» »

Iz LiPo bi rad 3V

Iz LiPo bi rad 3V

Er333 ::

Imam napravo, ki se jo napaja s 3V. Jaz bi rad nanjo priklopil 1 celico LiPO.
Polna LiPo ima 4.2V, v stanju za shranjevanje 3,8 izpraznil bi jo pa največ do 3V. Jaz bi pa rad naredil, da bi do naprave vedno prišli 3V.
Kako naj to naredim?

Ker se celice ne sme sprazniti pod 3V, me še zanima kako bi naredil, da bi se tok avtomatsko odklopil ko bi napetost padla pod 3V.

A je kakšen štromar ki bi pomagal strojniku? :)

jest10 ::

Kaj pa če bi raje uporabil LiFePO4 baterijo? Večino moči odda med 3,3V in 3V

Fave ::

Kakšen tok vleče ta naprava pri 3V?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Er333 ::

jest10 je izjavil:

Kaj pa če bi raje uporabil LiFePO4 baterijo? Večino moči odda med 3,3V in 3V

LiPo bi uporabil zato, ker jih imam doma ogromno, pa še polnilec imam zanje.

Fave je izjavil:

Kakšen tok vleče ta naprava pri 3V?

3A

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

beeone ::

Pozdravljen
Predlagal bi ti buck DC-DC konverter iz kitajske. Problem je samo, ker mora biti pri res poceni zadevah, ranga par €, vhodna napetost vsaj 4,5V. Če imaš celic res dosti, bi ti predlagal, da uporabi dve celici zaporedno in poceni kitajski adapter. Dobiš veliko manjši tok skozi baterije in veliko lepši izkoristek kot z linearno zadevo, pa še na avtomobilski akumulator lahk priklopiš če hočeš ;)
En primer ki sem ga našel.

fpbs ::

Zaporedno veži upor in 3V zener diodo.

Brane22 ::

V bistvu si boš moral narediti DC-DC konverter za to sam. Rabiš več ali manj samo namenski čip, en soliden MOSFET ( recimo iz kakega crknjenega motherboarda), solidno tuljavo s feritnim jedrom ( lahko iz kakega crknjenega PCUja ali celo tisto z motherboarda v VRM enoti) in par kondijev.

Pa konkretno znanje o povezavi. Sheme za to verjetno ne boš dobil tule.

TESKAn ::

Shemo dobiš v datasheetu od namenskega čipa.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

pEACH ::

ali pa če imaš kakšnega airsofterja v bližini, v airsoft elk. replike se vgrajujejo mosfeti in ti ga lahk sestavi z org. priklopi za lipo baterijo :)
congrats, you fucked up everything.

Er333 ::

Sprašujem zato, ker sem za potrebe astronomije kupil tale laser: http://dx.com/p/true-green-laser-pen-5m...
Sedaj imam pa problem, ker mi je v dveh dneh skuril dve originalni AAA Varta bateriji.
Pred nakupom nisem prebral komentarjev ki pravijo: "If switched on t long battery drains. Use it for pointing/short time on."

Še najboljša rešitev se mi zdi od beeone, ker je najlažja.
Me pa zanima, če bo tole http://tinyurl.com/a67f5zm zdržalo 3A, ker potem bo ves čas delovalo na maximumu.

Glede na to, da bom potem potreboval več prostora, bom pa naredil večje ohišje za laser.

beeone ::

Zdaj odvisno za kaj uporabljaš ta laser, samo, jaz bi na tvojem mestu v tem primeru kupil že kar sam modul (diodo+elektroniko, velikokrat zraven še knof), ki deluje na napetosti za enocelične litijeve baterije. Ker ohišje tako in tako moraš narediti na novo... pa še ceneje ter manjše te pride in če hočeš, si lahko omisliš kaj več kot samo 5mw :). Jaz imam 50mw doma in ponoči je prav zakon, ko ti naredi črto ;)

jest10 ::

Čakej, čakej.
A si ti zihr, da tole vleče 3A? Si izmeril?
Ker sumim, da te je zmotilo tole:
Class: Class 3A (Class 3A rated Samsung Laser Chip)

Er333 ::

jest10 je izjavil:

Čakej, čakej.
A si ti zihr, da tole vleče 3A? Si izmeril?
Ker sumim, da te je zmotilo tole:
Class: Class 3A (Class 3A rated Samsung Laser Chip)

Ja. Torej to ne vleče 3A?

Brane22 ::

NE. To je Class 3A, kar govori o maksimalni optični moči laserja ( varnostne zahteve - poškodba vida itd), ne pa o porabi.

Če bis tvar res porabila 3A, bi ti ubogi AA bateriji trajal _veliko_ manj kot 2 dni, verjetno reda nekaj minut ali še to ne.

Er333 ::

Brane22 je izjavil:

NE. To je Class 3A, kar govori o maksimalni optični moči laserja ( varnostne zahteve - poškodba vida itd), ne pa o porabi.

Če bis tvar res porabila 3A, bi ti ubogi AA bateriji trajal _veliko_ manj kot 2 dni, verjetno reda nekaj minut ali še to ne.

Hvala, potem lahko brez problemov uporabim to http://dx.com/p/dc-4-40v-to-dc-1-5-35v-... ?
Če prav razumem, jaz nastavim output 3V, za input pa uporabim katerokoli baterijo 4~40V brez nastavljanja?

TehDucky ::

Kako ti lahko 5mW laser skuri baterije mi pa ni jasno ? To pomeni, da ti jih je prav popapcal ? Meni se to vseeno zdi zelo kratka doba, sam sem z 200mW svetil kar nekaj časa, je pa res da ni skoz svetil, ti ga rabiš imeti skoz vklopljenega ? Kot so rekli, je bolje da kupiš diodo in elektroniko sam, boš prišel bolje čez.

Brane22 ::

@Er333:

brez veze da sanjaš. Vzemi nove baterije, poči gor ampermeter in poglej porabo. Takrat boš tudi lažje določil elektroniko.

Sploh pa ima zadeva verjetno že svojregulator notri. Ne verjamem, da je laser prištekan direkt na bateriji.

Takrat bi bilo mogoče izvedljivo uproabit kar isto elektroniko, če ima nova baterija podobno napetost.

Er333 ::

TehDucky je izjavil:

Kako ti lahko 5mW laser skuri baterije mi pa ni jasno ? To pomeni, da ti jih je prav popapcal ? Meni se to vseeno zdi zelo kratka doba, sam sem z 200mW svetil kar nekaj časa, je pa res da ni skoz svetil, ti ga rabiš imeti skoz vklopljenega ? Kot so rekli, je bolje da kupiš diodo in elektroniko sam, boš prišel bolje čez.

Ne vem. Ampak v dveh dneh sem skuril priložene kitajske baterije, pa še nove Varta.
Kolikor sem še bral, je ta laser močnejši od 5mw, napisano je pa tako, ker je PayPal prepovedal prodajo več kot 5mw zaradi kretenov v ZDA, ki so z laserji merili v letala.
Ne rabim ves čas vklopljenega, se ga pa zvečer ko so zunaj predavanja ves čas uporablja.

Brane22 ::

Pa dobro, ni mi jasno kaj potem kompliciraš.

Če prav razumem, ti en set baterije zadostuje za en večer. Namesto da čaraš neki brezveze, skoči v štacuno po LSD NiMh celice, o katerih j e bilo govora tu več ko enkrat, ubodi zadosti celic za par kompletov in polnilec. Polnilec je €17, celice so pa cca €1/kos.

Če ta laser ni preveč občutljiv na napetost celice, bi ti znale polnilne celice delati kar nekoliko lepše, ker se LSD NiMh verjetno obnese pri visokih bremenih bistveno bolje od alkalne baterije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Scangrip Nova 5k se ne napolni do konca

Oddelek: Loža
10978 (632) OSA
»

Kako vezju omejiti tok

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
324638 (3822) Golaz
»

Polnjenje 16850 battery packa

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
404164 (3398) jest10
»

Laser pointer na elektriko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121851 (1702) Sjampola

kupiti laser preko meje slovenije?

Oddelek: Loža
294380 (3585) bluefish

Več podobnih tem