» »

NOKIA LUMIA 920

NOKIA LUMIA 920

««
3 / 10
»»

cekr ::

In kaj ti bo pri nas "City Lens"?

Telefon je vreden toliko, koliko ga boš lahko izrabil. Višek je samo razmetavanje z denarjem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

AvtoR ::

City lens imam že kako leto na prastari N8. In City lens dela tudi pri nas in celo uporabno je!

deyco5 ::

Dela ja. Pri nas dela v nulo! Presenečen sem, ker si nisem mislil in vedel, da je zadeva uporabna pri nas! Koliko je telefon vreden je stvar subjektivnega mnenja. Konkretno ta je zame vreden več, kot sem zanj plačal. Drugače povedano, bil bi pripralvjen plačati tudi več.

Glede razmetavanja pa je zopet tako... Eni razmetujejo za šankom, drugi v avtomobilskih salonih, spet tretji pa pri tehniki. Denar more krožit! Sicer pa nisem tako bogat, da bi vsake pol leta ali leto menjal telefon, ker mi ne deluje več 100%! ;)

Goody ::

"Telefon je res kot z drugega planeta in ne pretiravam."

LOL (kolk si star? 11?)

deyco5 ::

Spet en trolcek... Pa kje se najdete. Daj spokaj v druge teme provocirat.. Drugace pa se ne skrivam za nickom: dejan jelenko, 28 let, slovenska bistrica! Ljudje sprasujejo, ljudje odgovarjamo. Men ne bos vido v temah, kot so Android in iOs, zato tud tebe moji posti naj ne brigajo. Sicer ti bodo pa drugi uporabniki lumij znali pojasniti kaj pomeni, da je telefon kot z drugega planeta!

Ramon dekers ::

Dejansko ja, lumija no win os je bolj user friendly kot android, kot sem že napisal. Dela res tekoče, vmesnik je funkcionalen, tu v androidu pa se tistih predinstaliranih butastih aplikacij ne da zbrisati, tiste ki so potrebne jih ni aka. flashlight (ja vem vse se dobi namarketu, pa vseeno), navigacija je poraz, razen če jo plačaš. Ikonica za teleforinja je enaka in majhna kot vse ostale ikone, skratka za moje pojme je android nepregleden sistem.

Aja potem si moraš pa dodati še file manager, battery optimization pa še kakšno aplikacijo ki preprečuje da bi se druga aplikacija samodejno povezala na net, neumnost.

Zgodovina sprememb…

damirez ::

Ma kaj ti pomaga telefon z druzga planeta, če prej dobiš ledvico za presadit kot pa ta telefon.
Sam kaj, ko imaš enkrat Lumio en teden so ti vsi telefoni res brezvezni in dolgočasni in pol trpiš že par mescov tako...

Goody ::

@deyco5, nič ne trolam, le smejim se tej oboževalni navezanosti, ki jo nekateri gojite do gadgetov pa najsi bodi android, wp ali iphone. So mi enako smešni oni, ki tako govorijo o iphonu ali pa o s3...

@Ramon dekers: kej dosti pojma o androidu pa nimaš a ne? Vse kar si zgoraj napisal namreč ne drži...Dobiš lahko ravno takšen tile izgled kot ga ima Wp. Samo drug launcer daš gor. Ni pa out of the box takšen kot Wp.

Bi pa pričakoval na slo tech bolj tech debato uporabnikov kot pa izjave tipa; "Telefon je res kot z drugega planeta in ne pretiravam." ali pa "Sam kaj, ko imaš enkrat Lumio en teden so ti vsi telefoni res brezvezni in dolgočasni in pol trpiš že par mescov tako"

(Matr še iphone populacija ne govori tako o svojih telefonih...)

Bolf3nk ::

@Ramon dekers: kej dosti pojma o androidu pa nimaš a ne? Vse kar si zgoraj napisal namreč ne drži...Dobiš lahko ravno takšen tile izgled kot ga ima Wp. Samo drug launcer daš gor. Ni pa out of the box takšen kot Wp.


Vse ostalo pa je kar zadel ne? :)) Za vsako aplikacijo še rabiš dodatno aplikacijo, da prvo aplikacijo blokira na net:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

Ramon dekers ::

Ramon dekers: kej dosti pojma o androidu pa nimaš a ne? Vse kar si zgoraj napisal namreč ne drži...Dobiš lahko ravno takšen tile izgled kot ga ima Wp. Samo drug launcer daš gor. Ni pa out of the box takšen kot Wp.


Hvala:)

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

deyco5 ::

cink če ne trolaš in provociraš, potem pa si lepo vse poste v tej temi preberi pa boš vido kaj in kako poročamo. Če pa kdo doda še svoje pozitivno (tudi subjektivno) mnenje pa je fanatik ali? A ga naj hudiča grajam, če ga nimam kje? Vse kar mi Lumia nudi, preprosto dela. In dela 100 na uro. In to ni mnenje ali fanatizem, to je golo in preprosto dejstvo! Če hočeš da zadeva dela, kupi WP (pa ni nujno 920). Žena ima 710 in prav tako dela kot moj. Le bolj "plastičen je"!

Če sem zato fanatik, tudi prav. Doselj sem WP predlagal mnogim okoli sebe in ga bom reklamiral še naprej. Nabavili so ga že 4 kolegi in žena! Vsi so s telefoni zadovoljni in nobenemu ni žal!

Goody ::

@Bolftrink o čem ti to? Kaj od ostalega je zadel? Google maps je verjetno zanič navigacija al kaj? Pa firewall za android tudi obstaja kot brezplačni app. Za vse aplikacije pri katerih te skrbi (če te skrbi poraba podatkov, sam ne vem zakaj potem imaš pametni mobilnik) imaš en sam firewall.

@deyco, pri takšnih postih kot je tvoj zadnji mi ne gre na smeh, si pač zadovoljen user, pri prejšnjem mi je pa šlo. Je zvenel čist jabčkasto. Čeprav tale stavek "če želiš da dela kupi WP" je tudi en tak neobremenjen a ne? Tudi jabček dela (iz prve roke), tudi S3 dela (iz ženine roke), Ne s prvim (eno leto (4s)) ne z drugim (pol leta) še nisva imela popolnoma nobenih problemov.

men je wp luštkan, sam bi se ga pa naveličal po enem dnevu. (sem se tudi 4s, sam je služben...) Glede na tržni delež WP pa očitno nisem osamljen primer. Me pa zelo veseli, da ste userji tako zadovoljni, upam da se bo iz te zadovoljne baze naredil tudi večji tržni delež in da bo WP postal resna konkurenca androidu in jabki. Večja konkurenca = boljši produkti.

deyco5 ::

Ok cink, sekira zakopana.
Lahko pa, kot sem rekel, iz mojih komentarjev vedno razbereš le navdušenje in izkušnje z WP (ker ga uporabljam od oktobra 2010, ko je bil v plenicah). NIKOLI nisem pljuval po drugih telefonih (OS-ih), pač pa le zagovarjal WP. Fanatike določenih OSov pa prepoznaš ravno po tem, da sistematično popljuvajo vse, kar ni povezano z njihovim OSom in ne obratno, da bi izpostavili omiljene lastnosti in prednosti ljubljenega OSa. To je ključna razlika...

Še na eno ključno prednost 920-ke pozabljamo: Brezžično polnjenje. To je tudi zadeva, ki jo lahko uporabniki izpostavljamo, saj predstavlja revolucijo v aktualnih in na trgu dostopnih mobitelih (edini telefon). Vemo pa, da bodo temu slej ko prej sledili tudi drugi... Vsaj nekje smo torej prvi! :)

skodars ::

Fanatiki smo že v štartu, ker smo se odločili za wp8 :D
Moje osebno doživetje: ljudje pogledajo telefon ampak se nekaj zmrdujejo, ker ga imajo v rokah 5min in niso pripravljeni za nekaj novega... Pa vsi so obsedeni z aplikacijami :)
Jaz si edino želim še eno dobro aplikacijo za formulo 1.... Na foro tiste Androidove f1 live timing al nekaj takega... Drugo ne potrebujem... Skype, fb, gtalk, email, viber, dobra podpora za slike, predvsem pa dober fotoaparat in to Lumia zagotovo ima :)
pa se kaksen Nokiin bombonček in to je to :)

SLO_Matej ::

skodars, preizkusi aplikacijo F1 World.

deyco5 ::

Saj jih je enih par ja, sam uradne of FIA pa še ni (mislim d aima samo tista live timing, ko poteka dirka)... Prepričan sem, da do marca že bo!

skodars ::

Ja tale: http://www.softpauer.com/f1site/ sem jim pisal po Fbju, kdaj jo lahko pričakujemo za WP pa nisem dobil kakšnega pametnega odgovora...

See previous answers for Windows Phone 8. Currently we're more focused on the 3 platforms we currently support for the new app updates for 2013. When they are all squared away Windows Phone 8 will be looked at again, though no timeframe at this time.


We had a lot of questions about Blackberry, and before that Android, Bada etc. We will always get people wanting stuff, but we only sell them 1 app...


Se bomo načakal :)

mm46 ::

deyco5 je izjavil:

Še na eno ključno prednost 920-ke pozabljamo: Brezžično polnjenje. To je tudi zadeva, ki jo lahko uporabniki izpostavljamo, saj predstavlja revolucijo v aktualnih in na trgu dostopnih mobitelih (edini telefon). Vemo pa, da bodo temu slej ko prej sledili tudi drugi... Vsaj nekje smo torej prvi! :)

Nexus 4 je bil prej dostopen in ima tudi brezžično polnjenje ;)

bdoxx ::

mm46 je izjavil:

deyco5 je izjavil:

Še na eno ključno prednost 920-ke pozabljamo: Brezžično polnjenje. To je tudi zadeva, ki jo lahko uporabniki izpostavljamo, saj predstavlja revolucijo v aktualnih in na trgu dostopnih mobitelih (edini telefon). Vemo pa, da bodo temu slej ko prej sledili tudi drugi... Vsaj nekje smo torej prvi! :)

Nexus 4 je bil prej dostopen in ima tudi brezžično polnjenje ;)


S3 pa še prej in ima tudi brežično polnjenje :)

cekr ::

Kaj ti nuca, če ima nek aparat nekaj na papirju, če ga pa ne moreš dobit.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

skodars ::

Da se ga dobiti samo pri nas je bolj žalostno.... Jaz sem svojo Lumio kupil zunaj...

cekr ::

Ne mislim okoli oprezat za nekaj, kar bi moral dobiti pri nas.
Naj naročijo eno konkretno pošiljo. Ne pa da se vsaka pošiljka lahko tehta z zlatarsko tehtnico.

Sem pa 1x klical na Telekom in ne mislim več. Ko bo pa bo.
Mogoče pa pride prej Ativ S. Potem pa je vprašanje, če bom še čakal. Moj stari telefonček že kašlja zaradi baterije.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

skodars ::

Jah tako je... kaj čmo... Potem pa je od posameznika odvisno kaj bo naredil :)
Je še veliko drugih stvari, ki se pri nas težko dobijo tako, da smo že navajeni :)

levaky ::

Jaz pri nas sploh ne gledam več. Odnos naših trgovcev je v p**** in se mi z njimi preprosto ne da več ubadat. Idealo.at in gasa. Kljub poštnini so stvari še vedno cenejše, odnos do stran pa boljši. Z veseljem kupujem v tujini...

In pol se prodajalci prtožujejo da ni posla... Ja čudn!

deyco5 ::

Maticko, mislis tole wireless polnjenje na S3: http://www.ubergizmo.com/2012/10/diy-wi...

Anney ::

So prišle danes na mobitel centre? Ima kdo kakšno informacijo?

Tilen ::

Ne, niso.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Anney ::

Ja sem se pozanimal, šele v drugi polovici februarja jih dobijo, je menda pomankanje po celem svetu. :)

Zanimiv podatek o zaslonu:
Display features

Polarization filter
Light time-out
Ambient light detector
Brightness control
Orientation sensor
Sculpted 2.5D glass
Proximity sensor
High Brightness mode
RGB Stripe
Sunlight readability enhancements
Pixel density 332 ppi
Luminance 600 nits
Aspect ratio 15:9
Corning® Gorilla® Glass
Super sensitive touch
Color boosting
IPS
Refresh rate 60 Hz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

deyco5 ::

Največja novost je zagotovo SUPER SENSITIVE TOUCH... Sploh zame, ko sem veliko na smučiščih je super, ko se lahko na telefon oglasiš na vlečnici z rokavico na roki... Zadeva deluje brezhibno!

Anney ::

Upam, da ga čimprej dobim, cakam ko pes na kost :) Rezervirat jih pa ne gre :)

papameneger ::

Evo danes bil spet na mobitelu:) model je rekel da jih baje dobijo komaj v drugi polovici februarja :)

Tilen ::

A to pomeni, da se za wireless polnilec lahko le obrišemo pod nosom? :(
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Pezdicek ::

a se teh polnilcev nebo dalo posebej kupit?

Tilen ::

Stanejo 70 EUR ali več.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

papameneger ::

Tilen je izjavil:

A to pomeni, da se za wireless polnilec lahko le obrišemo pod nosom? :(



Verjetno :)

Anney ::

A v prvi pošiljki pa so bli poleg?

cekr ::

Res smešno. Za poštnino so porabili več, kot je pa vrednost 10 telefonov.
A se jim je splačalo?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Lonsarg ::

Drugi teden(druga pošiljka) so bili zraven brezplačno polnilci brezžični. Pa samo 10 jih tudi ni bilo, mislim da vsaka poslovalnica je vsaj enega dobila, poslovalnic pa nekaj več kot 10 res je...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

lekses ::



Zanimiv test kamere, če koga zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lekses ()

Anney ::

Vsaka potegne na svojo barvo, se najbolj realne so pri nokiji pri dnevni svetlobi, nočna pa sony. :)

Mi lahko kdo pove v kakšen ovitek ali samo bumper ste zapakirali lumio 920?
Je baterija snemljiva, recimo po 1-2h let se lahko to zamenja ali prej če pride kakšen močnejši nadomestek?

trek@s ::

Anney je izjavil:


Je baterija snemljiva, recimo po 1-2h let se lahko to zamenja ali prej če pride kakšen močnejši nadomestek?


Takrat te bo zanimal drug telefon, ne nova baterija...

Anney ::

Nisem nekako mahnjen na telefone, samo ta se mi dopade in je že skrajni čas da zamenjam svojo C3-00. Sem nekako čakal nokio in WP8. Tako, da mislim, da bom potem tisto mel več kot 2 leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Tilen ::

Baterije ni mogoče zamenjati.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

LuGi ::

Lahko na servisu ali DIY, manual imas na netu :)

skodars ::

Moja je zapakirana v nek silikonski ovitek z Ebaya vendar mi ni preveč všeč... Bo treba kaj drugega najti... Verjetno bi bil boljši hard cover... Pa čez zaslon sem dal folijo, ker se dobil prasko na ta super gorilla glas...

LP

LuGi ::

Jst sem nabavil oroginal nokia silicon cover - Nokia CC-1043

In to je vse kar dam gor :)

skodars ::

Jaz si ogledujem od Puro...

jnce ::

Mislim, ker je že tako telefon malce debelejši, bi bilo mogoče vredu kupiti samo folijo full body. Ta rešitev mi je sedaj prišla na pamet

Tilen ::

LuGi je izjavil:

Jst sem nabavil oroginal nokia silicon cover - Nokia CC-1043

In to je vse kar dam gor :)


Tole moram pa kar bookmarkat, da ne pozabim. Zgleda odlično.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jnce ::

SiMobil novih modelov Nokia Lumia NE bo vključil v ponudbo :/
 simobil_twitter

simobil_twitter

««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Phone 8 (strani: 1 2 3 480 81 82 83 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4104631400 (245170) mat11
»

Xperia SP, Optimus G, Lumia 920

Oddelek: Mobilne tehnologije
408187 (7197) tomzzi
»

Nove nokie: Lumia 820 in 920 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
30261362 (37194) rok_p
»

Kaj kupiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
183045 (2734) klinker
»

Kateri telefon z WP8 ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
302594 (1780) bdoxx

Več podobnih tem