% ter sem seveda odklopil polnilec. Danes zutraj malo pred 8 pa je bila na 60% (vklopljeno ni bilo nič, v ozadju se izvaja samo aplikacija Battery (jo imam že od samega začetka tako da mislim da to ni to); vse ostale storitve v ozadju so blokirane).

Vse kar je drugače je, da sem 2 dni nazaj posodobil telefon:
- Lumia Clock
- povratne informacije družbi Nokia
- HERE City Lens
- omrežje+
- HERE Maps
- dodatki+informacije
- App Highlights
- Cinemagraph
- Angry Birds Roost
- dodatna oprema
- zaslon+dotik
- Račun Nokia
- Photosynth (prva namestitev - 6.7.)

Vse ostale so bile nameščene 5.7. kot updati.

Imam pa zadnjo verzijo OS-a (8.0.10211.204); sem pa prejle resetiral telefon če bo kaj bolje.

Cooper ::

Tudi meni se čez noč nenormalno izprazni, kljub temu, da imam vklopljen ohranjevalnik baterije. In nimam pojma, kaj je razlog za to...

Perza ::

Isto jo meni trga vsake tolk časa...Lahko se mi izprazni v parih urah brez appov v ozadju. Ponavadi soft reset pomaga.

Tilen ::

domenc je izjavil:

Je imel/ima kdo podobno težavo glede baterije?

Včeraj zvečer sem jo polnil ter je bila ob 23 uri napolnjena baterija na 100% ter sem seveda odklopil polnilec. Danes zutraj malo pred 8 pa je bila na 60% (vklopljeno ni bilo nič, v ozadju se izvaja samo aplikacija Battery (jo imam že od samega začetka tako da mislim da to ni to); vse ostale storitve v ozadju so blokirane).

Vse kar je drugače je, da sem 2 dni nazaj posodobil telefon:
- Lumia Clock
- povratne informacije družbi Nokia
- HERE City Lens
- omrežje+
- HERE Maps
- dodatki+informacije
- App Highlights
- Cinemagraph
- Angry Birds Roost
- dodatna oprema
- zaslon+dotik
- Račun Nokia
- Photosynth (prva namestitev - 6.7.)

Vse ostale so bile nameščene 5.7. kot updati.

Imam pa zadnjo verzijo OS-a (8.0.10211.204); sem pa prejle resetiral telefon če bo kaj bolje.


OS zagotovo ni, ker imam jaz to verzijo že nekaj mesecev in deluje brez problema.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

levaky ::

Sicer se ne tiče ravno 920-tke, pa vseeno.

Danes sem dobil Lumio 820. Staro SIM sem sam obrezal in vstavil v Lumio. Ko telefon prižgem, mi javi Invalid SIM. Če sam SIMko nazaj v svoj stari telefon, deluje brez problema. Je imel kdo isti problem?

Aja, telefon je bil kuplen v redni prodaji preko hoh.de

Matej

fireX88 ::

das link katero si kupil?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

levaky ::

Tole:
http://www.hoh.de/demogeraete/mobilfunk...

Kar ni bilo originalnega v škatli je bil CD. Ostalo je bilo kot iz škatlice...

Matej

fireX88 ::

ne štekam kaj je s tem cd-jem... Osebno nisem imela teh problemov, najprej sem pa posumil, da je telefon zaklenjen, vendar piše da ni. Imaš v dosegu roke, katero drugo sim kartico, drugega slo operaterja?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Tilen ::

Tole je rabljen telefon. Vstavi sim in naredi hard reset, da bo telefon prepoznal podatke o novem operaterju.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

levaky ::

Sem naredil hard reset a še vedno ne deluje:(

Ni sicer nujno, da je bil telefon rabljen, a obstaja možnost. No, kljub temu stvar ne deluje. Bom danes poizkusil še z kakšno drugo SIM kartico, ki preverjeno deluje.

lp, MAtej

domenc ::

Danes ponovno imel težavo z baterijo (vsako uro sem gledal kako se baterija prazni (če ne počnem nič je slab procent na uro do 2; sedaj pa krepko čez 5%/uro), vmes pa je telefon počival).
Po restartu baterija ponovno počasi zgubla kapaciteto (1%/uro).

Tilen ::

Ni sicer nujno, da je bil telefon rabljen, a obstaja možnost.


Seveda je, če v trgovini piše tako. Keyword "wie NEU"

Sicer pa nima veze, ker piše, da bi moral biti odklenjen.

@Domen91

ODstrani zadnje 3 nameščene appe in preveri, če se še ponavlja.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

fireX88 ::

drugače pa app za baterijo tudi kar pije baterijo!!

levaky je izjavil:

Sem naredil hard reset a še vedno ne deluje:(

Ni sicer nujno, da je bil telefon rabljen, a obstaja možnost. No, kljub temu stvar ne deluje. Bom danes poizkusil še z kakšno drugo SIM kartico, ki preverjeno deluje.

lp, MAtej



jaz bi še poklical na teleray pa povedal v čemu je težava..
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

levaky ::

Mah o Teleray-u slišim same "lepe" stvari.

Na koncu bo šel na teleray na servis, in bo servis trajal dalj časa, kot če zadevo pošljem nazaj v trgovino in zamenjam z novim telefonom...

Matej

nejcek74 ::

par vprasanj o GPS-u:

v mestu mi navigacija deluje normalno, mi pa zadnjic v hribih niti pod razno ni hotel najti pozicije. Potem sem se malo brskal o teh zadevah po forumih, se ustrasil da mogoce zadeva ne deluje pravilno in se zacel igrati z razlicnimi moznostmi:
podatkovna povezava mi ternutno se ne deluje, ker cakam na vklop pakate, zato delam samo z WIFI

- Wifi = ON, pozicijo najde v parih sekundah, naceloma tocna, vcasih fali do 50m,
- Wifi = OFF, pozicijo najde skoraj enako hitro, vendar je napaka bistveno vecja, tudi do 500m
- Wifi = OFF, SIM kartica iz telefona, pozicijo isce kako minuto, vendar je vedno tocna

Torej ocitno v normalnih razmerah sploh ne uporablja GPS-a? Oziroma zakaj je tako velika napaka ce ni podatkovne povezave (Wifi) in zakaj je potem tocen podatkov ce vzamem se SIM kartico ven - takrat ocitno vsili uporabo GPS-a.

Se vedno mi ni jasno zakaj mi takrat v hribih sploh ni hotel najti pozicije, poskusil sem veckrat po kar nekaj minut. Pa ni bilo ravno v neki ozki dolini, kjer bi bil slab razlged na satelite. Zal sem potem moral nadaljevati brez navigacije.

Ali se da kje znotraj nastavitev vsiliti da uporablja samo in edino GPS in ne ostalih povezav? Sem uporabil tudi app GPS Satellite, pa sem skoraj preprican da prikaze enake pozicije kot HERE Drive.

Pro_moted ::

Prihaja lumia 1020 ! Fotoaparat je uberkul. Moj naslednji telefon, če bo prilezel v evropo in nebo stal 1000 evrov.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Tilen ::

Lumia 920 - 10328.78



Moja Lumia je posodobljena. :)

Na hitro sem opazil :

- Data Sense
- Nokia Smart Cam
- Spremembe pri wifi povezovanju

Lumia Amber

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

coder7 ::

to maš uradno posodobitev ali .... ?

Tilen ::

Da, uradno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

coder7 ::

A je tel. kupljen v slo ?

Tilen ::

Seveda. Pri Mobitelu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

coder7 ::

Se prav da bi morala biti danes posodobitev za vse ki so tel.kupili pri Mobitelu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: coder7 ()

Klampfer ::

Jaz še nimam posodobitve (Mobitel)...:|
Bogomir

Tilen ::

coder7 je izjavil:

Se prav da bi morala biti danes posodobitev za vse ki so tel.kupili pri Mobitelu.


Ne, tega nisem rekel. Zadnjo posodobitev je namestil Teleray.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Klampfer ::

A tako... Torej čakamo še naprej....
Bogomir

fireX88 ::

ali pa pošlji na teleray
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

coder7 ::

Na Teleray-u trdijo da posodobitve sploh še niso dobili in pravijo da ko dobijo da jo bojo takoj spustili. Kiri lažnivci so oni....

||_^_|| ::

Lahko si jo sami namestite z nokia care suitom. Na moji 920 je amber že dobra dva tedna.

btw: z amber + pro cam je pri snemanju videa sedaj stereo zvok:)

prej:

potem:

_dragon_ ::

Živjo. Mene pa zanima, če so vse zaščitne folije za Lumio 920 take, da ne pokrijejo celotnega zaslona (ta ki sem jo kupil ima levo in desno cca. 2-3 mm lufta).

012 ::

Najverjetneje bom ta teden kupil 920 ,sicer se vedno oklevam med 920 in Sony Xperia SP ampak se bolj nagibam k Nokiji.
zanima me ta Nokia navigacija ali ko jo namestis namestis tudi mapa in med voznjo ni potrebno biti povezan na net oziroma ali aparat nenehno prenasa potrebne zemljevide ?
Hvala.
««
7 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Phone 8 (strani: 1 2 3 480 81 82 83 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4104631412 (245182) mat11
»

Xperia SP, Optimus G, Lumia 920

Oddelek: Mobilne tehnologije
408187 (7197) tomzzi
»

Nove nokie: Lumia 820 in 920 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
30261363 (37195) rok_p
»

Kaj kupiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
183045 (2734) klinker
»

Kateri telefon z WP8 ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
302594 (1780) bdoxx

Več podobnih tem