» »

NOKIA LUMIA 920

NOKIA LUMIA 920

««
2 / 10
»»

fireX88 ::

deyco5 je izjavil:

Evo mene. Meni in kolegu je ratalo. Prvi dan (18.1.) v glavnem MC v Mb! Poklicala sva, bili sta 2. Čez 1 uro (ob 11.30) sva jih že imela. Čudi me, ker je prodajalkacrekla da sploh ni bilo zanimanja še...??? Zraven sva pa začudena dobila še wireless plato! Prvi vtis je v glavnem fenomenalen. Prej zelo zadovoljen z Omnio 7, sam to je pa sedaj res še enkrat boljša izkušnja!


pri 920 dobiš poleg brezžični polnilec VEDNO, tudi v prosti prodaji, tudi če se ne kupi v kateri drugi trgovini!!!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

deyco5 ::

Ja super ne. Tega seveda nisem vedel in sem ga že nameraval extra nabaviti. Zato rpavim, da sva bila zelo presenečena (nikjer namreč ne piše, vsaj nisem zasledil, da jih bodo dajali zraven)... :) Toliko bolje!

Keki ::

fireX88 je izjavil:

deyco5 je izjavil:

Evo mene. Meni in kolegu je ratalo. Prvi dan (18.1.) v glavnem MC v Mb! Poklicala sva, bili sta 2. Čez 1 uro (ob 11.30) sva jih že imela. Čudi me, ker je prodajalkacrekla da sploh ni bilo zanimanja še...??? Zraven sva pa začudena dobila še wireless plato! Prvi vtis je v glavnem fenomenalen. Prej zelo zadovoljen z Omnio 7, sam to je pa sedaj res še enkrat boljša izkušnja!


pri 920 dobiš poleg brezžični polnilec VEDNO, tudi v prosti prodaji, tudi če se ne kupi v kateri drugi trgovini!!!


To pa žal ne bo držalo.

Bolf3nk ::

samo ta mesec je ta akcija

LuGi ::

fireX88 je izjavil:

deyco5 je izjavil:

Evo mene. Meni in kolegu je ratalo. Prvi dan (18.1.) v glavnem MC v Mb! Poklicala sva, bili sta 2. Čez 1 uro (ob 11.30) sva jih že imela. Čudi me, ker je prodajalkacrekla da sploh ni bilo zanimanja še...??? Zraven sva pa začudena dobila še wireless plato! Prvi vtis je v glavnem fenomenalen. Prej zelo zadovoljen z Omnio 7, sam to je pa sedaj res še enkrat boljša izkušnja!


pri 920 dobiš poleg brezžični polnilec VEDNO, tudi v prosti prodaji, tudi če se ne kupi v kateri drugi trgovini!!!


Bučke. To so akcije operaterjev oz. določenih trgovin ;)

fireX88 ::

na teleray-u so rekli, da se pri 920 poleg dobi polnilec, res pa da niso nič rekli, če bo vedno tako!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

cekr ::

Je ta brezžični polnilec uporaben tudi za druge naprave, tudi drugih firm? Seveda, ko bodo na voljo.
Da ne bomo imeli sedaj namesto klasičnih polnilec še polno teh podlog za polnjenje.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

deyco5 ::

A kdo ve, ali so Nokie, ki so prišle v petek k nam že kako posodobljene? Pred časom je bilo namreč govora o naključnih resetih telefonov z WP8... Pa me zanima ali je to že odpravljeno (meni sicer normalno dela od petka in se še ni ponovno zagnala)...

Keki ::

Niso še posodobljene. Uradno Nokia še sploh ni dala Portico releasa worldwide. Lahko pa precej preprosto to nardiš sam.
Lahko pa preveriš če greš v Nastavitve -> o napravi -> več podatkov -> številka revizije vdelane programske opreme. Portico je 1232.5951.1249.1001

luky ::

Portico 1.1 Nokia 820. 920

luky!

deyco5 ::

Jah, to vem da Portico šele prihaja. Zato pa sprašujem ali je morda bila napaka na firmware-u in so ti zadnji modeli že "odpravljeni". Kot pravim, meni od petka dela povsem običajno, kljub temu da je čez vikend nisem dal iz rok in jo napolnil že z 2 Gb aplikacij + vse posodobitve Nokijinih prednaloženih aplikacij!

Keki ::

To je pač eden izmed bugov, ki se ne pojavi pri vseh...hvala bogu. Tudi jaz nisem imel teh problemov.

skodars ::

Živ,

mene pa zanima kaj si mislite o tipki za odklep in zaklep telefona... Res, da so sedaj vsi telefoni opremljeni s to tipko ampak to tipko pritisne človek karikiram 100krat na dan... A bo to res zdržalo vsa leta??? Bilo bi fino, če bi obstajala kaka aplikacija, da telefon samo flipneš in se odklene oz. zaklene...
In še... Sem že prebiral po forumih... Nabiranje prahu v sprednji kameri... Tudi sam imam ta problem samo nevem, kako bi to spihal ven :)
Drugače je pa mobitel odličen :)

deyco5 ::

Glede tipk ne skrbi. 26 mesecev stara omnia 7 s povsem enakim sistemom zaklepa funkcionira trdno in brezhibno kot prvi dan! Gumbi zagotovo ne bodo problem, saj na nokiji delujejo še bolj robustno! Glede kamere pa se mi ne sanja. Kako pa ti je prišel prah not? A v žagi delaš? ;)

skodars ::

V žagi hahahahahaha :)
Pojma nimam iz žepa... Na srečo pa nisem edini :D

Perza ::

ogromno folka (imo kar dizajn flaw) ima problem s prahom v kameri, bolj pa najeda ko pride do proximity senzorja in vklop/izklop zaslona pri klicih ne dela :/

skodars ::

To sem tudi nasel samo mi ni blo cist jasno... Resitve pa se ni? Sem gledal če bi se dalo kaj spihat samo bolj dvomim... Vse je tko zapakiran pa vsen prah prhaja... :(

damirez ::

Se pravi se v SLO dobijo samo črne al kaj?

deyco5 ::

Ne, pridejo v vseh barvah, sam v prvi rundi so ble sam črne. Za naslednje runde pa ne sprašuj, ker noben zagotovo ne ve :)...

Glede praha, se jaz nebi preveč obremenjeval. Ko bo to dejansko problem, se tel odnese na servis in ga naj počistijo, kak vejo in znajo (verjamem da točno vedo kaj storiti)... :)

skodars ::

Ja, jaz se malo, ker je kupljena v nemčiji :)

levaky ::

A nima nokia evropske garancije?
Čene pa po pošti pošlješ v nemčijo na servis in je, where's the problem?

skodars ::

Pojma nimam, bi prej rekel, da ne vem pa ne... Mogoče kdo kake izkušnje s tem?
Ja, če ni druge pa gor poslat, treba vzet v zakup :)

LP

deyco5 ::

Jaz vam priporočam, da se o tem pogovarjamo, ko bo dejansko prišlo do težav. Sicer pa ne vem, kaj bi lahko bilo pri tej Nokiji drugače, kot pri vseh ostalih aparatih? Ne vem! Bomo videli, ko bo prah dejansko not!

Drugače pa za vse tiste, ki še niste odkrili vseh bonbončkov, ki jih Lumia ponuja (oz. Nokija exkluzivno):
1. CITY LENS (včeraj sprobal in zadeva dela pri nas, kot da bi bil sredi anglije!) Sprobajte, kjerkoli! Vedel sem sicer za to app, sam si nisem mislo, da pri nas laufa! Neverjetno!
2. PHOTOBEAMER... Še en bombonček s strani Nokije. Če hočemo nekemu občinstvu (npr. v gostilni) pokazati slike iz svojega telefona na drugi napravi z večjim zaslonom, samo telefon usmerimo v tisti zaslon (telefon prebere QR) in že se slike pojavijo na TV (pogoj je le ta, da ima tisti zaslon internetno povezavo)... Preizkusil, deluje brezhibno!

Še enkrat HURA in BRAVO NOKIA!!!

GMT7 ::

deyco5 je izjavil:


Drugače pa za vse tiste, ki še niste odkrili vseh bonbončkov, ki jih Lumia ponuja (oz. Nokija exkluzivno):
1. CITY LENS (včeraj sprobal in zadeva dela pri nas, kot da bi bil sredi anglije!) Sprobajte, kjerkoli! Vedel sem sicer za to app, sam si nisem mislo, da pri nas laufa! Neverjetno!
2. PHOTOBEAMER... Še en bombonček s strani Nokije. Če hočemo nekemu občinstvu (npr. v gostilni) pokazati slike iz svojega telefona na drugi napravi z večjim zaslonom, samo telefon usmerimo v tisti zaslon (telefon prebere QR) in že se slike pojavijo na TV (pogoj je le ta, da ima tisti zaslon internetno povezavo)... Preizkusil, deluje brezhibno!

Še enkrat HURA in BRAVO NOKIA!!!


Jaz sem jo danes dobil, ampak se še nekaj dni ne bom imel časa igrat z njo.
Če ima kdo kakšno uporabno informacijo na zalogi, na dan z njo. :)

skodars ::

Sem do zdej City lens in photobeamer probal in dela res enkratno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skodars ()

sleby ::

glede na slovenski nokia servis si verjetno tudi tisti, ki so jo kupili pri nas zelijo, da bi jo lahko poslali v nemcijo:D

nomad_soul ::

levaky je izjavil:

A nima nokia evropske garancije?


ima

"Če ste izdelek kupili v katerikoli državi članici Evropske Unije, na Islandiji, Norveškem, v Švici ali Turčiji in ga je Nokia prvotno namenila prodaji v eni teh držav, je ta omejena garancija veljavna in izvršljiva v vseh zgoraj naštetih državah."

deyco5 ::

A je še kdo kako uporabno, dobro aplikacijo odkril??? Seveda tako, ki se ji nato ne moreš odrečt glede uporabe...???

Aja glede iger pa so zame trenutno top:
Farm Frenzy (oba dela)
Mafia game
Akinator (s to app boste pa zagotovo navdušili vso občinstvo na faki pijani fešti ali pa praznovanju kakšnega družinskega praznika)! Za vse generacije!!!

Bolf3nk ::

očitno gre malo na bolje
http://www.neowin.net/news/nokias-q4-20...


Nokia's Q4 2012: €439m profit, €8.04b revenue, 4.4m Lumia sales, North America up 40%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

deyco5 ::

No, me veseli, da je Nokiji ratalo s pametnimi telefoni. Se že kaže, da je bil WP prava izbira! :)

GMT7 ::

Aplikacija: Translator

cekr ::

Na bolje bi ji šlo, če bi imeli na voljo primerno količino aparatov.

Ne pa da hočeš nekaj kupit, ti pa rečejo:
"Smo dobili samo 1 aparat ali pa v skrajnosti 2."
Seveda sta bila že prodana.

Nekomu, ki se mu mudi z nakupom, se lahko zgodi, da kupi kaj drugega.
Koliko se zgublja prometa samo zaradi nedobavljivosti.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

deyco5 ::

Cekr se popolnoma strinjam!!! To je najslabse pri Nokiji oz. Nasploh WP... Da pridejo svetlobne mesece po pompoznih predstavitvah!!! Škoda!

Keki ::

Res je, ampak ko in če ga dobiš, odtehta :)

papameneger ::

Fantje a ma kdo kake veze pri mobitelu kdaj dobijo naslednjo pošiljko Lumij.Sem si prejšnji teden že rezerviral je model rekel da bom dobil v sredo sms najkasneje v četrtek :).Zgodilo se ni nič:)

Lonsarg ::

Ta teden je posilka ze bla, kolega je dobil v torek 920, ali te ni poklical ali pa ima kdo rezervirano ze pred tabo. Pejdi nasledni teden v torek dopoldne v kako poslovalnico pogledat;-)

Fuks ::

Zdravo fantje, povejte mi, če komu delajo push notificationi za facebook aplikacijo (uradno) na Lumii 920?

Sam nikakor ne morem usposobiti tega. Poskusil sem vse že večkrat nastaviti (začenši večkrat z popolnim resetom telefona).

Nazadnje sem delal tako:

Reset
Ustvari Microsoft account
Dodaj facebook account
Naloži facebook app (in v settingih označi da hočem poleg tile count imeti tudi toast)

Umes pa sem probaval tudi linkanje fb in ms accountov, spreminanje permissionov itd (imelo je vpliv le na "Me" aplikacijo).

Ima kdo kakšno idejo?

Lumia je iz nemčije, naložen Portico (8.0.10211.204).

deyco5 ::

Ima kdo kakšno idejo, kako spremeniti sync mape v namizni aplikaciji za WP8? NIkjer namreč v progrmau ne najdem nastavitev, kjer bi lahko določil kateri folderji se mi sinhronizirajo (za slike, glasbo, filme)...

GMT7 ::

papameneger je izjavil:

Fantje a ma kdo kake veze pri mobitelu kdaj dobijo naslednjo pošiljko Lumij.Sem si prejšnji teden že rezerviral je model rekel da bom dobil v sredo sms najkasneje v četrtek :).Zgodilo se ni nič:)



Se moram oglasiti, ker sem namigoval o talanju telefonov pod mizo...
Dvome lahko odpravi samo Mobitel, ki objavi, da je bilo v prvi posiljki smesno malo telefonov, like 13.

Kot sem ze zgoraj napisal, sem bil v cetrtek (prejsnji) malo cez devet v enem od Mobitelovih centrov v LJ. 920 ni niti prisla do centra, nihce me ni prehitel.

Naceloma nisem tecna stranka in sem samo sarkasticno podal pripombo, da ob vseh k**** eurih, ki jih pustim pri njih, da bi clovek pricakoval, da mi vsaj omogocijo, da se naslednjih 500 eur pri njih pustim.

So me dali na seznam in v torek poklicali.

Sem pa poslovna stranka z vec narocninami in periodicno prebijam trimestne stevilke na poloznicah.

Pa mislim, da tudi to ni razlog, enostavno sem v zivo povedal - mislim, ej!

Jaz bi se vztrajal v kakem centru... Mislim, da se imajo kaksnega v rezervi.

Igra: Robotek

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GMT7 ()

papameneger ::

GMT7 je izjavil:

papameneger je izjavil:

Fantje a ma kdo kake veze pri mobitelu kdaj dobijo naslednjo pošiljko Lumij.Sem si prejšnji teden že rezerviral je model rekel da bom dobil v sredo sms najkasneje v četrtek :).Zgodilo se ni nič:)



Se moram oglasiti, ker sem namigoval o talanju telefonov pod mizo...
Dvome lahko odpravi samo Mobitel, ki objavi, da je bilo v prvi posiljki smesno malo telefonov, like 13.

Kot sem ze zgoraj napisal, sem bil v cetrtek (prejsnji) malo cez devet v enem od Mobitelovih centrov v LJ. 920 ni niti prisla do centra, nihce me ni prehitel.

Naceloma nisem tecna stranka in sem samo sarkasticno podal pripombo, da ob vseh k**** eurih, ki jih pustim pri njih, da bi clovek pricakoval, da mi vsaj omogocijo, da se naslednjih 500 eur pri njih pustim.

So me dali na seznam in v torek poklicali.

Sem pa poslovna stranka z vec narocninami in periodicno prebijam trimestne stevilke na poloznicah.

Pa mislim, da tudi to ni razlog, enostavno sem v zivo povedal - mislim, ej!

Jaz bi se vztrajal v kakem centru... Mislim, da se imajo kaksnega v rezervi.

Igra: Robotek



So mi rekli da jih dobijo v sredo.Upam za njihovo dobro da res :):)

Ramon dekers ::

Dajte malo izkušnje na plano tisti, ki imate nokije. Sem dobil sony xperio p, pa ne grem več na androida. Ogromno butastih nepotrebnih aplikacij, navigacija če je uporabna je plačljiva, stalno preverjanje če se je določena aplikacija zaprla... Enastovano se mi zdi že vmesnik bolj funkcionalen na nokiji, no kolikor sem gledal lumio 800.

Zgodovina sprememb…

Bolf3nk ::

http://www.unieuro.it/telefonia-navigat...


Heh nove nokie lumia 800 v italiji po 180€.

turbolenca ::

Ramon dekers je izjavil:

Dajte malo izkušnje na plano tisti, ki imate nokije. Sem dobil sony xperio p, pa ne grem več na androida. Ogromno butastih nepotrebnih aplikacij, navigacija če je uporabna je plačljiva, stalno preverjanje če se je določena aplikacija zaprla... Enastovano se mi zdi že vmesnik bolj funkcionalen na nokiji, no kolikor sem gledal lumio 800.


Po enem mesecu uporabe Lumie 800, ti lahko rečem da je telefon res ZAKON. Prej sem imel Samsung galaxy Ace-a, in sem bil totalno razočaran.

RockyS ::

Bolf3nk je izjavil:

http://www.unieuro.it/telefonia-navigat...


Heh nove nokie lumia 800 v italiji po 180€.


Enako v UK,cena na ebayu 140 funtov + 10 funtov poštnina. Zanimivo da v Nemčiji drži ceno nad 220€ (brez poštnine). Seveda gledam samo odklenjene aparate.

Bolf3nk ::

Pri nas pa eni specialci na bolhi prodajajo po 250€+ za 1 leto+ star aparat.

nomad_soul ::

lumie 800 so se podražile na amazonu 8-O
črna 160gbp -> 198gbp
bela 174gbp -> 187gbp
modra 178gbp -> 198gbp

Maystr ::

To pomen da jih folk kupuje.

Ramon dekers ::

Ker so lumie, še posebno 800, dobre. Sem jo stestiral v city parku, neverjetno kako bolj funkcionalna je od android skretov. Kamera fantastična, navigacija ena A, ikone si res lahko urediš da je zadeva čimbolj funkcionalna.

Nevem no, res so napravili napredek.

cekr ::

Moraš tudi napisat, da je stvar osebne percepcije, kako se komu prileže določen sistem.
Komu WP odgovarja, spet drugemu pa je čisto mimo.
Še več, nekdo opazi, da je sistem bolj odziven, spet drugemu je to čisto postranska stvar.

Ljudje so navajeni na ikone in ploščice jih spravljajo v nelagodje, čeprav je na koncu isti šmorn.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

deyco5 ::

Jasno je, da je cena prejšnjim generacijam Lumij padla, ko pa so med nami x20-ke! Tudi osebno danes ne bi kupil prve gereacije WP, saj to pomeni samo še 1 nadgradnjo, oz. posodobitev in konec (na WP 7.8). WP8 pa pomeni vsaj 2 letno podporo in veliko novitet v bodoče (samo spomnite se kako je bil WP7 okleščen prve mesece in kam je prišel v dveh letih - praktično ima vse kar rabiš - DANES). Toda jutri bo tukaj spet nekaj novega, nekaj kar bo mogoče le z drugo generacijo mobilnikov.

Drugače pa sem sam že kar nekaj napisal glede 920-ke, ki si jo lastim točno 10 dni (18.1. so prišle k MObitelu). Telefon je res kot z drugega planeta in ne pretiravam. Baje naj bi random ugašal pa še nekaj opazk je bilo na tujih forumih, vendar se meni to še ni zgodilo in zadeve laufajo v nulo, kot prej z Omnio, le da so tu še 3rd party app veliko odzivnejše (predvsem pri zagonu se zelo pozna). Omenjal pa sem tudi Nokijine exclusive app, nad katerimi sem naravnost navdušen (City Lens, Photobeamer, Drive, itd)... Skratka, nakup je bil vreden vsakega evra in mi ni niti malo žal!
««
2 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Phone 8 (strani: 1 2 3 480 81 82 83 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4104633793 (247563) mat11
»

Xperia SP, Optimus G, Lumia 920

Oddelek: Mobilne tehnologije
408221 (7231) tomzzi
»

Nove nokie: Lumia 820 in 920 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
30261700 (37532) rok_p
»

Kaj kupiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
183060 (2749) klinker
»

Kateri telefon z WP8 ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
302608 (1794) bdoxx

Več podobnih tem