» »

Milo brez dišav/olj?

Milo brez dišav/olj?

RejZoR ::

Zanima me kje bi dobil tekoče milo, ki nima dodanih nobenih dišav in vlažilnih sredstev ter raznih olj.
Namreč na živce mi gre, da si moram za handlaje leč (za oči) pol ure spirat roke, da stran sperem te trapaste mastne žajfe, kjer prav čutiš po umivanju, da je na koži še en kup nekih olj or something iz mila.
Pa včasih se v tekočini leč potem prav vidi kako je šel del te maščobe not, ker rata površina rahlo mavrična.

Še najbližje temu je Dettol milo, ono v avtomatskem dozirniku na baterije ampak ima še vbedno not neko vlažilno sredstvo in dišavo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

einstein :P ::

jah nimaš kej, mila so iz masti, kakor vem, natrijevo milo kalijevo milo, pa ne vem kaj je še al kako sploh gre to. :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

RejZoR ::

Vem da obstajajo, ker sem že večkrat bral, da se pri handlanju leč priporoča tako milo, ampak nimam pojma kje dobit. Mogoče za bolj medicinske namene, kjer je važna samo dezinfekcija in ne dišave in vlažilna sredstva?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

T0RN4D0 ::

Jst sem v hoferju vzel milo brez kakšnih posebnih vonjev ravno zaradi leč. Nisem pa kompliciral tudi če sem si z breskovim umil roke in potem vstavil leče. Spereš z vročo vodo in ni panike.

Verjetno ni to to, kar ti iščeš, ampak za tistih 50c al koliko lahko poskusiš. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

RejZoR ::

Imaš kakšno sliko al pa če mi opišeš kako izgleda zadeva, da vem kaj iskat. Imamo tud doma cel kup teh dišečih, pa so vsi oljnati, da je joj. Če pa predolgo spiram z vročo vodo, da gre vse dol pa se začnejo od kože "luščit" mikronski delčki kože, ki se potem limajo na leče kar spet ni kul...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dzinks63 ::

Najbolj simpl, da si milo narediš sam brez vseh primesi, zadeva je enostavna, to so obvladali predniki že pred precej časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

T0RN4D0 ::

Saj v hoferju težko zgrešiš, ker imajo mislim da ene 2 ali 3 vrste mila za roke. Prozorno tekoče milo, na etiketi piše gentle hand soap for every day. :)

Ima sicer tudi dodano neko dišavo, ampak zelo neagresivno.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

fosil ::

Glede tega so veliko boljša mila v kosu.
Najboljše se mi zdi olivno milo, ki kljub imenu ne pušča nobene masti na rokah.
Za kakšne bolj specialne zadeve pa poglej v sanolaborju.
Tako je!

JanK ::

@RejZoR: Tudi meni gre strasansko na zivce ce imam obcutek, da imam po spiranju se mastne/drsece roke. Poskusi trdo milo Palmolive Naturals

.

Tudi, ko sem uporabljal lece, sem ga s pridom uporabljal. Razlicne sorte imajo razlicne dodatke, ampak razen razlike v vonju jaz nicesar ne cutim, pa se vonj je precej nezen in nevsiljiv.

V skoraj vseh pogojih se takoj in zlahka spere z rok, pa tudi s telesa, ker uporabljam samo to milo tudi za tusiranje. Ce je voda izjemno mehka, ratam pri vsaki uporabi drugacnega mila skoraj histericen, ker imam obcutek, kot da bi roke potunkal v vedro olja, pri tem pa samo malo dalj spiras.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

RejZoR ::

Sej nekaj takega imamo ampak je za ta del tekoče boljše, ker na njem ne ostaja vsa svinjarija od umazanih rok s katerimi primeš tako trdo milo. Zato se bolj nagibam k tekočemu.

Bom probal tega prozornega iz Hofer-ja, drugače pa bom probal izbrskat še prozoren Dettol Sensitive, ki naj bi imel not manj dišečega sranja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gruntfürmich ::

za pranje v milih se dodaja sestavina 'teksapon' (kolikor se mi še zdi). morda probaš s tem?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

fosil ::

RejZoR je izjavil:

Sej nekaj takega imamo ampak je za ta del tekoče boljše, ker na njem ne ostaja vsa svinjarija od umazanih rok s katerimi primeš tako trdo milo. Zato se bolj nagibam k tekočemu.

Potem najbolje da imaš dve mili, najprej si umij roke s tekočim, nato pa s trdim očisti "ostanke" tekočega :))
Tako bo tudi trdo milo vedno higiensko čisto.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

matobeli ::

RejZoR je izjavil:

Sej nekaj takega imamo ampak je za ta del tekoče boljše, ker na njem ne ostaja vsa svinjarija od umazanih rok s katerimi primeš tako trdo milo. Zato se bolj nagibam k tekočemu.


omajgad. pa ti si totalen čistun... a kljuke na vratih redno čistiš? tiste bakterije so šele fajn za oči,..

Pa da ne smetim preveč, lahko bi poizkusil johnsons baby šampon, sicer ni najcenejši ampak je pa OK.

RejZoR ::

To samo kadar handlam leče...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Primorec ::

Poglej za 'milo za vlivanje', par slovenskih spletnih trgovin ga ima. Ta mila so brez vseh dodatkov, te namreč dodaš, ko jih vliješ v lasten modelček (barve dišave ipd..). Tako ti ni treba delati lastnega. Lahko pa ga, s programom soapcalc izračunaš sestavine pa je..Za štos sem si ga enkrat celo napravil iz olivnega olja, ker sem pač kot štromar imel nekaj viška NaOH (za razvijanje fotolaka)..No big deal..Je pa res da so novodobni shower geli narejeni tako da ga spiraš pol ure dol s sebe, to gre tud meni na živce, da o porabi vode ne govorim..

einstein :P ::

kaj pa, če bi jih samo z alkoholom opral? samo ne vem, če jim to slučajno ne škoduje, odvisno od materiala.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Tear_DR0P ::

jaz v mullerju kupujem neko trdo milo na katerem piše artzt seife. stane cca .50 EUR na kos in ima minimalno vonja, pa dobro se spira.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Prjatu ::

Milo brez kakršnihkoli dodatkov se dobi v Sanolaborju
Something else is controlling me!

bosmla ::

Lahko poskusis kaj bol naravnega - meni je to iz linka super (ni brez dodatkov ampak ne drazi).

RejZoR ::

Prjatu je izjavil:

Milo brez kakršnihkoli dodatkov se dobi v Sanolaborju


Sem preveril in imam enega v bližini, tko da bom verjetno tam najprej preveril...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

amigo_no1 ::

Si roke opereš z vodo ?

RejZoR ::

S čim pa? Ne poznam nobenega drugega načina. Ona razkužila kot jih imajo v bolnicah pa ne pridejo v poštev, ker umazanija še vedno ostane, samo razkuženo je. Plus zna bit preveč agresivno za material leč.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Avenger ::

Prjatu je izjavil:

Milo brez kakršnihkoli dodatkov se dobi v Sanolaborju


Jaz uporabljam tega in priporočam. Če hočem dišat po nečem, mam pa parfume.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blagi gel za tuširanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517351 (5898) Jerry000
»

Katera krema za roke in obraz? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11619717 (16082) Miha 333
»

Očala - čiščenje leč

Oddelek: Loža
235337 (4862) sisemen
»

Čiščenje očal

Oddelek: Loža
266274 (4967) mkk20
»

čiščenje armaturne plošče

Oddelek: Loža
135026 (4671) Pametna16

Več podobnih tem