» »

avtomatik-blokada

avtomatik-blokada

XzupanX ::

Doma imam avtomatik motor, ki gre komaj 50kmh in me zanima, če daš blokado, da bi šel 25kmh, če rabiš naredi kkšno homolugacijo...

francek1 ::

Ja.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Tehnik ::

Zdravo zanima me kaj bi moral kupit da bi lahko naredil blokado za tomos avtomatik.

hojnikb ::

Odvisno kateri avtomatik? Na starih je dovolj, da si dal podlozko na izpuh. Ampak to je dober sam za tehnicni pregled in nic druga (pregrevanje).
Naceloma ti mopedi original itk ne letijo vec kot 50, tako da ni straha.

Ce bi rad mel motor, ki je bil original za 45 (oz. 50, ce je pred 2002) sedaj uradno na 25, nebo slo, ker nemores homologirat brez ogromnih predglavic.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Tehnik ::

Avtomatik je letnik 1995 in bi ga rad naredil na 25kmh da nerabim izpita.

hojnikb ::

pozabi, prodaj in kupi flekserja ali kaj podobnega, ki je ze orignal narejeno za 25km. Taksne zadeve uradno namrec nikol nebos mogu registirat pod to kategorijo.
#brezpodpisa

Tehnik ::

Ja samo šlo bi ga pa narest na 25kmh ker se mnda prodajajo blokadni sistemi za avtomatike

Ales ::

In tudi če bi šlo, ga še vedno ne boš smel vozit brez izpita.

Tehnik ::

A nebi šlo dobit homologacije za 25ccm

TOP ::

Tehnik je izjavil:

Ja samo šlo bi ga pa narest na 25kmh ker se mnda prodajajo blokadni sistemi za avtomatike

Ma kaj ne poslušaš,kaj ti drugi pišejo,da lahk narediš,da gre 25km/h,sam ti nič ne pomaga,ker vseeno rabiš ispit,ker tale motor je registriran do 50km/h.Ista fora je bila,ko sem jaz si kupil BT in izpit za Apn6 ni veljl,ker je motor imel večjo hitrost od 50km/h.

Tehnik je izjavil:

A nebi šlo dobit homologacije za 25ccm

Ne nebi šlo,lahko se pozanimaš ampak ti ne bo uspelo,ker motor ni bil narejen za hitrost do 25km/h,takrat še poznali niso tekega zakona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

hojnikb ::

Točno to. Ta šasija avtomatika nikol ni prišla v 25kmh izvedbi (ker jasno v 95' še ni blo tega zakona) in je homologacija le tega praktično nemogoča. Druga stvar so mopedi kasnejših letnikov, ki so imel obe izbedbe in je razlika samo v blokadah (in seveda homologaciji). Tist bi mogoče še uspel shomologirat na 25Kmh/h ampak bi spet to stalo tolk, koker je stvar vredna.

Kot že rečeno, najcenejša pot je moped prodat in kupit takšnega, ki je že homologiran. Glede na to, da je starejši letnik mopeda pa če maš papirje, je sigurno nekaj vredn, kar pomeni da lahko prideš do 25kmh varjante z praktično nič doplačila.

recimo pokličeš tegale (dan kot primer) in vprašaš če je 25kmh izvedba pa če ga pomožnosti menja za tvojga.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

moped (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8016539 (4298) woroh4
»

PIaggio ciao in ustreznost za vožnjo brez vozniškega dovoljenja

Oddelek: Na cesti
3920211 (9389) konspirator
»

nakup scooterja

Oddelek: Na cesti
161973 (1579) msjr
»

TOMOS A3

Oddelek: Na cesti
133609 (3277) Goran's Blog
»

Registracija in izpit

Oddelek: Loža
206312 (5735) amigo_no1

Več podobnih tem