» »

Najviše ležeči superračunalnik ob teleskopih na 5000 m

1
2
»

Gregor P ::

Verjetno ko gre kaj narobe (recimo začne padati tlak ipd.), se celoten sistem oz. vsi diski ustavijo in potem se nima kaj še dodatno pokvariti.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Brane22 ::

Sem poslal vprašanja na njihov PR. Me zanima, če bodo odgovorili in kako.

Senitel ::

Sej ful fino, da se nobenemu ne da prebrat linka, ki ga je dal pegasus:
...The ALMA Correlators can be seen as highly specialized 'super-computing' machines operated with no hard disks at the highest site ever used for astronomical programs...

Brane22 ::

@Senitel:

Sem odprl linke in prebral zadeve. Ne vsako besedo, ker so materiali za moj okus daleč preveč razredčeni.

In prisegu bi, da sem prebral nekaj o proeblemih s klasičnimi diski na teh višinah. Celo nekaj komentarjev na sajtu je v tem smislu, torej verjetno nisem sam v tej zablodi, če gre za to.

Sploh pa, to je bilo le eno od vprašanj. Počakajmo na odgovore, če pridejo...

cegu ::

Mipe je izjavil:

Kaj dušik, lahko bi presedlali na diske brez vrtljivih delov, to je SSD-je. Pa še neobčutljivi so na potrese. Če je zračno hlajenje problem, naj zrihtajo vodno. Ti znanstveniki, kar naprej nekaj komplicirajo... Bi morali zraven pritegnit prave inženirje!


Kam bo šla pa potem topla voda? Raditor še vedno oddaja toploto v zrak, ta bi se pa potem segreval do onemoglosti na postaji. Problem ostane.

Način da se znebiš toplote v vesolju je le s sevanjem (najraje proč od sonca v temno vesolje:)

energetik ::

In kaj je problem narediti malce večji radiator v tisti ogromni puščavi? Tudi ni noben problem izvesti tak radiator, da poleg konvekcije dosti toplote izgublja tudi s sevanjem. Na taki višini in nizki vlažnosti v senci so že podnevi sevalne izgube velike, kaj šele ponoči.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barometer in Garmin Vivoactive 3 Music

Oddelek: Pomoč in nasveti
91709 (1495) GupeM
»

Temperatura

Oddelek: Loža
163998 (3367) echo
»

Najviše ležeči teleskop ALMA začel delovati

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
227584 (5810) Jst
»

Najviše ležeči superračunalnik ob teleskopih na 5000 m (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5511672 (9212) energetik
»

Ura z baro in višinometrom?

Oddelek: Znanost in tehnologija
152948 (2749) krneki0001

Več podobnih tem