» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
6 / 168
»»

jimboo ::

Boštjan hvala za priporočilo. Kaj mi lahko samo še poveš kakšna je razlika 450:1 kontrasta proti 500:1?

boštjan ::

sam nisem stručko,glede podrobnosti,vedel sem samo kera dva LCD me zanimata,lahko pa si prebereš 2.de članka ,CRT vs LCD.Pa boš ziher zvedo,če je kaka razlika med 450 in 500.Pomoje ni velike,poznalo bi se pri 1:300.

jimboo ::

Kaj veš kako je kaj z mrtvimi točkami pri LG?

boštjan ::

videl ga nisem v živo,a tisti ki ga majo pravijo da jih ni

jimboo ::

Tukaj imaste eno povezavo o nekih testih če vas zanima!! klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

jimboo ::

jaz bi ga lahko dobil naslednji teden ma me zanima kaka je razlika Pixel Pitch 0.294mm samsung 172x proti ostalim ki imajo okoli 0.270

samoj ::

Mogoče malo neumestno - ampak vseeno:

S čim čistite zaslone LCD-ejev?

Tnx

samoj ::

Jaz mam tega LG-ja in sem ful zadovoljen,

LP,
Samo

Azrael ::

Ne vem ali ima CTX za različne konce sveta različne monitorje. Jimboo ma prav, nakup LCDja povzroča (hude) glavobole:D .
Zanimam se za CTX S730, ki je v ZDA, odcenjen porazno, samo tam so specifikacije za S700 (žal ne najdem linka). Različen je response time in vidni kot. Poleg tega ima Evropska verzija 101 dan garancije za Zero dead pixels, verzija za Bližnji Vzhodt tudi (samo S730+, ki ga v Evropi ni), verzija za ZDA pa tega nikjer ne omenja.
Drugače sem ta monitor že videl in ima res velik vidni kot, ima žive barve, brez meglenja prikazuje filme in ima mirno sliko na namizju, čeprav je še bila na zaslon prilepljena prozorna zaščitna folija.
Zdaj me zanima ali je še kdo drug videl ta monitor in kakšno mnenje ima o njem?

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Wolverine ::

Samsung ima spet novi 19" LCD 193t, vec pa tle.
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

VASkO ::

Kdo ve kaj o HP L1925?

meni zgleda super pa se poceni je, 600€
ne najdem pametnega reviewa pa pri nas ne vem, kje bi si ga lahko ogledal

specifikacije HP L1925

drugace pa mi je zanimiv se AOC LM919, ki je po besedah onih na Prad.de fajni monitor. Ve kdo kaj vec? Pa cena je tudi 600€.

AOC


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

mat11 ::

Sam sem ga kupil (AOC 19), pred kakšnim mesecem, zadovoljen sem z njim.
mat

VASkO ::

mat11, lahko kaj vec poves, kot samo to, dasi zadovoljen?

kak je s sencami, kaki so obcutki pri gledanju filmov, mogoce se pri igranju iger - se slika vlece? barve, mrtve pike?

O HPju pa noben nic ne ve? HP L1925 - zgleda kot AOC in Samsung pa ful ga hvalijo, pri nas kosta okol 220 jurjev, v Avstriji pa 600€, kar je dosti ceneje.

mat11 ::

Kaj naj rečem drugega kot da sem zadovoljen.:D
Pri filmih je ok, pri igrah(batelfield,blitzkrieg) tudi. Stranska vidljivost je proti mojemu staremu Hyundaju(lcd) super. Barve so ok. Crknjenih pixlov ne vidim, jih pa tudi ne iščem.;)
V 3dmark testu so tisti demoti tekoči oziroma brez senc.
mat

samoj ::

Ali je z monitorjem kaj narobe, če je v zgornjem koncu malo bolj temen. Načeloma je osvetljenost enakomerna, vendar je odvisna od pogleda - slika je temnejša, če se gleda od spodaj oz. svetlješa če se gleda od zgoraj. Zaradi tega je slika malenkost temnejša v zgornjem delu.

SleepLess ::

ali ve kdo mogoče kje bi dobile kaki zelo mali lcd, okrog 6-10"? Pa ta da nebi bla cena tudi tak hudo visoka.

pirx ::

Mene pa zanima, ali je v praksi razlika med kontrastom 500:1 in 350:1 zelo vidna? Ker v ceni je že nekaj razlike :)

jimboo ::

Kaj ima že kdo SAMSUNGA 172x al se ga ne da še dobit?
Včeraj sem videu LG l1710s in se mi je pri temu modelu zdela slika zelo temna kaj je pri modelu L1710b z DVI isti problem?

snow ::

Imam Hyundai Q17 DVI in zadeva deluje za moje pojme odlično. Dovolj svetel, dovolj vidnega kota, prikaz pike je dovolj hiter tudi za quake3 in counterstrike. =)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Hehe ::

ql . v kateri resoluciji pa igraš? k recmo, če šaltaš na 1024x768 maš drugačno razmerje med š in v. :)
pa respond time ma 16ms, ne?

snow ::

20ms.
Razmerje hmmm :) Kr 4:3 mi je ok.

counterstrike 1024x768
quake3 800x600
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snow ()

VASkO ::

se enkrat vprasam, ce ima kdo HPja L1925 19"?
20ms response time
500:1 kontrast
pivot funkcija, nastavljiv po visini, tanek okvir (kot samsung)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

Primoz78 ::

Pozdravljeni, prebral vsem vseh 13 strani clanka, pa se vedno sem v dilemi katerega 17˝ LCD nabavit. Zanimajo me predvsem mnenja lastnikov (tudi druga mnenja zazeljena) glede Samsung SyncMaster 172X, NEC 1760-NX ter Hyundai Q-17.

Vsi trije monitorji so ponekod dobili zelo dobro oceno, drugje pa spet slabso...zato sem v dilemi. Monitor pa bi rabil poleg tipkanja v wordu in brskanja po spletu se za igranje ( Q3, CS, UT 2003,...).

Vsako mnenje je dobrodsolo :D

lp Primoz

strel ::

A gdo mogoče ve kakšna je razlika med 172T in 172X , razen v odzivnem času in svetilnosti
. Nekak ni logike da je boljši monitor cenejši .


http://mimovrste.domenca.com/trgovina/i...

Tejc ::

V velikosti pike! :) Kolk pa to pomen pa ne vem ker se nisem vidu :\

rsaver ::

Pa kontrast je slabsi kot pri 172T

Primoz78 ::

Po podatkih na netu je kontrast isti 500:1...pokazalo se bo v kakem testu kako bo.

*172X
- svetilnost: 270 cd/m2
- kontrast: 500:1

*172T
- svetilnost: 250 cd/m2
- kontrast: 500:1


Dobavljivost v SLO pa je sele cez 2-3 tedne :\

lp Primoz

Primoz78 ::

Zanima me razlika med 192T in 193T. Tehnicne lastnosti naj bi mela iste, a zakaj taka razlika v ceni?...

lp Primoz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Tejc ::

Posted by: ConceptVBS


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by frankie
Huh, isn't it that NEC already have their LCD at 16ms ?
--------------------------------------------------------------------------------



Yes NEC and others. However, those monitors use AU Optronic's LCD panels which are having some color reproduction problems lately. The 152X/172X's LCD panels are built by Samsung in-house. So wont have to worry about color problems.


Ko sem tole prebral me je pa kar lepo potolazilo...JUPI:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tejc ()

OwcA ::

Sam sem novopečeni lastnik Samsunga 193T. :D
Zadevščina je po lastnostih zasolna samega enaka 192T, vključno s tipko MagicBright, le da je stlačen tanko ohišje. Ima tudi vgrajen napajlnik, česar si pri 192T niso mogli privoščiti, saj ima ta ohišje brez vsakršnih rež za hlajenje (to je sicer zanimivo, vprašanje pa kako se obnese pri dolgotrajnem delu). Podstavek je enak kot pri 191T (nastavljiva višina in nakoln, pivot) le nekoliko drugače oblikovan -- namesto polne baze ima le obroč. Vgrajene ima tudi zvočnike ne ravno presunljive kvalitete, kar je za moje pojme nepotrebno, a, na srečo, vsaj ne kazijo izgleda pretirano (vidni/moteči so le trije potenciometri na sprednji strani).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Primoz78 ::

@Owca a si mogoce kaj testiral v igrah zadevo?...Ker rabim skoraj nujno nov monitor, pa bi kar LCD vzel, nevem al naj pocakam na 172X ali naj kar vzamem 193T ( kljub cenovni razliki ).

lp Primoz

OwcA ::

Seveda sem. >:D
Obnese se odlično. Poduhovljenosti (ghosting ;)) nisem nikjer opazil in to pri VGA kablu.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

cof_3 ::

Jst mam 192T in tud nism opazu t.i. ghostinga ne na DVI, ne na VGA kablu.:D

Owca, me pa zanima ali so tudi pri tebi na beli podlagi npr daš kot ozadje v desktopu, vidne na robovih lise - bela povleče malo na oker (kot da bi bile bližnje točke bolj osvetljene od daljnih). Recimo če maš magic bright nastavljen na entertainment, k je full svetlobe in kontrasta je to kar vidno (vsaj jst tako vidim). Eh če ni bo treba na reklamacijo...;((

Pa še a ti lahk preko DVI štelaš kontrast, kajti na 191T to ni blo možno.

Wolverine ::

Na zadnjem testu lcd monitorji pri Tom's Hardware so testiral 19"lcd-je in so se vsi zelo slabo obnesli pri gledanju dvd-jev, se slabse pri igrah, predvsem je bil problem, ce si igral na nizji resoluciji od priporocene, ghosting vsepovsod...Zaradi tega sem si premislil glede nakupa 19"lcd-ja.Prepricajte me v nasprotno.
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

OwcA ::

@Thorn78: če računalnik prvenstveno uporabljaš za kakšno obliko dela z besedilom, se ti gotovo splača vzeti 19", saj imaš lahko tako manjše pisave ob še vedno za oči udobni velikost in tako več vidiš. Pri takšnem delu tudi pivot pride prav.

@cof_3:
ali so tudi pri tebi na beli podlagi npr daš kot ozadje v desktopu, vidne na robovih lise

ne.
Eh če ni bo treba na reklamacijo

Težka bo (če ne poznaš prodajalca).
lahk preko DVI štelaš kontrast

Ne vem, ker imam (zanekrat še) VGA kabel.

@Wolverine
Na zadnjem testu lcd monitorji pri Tom's Hardware so testiral 19"lcd-je

Mene bi v nasprotno prepričalo že to, da Tom nekaj trdi >:D
Šalo na stran, oni so testirali najslabše izmed 19" LCDjev, kar 193T ni. Iger, ki ne podpirajo ustrezne ločljivosti je tudi iz dneva v dan manj.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Heisenberg ::

za vse tiste ki cakate, 172X je na voljo tukaj......


a pa se res bl splaca to kot pa 193t ???


torej anketa: 193T ali pa 172X ??!!?! ralika v denarju je ca. 36.000sit....

Darko ::

Še vedno mi ni jasna prednost 18 in 19 palčnih monitorjev pred 17 palčnimi. Vsi imajo enako ločljivost 1280x1024 pik (kar je mimogrede faktor 1,25 za razliko 1,33 pri ostalih ločljivostih), le da imata 18 in 19 palčnika večjo (bolj grobo) piko. Posledično moraš monitor gledati z večje razdalje, kar gotovo ni v prid prihranka prostora. Glede na to, da so 15" LCD skoraj malce pregrobi, mislim da tudi 19" ni dosti boljši.
Zanimivo je tudi to, da je na prenosniku 15" monitor čisto krasen in 1024x768 popolnoma zadostuje, na mizi pa se mi zdi drug 15" z enako ločljivostjo premajhen.

LP Darko

imi ::

Prišli so neki novi modeli LG monitorjev. Naprimer tale: L1720B:\

glinik ::

Dečki,17" LCD jaz nikakor ne bi kupo.Resolucijo moraš imet na 1280x1024.Posledica je,premale črke v Wordu,win itd...Ti mene ful moti!Če pa daš nižjo resolucijo,potem pa sama megla(to me pri LCD-jih najbol moti!).Vsaj tak je bilo na Samsungu 172T(DVI).Kolega ima katodca 19" pa ima tudi resolucijo manjšo od 1280x1024.Če že človek kupuje LCD-ja,potem 18" al 19"-moje mnenje.Če pa nimaš 170k,pa si kupi CRT 19"-tako kot jaz zdaj.

Lp

tropinovec ::

to je, kar se mene tiče, popolnoma res! tudi sam sem imel nekoč na probi 17 palčni LCD pa sem se kar ustrašil, tako male črke ima na priporočeni resoluciji...:O 8-O
sedaj pa imam, hvalabogu, 19 palčnega LCD samsung 192t :)

imi ::

Kakor za koga! S svojim NEC1760NX sem prezadovoljen kar se tiče kvalitete slike. Ko se enkrat navadiš na sliko je super zadeva. Ne vidim smisla v tem da bi kupil 19"LCD pa bi še vedno delal na resoluciji 1280*1024. Naslednji LCD ki ga bom kupil mora imeti vsaj večjo resolucijo (1600*1200) pa odzivni čas pod 20ms. Sicer pa sem nekje prebral da že testirajo LCD panele, ki podpirajo milijardo barv. To bo potem nekaj za kupit.

boštjan ::

ne vem kje vidijo eni probleme na 17" LCD in 1280X1024 resolucijo.na začetku je res vse zelo malo,ampak ko se navdiš je super. Mene bi male črke še posebej morale motit,ker mam vlko dioptrijo pa me ne.če pa dam na 1024X768 pa je re vse prevlko,ampak ne megleno.mam pa samsung 172T;)

The Yankee ::

Jest pa neki vem zagotov, in sicer to da bom kupil Samsunga8-) , katerga pa še ne vem:| ........17" ali 19". Namenjen bi bil predvsem igram in internetu. Eni pravite, da so pri17" črke zlo majhne npr. če si na netu;( ....drugi spet pravite, da se 19" slabo obnesejo pri igrah;(( . Tako da sem zdej v dilemi....če bo kupu 17" bo to najbrž 172T......če pa bo to 19" se bom pa odloču za 193T.

Prosim vas, če mi lahko predlagate še kakšnen LCD 17 ali 19 (predvsem za igre in surfanjena netu), ampak samo od Samsunga!!!!!!!

zile ::

V službi sem si sposodil za 14 dni Samsunga 172T, da ga malo potestiram doma. Priklopljen je bil na DVI kabel. Občutki fenmenalni. Na sliko sem se navdil po parih urah. Črke niso premajhne, sploh. Mogoče za koga, ki ima probleme z vidom in nosi očala !
Igre, no problem. DVD filmi, no problem. DivX, problemi samo v preimeru (preveč oz bolj očitne kocke zaradi večje pike kot pri CRT), če so le-ti slabo kodirani. Suma sumarum, buy the LCD.
PS: Ko sem dal po 14 dneh nazaj na mizo svojo Lyamo visionmaster 17", sem mislu da me bo kap ruknla. Kera bedna slika.;(( .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

ziviky ::

Hi, moj prvi post in takoj tri vprasanja na katera rabim nujen odgovor...

Jutri se moram odlociti za nakup LCDja. Dobil sem ugodno ponudbo za 17" LCD Sony S73.
(Response time 16ms, 1280x1024, kontrast 500:1, viewing angle 160/160,debel je 1,3cm, analog input !!!).Zanima me, ce je kdo imel izkusnje s tem LCDjem(se splaca kupiti za 115kSIT drugace je 132kSIT) in splosno (ker nisem nic najdu) kaksni so Sony LCDji?
Dosti gledam divx-e, malo manj se igram (Enemy Territory,Homeworld 2, UT2003).

Drugo vprasanje je glede LG LCDja: 17" L1710B in LG 18,1" L1811S.Kateri je boljsi oz. katerega mi priporocate ?

Tretje vprasanje: Kateri je med temi tremi najboljsi?


Upam da ni prevec vprasanja naenkrat
tnx

Ziviky

ziviky ::

Zdaj sem poklical par spletnih trgovin in so mi povedali da imajo LG "S" modele (z analognim vhodom). Se kaj pozna razlika med analognim LGjem in DVI LGjem ko se gledajo filmi in igrajo igrice? Za DVI modele so mi rekli (Comtron) da bom moral pocakat min 14dni.


Ziviky

jimboo ::

Kaj veste mogoče, če je zdaj pri LCD LG druga tehnologija ker se mi zdi da se je LG združil s PHILIPS?
Prej se mi zdi da so imeli od AU OPTRONIC ali od HYUNDAI tehnologijo samo drugo pakovanje!!
Ta novi model LG-PHILIPS 1720B nima DVI vhoda, če se ne motim.

ziviky ::

Celi dan sem klical okoli po trgovinah in na koncu sem kupil Q17 za 125kSIT... zaenkrat se mi zdi kul....

icek ::

ziviky: kje si ga kupil, ce ni skrivnost? Lahko mi posles tudi na email, ce se bo kdo bunil zaradi reklame.

icek@kid.kibla.org
Rider of Theli
www.air-tv.net

Teya ::

Me pa prav zanima :
1.Zakaj vam je tako pomemben DVI. Dobri LCD ji imajo zgleda tako dobre analogne pretvornike, da ni nobenega snezenja. Nasprotno se lahko pri DVI priklopu pojavi snezenje.
2.Na testiranju LCD-jev na Monitorju so se najbolje odrezali Iiyama, NEC in Philips.
Sicer pa je Samsung 172x verjetno najlepsi vendar poglejmo podatke:
Samsung172x
16ms
0.289mm
H160
V160
500:1

NEC 71VM
16ms
0,264mm
H160
V140
450:1
Morda se vam zdi cena v Italiji cca 90K sit prenizka?
««
6 / 168
»»