» »

Starši za ustrelit

Starši za ustrelit

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3
...
5

anzem93 ::



Ko sem tole pogledal, me je vse minilo. Ne razumem kako je kdo zmožen kaj takega storiti otroku. Da bi jo jaz v roke dobil, bi ji najprej eno "malo" začinjeno kosilo pripravil, potem pa še kopel. Pol bi se pa začela veselica, to bi pokalo kot na fronti...

Blinder ::

nsiem gledal amapk otrok bo verjetno boljše vzgojen kot polovica ljudi xd
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

anzem93 ::

Mogoče. Tak otrok lahko postane tudi zelo nasilen, ko odraste. Nikoli se ne bo upal nič reči ali storiti, ker ve kakšne bodo posledice. In ta jeza oz. sovraštvo bo v njemu raslo. Kaj takega si nihče ne zasluži.

turk1990 ::

Se mi ne zdi nič takega, pač kazen. Ko sem bil maljši sem jih nemalokrat dobil s kuhavnico. Verjetno ko sem jih dobil, ni zgledalo nič lepše od tega posnetka.

Xserces ::

tut jst sm jih ene parkat ujeu ke po šnorflnu k sm biu mejhn... zdaj če se to dogaja vsak dan ponovno in ponovno potem so usekani. Če pa je to posneto 1 ali 2 pa ni neki wau :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Rias Gremory ::

Ženska pretirava.
Sploh je imo nasilje če otroka za vsak drek futraš z pekočo omako.
Prav tako je to barbarsko in se vidi, da mat nima pojma o vzgoji.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Mipe ::

Že to, da je Mormonka, je fail vzgoja. Aja, saj res, strpnost do drugače mislečih. Grem kar v kot, pa dajte mi pikantno omako in hladen tuš.

anzem93 ::

Tudi jaz sem jih v mladosti velikokrat dobil, vendar vedno povsem zasluženo. Pa je bilo vse v mejah normale, nisem nikoli nič trpel. Pol ure sem postrani gledal, pa je bilo vse po starem. Primer s posnetka je že delo za socialno in policijo.

Arto ::

Mogoče res ni nič narobe, če otrok kdaj kakšno faše, simbolično seveda. Je pa popolnoma nepotrebno in samo kaže na nemoč in nesposobnost starša.

PINki ::

Se da je pogledat celo oddajo tega dela?

vostok_1 ::



S-T spet zajebava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

kuall ::

ko gledam, kaj vse živo ima otroke in razširja svoje gene...
tem imbecilom ni jasno prvo in najvažnejše pravilo vzgoje, da navadi naredi človeka. otroka se ne sme tepsti zato, ker se bo navadil na nasilje in ga bo tudi sam prakticiral ko bo odrasel.

Brane22 ::

Ne vidim nič tako posebnega v tem. Šmrkavcu je treba pokazat, kje so meje.

Seveda ne z izživljanjem in avtomatsko ko se nekdo pritoži čez malo sranje.

ripmork ::

Šmrkavcu je treba pokazat, kje so meje.

če vzgojiš šmrkavca je že to parenting fail, tepež pa še dodaten. double fail.

Ta ženska s posnetka, pa vse kasneje v oddajah, ki ne prenesejo svojih otrok so brez najmanjšega dvoma moteni osebki s konkretnimi psihološkimi motnjami - začenši pri tem, da v sami osnovi samih sebe ne prenašajo in potem to nezadovoljstvo projecirajo na tiste okoli sebe.

kaj je takim ljudem, da se gredo igrat vlogo starša, mi ni jasno.
Biti dober starš je IMO ena najtežjih in najbolj odgovornih vlog v življenju, ever.
pa nisem starš, niti ne načrtujem tega v bližnji prihodnosti.

Barbarian ::

pa saj ni nič posebnega storila? niti udarila ga ni? Malo pekoče omake je moral pojesti in se stuširati tako kot se stušira vsak na plaži..z mrzlo vodo.

kaj je izjavljala v morebitnih kasnejših posnetkih nisem raziskoval

Zgodovina sprememb…

ripmork ::

Barbarian je izjavil:

pa saj ni nič posebnega storila? niti udarila ga ni? Malo pekoče omake je moral pojesti in se stuširati tako kot se stušira vsak na plaži..z mrzlo vodo.


že po obnašanju otroka vidiš, da ga je čista groza pred lastnim staršem.
forget the sauce.

Barbarian ::

sj prav da ga je strah. v eni izmed prejšnjih tem pa sem prebral kako so starši svojemu smrkavci v vozičku dali zeleni laser, da je z njim svetil ljudem v oči. imaš rajši takšno vzgojo?!?

drugega posnetka, ki je dolg 40 minut se mi ne da gledat. Govorim samo o prvem.

Zgodovina sprememb…

ripmork ::

Barbarian je izjavil:

sj prav da ga je strah. v eni izmed prejšnjih tem pa sem prebral kako so starši svojemu smrkavci v vozičku dali zeleni laser, da je z njim svetil ljudem v oči. imaš rajši takšno vzgojo?!?


A pa je treba med temi glupimi ekstremi skakat?
Kaj pa kak primer normalnih staršev, ki bi znali otroku na normalen način nekaj dopovedati?
In da se razumemo, veliko je načinov, kako otroku postavit meje in mu na lep način dopovedati, kaj je prav.

Žal pa pacienti nikoli ne bodo v roke vzeli kake knjige na to temo, da bi se kaj poučili.
O parentingu.

Barbarian ::

ekstrem je če ga daš pod mrzlo vodo in mal kečapa v usta?

ok, tega svojemu ne bi naredil, samo tega sigurno ne bi opisal kot ekstrem.

Zgodovina sprememb…

ripmork ::

Ekstrem je, če otrok ob tem doživlja čisto GROZO.
popolnoma nepotrebno in debilno, barbarsko, kruto.

forget the fucking sauce, pa mrzlo vodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Barbarian ::

ne, ne bom pozabil. ker to ni nič.

grozo doživlja ker je američan. za njih pa se ve da dramatizirajo.

jype ::

Otroka, ki ga je strah, je treba potolažit. Gre za nevrološko stvar, samo nekateri starši tega ne razumejo.

Barbarian ::

... če so američani na posnetku:D vzgoje ne moreš prikazovat po američanih.

oni imajo samo 2 načina vzgoje. ta, ki je prikazan v zgornjem posnetku...ki je še kolikor toliko soliden.

ali pa tak kot je prikazan tu spodaj:


oba sta sicer neumna.

miraldi ::

Tudi jaz sem jih dobil občasno, ko sem naredil kakšno večjo pi******* samo, če je to vzgojna je pač vzgojna.
Nevem pa kaj vse še ta ženska iz prvega posnetka počne otroku. Mogoče marsikaj pa ni posneto..
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

ripmork ::

eh...

takoj se vidi, kako je tega fanta n smrt strah svoje mame.
Vzbujanje takega strahu bi prišlo v poštev pri res ekstremnih primerih, da bi otrok nekoga poskusil ubit, kaj jaz vem...
V tem primeru pa zgolj pokaže, da je ženska nesposobna na kakršenkoil način drug kot s teroriziranjem doseči avtoriteto.
vprašanje, kolikokrat na dan mora tole doživljat tamali.

to ni normalno.
četudi se morda komu zdi nekaj običajnega.

Barbarian ::

pa naj kdo reče da ga doma ni bilo strah ko je naredu kakšno pizdarijo in je vedel da jih bo fasal. če bi vas posneli bi tudi lahko zdej na forumu klepetali kako so vas trpinčili. pa nas niso :)


žal mi je samo tega, da stara ne vidi kaj se bo zgodilo ko bo ona stara. je niti poklical ne bo več verjetno.


Vem za primere ko so bili mulci na policiji in starši niti reagirali niso. Pač so jih branli da je to le stvar puberetete in tako dalje. Meni se tak način vzgajanja recimo zdi neprimerno slabši kot če mora otrok malo omake pojesti in iti pod mrzel tuš.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ni nujno. Ljudje z resnimi duševnimi težavami so ponavadi tisti, ki so jih v otroštvu starši trpinčili, za patološke morilce pa to velja celo v znatnem deležu.

Seveda ni dobro, da se otrok sploh ne vzgaja, da se jih vzgaja kot da se nismo ničesar naučili v zadnjih par tisočletjih pa je, vsaj kar se tiče znanosti, še precej slabše.

Barbarian ::

pač amerika. preprosto.



takih primerov je baje izjemno veliko tam. Pač zblojen narod s svojimi zblojenimi vrednotami. Zunaj se delajo da so bogovi, doma pa pretepajo otroke. Zato pa imajo tako radi vojne in gredo pobijat nedolžne v irak ko so dovolj stari...da ves svoj bes spravijo ven.

sicer pa se povsem strinjam s tvojo logiko, jype. Nad otrokom še nisem dvignil glasu, ni bilo potrebe.

Zgodovina sprememb…

ripmork ::

Marsikdo je kdaj doživel doma strah in še kaj hujšega, pa zaradi tega to še ni nekaj normalnega.
Takšni načini niso pogoj, da se postopoma vzgoji moralen, zrel, odgovoren najstnik/človek

žal mi je samo tega, da stara ne vidi kaj se bo zgodilo ko bo ona stara. je niti poklical ne bo več verjetno.

za vsako rit palca raste:)

Vem za primere ko so bili mulci na policiji in starši niti reagirali niso. Pač so jih branli da je to le stvar puberetete in tako dalje. Meni se tak način vzgajanja recimo zdi neprimerno slabši

Indeed, je zelo slab. V bistvu, vloga starša tu sploh ni odigrana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

miraldi ::

Barbarian je izjavil:

pač amerika. preprosto.



takih primerov je baje izjemno veliko tam. Pač zblojen narod s svojimi zblojenimi vrednotami. Zunaj se delajo da so bogovi, doma pa pretepajo otroke. Zato pa imajo tako radi vojne in gredo pobijat nedolžne v irak ko so dovolj stari...da ves svoj bes spravijo ven.

sicer pa se povsem strinjam s tvojo logiko, jype. Nad otrokom še nisem dvignil glasu, ni bilo potrebe.


Tole pa res ni par vzgojnih/kaznovanje. Ta dva debila se prav izživljata nad hčerko. Take bi jaz lomu orangutana prizadeta.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

kuall ::

Da vam razložim, zakaj je narobe, če je otroka tako strah. Ker se bo navadil na tako stanje, in potem ga bo doživljal celo življenje. Naprimer normalno mu bo, da bo ustrahoval druge ljudi, da se bo on bal drugih ljudi, imel sovražen odnos nasploh do ljudi.

Človek je narejen tako, da se prilagodi svojemu okolju. Ljudje so v človeški evoluciji odraščali in živeli v vseh mogočih primitivnih okoljih in če se otrok takemu okolju ni prilagodil, npr. da je tudi on ubijal, če so vsi, ali kradel ali lagal ali posiljeval itd potem pač ni preživel.

Navade ljudje, navade. Življenju vladata dva zakona: navade in logika.

Brane22 ::

@kual:

Hvala za razlago. Sedaj pa prosim za utemeljitev, zakaj naj bi ji verjeli.

Kar se prilagajanja okolju tiče, kaj je narobe s tem, če starši ustvarijo okolje tipa "ne delaj sranja, ker jih boš dobil/a po pi*ki" ?

Saj potem dobiš otroke, ki se temu prilagodijo, a ne ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

[D]emon ::

Najvecja napaka, ki jo lahko starsi naredijo, je to, da so otroku prijatelji, ter starsi sele v drugem planu.

"No, I am not your friend, I am your parent."
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

kuall ::

Brane22 je izjavil:


Kar se prilagajanja okolju tiče, kaj je narobe s tem, če starši ustvarijo okolje tipa "ne delaj sranja, ker jih boš dobil/a po pi*ki" ?

Saj potem dobiš otroke, ki se temu prilagodijo, a ne ?


Ne razumeš, kako človeški možgani delujejo. Ko nekdo doživi neko travmatično nasilje (nek zelo čustven dogodek) se mu vtisne v spomin, vrti se mu po možganih vedno znova. In to kar se ti vrti po možganih vedno znova te oblikuje. Zdaj to se lahko izrazi v osebnosti na različne načine, najbolj enostavno je, da gre to posnemat. Lahko se izrazi tako, da je defenziven do ljudi nasploh. Pač tisti spomin mu postane zelo pomemben in oblikuje njegovo predstavo, kako naj bi svet deloval.

Če otroku vtisneš primitivne spomine v možgane bo dojemal svet kot primitivno okolje in se tako tudi obnašal, da bo preživel. Če mu vtisneš dobre spomine se bo obnašal dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

kuall ::

pa to pravilo velja tudi za vse ostale stvari. otroka je treba navaditi tudi samostojnosti, dobrote, in vseh drugih vrlin. ne pa zdraviti enega problema z drugim. navadiš pa ga z ustvarjanjem čustvenih dogodkov, ki ustvarjajo spomine, in s tem, da si mu ti in okolica zgled.

ps. madona sem pameten. škoda, da nimam otrok. :)

Brane22 ::

@kuall:

Kako veš, da to pravilo velja ? Ali je to samo razlaga, ki ti je pač všeč ?

kuall ::

Vem iz lastnih izkušenj, kako močno me navade oblikujejo. Pa tudi druge opazujem. Pa še čisto logična razlaga je. Najbolj si zapomnimo čustvene dogodke. To je splošno znano pravilo. Drug splošno znano pravilo je, da se ljudje prilagodimo okolju. Zdaj pa to dvoje skupaj vržeš in imaš mojo razlago v bistvu.

Brane22 ::

In kako potem to, da sem jih jaz dobil po pi*ka parkrat od fotra, pa nikoli nisem bil nek pretepač, morilec ali stalni problem policije ?

Še več, brata je matka stalno crkljala in "ščitila" pred fotrom, dokler iz tega ni nastal problem, ki je postal veliko let pozneje tudi njen osebni problem.

Prišlo je do faze, ko ga je fotr kot tehnično praktično odraslega človeka nalomil ko vola in takrat so se stvari začele počasi urejati.

Kako se to ujema s tvojimi "pravili" ?

jype ::

Brane22> Kako veš, da to pravilo velja ? Ali je to samo razlaga, ki ti je pač všeč ?

To je sicer naivna (in strokovno napačna) razlaga, ki pa je daleč najbližje resnici.

Brane22> Kar se prilagajanja okolju tiče, kaj je narobe s tem, če starši ustvarijo okolje tipa "ne delaj sranja, ker jih boš dobil/a po pi*ki" ?

Nič, vendar to na noben način ne vključuje dobivanja po pički od staršev. Nasilje, ki ga mama v videu na vrhu teme izvaja nad otrokom, ni vzgojno (in otroku, glede na to da kazni očitno ne prestaja prvič, ni pomagalo pri tem, da bi z neželjenim obnašanjem prenehal), temveč travmatično (in s tem za otroka tudi škodljivo).

Brane22> Sedaj pa prosim za utemeljitev, zakaj naj bi ji verjeli.

Ker smo izmerili, da imajo otroci, ki so žrtve takšnega nasilja, daleč najbolj nagnjeni k celi vrsti duševnih in zdravstvenih težav, pa tudi najbolj verjetno družbeno deviantni in psihično patološki.

Brane22> In kako potem to, da sem jih jaz dobil po pi*ka parkrat od fotra, pa nikoli nisem bil nek pretepač, morilec ali stalni problem policije ?

Kako pa to, da je več takšnih, ki so jih dobili po pički od fotra, postalo pretepačev, morilcev in stalnih problemov policije, kot od tistih, ki jih je fotr vzgajal z več vpogleda v psihološki razvoj otroka?

Brane22> Kako se to ujema s tvojimi "pravili" ?

Popolnoma, ampak ker se zate "znanost" konča zunaj familije, ker je otroka pač treba pretepst, če stori neumnost, ker je to storil tudi tvoj fotr, je pred takšnimi kot si ti argumentiranje z dejstvi popolnoma neučinkovito.

Brane22 ::

In tisti posnetki so BTW blagi glede na to, kar sem dobil jaz.

Fotr me je prijel v roke samo parkrat v življenju, ampak takrat je bil Beirut.

Pa ne spomnim se, da je šlo kdaj za malenkosti.

jype ::

Torej očitno tvoj fotr ni bil popoln idiot (ali pa se ni mel časa ukvarjati s tabo dovolj, da bi ti bil redno žrtev nasilja).

Kljub temu bi bil tvoj fotr še pametnejši, če bi te kaznoval brez nasilja, tako kot to počnemo tisti, ki smo se o tem temeljito poučili, preden smo se odločili postati starši (mu pa najbrž lahko oprostimo njegovo zmoto, ker pred več kot tridesetimi leti še ni imel možnosti, da bi se s temi rečmi lahko zadostno seznanil).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jype ::

Ena od študij, s katero sem se ukvarjal na primer jasno ovrednoti razlike v nevrološkem razvoju možganov s pomembnimi razlikami, ki jih povezujemo s predispozicijami za celo vrsto psihiatričnih zapletov, vključno z dovolj zajebanimi (kronična manična depresija, shizofrenija, paranoja, kompulzivne motnje), da je otrok potem celo odraslo življenje na tabletih, da lahko sploh normalno hodi v službo in se druži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Brane22 ::

jype je izjavil:


To je sicer naivna (in strokovno napačna) razlaga, ki pa je daleč najbližje resnici.


prej sem njega spraševal za utemeljitev in nisem dobil ničesar razen nejgovega mnenja pakiranega v ovitek resnice, sedaj dobim isto od tebe.


Nič, vendar to na noben način ne vključuje dobivanja po pički od staršev. Nasilje, ki ga mama v videu na vrhu teme izvaja nad otrokom, ni vzgojno (in otroku, glede na to da kazni očitno ne prestaja prvič, ni pomagalo pri tem, da bi z neželjenim obnašanjem prenehal), temveč travmatično (in s tem za otroka tudi škodljivo).


Kakoveš,d a je za otroka škodljivo ? Ker se je razjokal ?


Ker smo izmerili, da imajo otroci, ki so žrtve takšnega nasilja, daleč najbolj nagnjeni k celi vrsti duševnih in zdravstvenih težav, pa tudi najbolj verjetno družbeno deviantni in psihično patološki.


Kdo smo to "mi" ? Kako smo to izmerili ? V kakšnih pogojih ? Kakšnega nasilja - mislim, kaj lahko kvantificiraš kot "takšno" nasilje - si v to zajel vsako klofuto ali imaš nek našin meritve ion kvantifikacije ?


Kako pa to, da je več takšnih, ki so jih dobili po pički od fotra, postalo pretepačev, morilcev in stalnih problemov policije, kot od tistih, ki jih je fotr vzgajal z več vpogleda v psihološki razvoj otroka?


Ne glede na tvoje cifre pravijo moje, da je s to teorijo nekaj narobe. Ne moreš braniti teorije, ki velja večino časa v vzorcu, katerega se ti je dalo gledat.


Popolnoma, ampak ker se zate "znanost" konča zunaj familije, ker je otroka pač treba pretepst, če stori neumnost, ker je to storil tudi tvoj fotr, je pred takšnimi kot si ti argumentiranje z dejstvi popolnoma neučinkovito.


Kdaj sem to reku ? Pravim samo,d a je lahko biti pameten s strani in da je fizična kazen lahko eden od ukrepov. To še ne pomeni da ga je treba uporabiti za vsako stvar ali sploh kdaj, če okoliščine tega ne zahtevajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

jype ::

Brane22> Kakoveš,d a je za otroka škodljivo ? Ker se je razjokal ?

Ne - ker so to izmerili zdravniki.

Brane22> Ne glede na tvoje cifre pravijo moje, da je s to teorijo nekaj narobe.

Ti nimaš niti ene cifre, sorry. Ti imaš anekdotalno izkušnjo, ki je povrh vsega še osebna.

Brane22> Kdaj sem to reku ?

V tistem stavku zgoraj.

Brane22> Pravim samo,d a je lahko biti pameten s strani in da je fizična kazen lahko eden od ukrepov.

Jaz sem pameten vedno in fizična kazen je vedno na voljo, nikoli pa ni niti prava, niti primerna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Brane22 ::

Podal si 14 strani teksta,kjer ni kvalificirano kaj je "maltreatment".

Tudi ni ravno videti podano vzročno posledično zvezo in izločeni vsi ostali faktorji.

Ti nimaš niti ene cifre, sorry. Ti imaš anekdotalno izkušnjo, ki je povrh vsega še osebna.


OK. Evo cifre: 2. Jaz pa brat. Pa še koga lahko mimogrede najdem, ne da bi se trudil.

OK. Mam cifro. Kaj zdaj ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

jype ::

Brane22> Kdo smo to "mi" ? Kako smo to izmerili ? V kakšnih pogojih ? Kakšnega nasilja - mislim, kaj lahko kvantificiraš kot "takšno" nasilje - si v to zajel vsako klofuto ali imaš nek našin meritve ion kvantifikacije ?

"Mi" smo znanost. Nasilje se meri v nevroloških učinkih na možgane, ki jih je mogoče meriti, predvsem odziv določenih centrov na podlagi aktivacije receptorjev, ki jo povzročijo sproščanja določenih s stresom povezanih hormonov.

Brane22> Podal si 14 strani teksta,kjer ni kvalificirano kaj je "maltreatment".

Podal sem nevrološko raziskavo, ki bi jo ti zdaj rad razvozlal, ne da bi prej prebral vsaj 10 debelih knjig. Ne bo šlo.

Brane22> OK. Evo cifre: 2. Jaz pa brat. Pa še koga lahko mimogrede najdem, ne da bi se trudil.

To ni nobena cifra. Kot sem že prej napisal: Pri tebi (in veliki večini ljudi) znanost popolnoma odpove, ko pridete do reči, ki se vas čustveno dotaknejo. Tako nima smisla debatirat.

jype ::

Psychological trauma @ Wikipedia odgovori na veliko laičnih vprašanj glede psihološkega pojava, ki je posledica praktično vsakega nasilja.

Brane22 ::


"Mi" smo znanost.


Res ? Strani tega tipa maš polno. Full enih "znanstvenikov",ki ponujajo vse od čudežnih zdravil do orgonske energije in vse vmes. In vsi nekaj "merijo" in vsi so "znanstveniki".


Nasilje se meri v nevroloških učinkih na možgane, ki jih je mogoče meriti, predvsem odziv določenih centrov na podlagi aktivacije receptorjev, ki jo povzročijo sproščanja določenih s stresom povezanih hormonov.


OK. Poglejmo to trditev v svoji celoti in jo vzemimo tako kto je podana. Če se nasilej tako meri, potem mora biti nek znanstveni konsenz o tem.
Moral bi imeti tudi neke merske enote za nasilje, vklopljene v SI metrični sistem in izražene z osnovnimi enotami za maso, čas, razdaljo itd.


Podal sem nevrološko raziskavo, ki bi jo ti zdaj rad razvozlal, ne da bi prej prebral vsaj 10 debelih knjig. Ne bo šlo.


Točno. Nisi je podal kot argumentk debati ampak kot sklic na lastno avtoriteto. Nekaj kar je AFAIK no-no po sedanjih pravilih ST.


Brane22> OK. Evo cifre: 2. Jaz pa brat. Pa še koga lahko mimogrede najdem, ne da bi se trudil.

To ni nobena cifra. Kot sem že prej napisal: Pri tebi (in veliki večini ljudi) znanost popolnoma odpove, ko pridete do reči, ki se vas čustveno dotaknejo. Tako nima smisla debatirat.


1. Dvojka je cifra. Ni treba sedaj zganjat še matematični šovinizem. Kaj imaš proti dvojki ? Te moti osebno, ali maš kaj proti sodim številom nasploh ?

2. Ravno obratno. Moj argument je bil, da se nasprotniki nasilja odzivajo pretirano čustveno na vsako zaušnico, ki jo vidijo.

Psychological trauma @ Wikipedia odgovori na veliko laičnih vprašanj glede psihološkega pojava, ki je posledica praktično vsakega nasilja.


Hvala za to fontano znanja. Totalka me šokirala WKP - kot koncept mislim.

Ampak še vedno se vrtiš v krogih. Tudi tale dokument govori o abuseu, ne da bikvalificiral kaj bi to bilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

jype ::

Brane22> Res ? Strani tega tipa maš polno. Full enih "znanstvenikov",ki ponujajo vse od čudežnih zdravil do orgonske energije in vse vmes. In vsi nekaj "merijo" in vsi so "znanstveniki".

Ker ne znaš ločit med znanostjo in šarlatani, ti torej ne morem dokazat ničesar.

Brane22> Točno. Nisi je podal kot argumentk debati ampak kot sklic na lastno avtoriteto. Nekaj kar je AFAIK no-no po sedanjih pravilih ST.

Pouči se o vsem, kar je podlaga za raziskavo (viri v njej so navedeni, kot je tudi specificirana metodologija) in si razširi obzorja.

Brane22> 1. Dvojka je cifra. Ni treba sedaj zganjat še matematični šovinizem. Kaj imaš proti dvojki ? Te moti osebno, ali maš kaj proti sodim številom nasploh ?

To je anekdotalna osebna izkušnja. Ne le, da ne moremo vedeti, da oba z bratom nista dejansko psihopata, ki družbeno ne funkcionirata, niti tega ne moremo vedeti, koliko in kakšnega nasilja si dejansko bil deležen v otroštvu.

Brane22> Ampak še vedno se vrtiš v krogih. Tudi tale dokument govori o abuseu, ne da bikvalificiral kaj bi to bilo.

Seveda kvalificira, celo zelo natančno, le da ti očitno ne razumeš, da nima smisla naštevati, kaj vse je lahko zloraba, zato je ta definirana s posledico, ki jo zloraba (kakršnakoli že je) povzroči.

Brane22> 2. Ravno obratno. Moj argument je bil, da se nasprotniki nasilja odzivajo pretirano čustveno na vsako zaušnico, ki jo vidijo.

Ta argument bi moral podkrepiti s statističnimi viri, tako kot sem svojega jaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Win8NonGrata ::

Se strinjam, da fizično niti čustveno nasilje ni primerno za vzgojo otroka, ampak včasih videvam otroke za katere verjamem, da so starši že tako fejst zavozili, da drugega ne preostane kot jim vliti nekaj stahospoštovanja...

Sicer verjamem, da bi nekdo, ki se je podučil o starševstvu(za razliko od njegovih pravih staršev) tega istega otroka od začetne točke njegovega življenja normalno vzgojil, ampak je otrok že na taki točki, da se mu z besedam ne pride do živega in bi tudi Jype obtičal neglede na to koliko knjig je prebral.

Ampak tole kar je pa na videu pa je živ obup, imam že raje par jeznih zaušic, kot pa tole prav čudno izživljanje nad otrokom, ko sam še čakaš, da tastara orgazmira, ker ji vse to prav super dene...

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2018 je potrebno biti bolj odprt (ali bolj skrajen) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6712265 (8559) 111111111111
»

Starši, ki uničujejo svoje otroke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11929272 (24755) solatko
»

Otroka na rit. Kje je meja? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
596108078 (93280) mailer

Več podobnih tem