» »

NOKIA LUMIA 920

NOKIA LUMIA 920

««
6 / 10
»»

bdoxx ::

Hayabusa je izjavil:

Nove lumie izgledajo ok, hw isto, samo masa aparata je prevelika.Če lahko konkurenca spravi galaksijo 3 na 133g, zakaj ne more tega še Nokia (npr. Lumia 920 185g, +39%, vir gsmarena) ?

.


ti povem zakaj?
ker sammy uporablja baje ''crap'' plastiko (po menenju nekaterih uporabnikov tu gor), ki je cenejša, lažja ter manj zahtevna za izdelavo-obedelvo, posledično je tudi eden izmed razlogov da hitreje štancajo telefone iz proizvodnje.

Klampfer ::

Jaz pa imam občutek, da Mobitel zadržuje Lumie 920 v skladišču, dokler ne bo rešena težava z freezanjem aparata, ko je le-ta v "spanju".

Pravzaprav se mi zdi to edina razlaga, da jih sedaj tudi v tujini težko dobiš pri tujih operaterjih.
Bogomir

Tilen ::

Jaz pa imam občutek, da Mobitel zadržuje Lumie 920 v skladišču, dokler ne bo rešena težava z freezanjem aparata, ko je le-ta v "spanju".


Lahko poveš kaj več? Ta napaka je prisotna tudi v portico posodobitvi?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Klampfer ::

Seveda je. Imam telefon 10 dni in se mi je to sigurno že 10krat zgodilo. Nazadnje sem naredil Hard reset, naložil samo osnovne app-e (FB, Skype,...) in je sedaj že 3 dni "mir".

Sem pa siguren da je to software napaka, saj se pojavlja tudi na Lumia 820, HTC 8x.

Iz tujih forumov je razvidno, da tudi ko ljudje dobijo zamenjan aparat, se to dogaja naprej, čisto naključno.
Bogomir

fireX88 ::

jst imam 820 od 19.2. pa mi niti enkrat ni zaštekala, ko je telefon v spanju ali prišel iz spanja! sicer ne vem pod katero programsko opremo spada portico, lahko pa napišem katero verzijo imam.

kar se tiče "zadrževanja telefonov" v skladišču dvomim, ker imajo tudi ostale trgovine po sloveniji probleme z dobavo. drugače pa pridejo v kratkem pošiljke 920, ampak samo v rumeni barvi...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Tilen ::

Jaz imam Mobitelovo (črno) Lumio 920 sedaj 1 dan in bom poročal kako in kaj. Vse ok zaenkrat.



 Portico - 8.0.10211.204

Portico - 8.0.10211.204

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

lmorgh ::

na 8x, ki ga imam ze kake pol meseca se ni niti enkrat še zgodil freeze

fireX88 ::

jp .204 imam. telefon v spanju mi ni nikol freeznu.. vsaj do zdaj še ne..
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Tilen ::

@Klampfer

Katero verzijo imaš ti?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Klampfer ::

Enako... 204.

Fantje, ne veselite se prehitro, nekaterim se je to zgodilo po par mesecih brezhibne uporabe :-)

A imate tisti, ki vam še ni freezno, nameščeno kakšno aplikacijo za vreme? Katero?
Bogomir

fireX88 ::

Si vreme, čeprav je ne uporabljam :D
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

coder7 ::

fireX88 je izjavil:



kar se tiče "zadrževanja telefonov" v skladišču dvomim, ker imajo tudi ostale trgovine po sloveniji probleme z dobavo. drugače pa pridejo v kratkem pošiljke 920, ampak samo v rumeni barvi...



Od kod ti ta informacija da bojo dobili samo v rumeni barvi ?

Klampfer ::

Kolikor vem, jih je Mobitel že dobil v večih barvah od Teleray-a... a jih ima še v skladišču...
Bogomir

Hayabusa ::

bdoxx je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

Nove lumie izgledajo ok, hw isto, samo masa aparata je prevelika.Če lahko konkurenca spravi galaksijo 3 na 133g, zakaj ne more tega še Nokia (npr. Lumia 920 185g, +39%, vir gsmarena) ?

.


ti povem zakaj?
ker sammy uporablja baje ''crap'' plastiko (po menenju nekaterih uporabnikov tu gor), ki je cenejša, lažja ter manj zahtevna za izdelavo-obedelvo, posledično je tudi eden izmed razlogov da hitreje štancajo telefone iz proizvodnje.

Zakaj je potem japka fon 5 na 112 g ? Tudi zanič material ?
Tokrat dajem link, da ne bo kak matej spet preveč iskal dlako v jajcu in se delal butastega (v katerem vesolju je bil kdaj samsung galaxy 3 I5800 brez S konkurenca lumiji 920 ??):
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Nekega pametnega odgovora žal niste podali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

legendarac ::

Si lastim lumio 820 že več kot dober mesec in žaenkrat ni še enkrat zamrznil ali zaštekal:). Upam da bo tako tudi naprej.

LP

luky ::

Od decembra imam HTC 8X WP pa niti slučajno ni govora o kakšnem freeznu ko je tel. v spanju.
Tel. do sedaj dela 100% normalno, pa imam gor kar nekaj aplikacij naloženih tudi Si.Vreme.
luky!

sleby ::

od 1.1. imam 8x in mi ni niti enkrat zmrznil.

Klampfer ::

Glede teže - od novembra do februarja sem imel iPhoen 5, pred tem 4s, ki sta res bila lažja, ampak neke hude razlike proti Lumia 920 ni občutiti. Pravzaprav mi je občutek teže na Lumia 920 boljši kot na petki, kjer se mi je zaradi lahkosti zdel aparat zelo krhek in občutljiv.

Sicer pa mi ni žal, da sem šel na Lumio, pravzaprav mi je sedaj prav hecno gledati ženin iPhone 4s, z majhnim ekrančkom in statičnimi ikoncami - prav bedno deluje.
Bogomir

bdoxx ::

Hayabusa je izjavil:

bdoxx je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

Nove lumie izgledajo ok, hw isto, samo masa aparata je prevelika.Če lahko konkurenca spravi galaksijo 3 na 133g, zakaj ne more tega še Nokia (npr. Lumia 920 185g, +39%, vir gsmarena) ?

.


ti povem zakaj?
ker sammy uporablja baje ''crap'' plastiko (po menenju nekaterih uporabnikov tu gor), ki je cenejša, lažja ter manj zahtevna za izdelavo-obedelvo, posledično je tudi eden izmed razlogov da hitreje štancajo telefone iz proizvodnje.

Zakaj je potem japka fon 5 na 112 g ? Tudi zanič material ?
Tokrat dajem link, da ne bo kak matej spet preveč iskal dlako v jajcu in se delal butastega (v

morda zaradi
136.6 x 70.6 x 8.6 mm vs 123.8 x 58.6 x 7.6 mm ?

fireX88 ::

če kdo išče lumio 920, imajo eno belo na mobitelu qlandia novo mesto...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Tilen ::

Sedaj jih imajo tudi že na spletu ;

Nokia Lumia 920 - Mobitel E-trgovina
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Keki ::

A je že kdo počil gor nov update? Ravno gledam da mi care suite kaže, da sem outdejtan :)

Tilen ::

Kateri pa? Nisem nič preverjal. Telefon javlja, da je up to date (10211.204).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Keki ::

Telefon že, ker še niso rolloutali updejta. Ne vem al gre samo za firmware update al tudi za wp update.

 Klik

Klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Keki ()

Tilen ::

Se da videt release notes? 1GB firmware update? Ne vem.... Je to sploh uraden tool za WP telefone?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tilen ::


Software Update for Nokia Lumia with Windows Phone 8


Nobenih Nokia toolov ni tukaj. Vprašanje, če je to sploh legit kanal za update. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Keki ::

Tilen je izjavil:


Software Update for Nokia Lumia with Windows Phone 8


Nobenih Nokia toolov ni tukaj. Vprašanje, če je to sploh legit kanal za update. :P


S tem toolom prideš do updejtov takoj ko jih da nokia na strežnike. Ni ravno uraden tool, ampak dela :) Portico
je šel s tem na telefon 3 mesce preden je prišel uradno do nas. Ti pa voida garancijo itq :)

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

olasitu ::

Zdravo zdravo zanimate me tisti ki mate kakšne ovitke/bumperje in telefon polnete preko wireless pad-a. Ga date kr z ovitkom gor al prej ovitek stran? Ker ko ga dam jst z ovitkom se mi zdi da se telefon za kr neko opazno razliko bolj segreje kot pa brez ovitka.
Pa še eno vprašanje. Kdaj polnete telefon? Ko je čisto prazen ali kadar ima baterija cca 5-20% ali pač kadar ga nucate ko kam greste?

||_^_|| ::

Keki je izjavil:

Telefon že, ker še niso rolloutali updejta. Ne vem al gre samo za firmware update al tudi za wp update.

 Klik

Klik



Moja 920 je pred enim tednom od mobitela prišla s to verzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

SLO_Matej ::

Ste sploh vedeli, da je Lumia 920 pametni telefon leta 2012 po mnenju urednikov Engadget? :)

http://www.engadget.com/2013/02/20/winn...

Tilen ::

Tablet of the Year: Microsoft Surface RT

:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

JerryP ::

SLO_Matej je izjavil:

Ste sploh vedeli, da je Lumia 920 pametni telefon leta 2012 po mnenju urednikov Engadget? :)

http://www.engadget.com/2013/02/20/winn...


Si sploh vedel, da je bil GS3 telefon leta 2012 po izboru Slovenske revije Mobinet? :-D http://mobinet.si/revija-mobinet/2584-p...

Tilen je izjavil:

Tablet of the Year: Microsoft Surface RT

:D


Pa tok so jo vsi kritizirali, mogoče pa je res za kj uporabna tale zadeva ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JerryP ()

SLO_Matej ::

JerryP je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

Ste sploh vedeli, da je Lumia 920 pametni telefon leta 2012 po mnenju urednikov Engadget? :)

http://www.engadget.com/2013/02/20/winn...


Si sploh vedel, da je bil GS3 telefon leta 2012 po izboru Slovenske revije Mobinet? :-D http://mobinet.si/revija-mobinet/2584-p...

Ne, prvič slišim za to revijo. Dvomim, da je toliko znana kot Engadget ... Sicer pa pojdi to povedat v temo od SGS 3. ;)

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Vsak kramar svojo kramo hvali, kaj je tu še potrebno povedati ?

SLO_Matej ::

SLO_Matej je izjavil:

Ste sploh vedeli, da je Lumia 920 pametni telefon leta 2012 po mnenju urednikov Engadget? :)

http://www.engadget.com/2013/02/20/winn...

Da se popravim: po mnenju bralcev.

JerryP ::

SLO_Matej je izjavil:


Ne, prvič slišim za to revijo. Dvomim, da je toliko znana kot Engadget ... Sicer pa pojdi to povedat v temo od SGS 3. ;)


Evo vsak dan kj nouga zveš ;-) Eh že tko majo preveč reklame da bi jih še js reklameru k po drugi strani nimam nč od tega :-P

Da bo debata na topiku: Zanimivo se mi zdi, da bodo ponovno uvedli funkcijo dvojnega dotika za zbuditi telefon iz stanja pripravljenosti, ki ga je v osnovi imela že N9.

SLO_Matej ::

Bo to novost samo za Lumie, ki jo bo pripravila Nokia ali bo zadeva del sistema Windows Phone, ki bo na voljo za vse naprave?

Tilen ::

Samo Lumie zaenkrat. Sicer je pa trenutni odklep samo z gumbom idiotska rešitev, ker moraš res prav vedno stiskat bedast gumb na strani.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

JerryP ::

Ja tele nokie majo nek poseben filter čez zaslon da delujejo tud z rokavicam, zato se mi zdi da je to z dvojnim dotikom za zbudit nekak povezan.

Po drugi strani je pa pri nokiah ta gumb za vklop vsaj na strani in ga je lažji pritisnt kt pa pr kakšnem htcju, ki ga ma na vrhu ;-)

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

wanna be ::

Živjo, kupil sem jo včeraj in jo danes malo raziskujem. Zanima me kako je glede xbox music, če prav zastopim, ni podpore za našo državo? Pa če lahko kdo našteje par dobrih uporabnih aplikacij, predvsem brezplačne, lahko pa tudi plačljive :)

Aha in kako je kaj glede posodobitev? Je telefon posodobljen ali lahko že kaj sam posodobim, ter kako? :)

Do sedaj sem pa zelo zadovoljen, všeč mi je oblika, hitrost spleta...prej sem bil na Galaxy S1 :) Veliko jih omenja težo telefona, v rokah me sploh ne moti, morda edino v žepu še čuti da je malo težji :)

Lp

l0g1t3ch ::

Kaj je glavna prednost lumie 920 proti 820 ?
Kot jaz gledam ima pač boljšo ločljivost zaslona in boljši fotoaparat, še kaj ?

Tilen ::

IPS zaslon, več internega spomina, več mikrofonov, boljša front kamera, možnost brezžičnega polnjenja, večja je. :)

PureMotion HD+ , Gorilla Glass 2,
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

JerryP ::

Po drugi strani pa lohka ohišje na 820ki preprosto zamenjaš in maš en dan eno drug dan pa drugo barvo:-) Lohka si omislš tud pokrovček s podporo brezžičnemu polnjenju. 820ka je po drugi strani manjša, lažja se prav bolj priročna za uporabo in kar je najpomembneje ima režo za microsd spominsko kartico, ter zamenljivo baterijo.

l0g1t3ch ::

Kaj pa baterija? Ali obe držita vsaj 24ur med polnjeni ob zmerni rabi push maila in interneta ?

fireX88 ::

ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

olasitu ::

l0g1t3ch je izjavil:

Kaj pa baterija? Ali obe držita vsaj 24ur med polnjeni ob zmerni rabi push maila in interneta ?

Moja baterija na 920 drži cca 60 ur. Zmerne uporabe. Nekej klicov dnevno, smsi, internet.

Perza ::

Z lahkoto prideš skozi dan. Jaz svojo odklopim iz polnilca zjutraj, zadaj mi laufata dva mail računa s preverjanjem na eno uro, live tile za vreme na eno uro, preverjam rsse praktično skozi ves dan, facebook, poslušanje mp3jev okrog 5 ur, ob 22h zvečer imam še okrog 40% baterije.
««
6 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Phone 8 (strani: 1 2 3 480 81 82 83 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4104633838 (247608) mat11
»

Xperia SP, Optimus G, Lumia 920

Oddelek: Mobilne tehnologije
408224 (7234) tomzzi
»

Nove nokie: Lumia 820 in 920 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
30261713 (37545) rok_p
»

Kaj kupiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
183060 (2749) klinker
»

Kateri telefon z WP8 ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
302608 (1794) bdoxx

Več podobnih tem